Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
podjazd za 100 tysięcy złotych i niepełnosprawni w Brzegu
Autor Wiadomość
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-10-23, 20:00   podjazd za 100 tysięcy złotych i niepełnosprawni w Brzegu

Cytat:
Podjazd kosztował sąd około 100 tys. złotych. - Teraz została nam do zrobienia jeszcze winda na I i II piętro - mówi Robert Wojewódka, kierownik finansowy Sądu Rejonowego w Brzegu.


więcej w artykule nto tutaj

rodzi się kilka pytań:

po pierwsze jakim cudem koszt takiego podjazdu to 100.000 złotych ??
chyba że łącznie z podnośnikiem......

po drugie:

Cytat:
- Co tu u nas dużo mówić o podjazdach - nawet jak budowali nowe rondo, to zostawili kilkucentymetrowe krawężniki, jakby nie można było całkiem zniwelować tych przeszkód - macha ręką Krzysztof Maciejowski.


takich przeszkód dla niepełnosprawnych jest w Brzegu, co tu mówic w całej Polsce mnóstwo, moje pytanie: ile jeszcze osoby niepełnosprawne będą się wspinać do Centrum Pomocy Rodzinie po schodach ?? czy Pan Burmistrz tego nie widzi ?? a może trzeba mu uświadomić, iż tam dla niektórych osób jest naprawdę ciężko wejść, ludzie na wózkach nawet szans nie mają...... proponuję dać Panu Burmistrzowi wózek niech spróbuje coś załatwić.....

temat jak najbardziej do rozważania..... i co tu dużo mówić Brzeg nie jest miastem dla niepełnosprawnych skoro nawet Urzędy scrypto dla nich są przeciwko nim.... urząd miasta, zus z kilkoma schodami, centrum pomoy rodzinie, mops, urzad pracy, urzad stanu cywilnego......

a np. wszystkie brzeskie markety poza biedronkami i tymi smiesznymi bramkami jak najbardziej
Ostatnio zmieniony przez bartoszek 2007-10-23, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 22:55   

bartoszek napisał/a:
ile jeszcze osoby niepełnosprawne będą się wspinać do Centrum Pomocy Rodzinie po schodach ??


No tak. To prawie podchodzi pod paradoks.

bartoszek napisał/a:
czy Pan Burmistrz tego nie widzi ??


Tu w zasadzie ciężko powiedzieć czy to kwestia Burmistrza czy Starosty...

bartoszek napisał/a:
temat jak najbardziej do rozważania..... i co tu dużo mówić Brzeg nie jest miastem dla niepełnosprawnych skoro nawet Urzędy scrypto dla nich są przeciwko nim.... urząd miasta, zus z kilkoma schodami, centrum pomoy rodzinie, mops, urzad pracy, urzad stanu cywilnego......


Oczywiście do rozważenia i osobiście liczę na to, że w przyszłym roku..gdzieś czy to w kontekście budżetu 2008, czy też działań Urzędu Miasta..a może Starostwa na rok 2008.. a może w "polityce zrównoważonego rozwoju naszego miasta" promowanego przez Urząd Miast ...znajdzie się miejsce na te ważne zagadnienia..

Liczę na to z nadzieją bo na narzekanie nie czas i miejsce.. z nadzieją patrze na rok 2008 zwłaszcza, że ze strony zarówno Miasta jak i Powiatu podejmowane są czynności skierowane na poprawę jakości życia, świadczonych usług w zakresie zdrowotnym, również te działania skierowane w stronę pomocy osobą niepełnosprawnym.. trzeba tylko mieć oczy szeroko otwarte nie tylko na to czego brakuje..ale też na to co jest czynione.. i mam przeczucie, że 2008 rok wniesie wiele pozytywnych zmian w naszym mieście.. e nawet się o to mogę założyć :wink:
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 35
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-10-23, 22:59   

smooth napisał/a:
Tu w zasadzie ciężko powiedzieć czy to kwestia Burmistrza czy Starosty...


czy też Radnych Miejskich :]
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-10-24, 00:13   

można przecież podpiąć te wszystkie starania pod jeden z priorytetów RPO i dofinansować działania polegające na poprawieniu miasta pod potrzeby komunikacyjne niepełnosprawnych..... priorytet ZDROWIE w Dolnośląskim tj. bodajże Priorytet 9, a opolskie może w latach 2007 - 2013 starać się o do 50% dofinansowanie z funduszy europejskich

są takie świetne plany, nowa kryta pływalnia, przystań, lodowisko, odnowienie basenu otwartego, budowa stadionu, hotelu..... tylko gdzie w tych planach np. podjazd dla wózków
smooth nie czepiam się akurat Ciebie, ale przyznasz mi rację, że w UP wystarczy przebudować lekko boczne wejście.....

bo to trzeba też być człowiekiem i pomóc osobom niedołężnym i niepełnosprawnym.....

można tak wymieniać w nieskończoność....... stacja PKP.... był sobie remont jakis czas temu i nikt nie pomyślałby nawet do durnej informacji czy bilet kupić, zrobić mały podjazd...... dla osoby niepełnosprawnej, a w szczególności na wózku te dwa stopnie to już problem......

może Bartek T. zorienotowałby się ile kosztuje wykonanie zjazdów z krawężników na ulicach.....
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-24, 01:04   

Cytat:
może Bartek T. zorienotowałby się ile kosztuje wykonanie zjazdów z krawężników na ulicach.....


No tak czekałem kiedy ktoś to powie ;)

Zanim to najpierw trzeba by wiedzieć ile w Brzegu jest przejść dla pieszych, które trzeba przebudować. Później - do kogo należy droga, którą chce się przebudowywać. A na końcu pomnożyć koszt jednego przejścia przez ilość takich miejsc na drogach miejskich. Choć, nie, na końcu to będzie przebudowa :)

Zapytam.

bartoszek napisał/a:
ile jeszcze osoby niepełnosprawne będą się wspinać do Centrum Pomocy Rodzinie po schodach ?? czy Pan Burmistrz tego nie widzi ??


Gdybyś tak był łaskaw napisać całą nazwę te instytucji wyszło by Ci samo do kogo należy i pod kogo podlega.

Co do ośrodków miejskich: MOPS'u, UM czy innych to nie są dostosowywane bo jest plan przeniesienia UM i wszystkich miejskich instytucji do Gimnazjum Piastowskiego. Ale kiedy to nastąpi i czy w ogóle.. to też zapytam :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-24, 01:27   

bartoszek napisał/a:
ale przyznasz mi rację, że w UP wystarczy przebudować lekko boczne wejście.....


Przyznam! Nie wiem jakie tu są możliwości pozyskania środków, ale wydaje mi się że UP (choć tu rzeczywiście niewiele trzeba) oraz inne jednostki organizacyjne Powiatu Brzeskiego, powinny ulec modernizacji pod kątem dostosowania placówek do obsługi osób niepełnosprawnych na wskutek jednego wspólnego programu dla Powiatu Brzeskiego.


Bartek T. napisał/a:
bo jest plan przeniesienia UM i wszystkich miejskich instytucji do Gimnazjum Piastowskiego

A co z "Europejską Akademią Samorządu Terytorialnego", która wedle tematu
Czy w Brzegu powstanie nowa uczelnia? miałaby właśnie tam powstać ? No całkiem możliwe, że to tylko gdybania prezesa Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych -KrzysztofaMasiuka (no i offtopic :P )

Bartek T. napisał/a:
Ale kiedy to nastąpi i czy w ogóle.. to też zapytam :)


No więc właśnie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-26, 23:44   

No więc właśnie zapytałem.

I tak przejścia dla pieszych już były w części przerabiane w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Teraz znowu zostały podjęte działania mające na celu wykazanie przejść koniecznych do przerobienia i będą przerabiane zapewne w przyszłym roku. Pilotuje to radny Pikor więc nie chce mu wchodzić "w paradę". Będę informowało postępach. Grunt że jest ruch w interesie.

Co do Gimnazjum Piastowskiego to faktycznie jest taka koncepcja z utworzeniem tam szkoły o której wyżej. ALE: to tylko koncepcja. Nie wiadomo czy wypali. Podpisano list intencyjny. Pytałem dziś o to burmistrza - sprawa jest na tyle świeża i niepewna że niewiele mógł mi powiedzieć. Jeśli nie ruszy się nic do wakacji przyszłego roku to będzie to przesłanka żeby uznać pomysł za niestety nie trafiony i wrócimy (miasto) do koncepcji przeniesienia do Gimnazjum UM i innych pochodnych.
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2007-10-26, 23:57   

Zauważyłem, że w kilku postach w tym temacie jest poruszana kwestia całkowitej niwelacji krawężników przy przejściach dla pieszych. Przypominam, że oprócz osób niepełnosprawnych ruchowo, w tym na wózkach są jeszcze np. osoby niewidome i niedowidzące. Dla takich osób kilkucentymetrowy krawężnik przy przejściu dla pieszych jest bardo ważną informacją - gdzie kończy się chodnik i zaczyna jezdnia.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-10-27, 06:37   

tutaj nie ma mowy o całkowitej niwelacji krawężników, lecz niwelacji pozwalającej wykonać ruch dla osoby na wózku......


Bartek T. napisał/a:
Gdybyś tak był łaskaw napisać całą nazwę te instytucji wyszło by Ci samo do kogo należy i pod kogo podlega.


:oops: umknęło mi Powiatowe :) przepraszam Bartku T.
Ostatnio zmieniony przez bartoszek 2007-10-27, 06:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zahrah 
North Starr.



Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: bg

Wysłany: 2007-10-27, 11:13   

Myślę, że warto, oprócz podjazdów i zjadów z krawężników, zastanowić się nad usunięciem ew. przeszkód z chodników, żeby wózki mogły spokojnie przejechać. Niektóre chodniki są i tak bardzo wązkie :x
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-27, 15:15   

zahrah napisał/a:
zastanowić się nad usunięciem ew. przeszkód z chodników, żeby wózki mogły spokojnie przejechać.


Jakich przeszkód na chodnikach?? Biorąc pod uwagę że po chodnikach bez większych problemów zapierniczają rowerzyści nie ma większych przeszkód. Chyba? Chyba, że chodzi o przechodniów? ;>
0 UP 0 DOWN
 
zahrah 
North Starr.



Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: bg

Wysłany: 2007-10-27, 16:00   

Bartek T. napisał/a:
Jakich przeszkód na chodnikach?? Biorąc pod uwagę że po chodnikach bez większych problemów zapierniczają rowerzyści nie ma większych przeszkód. Chyba? Chyba, że chodzi o przechodniów? ;>
haha :mrgreen: rowerzyści to swoją drogą :P chodzi mi o takie metalowe rurki wystające z chodnika, albo reklamy postawione czasem na środku chodnika :x . Nie wspominam o samochodach :!: w kilkunastu miejscach notorycznie zdarza się że ktoś parkuje na chodniku i to dosłownie na chodniku równolegle do krawężnika :x Czasem nie ma jak przejść a co dopiero przejechać :-P
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-27, 16:11   

Bartek T. napisał/a:
Jakich przeszkód na chodnikach?? Biorąc pod uwagę że po chodnikach bez większych problemów zapierniczają rowerzyści nie ma większych przeszkód. Chyba? Chyba, że chodzi o przechodniów? ;>

Nie wiem czy żartujesz, czy kpisz, czy sam po chodnikach poruszasz się rozpędzając pieszych biegiem, rowerem czy skuterem????
Pożycz sobie kiedyś od menela wózek ze złomem i przejdź się przez miasto. Wtedy podyskutujemy.

Nie trzeba zresztą jeździć wózkiem inwalidzkim, wystarczy trochę pośmigać przez miasto wózkiem z dzieckiem. Wtedy się zauważa dziesiątki przeszkód. I zauważa się, że lobby samochodziarzy przez ostatnie lata buduje masowo pieszym krawężniki w poprzek, a likwiduje wzdłuż chodników. :>
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 100, brzegu, niepelnosprawni, podjazd, tysiecy, za, zlotych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu