Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Paliwo powinno być dokładnie po 10.00 złotych!
Autor Wiadomość
SzczeryDoBulu 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Sty 2012

UP 0 / UP 0Wysłany: 2012-01-13, 11:21   Paliwo powinno być dokładnie po 10.00 złotych!

Może wtedy, gdyby paliwo zdrożało do 10 złotych ten głupi naród - polacy zmądrzałby i zagłosował przy wyborach rękami przy urnach, a nie tak jak do tej pory nogami bez używania mózgu i znajomości tematu. Bardzo dobrze, że paliwo jest drogie! macie taki rząd na jaki głosowaliście i na jaki zasługujecie!
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...Wiek: 31
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-13, 11:28   

tak tak bo za innych rządów bedzie sielanka! będzie o połowe taniej :roll: widocznie albo nie masz samochodu albo Cię wozą , skoro mówisz ze powinno byc paliwo w tych cenach :x
0 UP 0 DOWN
 
Bilu Wiek: 34
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 66 / UP 43Wysłany: 2012-01-13, 11:33   

"bydłem" rządzi kilku pastuchów
brak cenzury dzieci i wrażliwi nie słuchają ...
http://www.youtube.com/watch?v=nxbleS9w9zw
Ostatnio zmieniony przez Bilu 2012-01-13, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
hehu 


Wiek: 64
Dołączył: 13 Mar 2007

UP 4 / UP 13


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-13, 12:49   

Dokąd zmierza “cywilizacja”?, czyli sposoby manipulacji społeczeństwem.

Odpowiedz na postawione w tytule pytanie zawiera wiele wątków . Każdy sam musi znaleźć na podstawie faktów, właściwą odpowiedź. W II-giej połowie XX -go wieku posługiwano się sformułowaniem, że komunizm jest dobry, lecz ludzie którzy nim zarządzają są źli. System ten się nie sprawdził. Został uznany jako nieudolny, a w niektórych krajach, nawet jako zbrodniczy. Należało go zatem zastąpić innym systemem, który w tamtym czasie był bardziej efektywny, a mianowicie kapitalizmem. Lecz wspólną cechą obu systemów jest odwołanie się do “demokracji”.To posługiwanie się słowem “demokracja”, ma jeden cel: a mianowicie wpojenie ludziom przeświadczenia, że są “wolni”, że mają wolne wybory, mają wolne media, decydują o swoim losie.

Jest jeszcze jeden istotny czynnik łączący oba systemy, a mianowicie te same środowiska finansujące oba systemy mając na celu zniewolenie ludzkości. Wykładnią tego są następujące działania:Mówią Ci, że masz “demokratyczne” wybory. Ale wybierać możesz według listy ustalanej przez rządzące partie. One umieszczają na pierwszych miejscach wyborczych swoich kandydatów, których promują także w mediach (nie ważne, czy mówią o nich źle, czy dobrze, ważne aby powtarzały ich nazwisko często ).To jest psychologiczne oddziaływanie na wyborcę. Ale o takim działaniu nie dowiesz się z “demokratycznych i niezależnych mediów”. W tym kontekście biedny, nie posiadający fortuny oraz tzw. kolesiów nie może liczyć na to,że będzie wybranym. Choćby był porządnym i mądrym człowiekiem.


Ale w jaki sposób “demokracja” tworzy swój system rządzenia?Polega to na stworzeniu dwóch rządzących partii politycznych. I tak, gdy jedna partia zdobywa władzę, zaczyna wprowadzać ustawy, przepisy prawne, niekorzystne dla społeczeństwa. Opozycyjna partia to krytykuje i w ten sposób wygrywa następne wybory. Następuje wówczas zamiana partii rządzących. Następnie partia, która obecne wybory wygrała nie usuwa złych ustaw poprzedniej partii, lecz wprowadza nowe jeszcze bardziej niekorzystne. Kilkakrotne powtarzanie takiego scenariusza doprowadza do ujarzmienia społeczeństwa. Te partie tak samo posługują się sloganem patriotyzmu, demokracji, ale tylko przed wyborami. Kłócą się w parlamencie o nie mające znaczenia rzeczy, a tak samo działają na szkodę narodu. Tak samo obie partie tworzą ustawy - niekorzystne dla przeciętnego obywatela, lecz korzystne dla biznesmenów, którzy te partie sponsorują. Partie bazują na naiwności społeczeństwa i zdolności do zapominania, oraz przebaczania. Wyborcom stale się mówi, że będzie lepiej, a jest odwrotnie. Mówi się, że zmniejszy się biurokrację, a jest odwrotnie. Żadna opcja polityczna nie zmniejsza przepisów prawnych, ustaw ograniczających prawa obywatela ale je zwiększa. Taka kreatywność przepisów prawnych prowadzi także do zniewolenia społeczeństwa.

Pozostaje jeszcze dociekliwe pytanie? Dlaczego politycy nie realizują swych obietnic wyborczych?
Ci o których myślimy, że ich wybieramy, są już dawno wybrani. Wcześniej im się serwuje udziały w rożnych spółkach, stowarzyszeniach, piastowania funkcji w zarządach, szefostwo itd. Nie mając pojęcia, że są manipulowanymi, zarabiają duże pieniądze. Otóż zarządy w których zasiadają dokonują malwersacji a tym samym również spada odpowiedzialność na przyszłych polityków. W ten sposób promotorzy kandydata podporządkowują jego przyszłe działania własnym interesom. To narzuca pytanie: kim są ci promotorzy? Na pewno nie są to ludzie biedni, na pewno nie są to patrioci, na pewno nie są to ludzie związani z ojczyzną. Do takich manipulacji potrzebne są duże pieniądze oraz pogarda dla wartości człowieka i jego honoru.Odwzajemnieniem się polityków dla swoich promotorów jest następnie mianowanie ich na eksponowane stanowiska, tworzenie dla nich prawi przywilejów niedostępnych innym. Tworzy to ugrupowanie kolesiów. Wzajemne adorowanie. Cały ten “demokratyczny” system zezwala parlamentarzyście na nierespektowanie prawa np. może jechać samochodem pijany, może być w pracy pijany (w sejmie) a zwykły obywatel straciłby pracę.
Strona Polityka na kacu http://tygodnik.onet.pl/30,0, 57577,polityka_na_kacu, artykul.html

To właśnie parlamentarzyści tworzą prawo, lecz dobre tylko dla siebie. Oni są niezniszczalni (zmieniając partie, posady, tworząc nowe partie), tworzą nowe ustawodawstwa, które nie spowodują pociągnięcie ich do odpowiedzialności za malwersacje. (Procesy sadowe ciągną się latami, by się przedawnić- tak stanowi “prawo”). Ale nawet gdyby im przyszło znaleźć się w więzieniu, to i tam będzie miał lepiej niż biedny emeryt. Więzień ma o wiele więcej praw go chroniących niż przeciętny obywatel (chroni go Konwencja Genewska).Zwykły obywatel nie może nawet myśleć o prawach, które ma więzień. Zwykły obywatel ma prawo tylko wegetować, a umrzeć powinien jak najwcześniej – do tego się dąży.Zwykłego obywatela może zniszczyć urząd finansowy, mający oparcie prawne, tworzone przez parlamentarzystów. Wszelkie natomiast malwersacje rządzących, są argumentowane tym, że są zgodne z prawodawstwem, lecz to oni tworzą to prawodawstwo dla ochrony własnych malwersacji.
Zwykły wyborca nie może zapytać wybieranego o jego narodowość. (Będzie osądzony o antysemityzm). Polak nie może wiedzieć ilu w Sejmie jest Polaków? Nie może wiedzieć kto Polską rządzi?
Dalej tak jak za komuny nie ma odpowiedzialności osobistej polityka za złe decyzje, czy ustawy. Za największe malwersacje, rozgrabienie majątku narodowego (dorobku pokoleń) nikt nie poniósł i nie ponosi żadnej kary.
Dla polityków, których już nie można dalej wykorzystać, a są posłuszni i się zasłużyli masonerii organizuje się odczyty, za które ci politycyotrzymują bardzo wysokie honoraria. Społeczeństwu się nie mówi, że to właśnie z pieniędzy społecznych się tych polityków wynagradza.(Przykładem jest pewien elektryk, który prowadził wykłady na uniwersytetach, jakie wartości może on przekazać?). Społeczeństwo biednieje, a oni się bogacą.

Polakom się mówi, że są już Europejczykami. A gdzie byli poprzednio? Czy nie w Europie? Żaden rząd nie prowadził rozliczenia z UE. Takiej kalkulacji nie robił żaden deputowany do UE. Politycy tylko podają ile UE nam przekazuje, lecz nie podadzą ile z tych pieniędzy z powrotem wraca do Unii dlatego, że polskie większe firmy są zrujnowane, a inwestycje w Polsce realizują firmy zagraniczne, odprowadzając zyski do Unii.
Banki polskie zostały przejęte za bezcen przez banki zagraniczne. Dlaczego banki te postawiono w stan bankructwa, choć zagraniczne banki się o nie “biły” składając skargę do Trybunału UE w Strasburgu? Dlaczego musiały zostać rozgrabione polskie stocznie, nie dostając pożyczki z banku, a banki można było dofinansować z budżetu państwa, podczas gdy menażerowie banków zarabiają miliony? Takie działanie ma na celu rozbicie dużych zakładów (powstają spółki), ażeby ludzie nie mogli zbiorowo przeciwstawić się rozgrabianiu Polski. Wszelkie podwyżki, ograniczenia praw ludzi są stosowane wybiórczo na poszczególnych grupach, nie mogących się temu przeciwstawić, a później jest to stosowane na całym społeczeństwie. Tak nam się mówi o “demokracji”.
Społeczeństwa przyzwyczajono do manipulacji słownej – mianowicie:
Demokracja – w praktyce – ujarzmienie, zniewolenie. Krucjata na inne narody za pomocą bomb. Innych
do tzw. demokracji zmuszasz, a sam jej nie masz. (W USA jest największa procentowo liczba więżniów.
Wojna w imię demokracji – polega na siłowym ustanowieniu rządu podległego agresorowi oraz aby
patriotyczna opozycja (nazwana rebeliantami, lub terrorystami) z tym rządem walczyła. Lecz wojsk rządowych nie uzbraja się w najlepszą broń. (Często z tego samego żródła się dozbraja opozycję). Ma to na celu przedłużanie konfliktu, aby uczestniczący w nim patrioci, wyginęli. Pozostały naród zostanie łatwo zniewolony.
Dobrobyt społeczeństwa – dobry byt rządzących, mierny społeczeństwa.
Prywatyzacja – w prywatne kieszenie, dorobek narodu (całych pokoleń).
Wolność – wolno Ci tylko o tym śnić.
Równość – równanie wszystkich do biedoty.
Równouprawnienie – przywileje dla mniejszości, upodlenie dla większości.
Wolne media – praktycznie wolne od prawdy. Media zostały opanowane przez niewielką grupkę ludzi, którzy mediami manipulują.
Wartości intelektualne – instytucje mające w założeniu ochronę przed kopiowaniem stworzonych przez artystów dzieł sztuki i kultury. W rzeczywistości zagrabiają większość zysków z prac artystów. Pytaniem jest, czy tzw. wartości intelektualne mają służyć rozwojowi cywilizacji,
czy też ją ograniczać?
Unia Europejska daje – ale najpierw zabiera. Monstrualny twór biurokratyczny, zżerający miliardy Euro. Zniewalający zrzeszone narody,niszczący ich suwerenność. Za to Ty płacisz – czy o tym wiesz?Pójdziesz do Raju – gdy będziesz posłuszny jak cielę i dasz się ograbić.Lekarze Ciebie uleczą – z nadmiaru pieniędzy, dopóki będzie Cię stać na lekarstwa. Lekarze podają nieprzetestowane leki powodujące, niszczenie Twego organizmu. Jednocześnie zaciekle się walczy z naturalnymi sposobami leczenia i naturalnymi lekami (ziołolecznictwo).Prawda – czytając gazetę, pomyśl odwrotnie – w ten sposób znajdziesz prawdę.Olimpiady – zgodnie ze statutem olimpijskim, państwa uczęszczające w wojnie nie mogą brać udziału w igrzyskach olimpijskich. Dla kogo jest zatem ten statut, skoro USA jak wypowiadał się ich prezydent prowadził “wojnę z terroryzmem” będąc agresorem (atakując Irak, a następnie Afganistan) (uzupełnienie: agresorem jest tan kraj, który atakuje inny, walka toczy się na terytorium kraju zaatakowanego) zostaje organizatorem zimowych igrzysk olimpijskich w 2002 roku, oraz bierze udział w następnych wszystkich igrzyskach? W okresie II-giej Wojny Światowej olimpiady się nie odbyły.
0 UP 0 DOWN
 
alterego Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1Wysłany: 2012-01-13, 12:54   

Zmieńcie dilera albo sprzedawcę denaturatu, a najlepiej idźcie na siłkę :lol:

0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 20
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2012-01-13, 12:57   

SzczeryDoBulu napisał/a:
Bardzo dobrze, że paliwo jest drogie! macie taki rząd na jaki głosowaliście i na jaki zasługujecie!

Umiesz pisać!
Dobrze że TY masz inny rząd - ciesz się!
Różnorakich propagandystów z innych "kremlów" jest ci u nas dostatek. :evil:
0 UP 0 DOWN
 
hehu 


Wiek: 64
Dołączył: 13 Mar 2007

UP 4 / UP 13


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-13, 13:18   

http://www.youtube.com/watch?v=7-AXhlobMhc
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)Wiek: 32
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-13, 13:27   

lipek napisał/a:
ak tak bo za innych rządów bedzie sielanka! będzie o połowe taniej


wystarczyło by, że inna ekipa nie podniosła akcyzy, vatu albo podatku drogowego i paliwa już były by tańsze. w dodatku to co płacimy rząd przerzucił na upadającą kolej, wiec nie będzie w 2012 roku remontów dróg krajowych...
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 20
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2012-01-13, 14:22   

butter napisał/a:
wiec nie będzie w 2012 roku remontów dróg krajowych...


Będą, będą - za pożyczone.
Jak to przyjęto przez odznaczonego orderem "Malina 2011" - zapłacą użytkownicy dróg wszelakich kolejnymi POdatkami.
"Maliniaki" rzundzom!
http://www.hotmoney.pl/ar...-miliardy-23501
0 UP 0 DOWN
 
Lipson87 Wiek: 33
Dołączył: 14 Mar 2011

UP 0 / UP 0Wysłany: 2012-01-13, 15:10   

Długo sie zastanawiałem czy to napisac bo ogólnie to daleko mi w pchanie sie w polityczne tematy, ale kiedys ktos powiedział, że w innych krajach zeby dostac sie do stref rządzących trzeba skonczyc jakieś tam kierunki studiów (taki wymóg), a w Polsce startują aktorzy, sportowcy itp. i najlepsze są oni wybierani. Nie popre tego przykładem ale coś w tym jest i wydaje mi sie że jest to kolejny temat rzeka. Jak to usłyszałem to dało mi to do myślenia :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Katana 


Wiek: 29
Dołączył: 09 Maj 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-13, 20:38   

Niestety w każdym kraju jest głupi rząd (dobra, może w "większości" ;) ), nie jesteśmy osamotnieni. Niestety te osoby, które mogą coś zmienić zwykle są odsuwane na drugi tor, bo nie mają pieniędzy na super reklamy lub są w ogóle nie zapraszani na rozmowy w TV.
A naród niestety na wybory idzie z wiedzą jaką da mu telewizja, a tam niestety wiedza, która widz może przyswoić jest odpowiednio ustalana, żeby bogatym żyło się lepiej, a biedny płacił pieniądze na tych bogatych (i/lub głupich :D ) :) .

Ciekawi mnie tylko to, że paliwo drożeje w dużej mierze z powodu potrzeby pieniędzy na budowę dróg. To czy kiedy te drogi zostaną już zrobione, to cena paliwa spadnie czy będą zbierane pieniądze na niekończące się remonty tych dróg (zrobić tanio, a później naprawiać za kupę forsy) lub wszystko pójdzie do skarbu państwa i rozdane przez ZUS ;)
Ostatnio zmieniony przez Katana 2012-01-13, 20:42, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 36
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12Wysłany: 2012-01-14, 19:49   

uwielbiam ZUS, a konkretnie jego prezia - koleś ze wspólasami pojechał na wycieczki do egzotycznych krajów za pół miliona w zeszłym roku, oficjalnie nazywa się to: wymiana doświadczeń. szacunek dla gościa. aha - oni jako zarząd sami sobie to klepnęli, przegłosowali i tyle ;)

nfz też jest zaje..sty właśnie wydali zakaz drukowania recept i jedyny w kraju komputerowy system (słynne woj. Śląskie) idzie się paść...

a najbardziej podoba mi się premier rp, który w 2007 roku przywiózł swój rząd pod sejm... busem! Nie limuzynami, tylko busem - takie niby tanie państwo. Jak jest?
Ta ruda kłamczucha kłóciła się z Kaczorem o samolot i twierdziła, że będzie latać rejsowym za kilkaset złotych. Takiego ch... On sobie lata do Gdańska i z powrotem rządowymi, bo wygodnie, a może dlatego, że boi się pokazać ludziom. Jego loty od 2007 kosztowały 6 milionów - podziwiam gościa za to, że można tak oszukać ludzi, a ci dalej go popierają.

edit
ktoś może powiedzieć, że to premier, że wizerunek kraju więc mu się należy. gówno mu się należy - jak się coś obiecało ludziom, to się należy tego trzymać. miał latać rejsowymi i tyle.
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2012-01-14, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR Wiek: 29
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2012-01-14, 21:18   

Jestem realistą i stwierdzam że strajk paliwowy nic nie wskóra.
Zapraszam do przeczytania http://zmianynaziemi.pl/w...-w-strefie-euro mas media nas okłamują. ktoś musi spłacać długi Grecji
Po jakiego grzyba w polsce cukrownie?? można sprzedać i niech ktoś robi kase na tym...
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorcaWiek: 36
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2012-01-15, 05:12   

RaZoR napisał/a:
Jestem realistą


Według mnie żyjesz w świecie fantazji ;)
0 UP 0 DOWN
 
sikork Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-15, 09:15   

Jaki realny skutek przyniosły poprzednie akcje protestacyjne w Brzegu?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 10.00, byc, dokladnie, paliwo, po, powinno, zlotych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:

Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu