Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wybory do Sejmu
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-09-12, 14:48   Wybory do Sejmu

Wpisałem temat w tym dziale , bo chwilowo nie ma innego. Zgodnie z ordynacją wyborczą
Cytat:
OKRĘG WYBORCZY NR 21 - województwo opolskie

Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 13.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: OPOLE.
spokojnie możemy mieć dwóch posłów reprezentujących powiat brzeski, tu mieszkających i z tą ziemią związanych. Niezależnie od tego z jakiej partii, o jakich przekonaniach, ale naszych, którzy będą nas reprezentowali. Już widać co się szykuje, desant z wszelkich możliwych miejsc w tym odrzuty z warszawki. Może raz potrafimy stanąć nad podziałami? Pomocne będzie wyszukanie z list wyborczych osób, które mają coś wspólnego z naszym regionem, aby wiadomo na kogo głosować, nieważne z jakiej partii i na którym miejscu na liście wyborczej będą umieszczeni.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-09-12, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-09-12, 15:00   

Roztropek napisał/a:
spokojnie możemy mieć dwóch posłów reprezentujących powiat brzeski, tu mieszkających i z tą ziemią związanych. Niezależnie od tego z jakiej partii, o jakich przekonaniach, ale naszych, którzy będą nas reprezentowali.

Wierzysz w to? Bo ja nie. W klubach obowiazuje dyscyplina, wiec raczej poslowie nie beda sie z niej wylamywac nawet jesli chodzi o interes ziemi brzeskiej czy szerzej opolskiej (np. posel PiS). Wybory to raczej opowiedzenie sie za opcja polityczna, no moze programem i to wszystko.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-09-12, 15:17   

Niech przestrogą dla wszystkich będzie fakt, że pani Jakubowska zastąpiła w ostatniej chwili naszą miejscową kandydatkę na posła. Jaki był tego efekt wiadomo.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-12, 15:39   

Roztropek napisał/a:
Zgodnie z ordynacją wyborczą
spokojnie możemy mieć dwóch posłów reprezentujących powiat brzeski


Optymizm godny pochwały :)

Jestem podobnego zdania co do znalezienia wspólnego kandydata, którego cechą podstawową będzie pochodzenie i chęć pracy na rzecz Brzegu. Z tym, że komitety wyborcze będą tworzyć listy w oparciu o klucz polityczny a nie miejsce zamieszkania :x
To, że na opolszczyźnie mandatów "do wzięcia" jest 13 nie znaczy wcale a wcale że w jakiś logiczny sposób będą się one rozkładać pomiędzy powiaty. Głównie dlatego, że Opole ma zwyczajnie najwięcej mieszkańców. Poza tym kandydaci z Brzegu będą figurowali na chyba wszystkich listach wyborczych, więc zawsze będzie dylemat którego wybrać i głosy znowu się rozłożą. Jakimś rozwiązaniem było by gdyby jakiś kandydat z Brzegu był na szczytach listy wyborczej jakiegoś komitetu. Ale czy to możliwe?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-09-12, 19:16   

Włoszczowa jest prawie trzy razy mniejsza od Brzegu, tam to jakoś zadziałało, to i u nas może się udać. Nie marzy mi się jakiś nowy peron, a choćby plac przed dworcem.
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-09-13, 11:20, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-09-12, 20:43   

Ale Gosiewski nie pochodzi z Włoszczowy...

Moderowany przez jadore:

chyba Włoszczowej... ale to mało ważne
Uwaga
Złamany został REGULAMIN
Ten post nie jest związany z tematem w którym został napisany
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-09-13, 16:45, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-09-13, 10:29   

Oj przepraszam, to nie polityka, tylko odpowiedź na sugestię Bartka. T
Bartek T. napisał/a:
Jestem podobnego zdania co do znalezienia wspólnego kandydata, którego cechą podstawową będzie pochodzenie i chęć pracy na rzecz Brzegu.
Chciałem wskazać, że dużo mniejsze miasto poradziło sobie ze znalezieniem posła, który dba o jego interesy, więc dlaczego Brzeg nie może wyłonić takiego, który choćby doprowadzi do remontu placu przed dworcem.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-09-13, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-09-13, 12:05   

Eee... ale Gosiu teraz bedzie odpowiadal przed sadem w sprawie numerow we Wloszczowej :D

Moderowany przez jadore:
Corvinie - to nie w temacie, bardzo proszę o nie pisanie więcej o p. G. :)
Uwaga
Złamany został REGULAMIN
Ten post nie jest związany z tematem w którym został napisany

Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-09-13, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
melani 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-13, 16:44   

Co do dwóch mandatów to nie bardzo w to wierzę, ale jeden to mógłby być napewno. Wszystko zalezy tylko od naszych brzeskich, powiatowych polityków, kwestia dogadania i działania niezależnie od opcji politycznej. W NTO czytałam, że do sejmu prawddopodobnie wystartują Mieczysław Niedźwiedź, Krzysztof Puszczewicz, a do senatu Dariusz Byczkowski.
Dla miasta dobrze by było, abyśmy mieli swojego posła, zwłaszcza, że startujemu jako miast, które chce, aby powstała baza trenigowa dla jakieś drużyny narodowej przy EURO 2012. Wiadomo, że dzięki temu moglibysmy pozyskać jakąs kaskę na inwestycje.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-14, 00:51   

Roztropek napisał/a:
Chciałem wskazać, że dużo mniejsze miasto poradziło sobie ze znalezieniem posła, który dba o jego interesy, więc dlaczego Brzeg nie może wyłonić takiego, który choćby doprowadzi do remontu placu przed dworcem.


No właśnie może dlatego żeby później nie składać wyjaśnień przed prokuratorem.

melani napisał/a:
W NTO czytałam, że do sejmu prawddopodobnie wystartują Mieczysław Niedźwiedź, Krzysztof Puszczewicz, a do senatu Dariusz Byczkowski.


Ooo, poczekajmy na ogłoszenie list. Z moich informacji wynika, że niektórzy prominentni politycy powiatowi nie tylko dzielą się na opcje polityczne, ale także dzielą ludzi wewnątrz własnych opcji politycznej. Dlaczego? Listy wyborcze tworzone są na szczeblu wojewódzkim, zatwierdzane przez władze krajowe. Władze krajowe rzadko mają jakieś "ale" do ustalonych kolejności na listach przez władze wojewódzkie. to się zdarza przy tzw. "spadochroniarzach" (vide posłanka Lewandowska) lub jeśli są nazwiska kontrowersyjna (vide sprawa niedopuszczenia do kandydowania b. premiera Millera). Że miejsce na liście jest ważne nie muszę chyba przekonywać. Wszystko więc rozbija się o lobbing władz powiatowych jakiegoś komitetu wyborczego (partii lub koalicji partyjnej) w województwie. Myślę, że ważnym kryterium wyboru wspólnego kandydata, tak zwanego brzeskiego a nie partyjnego będzie więc miejsce na liście wyborczej. Naturalnie myślę o listach wyborczych komitetów znanych, które w sondażach mają szansę wejścia do sejmu. Dlatego proponuję poczekać do ogłoszenia list. Nie ukrywam wcale, że moja propozycja nie jest wzięta z sufitu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, sejmu, wybory


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu