Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert
Menu
Forum
Szukaj
Rejestracja
Statystyki

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-05-27, 19:36

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Nie pamiętasz hasła? Kliknij TUTAJ
Rejestracja

Ankieta
Czy jesteś za budową w Brzegu najnowocześniejszego w Europie więzienia?
Tak [13]
Nie [27]

Najaktywniejsi użytkownicy
Franco Zarrazzo  postów 8908
qiero  postów 8787
yasiu  postów 8567
Dziedzic_Pruski  postów 7679
mulder  postów 7374
smooth  postów 7027
blaster  postów 5735
steve  postów 4838
jadore  postów 4832
Inez  postów 4657

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
18 Zarejestrowanych, 4 Ukrytych i 191 Gości
Z zarejestrowanych:
Barakowiec24, Brieger, butter, daro, elda, Emill, GNOM, misterio, Pacu, PIT-STOP, qrrica, qwerty, rafal1986.brzeg, Sympatyk, tadjurek, windbag, yoorek, zipi
Użytkowników w ostatniej godzinie:191
[ Kto jest na Forum ]
Aktualnie forum odwiedza 81 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 81 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników w jednym czasie 1313 było obecnych 2016-06-02, 01:47


Portal Miasta Brzeg


Jeżeli widzisz wypadek, pożar lub coś co cię irytuje dzwoń do nas.
My na łamach naszego serwisu zajmiemy się sprawą. 0-604-613-482


Polski przemysł kosmiczny napędem dla innowacyjnych branż
Autor: ASTRON @ Wczoraj 15:35
Cytat:
- Nie ukrywajmy, nie będziemy budować wielkich rakiet, ale możemy być mocni w niektórych specjalizacjach. Teleinformatyka, elementy łączności, integracja poszczególnych zespołów to coś, co możemy robić - mówi Sławomir Kosieliński, prezes fundacji Instytut Mikromakro, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, Państwowy Instytut Badawczy.

Jego zdaniem specjalizacją naszych firm może być budowa nanosatelitów i budowa rakiet wynoszących je na niską orbitę.


Więcej info KLIKTU:----->>>> Polski przemysł kosmiczny napędem dla innowacyjnych branż

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Bolek, oddaj srebrniki na niepełnosprawnego!
Autor: Benon @ 2018-05-23, 01:23
Wielce nieszanowny Bolku!

Piszę do ciebie ten list otwarty obejrzawszy i odsłuchawszy film z twojej rozmowy z okupującymi Sejm niepełnosprawnymi i ich rodzicami, domagającymi się comiesięcznego 500-złotowego wsparcia w „żywej gotówce”.

Nie przesądzając o słuszności lub niesłuszności żądania niepełnosprawnych i ich opiekunów, uważam że Nasze Państwo powinno im pomagać na miarę swoich możliwości.

Ty jednak Bolku swoimi słowami i zachowaniem podczas wspomnianej rozmowy pokazałeś, że zupełnie nie nadajesz się do roli rzecznika interesów niepełnosprawnych, że przyszedłeś do Sejmu tylko po to by podczyścić swój zafajdany wizerunek, co ci się zresztą nie udało.

Tak jak mi po ludzku żal alkoholika leżącego na trotuarze w kałuży własnych wydalin, tak żal mi ciebie przywalonego konfidencką teczką Bolka i innymi błędami, którymi zaszkodziłeś Polakom i Polsce.

Dlatego mam dla ciebie radę. Można wyczytać w dokumentach, że w latach 1971-1974 wziąłeś od Bezpieki za kapowanie na swoich kolegów 13 300 zł. Po uwzględnieniu inflacji i denominacji wynika, że 13 300 zł z roku 1974 stanowi równowartość mniej więcej 6 184 zł z roku 2017. Przeznacz taką kwotę na 500-złotowe co...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Auta na prąd a sprawa brzeska 2
Autor: Franco Zarrazzo @ 2018-05-16, 09:47
Elektromobilność unowocześni nie tylko motoryzację, ale także - a może bardziej - energetykę. Sprawne działanie systemów ładowania elektrycznych aut będzie wymagało nie tylko modernizacji sieci, ale także stworzenia całego systemu nowych możliwości i usług .
Więcej info (niestety w Strefie Płatnej)KLIKTU:--->>> Skąd prąd dla "elektryków"? Czekają nas wielomiliardowe inwestycje

Komentarz na nowy temat:
Wracam niniejszym do przytaczania argumentów w debacie dotyczącej aut na prąd w kontekście potencjalnych inwestycji, które kandydat na Burmistrza chciałby widzieć/poczynić w Brzegu.
Poprzedni wątek został zasr...pamowany przez osobnika podającego się za właściciela pałacyku w Kościerzycach, który według jego oświadczeń wy(p)różnia się m. in. (cytuję): "gównami na trawniku".
Jeśli komuś tematyka, ani sposób jej prezentacji nie pasuje - może po prostu dodać cały temat do ignorowanych . Zamiast wylewać na Forum strugi jadu nienawiści i nietolerancji. Co polecam na dzień dobry uczynić użytkownikom: yoorek, Gaderep, Dziedzic_Pruski, etc.
EDIT: Co do użytkownika Dziedzic_Pruski -> odszczekuję i przepraszam !...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 7 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

ADM Brzeg-Chrobrego
Autor: Barakowiec24 @ 2018-05-12, 19:02
Witam.Chciałbym rozpocząć poważną polemikę na temat brzeskiego Adm-u mającego siedzibę przy ul.B.Chrobrego 32 w zakresie zarządzania,przydzielania zwykłych mieszkań pierwszym na liście jak i utrzymania zgodnie z prawem lokali socjalnych czyli remontów przede wszystkim do czego obliguje prawo oraz pewne wymogi unii europejskiej co do których ta instytucja jest zobligowana wykonywać jednak wykazuje się cwaniactwem i nie robi w zasadzie nic od kilu lat dla zwykłych obywateli którzy mieszkaniami podlegają pod ten podejrzany urząd .A jednak tak się składa że żadne z powyższych choć powinno to nie jest właściwie wykonywane a wszelkie zarządzanie to jedne wielkie cwaniactwo mające na wszystko wytłumaczenie i odpowiedź by tylko zobligować lokatora by ten zadysponował własnym portfelem na wszelkie uchybienia..Nie mam na to dowodów ale z tego co słyszę na mieście od ludzi ( a moja praca wiąże się z przemieszczaniem po całym Brzegu ) to nasz Adm jest bardzo hojny w przyznawaniu zwalniających się mieszkań w ostatnich latach ludziom którzy mają jakieś tam znajomości z pracownikami tegoż instytutu...Dowodów nie mam ale słyszę że albo to placu młynów dostali a to pani z grobli dostała a to na Ofi...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 11 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Teraz "kopać" można kostką i pionkami
Autor: Eurorealiści @ 2018-05-12, 14:39
Cytat:
Zamiast piłki i piłkarzy na boisku pojawiły się kostka i pionki. Nietypowe zmagania zorganizowano w Brzegu, gdzie odbyły się eliminacje do turnieju w Super Gol. Jest to planszówka która inspiracje czerpie z futbolu.


Więcej info TUKLIK:--->>>Piłka nożna? Teraz "kopać" można kostką i pionkami

Turniej "Pod Lupą" w postach poniżej.

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Skarbimierz nie będzie miastem?
Autor: mac @ 2018-05-11, 08:50
Prawa miejskie dla Skarbimierza-Osiedla pod znakiem zapytania. Wniosek lokalnych władz o przekształcenie w miasto nie zyskał poparcia wojewody opolskiego. Wydał on negatywną opinię i z taką oceną wniosek trafił do Ministra Spraw Wewnętrznych. Źródło: Radio Park FM

Skarbimierz nie będzie miastem? Opinia jest negatywna

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Sener Polska w misji Europejskiej Agencji Kosmicznej
Autor: ASTRON @ 2018-05-10, 06:33
Cytat:
Firma Sener Polska oznajmiła, że weźmie udział w misji Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Jej zadaniem będzie realizacja kontraktu na zaprojektowanie urządzeń do montażu i testów struktury satelity oraz jego głównego instrumentu badawczego.
Sener Polska poinformowała, że start misji Biomass, która ma potrwać co najmniej pięć lat, planowany jest na 2021 rok.
Cytat:
Firma Sener Polska działa w sektorze aerokosmicznym, rozumianym jako obronność, inżynieria kosmiczna i aeronautyka. Uczestniczy m.in. w misjach ExoMars, Proba-3, JUICE, a także programie "ESA Incentive Scheme", który wspiera rozwój branży kosmicznej w Polsce.


Więcej info TUKLIK:--->>> Sener Polska weźmie udział w misji Europejskiej Agencji Kosmicznej

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Cena sojuszu z USA
Autor: Benon @ 2018-05-06, 12:35
Cena sojuszu z USA

Stany Zjednoczone popierają roszczenia organizacji żydowskich do mienia bezspadkowego po ofiarach Holokaustu. Czy w związku z tym zacieśnianie sojuszu polsko-amerykańskiego jest dla Polski opłacalne?

Sojusz należy zawiązywać wtedy, kiedy można się spodziewać, że korzyści z niego wynikające będą przewyższały straty, jakie może przynieść.

Dla Polski celem sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi jest powstrzymywanie skierowanego przeciwko niej ekspansjonizmu rosyjskiego i niemieckiego, a w szczególności obu tych ekspansjonizmów sprzymierzonych ze sobą.

Jeżeli zaś chodzi o Stany Zjednoczone, to wiele wskazuje na to, iż chcą aby fundamentalnym składnikiem ceny za ochronę Polski było przekazanie organizacjom żydowskim majątku lub równowartości majątku po ofiarach Holokaustu, które zmarły nie pozostawiwszy spadkobierców.

24 kwietnia 2018 roku Kongres USA przyjął przez aklamację ustawę S.447 (tzw. JUST Act) zobowiązującą Sekretariat Stanu do złożenia w ciągu 18 miesięcy sprawozdania oceniającego między innymi postępy w przejmowaniu pożydowskiego mienia bezspadkowego przez organizacje „przemysłu Holokaustu”. Aby ów akt prawny stał się obowiązujący po...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 5 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Startuje misja marsjańska InSight
Autor: ASTRON @ 2018-05-05, 10:54
Cytat:
Dziś między 1305 a 1505 startuje misja marsjańska InSight. Jej celem będzie przede wszystkich prowadzenie badań sejsmograficznych na Czerwonej Planecie.

Część instrumentu HP3 powstała w Polsce w firmie Astronika.


Ogłoszenia o naborze do pracy (konieczna znajomość j. angielskiego!) w stosownym dziale Forumbrzeg.

Komentarze: 6 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Mogą sprawdzić, o czym piszesz na Messengerze
Autor: Eurorealiści @ 2018-05-02, 09:55
Cytat:
Usunięte wiadomości, komentarze, lista znajomych, zdjęcia i wykazy grup – to wszystko (i jeszcze więcej) mogą uzyskać organy ścigania, jeśli skutecznie zawnioskują o wyjawienie takich informacji. Jednak nie tylko Facebook jest proszony o dane swoich użytkowników, polska prokuratura pozyskuje informacje również od Apple’a, Google’a czy Twittera.

Choć Polska nie należy do krajów, gdzie nagminnie próbuje się uzyskać informacje o użytkownikach internetu, to liczba żądań o ujawnienie danych z roku na rok rośnie. W pierwszej połowie 2017 roku organy ścigania zawnioskowały o przekazanie danych z Facebooka 1476 razy, a pozytywnie rozpatrzono niewiele ponad 50 proc.

Więcej info:Organy ścigania mogą sprawdzić, o czym piszesz na Messengerze

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Balustrada balkonowa
Autor: Pawel99 @ 2018-04-26, 12:17
Witam,
Ma ktoś namiar na firmy które wymieniają balustrady balkonowe?

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wino, winko, winiunio - czyli o uprawach...
Autor: Eurorealiści @ 2018-04-25, 10:45
Cytat:
Gdy chłodniejsze regiony stają się cieplejsze, a ciepłe – jeszcze cieplejsze, miliony osób zatrudnionych w rolnictwie i rybołówstwie będą zmuszone do rewolucyjnych zmian w zakresie tego, co wytwarzają. To z kolei oznacza zmianę tego, co jemy oraz tego, za ile i od kogo kupujemy naszą żywność. Wielka transformacja w rolnictwie będzie miała swoich wielkich przegranych i wielkich wygranych.Więcej info: TUKLIK--->>> Polska krajem wina? Zmiana klimatu to rewolucja w rolnictwie. Możemy dużo zyskać

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

[30IV2018] Aplikacje do obserwacji nieba
Autor: ASTRON @ 2018-04-24, 14:30
Cytat:
30 kwietnia w godzinach 19:00 - 22:00

Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Kopernika 11, 51-622 Wrocław

Lubisz patrzeć w niebo , ale nie znasz konstelacji? Nie wiesz na co patrzysz? Zawsze chciałaś/łeś znaleźć Gwiazdę Polarną lub galaktykę Andromedy, ale nie umiesz poznać ich na nocnym niebie? To spotkanie jest właśnie dla Ciebie. Pokażemy z jakich programów można dziś skorzystać (również na smartfornie) aby pomóc sobie w patrzeniu na niebo. Prelekcję poprowadzi Rafał Białek - członek PTMA Wrocław.
Wstęp wolny.


Za:--->>>Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oddział Wrocław

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Czyja jest Polska?
Autor: Benon @ 2018-04-22, 00:33
Czyja jest Polska?

Bez mała 100 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości warto odpowiedzieć na zadane w tytule pytanie.

Bezpośrednim impulsem do tych przemyśleń była dla mnie opinia jednej z użytkowniczek Oficjalnego Forum Giżycka, która w odpowiedzi na mój tekst „Prezydencie Riwlin, tu jest Kraj Polaków!” stwierdziła:

„Tutaj jest państwo żydowskie, państwo chrześcijańskie, państwo świeckie i nawet islamskie – jeśli ktoś jest dobrym Polakiem to ja mu w metrykę nie zaglądam. Jeśli ktoś urodził się w Polsce i jego rodzina mieszka tu od 300 lat, to czy jest gościem?”

Dla mnie Państwo Polskie jest w takim samym stopniu żydowskie, niemieckie, ukraińskie, tatarskie czy afgańskie, w jakim obozy Auschwitz-Birkenau są obozami polskimi. Uważam, że w Państwie Polskim głos decydujący musi należeć do Polaków.

Szanuję prawa mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących w Polsce do podtrzymywania ich kultury, obyczajów, tradycji, jeżeli nie krzywdzą one innych osób i nie stoją w jaskrawej sprzeczności z wartościami, którymi kieruje się większość Polaków.

Uznaję prawo mniejszości narodowych i etnicznych do posługiwania się ich językam...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 77 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Chińczycy lecą na Księżyc
Autor: Eurorealiści @ 2018-04-18, 08:59
Cytat:
Chiny coraz poważniej myślą o księżycowej ekspansji, dlatego planują wystrzelić pod koniec tego roku rakietę nośną Long March-5 Y3 . Ale wcześniej muszą poznać przyczyny niepowodzenia startu poprzednika, rakiety Long Yung-5 Y2.


Więcej info TUKLIK--->>> Chińczycy lecą na Księżyc

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Perspektywy pracy w przemyśle kosmicznym
Autor: ASTRON @ 2018-04-17, 06:34
Wielu z Was zadało nam już to pytanie, a reszta pewnie nadal chce je zadać - „czy to, co robicie, da się skomercjalizować?” Wychodząc Wam (i też trochę sobie) naprzeciw zapraszamy serdecznie na współorganizowany przez nas wykład prowadzony przez przedstawiciela firmy SENER , jednej z najważniejszych międzynarodowych firm branży kosmicznej , podczas którego dowiecie się wszystkiego o zatrudnieniu w kosmosie 👽✨
W środę każdy będzie mógł usłyszeć na własne uszy co, jak i gdzie oraz zadać każde turlające się po głowie pytanie 🚀
Wstęp jest wolny, ale rejestracja jest niezbędna, by wziąć udział w wydarzeniu.

Rejestracja: TUTAJ TRZEBA KLKINĄĆ, ŻEBY SIĘ ZAREJESTROWAĆ

data: 18.04.2018 (środa)
godzina: 17:15-19:15
miejsce: s. 140, bud. B-2 , AGH (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie ; Al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków)

See you in space !!!

Organizatorzy: AGH Space Systems - interdyscyplinarny zespół konstrukcyjny Akademii Górniczo-Hutniczej specjalizujący się w technologiach przemysłu kosmicznego....

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 9 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Rakietowe paliwo przyszłości z Polski
Autor: ASTRON @ 2018-04-16, 12:47
Najnowsze technologie wojskowe w powszechnym wyobrażeniu wiążą się z reguły z laserowymi działami ogromnej mocy, statkami powietrznymi rodem z "Gwiezdnych Wojen", cyberżołnierzami i cyberprzestrzenią, walczącymi robotami i dronami różnego przeznaczenia. To pobudza nasze emocje, działa na wyobraźnię. Tymczasem dziś do katalogu rewolucyjnych wynalazków awansują często pomysły pozornie mało przebojowe, często wręcz niedostrzegane, które mają tak ogromną moc, że zmieniają historię. Bywa, że obok genialnych konstruktorów ich autorami są również zdolni chemicy. Wszystko wskazuje, że ta rewelacyjna technologia zmieni w przyszłości napęd rakiet i statków komicznych. Obecnie wiele światowych firm pracuje nad tym problemem. Prawdziwym zaskoczeniem nie jest fakt, że jest wśród nich Polska, ale to, iż możemy się okazać prymusami w tym wyścigu.
Wynalazek ten to zasługa firmy Jakusz produkującej pojemniki przeciwwybuchowe dla polskiej armii, a właściwie jej spółki-córki Jakusz Spacetech , która razem z Instytutem Lotnictwa opracowała metodę bezpiecznej przemysłowej produkcji 98 proc. nadtlenku wodoru (HTTP).

Więcej info Tuklik--->>>Rakietowa woda utleniona. Paliwo przys...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 7 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Start projektu rakiety suborbitalnej
Autor: ASTRON @ 2018-04-15, 11:16
Cytat:
...na 1 kwietnia zaplanowaliśmy oficjalny start projektu rakiety suborbitalnej. Data chyba niezbyt fortunna, bo dofinansowania póki co nie otrzymaliśmy, ale mimo to ruszamy hucznie. Na rozgrzewkę wzięliśmy na warsztat silnik hybrydowy SF70 N2O/parafina z docelowym impulsem całkowitym 70 kNs. W szóstym teście statycznym, który odbył się w miniony piątek uzyskaliśmy stabilną pracę silnika. Na filmie SF70 na stanowisku pomiarowym uruchomiony na 5 sekund – połowę zakładanego czasu pracy. Silnik wygenerował 40 kNs impulsu całkowitego i posłuży do napędu demonstratora docelowej rakiety w skali 1:2.

video z testu silnika

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zielone światło ESA dla polskich projektów nawigacyjnych
Autor: ASTRON @ 2018-04-09, 15:26
Cytat:
Europejskie Laboratorium Nawigacyjne (ENL) wchodzi w skład należącego do ESA centrum badawczo-rozwojowego ESTEC. To największy obiekt tego typu w Europie. Już niedługo odbiorniki nawigacji hybrydowej oraz odbiorniki GNSS do zastosowań kosmicznych będą testowane z wykorzystaniem środowisk testowych zaprojektowanych przez polskich inżynierów.
Cytat:
Fakt, że Europejska Agencja Kosmiczna coraz częściej wykorzystuje rozwiązania dostarczone przez polskie firmy należy odbierać jako niewątpliwy sukces rodzimych podmiotów. GNSS jest ważnym obszarem naszej działalności. Cieszymy się, że nasze rozwiązania z tej dziedziny będą wykorzystywane przez ESA.
Jacek Mandas, prezes Astri Polska


Więcej info: TUKLIK:--->>> Zielone światło ESA dla polskich projektów nawigacyjnych

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Facebook przed polskim sądem!
Autor: Eurorealiści @ 2018-04-08, 08:59
Cytat:
W odpowiedzi na liczne zawiadomienia o blokowaniu profili katolickich i narodowościowych, a także tolerowaniu treści nawiązujących do symboli komunistycznych, były prezes Reduty Dobrego Imienia złożył w grudniu 2016 r. pozew przeciwko spółce Facebook. Facebook od początku kwestionował możliwość wytaczania sporu w Polsce.


Więcejinfo TUKLIK:--->>> Facebook stanie przed polskim sądem za dyskryminację i cenzurowanie. Wielki sukces Reduty Dobrego Imienia

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Powered by Yasiu
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Nasze Serwisy:

Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu