Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie do yasia - czy bedzie utworzony kącik wyborczy?
Autor Wiadomość
majavip 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-25, 17:45   

steve napisał/a:
glosować na resztę :p
cała reszta jest taka sama... poraszkaaaa :? :x :?

etammm.... reszta :x ja tam głosuję na partie "Ę Ą"

:evil: :evil: Ędward Ącki is the best :evil: :evil:

((http://partiaea.blog.onet.pl/))
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2007-09-26, 09:34   

Bartek T. napisał/a:
barmanik napisał/a:
2. Wprowadzenie zasady, że poseł, który chce opuścić klub parlamentarny musi złożyć mandat.


Oooo, "to mi się podoba" :) niestety - jest to niezgodne z Ustawą Zasadniczą. Trzeby by zmienić Konstytucję.


Od czegoś trzeba zacząć - od konstytucji. Nasza ma juz 11 lat i wcale nie jest powiedziane, że nigdy nic się w niej nie zmieni.

Bartek T. napisał/a:
barmanik napisał/a:
3. Wprowadzenie wymogu kandydowania z okręgu stałego zamieszkania. Nie może dochodzic do "przywożenia w teczce" kandydatów


Niegłupie i godne poparcia. Tylko z drugiej strony: skoro ludzie chcą żeby Nelly R. była posłanką z Warszawy mieszkając w Krakowie to czy należy im na siłę zabraniać? Może zrobić coś dla większej świadomości wyborców?


Własnie chodzi o tą drugą stronę - jeżeli będzie wprowadzony zapis o takim wymogu nie będzie podrzucania kandydatów.

Bartek T. napisał/a:
barmanik napisał/a:
Można zażądać, aby dniem wyborów była sobota ponieważ wybory w niedzielę wikłają Kościół bezpośrednio w politykę.


Sobota nie jest dniem wolnym od pracy. Poza tym to nie wybory wikłają Kościół w politykę a dokładnie odwrotnie. Tak więc proponuję wymyślić coś co spowoduje że Kościół mniej chętnie będzie się brał do polityki.


Ja nie napisałem, ze sobota jest dniem wolnym od pracy tylko żeby wybory odbywaly sie w soboty. Świadomie też napisałem, że wybory w niedzielę wikłają Kościół w politykę - chociaż wiemy jak jest.

Bartek T. napisał/a:
barmanik napisał/a:
5. Wzorem, np. USA wprowadzić, że w połowie kadencji wymieniana jest część składu izby. Skłoniłoby to partię rządzącą do "sumiennej pracy" przez całą kadencja a nie "przedwyborczego rozdawnictwa" gdy zbliżają sie wybory. Uwzględniane byłyby tym samym faktyczne preferencje polityczne społeczeństwa, które mogły się zmienić w ciągu 4 lat.


Raczej nie przejdzie. Bo albo wybory trzeba byłoby robić do dwa lata, albo jakoś inaczej to rozwiązać. generalnie myślę, ze wprowadzałoby to tylko chaos. Jesteśmy za młodą demokracją.


O to właśnie chodzi, żeby robić co dwa lata wymianę części parlamentu. Dlaczego byłby chaos – to takie trudne? Dlaczego ciągle mówimy „jesteśmy za młodą demokracja”? A po czym poznamy, że już „dorośliśmy”, ktoś ma nam o tym powiedzieć?

Bartek T. napisał/a:
barmanik napisał/a:
6. Wybory, referenda powinny być obowiązkowe - nie chodzisz głosować dostaniesz karę administracyjną.


Hoho! Odważne! Ale jakież wybory byłyby wtedy miarodajne! W kilku dojrzałych demokracjach tak właśnie się to odbywa. Nie duża kara mobilizuje społeczność do tego obowiązku.

I znowu – „dojrzałe demokracje” – może pora dorosnąć a nie tylko narzekać, że taki system wyborczy nic od lat nie zmienia.

Bartek T. napisał/a:
A co powiecie na to, że mimo prośby nei zaproszono obserwatorów OBWE na wybory 21 października? :shock:


Jest to bardzo zły przykład dla np. Białorusi, przy następnych wyborach oni powiedzą „ale Polska też nie wpuściła”…
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-26, 10:57   

barmanik napisał/a:
przy następnych wyborach oni powiedzą
no ale kto "oni" - kim są ci "oni"? - czy tak jak u nas rząd?? Ja bym chciała żeby byli obserwatorzy - czy może nasz rząd się czegoś obawia nie chcąc ich do nas wpuścić?
A poza tym śmieszne wydaje mi się to, że Kaczyński nie chce debaty z Tuskiem, choć wiem, że byłoby to wzajemne obrzucanie się błotem, a woli z Kwaśniewskim :(
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2007-09-26, 11:11   

jadore napisał/a:
no ale kto "oni" - kim są ci "oni"?


oni - czyli Białorusini.
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-26, 11:58   

A ja mam taki pomysł, żeby w wyborach mogli startować kandydaci którzy należą do danej partii przez minimum 2 lata, nie byłoby teraz transferów między partiami + prawdopodobnie byłoby mniej gwiazdeczek showbiznesu (sportowcy, piosenkarze itd) bo to jak dla mnie jest kolejną porażką naszej izby niższej.

A co do obserwatorów OBWE, to partia rządząca po raz kolejny stara się udowodnić, że jest najmądrzejsza i tzyma się zasady "kontrolować to my, a nie nas".
W ogóle uważam, że PIS to partia ludzi ograniczonych umysłowo. Coś tam mają w tych swoich móżdżkach (można powiedzieć, że nawet często są to całkiem rozsądne pomysły) tyle, że wszystko co wykracza po za ich wąskie pojęcie dobra społecznego jest złe. Są zaślepieni władzą dlatego napewno pójdę głosować i na pewno nie poprę PIS-u. Nie wiem może PO nie jest wcale lepsze, ale do tworzenia państwa policyjnego chyba im jeszcze daleko i prawdopodobnie na nich zagłosuje (jeszcze nie do końca pewne).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bedzie, czy, do, kacik, pytanie, utworzony, wyborczy, yasia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu