Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brudna woda
Autor Wiadomość
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-04, 22:58   Brudna woda

Nie wiem z czego to wynika, ale minęły już dwa tygodnie od czyszczenia sieci, a leci nadal brudna woda. Przynajmniej tak jest u mnie. Raz jest ok, a tu nagle z kranu wylatuje ciecz w kolorze mojej ulubionej herbaty - pu-erh. I tu pytanie do Forumowiczów - czy jest tak tylko u mnie?

Chciałam wyprać żółtą bluzkę. Napuściłam wody, w międzyczasie zajmując się czymś innym. Podchodzę do brodzika, a na bluzce zostały brunatne ślady, które zeszły dopiero po praniu w pralce.
O tyle dobrze, że brudna woda nie leci cały czas, tylko falami. Przyjechali dziś panowie z Wodociągów, pogrzebali coś przy studzience, wokół której zrobiła się wielka kałuża i tyle. Nie pomogło. Przecież w tym syfie nie da się nawet umyć rąk czy siebie - przynajmniej mnie to brzydzi. Mycie naczyń - odpada. O myciu zębów czy gotowaniu wody nie wspominając. Dzisiaj myłam zęby i gotowałam wodę mineralną na herbatę.

I ileż można spuszczać z kranu wodę w rdzawym kolorze? Przecież za to też się płaci, a jakoś nikt nie fatyguje się, by coś z tym zrobić.
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-09-04, 23:45   

U mnie też coś takiego się zdarza - ostatnio (odpukać) jest spokój, ale na przełomie lipca/sierpnia był sajgon. Niby oficjalnie nie było żadnych ogłoszeń o czyszczeniu rur, remontach, naprawach czy czymkolwiek takim, a praktycznie co 2-3 dni o różnych porach dnia z kranu zaczynała płynąć ciecz koloru coca-coli :/ . Czasem przez godzinę, czasem trochę dłużej. I tak chyba przez ponad 2 tygodnie...
Jak dzwoniliśmy do wodociągów, to odsyłali nas do ciepłowni, a ciepłownia zwalała na wodociągi. Taka ciuciubabka.
Ostatnio zmieniony przez Natek 2009-09-04, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2009-09-04, 23:54   Re: Brudna woda

Yvvone napisał/a:
I ileż można spuszczać z kranu wodę w rdzawym kolorze?


Malo kto wie, ze rdzawa barwa wody, nie jest spowodowana zawartoscia zelaza.
To jest duza ilosc drobnoustrojow zyjacych zawsze w rurociagach, ktore podczas czyszczenia uwalniane sa ze scianek rur, po intensywnym czyszczeniu moze dlugo trwac az poplynie calkiem czysta woda
0 UP 0 DOWN
 
mrowa13 


Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z Brzegu;)

Wysłany: 2009-09-05, 11:02   

U mnie(ul. Kościuszki) było zawiadomienie ,że nie bedzie wody ale było to jakieś 2 tyg. temu później leciała rdzawa ale tylko przez 1 dzień po czyszczeniu rur.

Natomiast w mojej szkole (ul.Poprzeczna) leci strasznie brudna woda gdy napuści się do butelki nie widać co jest po jej drugiej stronie.
Ostatnio zmieniony przez mrowa13 2009-09-05, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
paulinka9899 

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-09-05, 12:08   

u mnie jest juz tak pare miesiecy... sama rdza leci i nikt z tym nic nie robi;/
0 UP 0 DOWN
 
GTX 


Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2008

UP 13 / UP 4



Wysłany: 2009-09-05, 13:14   

Na Szancera mam taką wodę od 4-5 tygodni.
Oczywiście nie codziennie ale tak co 2-3 dni leci herbatka zamiast ciepłej wody.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-09-05, 13:43   

Rotterdam - cena jednego metra sześciennego wody niższa niż w Brzegu. Jakość nieporównywalna, odpowiadająca wodzie bez CO2 w butelkach PET. Kupując z przyzwyczajenia wodę w butelkach PET na herbatę wywołuje się ogólne zdziwienie, porównywalne z pukaniem się w czoło. Tamtejsza woda nie pozostawia śladu w czajniku elektrycznym nawet po roku użytkowania. Coś takiego jak uzdatniacze wody do pralek automatycznych tam nie jest do kupienia w żadnym sklepie. I co na to dyrekcja wodociągów miejskich w Brzegu? Jak oni to robią do .........Proponuję wycieczkę do Rotterdamu. Autobus z Sindbada odjeżdża codziennie z dworca autobusowego o godz. 20.30 koszt 360 zł w dwie strony. I proszę tylko nie sugerować, że oni tam żyjąc w demokracji od lat stworzyli cuda w infrastrukturze miejskiej. Organizacja leży i tyle.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-09-05, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-09-05, 13:56   

Cytat:
Należy stwierdzić, że stosowana technologia uzdatniania wody zabezpiecza jakość wody do celów konsumpcyjnych. W żadnym wskaźniku woda uzdatniona nie przekracza norm jakim powinna odpowiadać woda przeznaczona do spożycia przez ludzi. Z


za stronką PWiK klik

Cytat:
Aktualnie woda uzdatniona jest produktem dobrej jakości, spełniajacym wymogi norm jakościowych zarówno krajowych jak i unijnych. Problemem jest jednak fakt przewymiarowania struktur sieciowych, które ze względu na swą wielkość wydłużają czas dopływu wody do odbiorcy, a przez to podlegają procesom wtórnego zanieczyszczenia
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-09-05, 20:14   

W Irlandii za wodę sie nie płaci i również jest zdatna do picia, nawet w restauracji ludzie zamawiając wodę z kranu do picia :)
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-05, 22:30   

Roztropek napisał/a:
Rotterdam Jakość nieporównywalna, odpowiadająca wodzie bez CO2 w butelkach PET. Kupując z przyzwyczajenia wodę w butelkach PET na herbatę wywołuje się ogólne zdziwienie, porównywalne z pukaniem się w czoło. Tamtejsza woda nie pozostawia śladu w czajniku elektrycznym nawet po roku użytkowania.

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Mają tam wodę destylowaną do picia, słyszałem, że wodą kranową uzupełniają ubytki roztworu w akumulatorach. :(

Roztropek napisał/a:
Proponuję wycieczkę do Rotterdamu. Autobus z Sindbada odjeżdża codziennie z dworca autobusowego o godz. 20.30 koszt 360 zł w dwie strony

Czyżbyś prowadził biuro podróży na ul. Długiej lub Chrobrego??

Necia napisał/a:
nawet w restauracji ludzie zamawiając wodę z kranu do picia :)

Też w Brzegu piję wodę z kranu i mi smakuje. :)
0 UP 0 DOWN
 
creatiFF 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2008

UP 12 / UP 5



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-09-06, 01:04   

u mnie na chocimskiej to normalka, że z kranu leci herbata od paru lat...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-09-06, 21:41   

Cytat:
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Mają tam wodę destylowaną do picia, słyszałem, że wodą kranową uzupełniają ubytki roztworu w akumulatorach.
Piszę o tym co oglądałem (i oglądam) i piję od czasu do czasu. Czyżby pracownik MPWiK się odezwał?
Cytat:
Też w Brzegu piję wodę z kranu i mi smakuje. :)
No wiesz są różne zachcianki i ..... Niektórzy piją denaturat, inni nalewkę, a jeszcze inni wodę prosto z kranu z sieci miejskiej w Brzegu. Może Ci lekarz zalecił na niedokrwistość z powodu braku żelaza. Jest też inny sposób, można wkładać wieczorem gwoździe do jabłka a rano go zjeść, oczywiście wyjmując gwoździe. Ale jak kto lubi z gwoździami to niech nie wyciąga.
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-06, 21:52   

Na Słowackiego także leci lekko metno-zółta woda :wink: jak napuści sie do umywalki :wink: Trzeba cos z tym zrobić :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-09-06, 22:14   

A ja mam gdzieś,że jest płukanie czyszczenie czy inny wykręt wodociągów. Woda wraz ze ściekami jest droga i za nią płacę i g....o mnie to obchodzi co robią wodociągi ma być czysta i zdatna do picia. Koniec kropka. I nie przyjmuję żadnych wykrętnych tłumaczeń, czy kupujecie w sklepie mleko koloru brąz bo akurat było płukanie zbiornika w mleczarni.Kto mi wróci pieniądze za bojler, który łyka ten syf niczym żaba muł. Nie jestem instytucją charytatywną , płacę i wymagam ale wiadomo monopol.
P.S przepraszam za napastliwy ton ale mnie rankor chwycił jak o tym czytam.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-06, 22:17   

Zgadzam się w pełni ze zdaniem Cuba. Rozumiem, gdyby to się zdarzało "raz na ruski rok", ale tak nie jest...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brudna, woda


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu