Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Woda w Brzegu???
Autor Wiadomość
Partyzant 



Wiek: 45
Dołączył: 24 Lut 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-28, 22:39   Woda w Brzegu???

Witam!!! Co sądzicie o brzeskiej wodzie , czy macie problemy po np. kapieli typu świąd skóry, wysypka itp. itd. , bo mi ona ostatnio szkodzi, może coś jest o czym my nie wiemy?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-02-28, 22:57   

Co zauważyłem ostatnio to delikatne rdzawe zabarwienie wody. Czy można oddać wodę na badania do sanepidu? Jeżeli tak to ile taka usługa kosztuje? Z chęcią bym sprawdził co tak naprawdę pijemy.
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-28, 23:23   

te zabarwienia to chyba od przeczyszczania wodociągów i co jakiś czas one są
0 UP 0 DOWN
 
d0mino 
The Art Of Torture


Wiek: 42
Dołączył: 04 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :]

Wysłany: 2008-02-29, 09:25   

Te zabarwienia to związki żelaza wytrącające się z wody, osadzające się na rurach stalowych i żeliwnych, podczas płukania a nie jak to ciupik napisał czyszczenia sieci wodnej pewien procent tego osadu zostaje wypłukany z sieci, a część trafia do naszych kranów. Spróbujcie zamknąć główny zawór np. u siebie w piwnicy (jeśli ktoś mieszka w bloku to zamknie cały pion) potem spuścić wodę z pionu, a potem ponownie napełnić, zobaczycie jaka popłynie woda w waszych kranach. Płukanie sieci wygląda oczywiście inaczej ale powstaje taki sam efekt (ale tylko chwilowy). Niestety za tą wodę też trzeba zapłacić.


Co do jakości wody to faktycznie po każdej kąpieli mam czerwone plamy na twarzy :( ale nie mam pojecia czym może to być spowodowane


Yasiu co do tego koloru wody jeśli takowy jest to w przypadk Brzegu powinieneś zgłosić to do PWiK a w przyadku Michałowic to ....... no właśnie tego to nie wiem, bo raczej nie do wodociągów brzeskich, ale głowy nie daje :P
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-02-29, 10:12   

Cytat:
Wydane w 2007 r zarządzenie ministra zdrowia bardzo zaostrzyło dotychczas obowiązujące normy. Dlatego większość zakładów wodociągowych popadła w kłopoty i musi modernizować swoją sieć.


Źródło http://proekologia.pl/content.php?article.2430

Jak jest u nas brak informacji, chociaż nawet w Kluczborku Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał stosowne oświadczenie. Ale Brzeg to nie Kluczbork.

http://kluczbork.pl/bip/i...index.php?x=137

Inny problem to istnienie wodociągowych rur cementowo-azbestowych o wiadomym oddziaływaniu. Ile ich jeszcze zostało? MPW i K odpowie ( w co wątpię), że zgodnie z normami międzynarodowymi rury te nie są szkodliwe.
Napisałem „w co wątpię” bo od kilku miesięcy nikt nie ma zamiaru odpowiadać na jakiekolwiek problemy umieszczone na forum ( z wyjątkiem Bartka T.).
Niestety forum stało się tablicą ogłoszeniową Rzecznika UM działającą w jednym kierunku. Oczekiwaną reakcją byłaby likwidacja działu Komunikaty. Komunikaty można zamieszczać na licznych nowych słupach ogłoszeniowych, a osiągnięciami można poszczycić się w prasie. Forum jak sama nazwa wskazuje służy do wymiany poglądów, ale to moja prywatna uwaga.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-02-29, 10:14, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
d0mino 
The Art Of Torture


Wiek: 42
Dołączył: 04 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :]

Wysłany: 2008-02-29, 12:13   

Co do rur azbeztowych to w Brzegu raczej już takowych nie ma, były one systematycznie wymieniane na PCV, do do przyłączy ołowianych to już chyba też rzadkość
Ostatnio zmieniony przez d0mino 2008-02-29, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-02-29, 16:06   

d0mino, chodzi mi oczywiście o mieszkanie w Brzegu. Woda ma taki kolor już od pewnego czasu i szczerze mnie to irytuje.
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2008-02-29, 16:52   

Nie tylko Brzeg ma taką paskudną wodę..........np. na Zielęcicach nie da się jej poprostu pić...jest tak brudna i do tego ma znaczny odczyn kwaśny, że kawa tylko z mineralną! Z tego co się orientuję na Skarbimierzu również nie jest najlepiej........zażelaziona fest!

A kąpiąc się mam wrażenie, że będę jeszcze bardziej brudna niż byłam sądząc po kolorze wody, która czeka na mnie w wannie!!! (centrum Brzegu)

:roll:
0 UP 0 DOWN
 
d0mino 
The Art Of Torture


Wiek: 42
Dołączył: 04 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :]

Wysłany: 2008-02-29, 16:53   

yasiu dzwoń do wodociągów i zgloś sprawę, niech płuczą odcinek na twojej ulicy (taki ich obowiązek), wkońcu płacisz za wodę
Ostatnio zmieniony przez d0mino 2008-02-29, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-02-29, 18:55   

Gminie Lubsza wodę dostarcza ujęcie w Śmiechowicach, ja osobiście posiadam filtr do wody, ale pozostałe osoby również nie narzekają. Oczywiście w ostatnich czasach zdarzało sie iż leciała brudna woda, lub że jej nie było ale to wszystko wiązało sie z robieniem kanalizacji. aktualnie nie ma żadnych problemów.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, woda


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu