Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Plac Zbawiciela
Autor Wiadomość
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-07, 10:17   Plac Zbawiciela

najlepszy polski film ostatnich lat jak dla mnie , to Plac zbawiciela. pokazuje wstrzasającą, ale prawdziwa historię...
0 UP 0 DOWN
 
natii_natii 



Wiek: 34
Dołączyła: 30 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2007-09-07, 14:12   

Zgadzam się z Tobą bardzo dobry film!
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 50
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-09-07, 16:24   Re: Plac Zbawiciela

sabatina napisał/a:
najlepszy polski film ostatnich lat jak dla mnie , to Plac zbawiciela. pokazuje wstrzasającą, ale prawdziwa historię...

Az mi sie chce uzyc slow nadgorliwych moderatorow, ktorych tutaj zabraklo - Post nic nie wnoszacy do tematu . Moze jakis krotki opis, charakteryzacja filmu etc.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-07, 16:45   Re: Plac Zbawiciela

woyteg napisał/a:
sabatina napisał/a:
najlepszy polski film ostatnich lat jak dla mnie , to Plac zbawiciela. pokazuje wstrzasającą, ale prawdziwa historię...

Az mi sie chce uzyc slow nadgorliwych moderatorow, ktorych tutaj zabraklo - Post nic nie wnoszacy do tematu . Moze jakis krotki opis, charakteryzacja filmu etc.



szczerze tak samo mi chodzilo po glowie... ale będę dobry chlopak i coś napiszę o tym filmie.. :)

"Plac Zbawiciela"

Rzecz dzieje się współcześnie i opowiada historię, która zdarzyła się naprawdę, a mogłaby zdarzyć się każdemu z nas. Młode małżeństwo z dwójką dzieci ma wkrótce odebrać klucze do własnego mieszkania. Ponieważ przeznaczyli na to wszystkie pieniądze, muszą oszczędzać. Rezygnują z samodzielności i wynajmowanego mieszkania, przenosząc się do matki chłopaka. Dramat rozpoczyna się, gdy wychodzi na jaw, że developer zbankrutował. Teraz młodzi nie tylko stracili wszystkie pieniądze, nie mają szans na własne mieszkanie, ale popadają w kolosalne długi.

Jak dla mnie to na pewno nie jest najlepszy film Polski. Jakoś o nim nie bylo slychać w kinach, a tym bardziej nie gra tam żadny slawny aktor.
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-07, 18:19   

moze i moj post nic nie wniosl do tematu... ale zapoczatkowal temat:) hehehe

moim zamiarem bylo jedynie wyrazenie opini o ulubionym filmie, a nie relacja z calego seansu.
poza tym zauwazylam ostatnio, ze im mniej znani aktorzy graja w projekcjach, tym sa one lepsze. znudzil mi sie juz biowiem linda, czy tez malaszynski :) :)
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-09-07, 23:33   

steve napisał/a:
Jakoś o nim nie bylo slychać w kinach


Kto interesuje sie kinem nieco bardziej niz przecietny Polak, to z pewnoscia slyszal o tym filmie :)

steve napisał/a:
a tym bardziej nie gra tam żadny slawny aktor.


I dzieki Bogu! Taki 'aktorow' jak Brodzikowa czy Malaszynski jest zdecydowanie za duzo :P

Co do filmu, to oceniam jako dobry, ale nic poza to. Na tle innych polskich produkcji moze wygladac na wybitny, ale swiadczy to jedynie o poziomie polskiej kinematografii ;)
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-08, 20:58   

film może nie nazwałabym wybitnym, ale jest na prawdę dobry - bardzo podobało mi się "prowadzenie" postaci - nie wiem czy większa w tym zasługa reżysera (reżyserów? ;) ) czy aktorów, ale niesamowite było takie odkrywanie krok po kroku to ciemnych, to znowu trochę jaśniejszych stron bohaterów

steve napisał/a:
Jakoś o nim nie bylo slychać w kinach

Z tym się nie zgodzę, bo nie jestem zagorzałą kinomanką, nigdy nie przeglądam magazynów filmowych w poszukiwaniu recenzji i nowości, i jeśli już wpada mi w ręce jakiś film to zazwyczaj dlatego, że gdzieś o nim musiałam usłyszeć - z mediów lub od znajomych. Akurat wokół tego filmu było trochę szumu medialnego - zgarnął parę nagród, a w telewizji przez jakiś czas spoty reklamowe leciały dosyć często (przynajmniej mi się wtedy tak wydawało ;) )
0 UP 0 DOWN
 
plojdzik 



Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg...kiedyś

Wysłany: 2010-07-09, 23:27   

Końcówka filmu do bani, odniosłem wrażenie, że reżyserzy przestraszyli się zbytniego pesymizmu jaki niesie ten film i próbowali jakoś złagodzić całość, ogólnie może być choć "Dług" lepszy. Wspominam o "Długu" bo w zamierzeniu Krauzego to ma być tryptyk o polskiej rzeczywistości po 89 roku.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: plac, zbawiciela


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu