Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
co do VoIP`a ?
Autor Wiadomość
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-23, 10:55   co do VoIP`a ?

od jakiegos czasu uzywam prgogram Tlenofon,
zainstalowalem go zachecony wynikami rozmaitych
testow. Jednak powiem szczerze, ze dochodza
mnie informacje, ze jakosc sygnalu po stronie
odbiorczej (siec tel. stacjonarna) jest kiepska.
Czesto wystepuja jakies przerwania, badz sygnal
sie znieksztalca. A co Wy uzywacie? moze nie ma
takich problemow w innych programach?
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-23, 11:04   

kisiol, luknij na tego linka http://www.cyber.com.pl/archiwum/6/9.shtml
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-23, 11:10   

sorry, ale nie znalazlem tam informacji na
zadne z moich pytan, pozdr.
chodzi mi o polaczenia:
IP <-->PSTN(siec telefoniczna)
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-23, 11:24   

kisiol, może tutaj znajdziesz jakieś informacje

http://www.pckurier.pl/archiwum/art0.asp?ID=5751

http://www.infojama.pl/142,artykul.aspx

Ja tego nie używam :wink:
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-12-23, 12:01   

kisiol napisał/a:
IP <-->PSTN(siec telefoniczna)


podobno przy nieszwankującym łączu jakość jest całkiem dobra (ostatnio wykładowca nam o tym gadał) i mówił, ze sam tego używa i jest baardzo zadowolony + nie płaci abonamentu :) .......a połączenia są super tanie :)
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 50
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2006-12-23, 18:22   

No to ja dorzyce swoje piec groszy. Od prawie 2 lat uzywam VOIP dostarczany przez firme Tlenofon. Nie korzystam jednak z zadnego programu komputerowego, a z telefonu przeznaczonego do VOIP. telefon podpiety jest do routera i to w telefonie dokonuje sie wszelkich ustawien. DO tego z racji ze uzywam protokolu SAP, place polowe stawlki za minute, czyli rozmowa z za oceanu na kazdy numer w Polsce kosztuje mnie 4groszy (chyba :-) ). Ma tez inna zalete. Majac stacjonarny numer telefoniczny w Polsce, znajomi czy rodzina nie maja problemow z dzwonieniem do mnie. Rozmowa kosztuje ich w tyle, co telefon do Krakowa. (stamtad mam numer). No i oczywiscie, jezeli zadzwonisz do mnie z innego tlenofonu, rozmowa kosztuje nas "nic" :-)

Szczerze mowiac, obserwujac rynek amerykanski, wydaje mi sie, ze tutaj zwykly telefon szybko zostanie zastapiony VOIPem. Wtej chwili kazdy operator oferuje juz VOIP, a dodatkowo pojawiaja sie nowi, ktorzy dzialaja tylko w VOIP. Ostatnio nawet Earthlink, jeden z dostawcow uslug internetowych DSL, zaczal nowym klientom dawac routery z gniazdkami do ktorych mozna podpiac zwykly telefon i dziala on wtedy na VOIP.

Przypomne jeszcze, ze inna zaleta takiej uslugi jest to, ze nie wazne gdzie miaszkamy, numer zawsze mamy ten sam.

Nie chce sie tu rozwodzic na temat telekomunikacji, ale jeszcze inna fajna i tania sprawa na rozmowy miedzynarodowe jest Rebin i Rebout oferowany przez Rebtel. Gdyby rozmowy telefoniczne lokalne byly za darmo, podobnie jak to ma miejsce w USA, rozmowa trwajaca tydzien kosztowala by obie strony jednego dolara :-)

Pozdrawiam serdecznie zyczac czystych i tanich polaczen no i taniego, szybkiego internetu:-)
Ostatnio zmieniony przez woyteg 2006-12-23, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-23, 18:28   

woyteg napisał/a:
uzywam protokolu SAP

chyba SIP (-;

dzieki za wyczerpujacy opis

a moze jest ktos taki kto moglby porownac subiektywnie
dzialanie Tlenofonu np ze SKYPEout :> chodzi mi ciagle
o ta jakosc dzwieku
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 50
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2006-12-23, 18:34   

Racja SIP :-) przepraszam, cos mi w glowi nie laczy jeszcze, dopiero swit u mnie :-)

[ Dodano: 2006-12-23, 09:38 ]
..no i jeszcze jedna ciekawa rzecz. Juz teraz mozemy nosic VOIP w kieszeni, a wszystko dzieki nowym Smart Phone, PDA etc. Takie komorkowe urzadzenie wyposazone w program do VOIP sprawia, ze VOIP staje sie rowniez "telefonem komorkowym"
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2006-12-23, 20:23   

ja korzystam z tlenofonu i skype'a. czasami tlenofon zawodzi i faktycznie jakosc dzwieku u odbiorcy jest slaba. nigdy nie mialem problemow ze skype. wkrotce dodatkowym atutem skype bedzie nowy cennik polaczen, ktory ma byc wprowadzony w drugiej polowie stycznia. podobno stawka minutowa zostanie zastapiona stawka za polaczenie.. najnizsza oplata to ok. 18 groszy za polaczenie.



pamietajcie ze 24-26 rozmowy wychodzace w tlenofonie sa za darmo, bez wzgledu na to czy uzytkownik laczy sie z komputera w polsce czy z innego miejsca na swiecie. jedynie, trzeba bedzie posluchac reklam w sluchawce.
0 UP 0 DOWN
 
GalleK 


Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-11, 23:17   

Dotychczas używałem Skype'a, ale ostatnio chciałem sprawdzić jak jest z Tlenofonem.

Dzwoniłem do znajomego i według jego opinii wyraźniej mnie było słychać gdy rozmawiałem przez Skype.

Ceny są porównywalne tj. 7gr/m do większości krajów oraz 7gr/m na komórki do Kanady i USA.
0 UP 0 DOWN
 
czarek 
Jestem jaki jestem



Wiek: 42
Dołączył: 29 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg , Gloucester

Wysłany: 2007-01-12, 07:54   

A ja siedze w anglii i uzywam www.freecall.com dla mnie fajna sprawa :) Zaresjstrujesz sie dostajesz 4 godziny rozmow na stacjonarne :) A gdy zapłacisz 10 euro to przez 90 dni masz za DARMO na stacjonarne 24 godziny na dobe w calej europie a polaczenie na komorke to jedyne 10 eurocentów :!:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-01-12, 18:30   

czarek, Mi te 4 godziny skończyły się bardzo szybko bo po 10 minutach :D
0 UP 0 DOWN
 
czarek 
Jestem jaki jestem



Wiek: 42
Dołączył: 29 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg , Gloucester

Wysłany: 2007-01-12, 20:35   

A mi nie. Normalnie gadalem :) Teraz cały czas korzystam i moi znajomi tez i u nich działa bez zarzutów :)
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2007-01-22, 10:32   

Od 1 lutego 2007 r. operator telefonii internetowej Tlenofon wprowadza obniżkę cen na rozmowy międzynarodowe oraz krajowe połączenia do sieci komórkowych.

W nowej ofercie obniżono ceny o średnio 50 % dla przeszło 500 kierunków - poinformowali przedstawiciele operatora.

Zmianie ulega też taryfikacja połączeń z krajowymi telefonami komórkowymi. W tym przypadku ceny będą niższe o 20%.

Wprowadzona obniżka cen na połączenia międzynarodowe oraz do krajowych sieci komórkowych obowiązywać będzie w Tlenofonie bezterminowo.


0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, do, voip`a


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu