Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy ZUS kradnie

Kto jest za likwidacją zusu
Chce aby Zus zadbał o moją przyszłość
0%
 0%  [ 0 ]
Sam zadbam o swoją przyszłość
66%
 66%  [ 6 ]
Nie myśle jeszcze o tym
33%
 33%  [ 3 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2013-07-30, 04:18   Czy ZUS kradnie

Jestem już coraz bliżej emerytury i zaczynam mieć przemyślenia, obawy odnośnie mojej emerytury
Od 40 lat państwo pobierało mi składki na obowiązkowy zakład ubezpieczeń społecznych (ZUS)
Pobierali mi średnio 400zł co dało przez te lata kwotę 190tys. zł,
Dostałem pismo w którym ZUS wyliczył mi prognozowaną emeryturę na 950zł obecnie jestem schorowanym człowiekiem i wiem że nie pożyje długo, mam żonę na rencie 400zł, i tak zastanawiam się co się stanie jeśli nie dożyje emerytury, co będzie z moją żoną.
Jeśli umrę przed emeryturą wszystkie moje składki przepadną, moją żona zostanie z rentą bez możliwości dziedziczenia moich składek (czy w tym momencie ZUS okradł mnie i moją zonę?)
Będąc dziś na cmentarzu widziałem wiele nagrobków ludzi młodszych od siebie, którzy nie doczekali emerytury a przecież pracowali całe życie, co się stało z ich składkami też ZUS skonsumował je na pensje prezesów (milionowe odprawy , nagrody roczne itp.)
Dlaczego ta instytucja jeszcze istnieje czy jej działanie jest zgodne z prawem unijnym , może w unii dziedziczy się składki ?
Nie o taką Polskę walczyliśmy…

Kto jest za likwidacją zusu
Ankieta pogladowa
Ostatnio zmieniony przez fudi12021988* 2013-07-30, 04:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2013-07-30, 04:31   

Kwestia składek emerytalnych trafiła do Sądu Najwyższego za sprawą Edwarda H. Mężczyzna osiągnął wiek emerytalny, ale ZUS odmówił mu wypłaty emerytury. Powodem był zbyt krótki okres składkowy. Pan Edward odprowadzał składki przez 16, a nie 25 lat, jak przewiduje ustawa - sprawę opisuje serwis pox.pl.


http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Pieniadze-ktore-odkladasz-w-ZUS-nie-sa-twoje,wid,15652371,wiadomosc.html?ticaid=11108b
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2013-07-30, 05:06   

Oto cała prawda o kierownictwie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prezes Zbigniew Derdziuk (49 l.), o którym mówi
się, że jest związany z katolicką organizacją Opus Dei, wysyła swoich pracowników na szkolenia organizowane przez... Opus Dei. Szkolenia odbywają się za pieniądze podatników. W tym roku wydano na nie blisko 100 tys. zł. Kilka miesięcy wcześniej na szkoleniu był Adam Niedzielski, dyrektor departamentu kontrolingu w ZUS. Koszt to ok. 19 tys. zł. Szkołę Opus Dei ukończył też sam Derdziuk.

Info za SE z 2011r. Do dziś pewnie wyszkolili się wszyscy.

Rozpędzić bandę i nazywać rzeczy po imieniu - składki to tylko podatek.
2 UP 1 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2013-07-31, 23:38   Re: Czy ZUS kradnie

fudi12021988* napisał/a:
...
Od 40 lat państwo pobierało mi składki na obowiązkowy zakład ubezpieczeń społecznych (ZUS)
...


Tak na boku tematu, nie jest w porzadku jezeli, ktos podaje swoj wiek jako 31 letni a placi skladki Zus juz 40 lat.
Falszowanie danych nie jest w porzadku w stosunku do innych forumowiczow.
Nie jest to prowokacja tylko stwierdzenie zjawiska, ktore nie jest OK..

A tak w ogole jezeli chodzi o temat emerytury, we wszystkich krajach i rowniez w Polsce powinny sie nastepne pokolenia przyzwyczaic do mysli ze emerytura jest przezytkiem.
Caly ten system emerytalny jest dla kazdego panstwa nieoplacalny i niemozliwy do utrzymania w nastepnych dziesiecioleciach.

System emerytalny zostal jak sie nie myle wprowadzony po raz pierwszy przez Niemcow dokladnie Bismarka, w czasach kiedy robotnicy dziennnie bardzo dlugo pracowali i srednia zycia nie przekraczala 45-50 lat.

Dzisiaj wiemy ze srednia zycia wzrosla do 65-75 i wyzej.

Zadny panstwowy system w zadnym kraju tego nie wytrzyma.

Przygotujmy sie na rewolucje tego systemu w kazdym kraju.
Niedlugo skladki nie beda placone i kazdy bedzie musial miesiecznie sam oplacic swoj "postoj pracowniczy"

No ale to daleka jeszcze przyszlosc. :-)


______________________________________________________________

"Był taki czas, kiedy budowaliśmy to forum dla społeczeństwa, a nie tylko do uprawiania poli-potyczek i wymiany nieuprzejmości ze strony min. Franco Zarrazzo, krzysztof Wojtunik"

______________________________________________________________
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu