Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu? Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wysłany: 2008-05-05, 17:40 Pora poezji albo Syfon 2008
PORA POEZJI CZYLI SYFON ALBO NA ODWRÓT
PIĄTEK, 30 maja 2008 BRZEG
Galeria Brzeskiego Centrum Kultury w Ratuszu :
Godz. 16:00
Stany skupienia – Spotkanie autorskie: Dawida Kotei, Tomasza Pietrzaka
Prowadzenie: Radosław Wiśniewski
Godz. 17:30
Piękno jasnych sytuacji - Spotkanie poetyckie z Jakubem Winiarskim
Prowadzenie: Ola Goriaczko
Godz. 19:00
Robaczywość i katastrofia – spotkanie autorskie z Bartłomiejem Majzlem i Robertem Rybickim Prowadzenie: Ryszard Chłopek
SOBOTA, 31 maja 2008 BRZEG
Galeria Brzeskiego Centrum Kultury w Ratuszu:
Godz. 14:00
Brzytwa – spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem
Prowadzenie: Lena Jedlicka
Godz. 15:30
Real Fiction – wernisaż wystawy Iwony Wojtyczy
Godz. 16:00
Kolonie – spotkanie autorskie z Tomaszem Różyckim
Prowadzenie: Radosław Wiśniewski
Godz. 18:00
Noc ptactwa i poectwa
Spotkanie laureatów i jurorów XVII Konkursu o laur Stowarzyszenia Żywych Poetów czyli Złoty Syfon oraz otwarty konkurs o Złoty Syfon Publiczności. Występom towarzyszy na gitarze Raphael Rogiński
Prowadzenie: Lena Jedlicka, Radosław Wiśniewski
NIEDZIELA 1 czerwca 2008
BRZEG
Godz. 15:00
Zamek Piastów Śląskich – mała sala książęca
Lacrimosa – spotkanie autorskie z Radosławem Kobierskim
Prowadzenie: Ryszard Chłopek
Godzina 17:00
Prawo Niespodzianki - Rozstrzygnięcie I konkursu na zbór wierszy o Syfon Scherfera ( im. Wacława Scherfera von Scherffensteina) i spotkanie autorskie z finalistami konkursu
Prowadzenie: Ryszard Chłopek, Radosław Wiśniewski, Joanna Mueller
Godzina 19:00
Brzeskie Centrum Kultury, sala widowiskowa
Odstraszenie – koncert zespołu Strachy na Lachy
PONIEDZIAŁEK 2 czerwca 2008
OPOLE,
Miejska Biblioteka Publiczna "Na Cyplu", pl. Piłsudskiego 5-6, godzina 18:00
Post. Syfon – Red. akcja zaprasza na spotkanie z Tomaszem Pietrzakiem
Prowadzenie: Sławomir Kuźnicki
WTOREK 3 czerwca 2008
ŚWIDNICA
Świdnicki wtorek literacki
Galeria Fotografii , Rynek 43
Godz.17:30
Zaplecze – spotkanie autorskie Eugeniusza Tkaczyszyna – Dyckiego.
Godz. 19:00
Hurtownia ran – spotkanie autorskie Wojciecha Bonowicza,
Prowadzenie: Grzegorz Hetman
Turniej Jednego Wiersza
ŚRODA 4 czerwca 2008
ŚWIDNICA
Świdnicka Środa Literacka
Galeria Fotografii , Rynek 43, Godzina 17:30
Igła – spotkanie autorskie Jacka Bieruta
Prowadzenie: Wojciech Koryciński
Turniej Jednego Wiersza
Godz. 19:30
Klub Bolko , Pl.Grunwaldzki 11
Koncert Zespołu Raphaela Rogińskiego (Cukunft/Szofar)
CZWARTEK 5 czerwca 2008
NOWA RUDA
XVIII Noworudzkie spotkania z poezją
Sala kominkowa Miejskiej Biblioteki Publicznej, Godzina 18:00
Wiersze dla kilku przyjaciół – spotkanie autorskie Darka Pado i Radka Wiśniewskiego
Z towarzyszeniem gitary Raphaela Rogińskiego
PIĄTEK 6 czerwca 2008
NOWA RUDA
XVIII Noworudzkie spotkania z poezją
Rynek, godzina 12:00
Happening Rynek poezji – prezentacje autorskie Macieja Woźniaka, Juliusza Gabryela, Marcina Cieleckiego, Marcina Zegadło, Tomasza Jamrozińskiego, występy poezji śpiewanej, krażący megafon
Prowadzenie; Dagmara Oleksy i Karol Maliszewski
Koncert Zespołu Raphaela Rogińskiego (Cukunft/ Szofar)
SOBOTA 7 czerwca 2008
NOWA RUDA
XVIII Noworudzkie spotkania z poezją
Sala kominkowa Miejskiej Biblioteki Publicznej, Godzina 17:00
Wszyscy nasi zakopani – Spotkanie autorskie Dariusza Suski
Prowadzenie: Karol Maliszewski
Rozstrzygnięcie Konkursu o laur Kosmicznego Koperka prezentacja laureatów i kręgu poetów pogranicza
Prowadzenie: Karol Maliszewski
Góra Anny, Godzina 20:00
Ognisko na Górze Anny i Turniej Jednego Wiersza o laur płonącego polana
Wstęp na wszystkie imprezy - wolny
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-07, 15:03, w całości zmieniany 2 razy
ROZSTRZYGNIĘTO XVII KONKURS LITERACKI O LAUR czyli ZŁOTY SYFON STOWARZYSZENIA ŻYWYCH POETÓW
BRZEG 2008
Jury w składzie
- Przemysław Owczarek - el chefe
- Ela Galoch
- Bartek Wójcik
- Czesław Markiewicz
- Marcin Jurzysta
po lekturze 102 zestawów wierszy i 47 zestawów prozatorskich
w obradach wirtualnych i away ustaliło następujący podział nagród
POEZJA
ZŁOTY SYFON - Sprawy Jasno - AGATA CHMIEL z ZAGÓRZYC DWORSKICH
wyróżnienia finansowe i drukiem:
poza kolejką - Robert Miniak z Łodzi
Fitzcaraldo - Magdalena Nowicka z Łodzi
ewentualne wyróżnienia drukiem:
Wielokropek Mlecznej Drogi - Wiesława Kluszczyńska z Bydgoszczy
Gaśnica - Piotr Macierzyński z Łodzi
Jakub Szelma - Michał Murowaniecki z Łodzi
PROZA
ZŁOTY SYFON - Fragment Agnieszki - Robert Król z Krakowa czyli Jasła
wyróżnienia finansowe i drukiem:
borderline - Karol Graczyk z Warszawy i
lilijjanna - Piotr Bulak z Ząbek k. Warszawy
ewentualne wyroznienia drukiem:
klawiatura zablokowana - Katarzyna Knapik z Łodzi ,
pasamanteiro - Weronika Murek z Katowic,
fenrir - Dariusz Eckert z Krakowa, i
Strażnik - Jakub Jałowiczor z Warszawy .
konkurs na esej, w związku z zawrotną ilością prac - to znaczy 6 (słownie: sześciu) został uznany za nierozstrzygnięty.
Laureatów będzie można poznać, poczytać i posłuchać 31 maja wieczorem w Galerii BCK w czasie nocy ptactwa i poectwa.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum