Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert
Menu
Forum
Szukaj
Rejestracja
Statystyki

Witamy Gość
Obecny czas to 2017-04-27, 20:51

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Nie pamiętasz hasła? Kliknij TUTAJ
Rejestracja

Ankieta
Czy Dni Brzegu powinne być płatne?
Tak [4]
Nie [6]

Najaktywniejsi użytkownicy
Franco Zarrazzo  postów 8904
qiero  postów 8787
yasiu  postów 8562
mulder  postów 7286
Dziedzic_Pruski  postów 7268
smooth  postów 7027
blaster  postów 5735
steve  postów 4838
jadore  postów 4832
Inez  postów 4657

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
29 Zarejestrowanych, 6 Ukrytych i 199 Gości
Z zarejestrowanych:
agus123, bekamsobie, Bert Greance, Bizon, butter, Dziadek-Brzeg, Emill, fifi101, GNOM, grampp, JaCu, kwm, malinabrzeg, manieq, mirozmij, paaati_17, Pacu, Pawel99, przem, qwerty, rafal1986.brzeg, RyBa, SmutneOczySzympansa, sssara1, Sympatyk, tadjurek, teko21, windbag, yoorek
Użytkowników w ostatniej godzinie:199
[ Kto jest na Forum ]
Aktualnie forum odwiedza 87 użytkowników :: 1 Zarejestrowany, 0 Ukrytych i 86 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Pacu
Najwięcej użytkowników w jednym czasie 1313 było obecnych 2016-06-02, 01:47


Portal Miasta Brzeg


Jeżeli widzisz wypadek, pożar lub coś co cię irytuje dzwoń do nas.
My na łamach naszego serwisu zajmiemy się sprawą. 0-604-613-482


TPD ZAPRASZA NA LETNI WYPOCZYNEK
Autor: windbag @ Wczoraj 19:44
Zarząd Powiatowy TPD w Brzegu zaprasza dzieci na letni wypoczynek.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Uwaga brzeska Policja reperuje budżet
Autor: Pawel99 @ Wczoraj 10:51
Uwaga brzeska Policja reperuje budżet wlepiając mandaty pod przedszkolem na ulicy towarowej oraz przed apteką z Plusem na hali nawet po 5 minutowym postoju. 100zł bez żadnej litości dla każdego. Szkoda że nie są tak samo skuteczni jeżeli chodzi o nacpanych/nachlanych młodocianych brzeskich bandytów drących mordy w nocy pod blokami lub w samych blokach. Tam to nawet po wezwaniu boją się podjechać. Wstyd dla tego miasta.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zmiana organizacji ruchu na osiedlu zachodnim?
Autor: brzegwbudowie @ 2017-04-22, 17:32
Urząd miasta na wniosek części mieszkańców osiedla zachodniego oraz rodziców dzieci uczęszczających do placówek oświatowych przygotował propozycję zmiany organizacji ruchu. Ulice Lwowska oraz Zielona stałyby się jednokierunkowe na całym przebiegu. Odpowiednio w kierunku ulicy Wrocławskiej i Słonecznej. Ta ostatnia ulica na odcinku od Lwowskiej do Zielonej miałaby się stać dwukierunkowa, z zakazami postoju i zatrzymywania się. Jednocześnie zostałaby dopuszczona jazda pod prąd dla rowerzystów.

Uzasadnieniem dla wprowadzenia jednego kierunku miałby być deficyt miejsc parkingowych i wzrost natężenia ruchu. Wszelkie uwagi do przedstawionej organizacji ruchu drogowego można zgłaszać do 10.05.2017 r. przez stronę www.brzeg.pl na formularzu ,,Uwagi do istniejącego oznakowania’’ w zakładce Drogi Publiczne. Zmiany miałby zostać wprowadzone od 1 czerwca.

Wielu brzeżan zadaje jednak jedno pytanie: Czy brak miejsc parkingowych na osiedlu nie jest problemem sztucznym? Większość nieruchomości ma podwórka, na których podczas remontu ulicy Zielonej parkowali właściciele. W tym kontekście zmiany spowodowałyby głównie utrudnienie dojazdu do posesji.Czy waszym zdaniem zmiany ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 14 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Pendolino zatrzyma się w Brzegu?
Autor: brzegwbudowie @ 2017-04-21, 20:33
Wniosek o wyznaczenie dodatkowego postoju dla pociągów Expres InterCity Premium (EIP) Pendolino na stacji Brzeg złożył do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański.

Starosta Brzeski, którego działania poparli włodarze powiatów namysłowskiego i nyskiego, zwrócił uwagę na duży potencjał stacji w Brzegu, także w kontekście rozwoju skarbimieskiej strefy ekonomicznej.

Pociągi EIP kursują w relacji Jelenia Góra/Wrocław - Warszawa Wschodnia. Na dzień dzisiejszy brzeżanie chcący skorzystać z połączenia Pendolino, muszą udać się na stacje we Wrocławiu lub Opolu. Podróż z Opola do Warszawy trwa ok. 3 godzin.

Z uwagi na komercyjny charakter pociągów EIP, zatrzymanie na danej stacji musi mieć uzasadnienie ekonomiczne w postaci sprzedanych biletów, pokrywających koszty. Te ostatnie wynikają głównie z potrzeby wyhamowania składu Pendolino oraz jego ponownego rozpędzenia. Dodatkowe zatrzymanie to także wydłużenie podróży o kilka minut, jednakże ma to znaczenie drugorzędne.

Naszym zdaniem istnieje szansa na handlową opłacalność jednego lub dwóch połączeń porannych do Warszawy oraz taką samą ilość połączeń popołudniowych z Warszawy. Umożliwiłyby...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Brzeżanie będą wypoczywać na plaży nad Odrą?
Autor: brzegwbudowie @ 2017-04-15, 20:21
Taki jest plan urzędników, którzy zlecili uporządkowanie terenu przy ulicy Grobli. Obecnie trwa równanie terenu oraz usuwanie karp. Porządkowane są także skarpy przy ulicy Nadbrzeżnej.

Inwestycja, której pierwszy etap właśnie obserwujemy, ma docelowo doprowadzić do uczynienia terenu przy Grobli miejscem wypoczynku brzeżan podczas wakacyjnych upałów. Nie jest natomiast jasne czy oprócz plaży, miejsce to będzie mogło służyć jako kąpielisko.

Fot. Autor i UM Brzeg

Komentuj na "Brzeg w budowie"

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Odra brzeg wyrzuca Polaków
Autor: SmutneOczySzympansa @ 2017-04-15, 08:52
Doszły mnie słuchy ,że odra brzeg się wycwaniła i wywala Polaków a w ich miejsce ściąga białych murzynów ze wschodu,bo są tańsi o połowę.Dalej chcecie wincyj łukraińców do polski ściągać ??

Komentarze: 10 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Znaleziono klucze do auta Citroen i inne
Autor: looker1 @ 2017-04-15, 00:15
Klucz do Citroen i Gerda oraz brelok. Znaleziono na ul. Reja.
Proszę właściciela o podanie numeru kontaktowego.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dni Brzegu płatne...
Autor: uczestnikdkb @ 2017-04-12, 14:34
W internecie można było się dowiedzieć, że Dni Brzegu będą kosztowały w tym roku 7 zł od osoby za dzień. W internecie zawrzało. Ludzie zaczynają to komentować. Np uczestnik pisze:
Tego już za wiele! Czy ktoś może wie na co idą pieniądze z budżetu miasta??? Na promocję idzie w tym roku 350 tysięcy i nie można zorganizować dla mieszkańców jednej w roku bezpłatnej imprezy???

Za czasów Pana Huczyńskiego, na promocję szło 170 do 200 tysięcy i imprezy zazwyczaj były bezpłatne. Teraz kobiety muszą płacić nawet za dzień kobiet na który oficjalnie zaprasza burmistrz i jeszcze później są publikowane ich zdjęcia jak to Burmistrz można powiedzieć za ich własne pieniądze na czerwonym dywanie wręczał im kwiaty.

No właśnie, może te kwiaty pochłaniają tyle kasy? Panie Burmistrzu mieszkańcy zamiast kwiatów wolą bezpłatną imprezę. Kwota może symboliczna ale pięcioosobowa rodzina żeby uczestniczyć w święcie miasta będzie musiała zapłacić 70 zł. Mieszkańcy nie zarabiają tyle co Pan.

A pan pewnie każdej z gwiazd będzie wręczał kosz kwiatów znów za nasze podatki… bo chyba nie płaci Pan za ten teatrzyk z własnych.
A Brzeżanin dodaje:
Prawda jest taka, że na mieście coraz częściej się m...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

We wrześniu ruszy rozbudowa Domu Araba
Autor: brzegwbudowie @ 2017-04-07, 21:35
Na ścianie budynku przy ul. Bolesława Chrobrego 33, popularnie zwanego "Domem Araba", pojawiła się tablica informacyjna dotycząca nowej inwestycji.
Kułakowski Investment Sp. z o.o. w okresie wrzesień 2017 - wrzesień 2018 zamierza rozbudować istniejący budynek o nowe skrzydło mieszczące m.in. garaż podziemny.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowa część miałaby zajmować niemalże cały obecny parking oraz wjazd.

Zapraszamy do komentowania na "Brzeg w budowie"

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Światła na skrzyżowaniu obwodnicy i drogi na Zlobizne
Autor: kwm @ 2017-04-06, 10:15
Dwa dni temu dotarła do nas wiadomość o planowanej inwestycji, jaką ma być sygnalizacja świetlna na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu. Z jednej strony to cieszy, ponieważ na pewno zwiększy sie bezpieczeństwo, ale z drugiej strony zastanawia dlaczego nie zdecydowano się na rondo, tak jak w przypadku skrzyżowania obwodnicy z drogą na Skarbimierz. Przecież rondo nie tamuje ruchu (jak swiatla), nie wymaga energii (jak swiatla), zamiast budowania potężnej wyspeki posrodku, wystarczy namalowane białego kola pośrodku skrzyżowania (ewentualnie wylanie tzw. pinezki asfaltem) i odpowiednie oznakowanie.
Mniejszy koszt inwestycji, o wiele mniej kosztowne utrzymanie, spowolnienie ruchu, a nie jego tamowanie, a mimo wszystko wybrano swiatla.

Komentarze: 12 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Brzeg - nasz śmietnik
Autor: GNOM @ 2017-04-01, 19:45
W minionym tygodniu w czasie prac na cmentarzu przy Ofiar Katynia podszedł do mnie starszy miły pan. Rozpoczęliśmy od rozmowy na temat mauzoleum a skończyliśmy na tym że ani starsi ani dzieci ani młodzież z tamtego rejonu miasta nie ma gdzie wyjść nad Odrę aby pospacerować, zrobić z wnukiem ognisko i upiec kiełbaski czy mieć gdzie usiąść i pograć z innymi np. w szachy (tak jak w Krakowie gdzie wzdłuż Wisły są kamienne szachownice z ławkami-bywa tam u córki). Czy tak jak we Wrocławiu na Wyspie Piaskowej gdzie jest piękna promenada do spacerowania i wypoczynku.
Ma człowiek marzenia powiecie? a ja uważam że dlaczego nie.
Ale poszedłem z tym panem nad Odrę wzdłuż ulicy Rybackiej i zobaczyłem takie oto widoki.

Komentarze: 7 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Plac zabaw - małpi Gaj
Autor: Pawel99 @ 2017-03-30, 15:40
Pan burmistrz Wrębiak obiecywał powiększenie i modernizację placu zabaw który jest w Małpim Gaju przy osiedlu Bohaterów Westerplatte. Ma ktoś jakieś informacje czy temat już umarł dla miasta? Na tym placu zabaw jest pełno dzieciaków a jest na nim tylko jedna huśtawka. Plac położony jest w wielki dole i po deszczu można w nim pływać. Wstyd dla miasta.

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Inwestycja na Wyspie Jezynowej
Autor: kwm @ 2017-03-30, 13:15
Wczoraj przeczytalem na stronie miasta, ze odbyly sie rozmowy i podjeto decyzje w sprawie inwestycji (przystan) na Wyspie Jezynowej. Bardzo sie z tego powodu ucieszylem, ale niestety nie doczytalem, ze inwsetsycja dot. tylko wschodniej czesci wyspy (przy jazie). Dobre i to, moze to zacheci wladze do uporzadkowania zaniedbanego terenu calej wyspy (moze wyburzenia ruin i garazow, i utworzenia tam parku z alejkami), a moze przyciagnie kolejnych inwestorow.
Czy ma ktos moze wiecej informacji na ten temat, poniewaz na oficjalnej stronie sa jak zwykle szczatkowe informacje, jakby wszystko owiano bylo tajemnica.

Ciekawi mnie tez fakt, czy inwestor ma w planach renowacje znisczonej juz przeprawy prowadzacej na teren wyspy, ktora juz chyba trzyma sie tylko na farbie, a przeciez budowa przystani bedzie wymagac uzycia ciezkiego sprzetu, ktory jakos na wyspe bedzie musial dotrzec (no chyba ze barka przez Odre :) ).

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Prośba o tranport kojca dla psa.
Autor: mulder @ 2017-03-28, 04:36
Zabieram Snajperka. Psiak jest w naszym Schronisku od 2012 r. Nie zdążyłem z Wilkiem i Kubusiem. Snajperek jest kolejny w kolejce w zaświaty. Stary,z problemami neurologicznymi,dożywotnio będzie na lekach. Szukam transportu na kojec lub elementy kojca o wym. 2m na 2 m. Nie ukrywam,że transport charytatywny byłby mile widziany. Trasa - Schronisko w Brzegu- Oldrzyszowice.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Co z rocznicą Małujowic ?
Autor: mulder @ 2017-03-27, 08:21
10 kwietnia zbliża się wielkimi krokami. Czy wiadomo już, co UM szykuje na ten dzień. W zeszłym roku wypadło wspaniale, a w tym ? http://forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=34659

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kolizja na szkolnej 25.03
Autor: papec93 @ 2017-03-25, 21:05
Witam. Ma ktoś jakieś info o dzisiejszej kolizji? Widziałem że jedno z aut to nowy nabytek pizzerie DeLaVery.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wielkanoc na nartach - snowboard w Livigno.
Autor: prosument @ 2017-03-23, 10:46
Szukam chętnej osoby na wyjazd do Livigno.
Panie mają pierwszeństwo i nocleg, przejazd w obie strony oraz skipass gratis :D
Apartament zarezerwowany i częściowo już opłacony w terminie 15.04-22.04. Dla płci męskiej dopłata do pobytu za tydzień to tylko ok. 180EUR/osobę (w cenie jest już skipass free) + zrzutka na paliwo ok 300 zł. Wyjazd samochodem prywatnym z okolic Wrocław Brzeg Opole. Osoby zainteresowane proszę o kontakt sms 602689703 lub na pw.

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Przedszkole nr 8 dzień otwarty.
Autor: GNOM @ 2017-03-21, 07:32
W dniu 22.03 (czyli już jutro) w godzinach 9.30- 11.30 przedszkole nr 8 otwiera drzwi dla nowych przedszkolaków i ich rodziców. Można zobaczyć jak obecnie po remontach wygląda przedszkole od środka, co oferuje przyszłym przedszkolakom. W programie gry i zabawy, słodkości i możliwość obejrzenia spektaklu przygotowanego przez przedszkolaki z okazji dnia wiosny, a dla rodziców przybliżenie zasad tegorocznej rekrutacji, możliwość poznania nauczycieli itd.

Zapraszamy.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Znika browar
Autor: GNOM @ 2017-03-16, 20:02
Jak dziś poinformowali mnie wolontariusze, trwa powolna i cicha rozbiórka Brzeskiego browaru. W dniu jutrzejszym postaram się to potwierdzić i ewentualnie zrobić zdjęcia. Pytanie czy konserwator coś o tym wie?

Komentarze: 10 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Petycja do Burmistrza Miasta Brzeg Pana Jerzego Wrębiaka
Autor: Miro @ 2017-03-16, 18:06
Zapraszam Państwa do poparcia mojej petycji Waszym głosem gdyż to jak się wydaje jedyna droga do pozytywnego załatwienia sprawy Brzeskiej Starówki i bezpieczeństwa mieszkających tam ludzi . Petycja została rozesłana na FB i wielu jeszcze innych portalach społecznościowych .

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Burmistrz_Miasta_Brzeg_Pan_Jerzy_Wrebiak_Wzywamy_Pana_do_wstrzymania_ruchu_kolowego_w_obrebie_Brzeskiej_Starowki/?cHKjOlb

Komentarze: 34 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Powered by Yasiu
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:

Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu