Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert
Menu
Forum
Szukaj
Rejestracja
Statystyki

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-03-19, 04:03

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Nie pamiętasz hasła? Kliknij TUTAJ
Rejestracja

Ankieta
Czy jesteś za budową w Brzegu najnowocześniejszego w Europie więzienia?
Tak [11]
Nie [23]

Najaktywniejsi użytkownicy
Franco Zarrazzo  postów 8904
qiero  postów 8787
yasiu  postów 8567
Dziedzic_Pruski  postów 7600
mulder  postów 7373
smooth  postów 7027
blaster  postów 5735
steve  postów 4838
jadore  postów 4832
Inez  postów 4657

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
22 Zarejestrowanych, 7 Ukrytych i 151 Gości
Z zarejestrowanych:
Bizon, cirek, daro, dominik79, Francotango, GNOM, Iraa23, janusz58, Julian Mazur, malinabrzeg, mirozmij, Pacu, papec93, PIT-STOP, prosument, qrrica, rafal1986.brzeg, ropuch, skelos, Sympatyk, windbag, yoorek
Użytkowników w ostatniej godzinie:151
[ Kto jest na Forum ]
Aktualnie forum odwiedza 52 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 52 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników w jednym czasie 1313 było obecnych 2016-06-02, 00:47


Portal Miasta Brzeg


Jeżeli widzisz wypadek, pożar lub coś co cię irytuje dzwoń do nas.
My na łamach naszego serwisu zajmiemy się sprawą. 0-604-613-482


Breslau 1940 - LARP
Autor: Francotango @ 2018-03-17, 10:43
Cytat:
Pięć lat temu, pierwsza Noc Humanistów miała odbyć się w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, na ul. Szewskiej 49, i to właśnie nasi historycy zwrócili uwagę, że właśnie tam, przy Schuhbrücke 49 mieściło się legendarne Prezydium Policji, wsławione książkami Marka Krajewskiego o radcy kryminalnym, Eberhardzie Mocku.
I tak się zaczęła nasza historia.
Co roku czeka na Was zagadka kryminalna, z którą mierzy się Prezydium Policji miasta Breslau.


Dziś kolejna edycja LARPa. Tym razem akcja dzieje sięw roku 1940. Organizatorzy - Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego - spotkali się z wieloma problemami, dotyczącymi głównie wykorzystywania nazistowskiej symboliki i mundurów Wehrmachtu, na ten przykład.

Breslau 1940 - LARP (Wrocław)

Poniżej kilka migawek z udziału Brzeżan(ina) w II edycji tejże imprezy :P . Franco Z. jako ... Eberhard Mock.
I kilka jego wspomnień...

Komentarze: 4 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Inscenizacja Bitwy pod Małujowicami - 2018
Autor: Francotango @ 2018-03-17, 10:24
Dzięki czujności facebookowego fanpejdża fajnybrzeg.pl , mamy (my = Forumowicze i Brzeżanie) okazję dowiedzieć się o kolejnej imprezie, odwołującej się do niewątpliwie bogatej historii naszego miasta i okolic.

Jak "donosi" Gość Niedzielny :
– Chcemy przypomnieć o bitwie, ale także pomodlić się w intencji tych, którzy w niej polegli – mówi proboszcz, ks. Mieczysław Tomasz Sałowski , zwracając uwagę na fakt, że wydarzenie odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia .

Msza św. rozpocznie się o 12.30. Wcześniej, o 12.15, przewodnik turystyczny przybliży zebranym historię słynnej bitwy. Inscenizacja przedstawiającą walki odbędzie się o 14.00. W planach jest także specjalna wystawa, prezentacja stoisk rzemieślniczych z epoki oraz poczęstunek. W rolę walczących ze sobą żołnierzy pruskich oraz austriackich wcieli się ok. 40 członków grup rekonstrukcyjnych z Polski i z Czech. Na tę okazję szyte są specjalne mundury z epoki.
– Na swój sposób bitwa pod Małujowicami stała się punktem zwrotnym w historii Europy środkowej. Rozpoczęła serię bitew, obejmujących oprócz pierwszej wojny śląskiej kolejne wojny – drugą wojnę śląską i trzecią zwaną wojną siedmiole...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Pierwsza polska misja suborbitalna w REXUS/BEXUS
Autor: ASTRON @ 2018-03-16, 10:16
Cytat:
Dokładnie rok temu o godzinie 11:43 z mobilnej wyrzutni rakietowej, eksperyment DREAM na pokładzie rakiety suborbitalnej REXUS-21 został wyniesiony w swój jedyny rejs wysoko w kierunku przestrzeni kosmicznej. Zapamiętaliśmy ten dzień jako wydarzenie szczególnie istotne, ponieważ była to pierwsza polska misja suborbitalna w programie REXUS/BEXUS Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Chcąc jeszcze przeżyć te chwile finiszu naszej niesamowitej przygody, przez najbliższe 7 dni publikować będziemy materiały, których nikt z Was nigdy nie widział, a które przybliżą kulisy projektu DREAM.


Więcej na fanpejdżu DREAM Project na Facebooku.

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

I Studencka Konferencja Górnictwa Kosmicznego
Autor: ASTRON @ 2018-03-16, 09:36
Działające na Akademii Górniczo–Hutniczej Koła Naukowe: KNMG - Koło Naukowe Mechaników Górników, AGH Space Systems , KN Skalnik oraz Koło Naukowe Geofizyków AGH GEOFON mają zaszczyt zaprosić Was do wzięcia udziału w I Studenckiej Konferencji Górnictwa Kosmicznego . Z dumą pragniemy zaznaczyć, że jest to pierwsza konferencja o takiej tematyce organizowana w Polsce przez koła naukowe!

Jednodniowa Konferencja pod patronatem Prorektor AGH prof. dr hab. Anny Siwik, Dziekana Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki prof. dr. hab. inż. Antoniego Kalukiewicza, Dziekana Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska prof. dr. hab. inż. Jacka Matyszkiewicza oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego odbędzie się 24.05.2018 roku na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki przy Akademii Górniczej-Hutniczej w Krakowie w Sali wykładowej 140 w pawilonie B2 .

Zakres konferencji obejmuje tematykę urabiania w stanie nieważkości, pobierania próbek skał/regolitu z ciał niebieskich, badań przeprowadzanych na próbkach (szczególnie pod kątem parametrów mechaniczno – wytrzymałościowych), geologii ciał niebieskich, wykorzystania metod geofizycznych w badaniu kosmosu, napęd...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Stephen Hawking nie żyje [*]
Autor: ASTRON @ 2018-03-14, 11:04
Cytat:
To smutny dzień. Dziś odszedł wybitny człowiek, jedna z najjaśniejszych gwiazd świata nauki naszej cywilizacji. Znał go każdy, bo to postać nie tylko z hermetycznego środowiska naukowego, ale i ze świata popkultury. Ta gwiazda dziś zgasła, ale jej blask będzie wiecznie z nami tak samo jak światło gwiazd, których już nie ma. Tak jak to światło wyświecone za życia gwiazdy, tak i ten blask będzie przemierzał przestrzeń naszych umysłów przez wieki, nie pozwalając o sobie zapomnieć i inspirując pokolenia.

Żegnaj Mistrzu. Dziękujemy...


Per aspera ad astra... [*]

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Auta na prąd, a sprawa brzeska
Autor: Eurorealiści @ 2018-03-10, 05:48
W wątku dotyczącym rozwoju miasta rozpoczęto wymianę zdań na temat korzyści i szkodliwości płynących z potencjalnego uruchomienia produkcji baterii do akumulatorów do aut elektrycznych w Brzegu.
Proponuję tutaj wrzucać za i przeciw, oraz linki dotyczące źródeł wiedzy.
Dzisiejsza poranna "prasówka":
Cytat:
Rewolucja elektromobilności coraz bardziej przyspiesza, tymczasem - jak wynika z wyliczeń analityków - samochody elektryczne wbrew pozorom nie są całkowicie zeroemisyjne, bo wykorzystywana w nich energia produkowana jest z różnych źródeł, częściowo z paliw kopalnych.

Samochody na prąd wcale nie są wolne od emisji CO2

Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Remont ulicy Wolności
Autor: anina @ 2018-03-05, 13:00
Czy ktoś posiada wiedzę na temat przyczyn wolnego tempa remontu ulicy Wolności? Bardzo często ulica jest pusta, nie ma nikogo kto by coś tam robił, rozkopy uniemożliwają parkowanie, przez co znaleźć miejsce do zaparkowania przy Legionistów, Piłsudskiego, Krótkiej, jest cudem. Niezależnie od pogody, dzisiaj jest na przykład bardzo ładna nikt tam nie pracuje, tempo ślimacze. Może ktoś wie dlaczego tak jest?

Komentarze: 8 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

zagłada Żydów
Autor: brzeżanin @ 2018-03-02, 08:42
Na fali ustawy o IPN rozkręcany jest jawny antypolonizm. Ostatnio Prof.Engelking z centrum badań nad zagładą żydów z PAN-u oświadczyła ,,Było i zmuszanie przez Niemców i kuszenie przez Niemców I było samodzielne wyłapywanie Żydów i samodzielne mordowanie Żydów przez Polaków'' .A co z wyłapywaniem Polaków przez Żydów na terenach wsch .RP po agresji sowieckiej i współudziale ich z NKWD w likwidacji Polaków . Co z chaniebna rolą policji Żydowskiej w gettach wszak tam Polaków nie było ,rola policji Żydowskiej w likwidacji Żydów w Oszmianach itd.itd.

Komentarze: 38 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Marszałkowski Budżet Obywatelski 2018.
Autor: mulder @ 2018-02-11, 06:47
Od jutra można już zgłaszać pomysły :
https://budzet.opolskie.pl/

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Podpisz petycję w sprawie remontu linii z Nysy do Brzegu
Autor: Damian Kapinos @ 2018-02-08, 22:28
W 2013 roku UMWO i PLK-a zapowiadały generalną przebudowę trzech linii kolejowych na Opolszczyźnie ze środków unijnych. W 2014 roku wpisano je do RPO i zagwarantowano środki na wykonanie tych inwestycji, w tym na terenie powiatu brzeskiego.

Teraz się okazuje, że zamiast trzech będzie robiona tylko jedna linia kolejowa. Całą pulę kasy unijnej zgarnie Nysa i Opole, a nas pominięto. Zamrożono dwa zadania na przebudowę tras z Nysy do Brzegu i z Opola do Kluczborka. Na to nie możemy się zgodzić.

Dziś średnia prędkość na tych trasach to 70-50 km/h, ale jest także dużo takich miejsc, w których na skutek bardzo złego stanu torów i przejazdów opolskie autobusy szynowe nadal muszą zwalniać do 30 kilometrów na godzinę, w tym na odcinku Czeska Wieś - Olszanka.

OKOKO już zbiera podpisy pod petycją, którą można znaleźć wchodząc na stronę petycje.pl / nr dokumentu 12866. Tam znajdziecie więcej informacji. Mile widziane są pod tą petycją Wasze - podróżnych opinie korzystające z tego szlaku. Zbieramy podpisy do 28 lutego, po tym czasie dokument trafi do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zatem, jeśli chcesz, aby pociągi z Grodkowa do Wrocławia oraz z Brzegu do Nysy, Gliwic, Kędzierzyna-...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 13 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

podpisanie przez prezydenta ustawy
Autor: brzeżanin @ 2018-02-06, 20:31
Pan prezydent RP zastosował mało elegancki unik i podpisał nową ustawę o IPN ale też odesłał ją do TK w myśl zasady Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek.Niestety cały czas wraca jak bumerang brak elit w naszym kraju .

Komentarze: 5 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Docieplenie szyb w oknach
Autor: Pawel99 @ 2018-02-05, 15:58
Witam, Mam problem z mokrymi szybami w oknach. Problem wystepuje w zimie. Wentylacja jest ok. Pomóc moze wymiana okien, samych szyb lub docieplenie szyb Argonem. Znalazlem firme ktora robi docieplenia argonem. Problem jest taki ze nie chca przyjechac bo im sie nie oplaca do jednego klienta. Mi wycenili 4 okna razem z balkonowym za 420zł. Ponoc argon z szyb uchodzi i po wiecej niz 10 latach w szybach nic nie ma. Jak ktos jest chetny to piszcie. Ta firma nazywa się ARGONOS.

Komentarze: 7 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Bezpłatne szkolenia na wózki widłowe
Autor: Humaneo @ 2018-02-01, 12:11
Szanowni Państwo,

poszukujemy osób bezrobotnych powyżej 29 r.ż. na bezpłatne szkolenia na wózki widłowe.
Jesteśmy na etapie kompletowania grupy , kurs rozpocznie się lada dzień.

Zapraszamy wszystkich chętnych.
Nr kontaktowy 724 403 873, 605942120.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kwietniowy wypad do Włoch- Livigno
Autor: prosument @ 2018-02-01, 09:25
Szukam chętnej osoby na wspólny wyjazd w kwietniu do Livigno.

Zwolniło się jedno miejsce w apartamencie dwuosobowym (już zarezerwowanym i częściowo opłaconym) w terminie 07.04-14.04.

Dla płci pięknej promocja: nocleg, przejazd w obie strony oraz skipass gratis :D

Dla płci męskiej dopłata do pobytu za 6 nocy to tylko ok. 180EUR/osobę (w cenie jest już skipass free) + zrzutka na paliwo winiete i tunel.

Jadę samochodem prywatnym z okolic Opole Brzeg Wrocław przez Zgorzelec Monachium Landeck (mam wolne miejsce).

Zapraszam.

Osoby zainteresowane prosze o kontakt 602689703 lub PW

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

1% dla Polskiego Czerwonego Krzyża
Autor: paaati_17 @ 2018-01-29, 08:56
Szanowni Państwo
Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu - serdecznie dziękując za ubiegłoroczne wpłaty 6 357,00zł - zwraca się z uprzejmą prośbą, aby także w roku bieżącym przekazać 1 % podatku na rzecz naszego stowarzyszenia jako organizacji pożytku publicznego.
Pragniemy zapewnić, że przekazane środki zostaną wykorzystane wyłącznie na rzecz najuboższych mieszkańców naszego miasta i powiatu.
Informujemy, że w roku 2017 brzeski oddział PCK:
* przygotował i wydał 891 paczek żywnościowych z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia
* dla 31 dzieci zakupiono artykuły szkolne
* dla 4 dzieci sfinansowano wycieczki szkolne
* dla 11 dzieci sfinansowano kolonie letnie
* dla ponad 150 dzieci niepełnosprawnych zorganizowano zabawę karnawałową
* sfinansowano zakup podnośnika dla niepełnosprawnego dziecka
* dla 2 osób niepełnosprawnych przekazaliśmy trójkołowe rowery rehabilitacyjne
* 50 rodzin zostało zaopatrzonych w odzież
* przez cały rok dla seniorów zakupowaliśmy leki i żywność.

Ogółem z różnych form pomocy PCK w Brzegu skorzystało w 2017r. 1359 osób.

Powyższe zadania i cele statutowe j...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Ambasador Izraela
Autor: Gaderep @ 2018-01-28, 00:20
Jak pewnie większość wie, wczoraj, podczas uroczystości w KL Auchwitz-Birkenau, pani ambasador Izraela pozwoliła sobie na gruby nietakt. Moje urodzone we Wrocku, jednak nadal litewskie ucho od razu wyczuło, że hebrajski nie jest jej językiem podstawowym, jako że artykulacja niektórych dźwięków brzmiała dla mnie zbyt swojsko. Sprawdziłem - pani Anna Azari to wnuczka Michaiła Edelsztejna, działacza wileńskiej jaczejki Żydowskiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej „Poalej Syjon”, następnie działacza Rosyjskiej Komunistycznej Partii (bolszewików) pełniącego obowiązki sekretarza Komitetu Rejonowego w Moskwie. Sama Anna urodziła się w 1959 we Wilnie i w wieku 13 lat wyemigrowała z rodzicami do Izraela. Jej pochodzenie polityczne może wskazywać, że na genetycznym poziomie nienawidzi Polaków.
Wcześniej pełniła obowiązki ambasadora w Rosji i na Ukrainie. Pozostaje otwartym pytanie, czy władze Izraela celowo skierowały ją do Polski, żeby zepsuć stosunki między naszymi krajami, a jeśli tak, to czy decyzja była podyktowana linią polityczną, czy wpływem agentury sowieckiej, czy też może była to zwykła głupota władz Izraela.

P.S.
Bojowcy Żydowskiej Socjaldemokratycznej Part...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 63 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

WAŻNE !!!
Autor: GNOM @ 2018-01-27, 13:57
Uprzejmie informuję że na różnych forach pojawił się osobnik podszywający się pode mnie o pseudonimie Gnom pisany małymi literami np. brzeg24.pl . Nie znam tej osoby i nie jest ona ani jej wypowiedzi w żaden sposób powiązane z moją osobą.

GNOM

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Ulice w Brzegu.
Autor: Dziadek-Brzeg @ 2018-01-26, 10:32
Mam pytanie : czy to prawda że w Brzegu są dwie ulice Wiśniowe? Do pytania dołączam dwie mapki. Może władze miasta coś wiedzą na ten temat?

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Jazda konna
Autor: anina @ 2018-01-11, 14:18
Witam, czy ktoś zna fajne miejsce do nauki jazdy konnej dla osoby dorosłej, jak najbliżej Brzegu, może orientacyjne ceny?
Dzieki

Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Ankieta, czy chcesz, aby w Brzegu powstało nowe więzienie?
Autor: kwm @ 2017-12-21, 13:28
Czy jesteś za budową w Brzegu najnowocześniejszego w Europie więzienia?

Komentarze: 15 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Powered by Yasiu
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Nasze Serwisy:

Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu