Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Franco Zarrazzo
2011-02-08, 18:55
Rowerowe Wypady
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-03-28, 12:03   Trasa nr 1

Trasa:

Brzeg – wylot przez Saperską i Kruszyńską na Kruszynę, potem Zwanowice do Kopania. W Kopaniu, uwaga – przebić się polną drogą do Wronowa – tam jest piękny i zapuszczony pałacyk (vide zdjęcia). Od Wronowa zaczyna się już asfaltówka, którą dojeżdżamy do drogi 94, skręcamy w lewo (uwaga – ruchliwa bestia i niebezpieczna!), przejeżdżamy kilkadziesiąt metrów i zjeżdżamy w prawo na Lewin (ul Powstańców Śląskich). W Lewinie „przebijamy się” przez Sikorskiego i Mickiewicza na Kantorowice na znaną nam Żwirownię. Na Żwirowni zwykłem robić mały „popas”. Wracałem najczęściej przez Ptakowice, Sarny Wielkie, Jankowice Wielkie, Obórki, Krzyżowice i Żlobiznę. Alternatywnie za Sarnami Wielkimi odbijałem na Pogorzelę, Olszankę, Krzyżowice.

Kilka lat temu na trasie stały tablice informacyjne dla turystów rowerowych.

Trasa wymaga pewnej kondycji – na pewno nie polecam jej na początek sezonu. No chyba, że ktoś prowadzi w miarę aktywny tryb życia i nie spędza dni za biurkiem J.

Szerokiej Drogi!

PICT0003.JPG
Plik ściągnięto 65 raz(y) 489,12 KB

PICT0011.JPG
Plik ściągnięto 63 raz(y) 477,22 KB

PICT0006.JPG
Plik ściągnięto 61 raz(y) 435,54 KB

PICT0002.JPG
Plik ściągnięto 68 raz(y) 484,02 KB

Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-03-28, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-03-28, 16:08   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Trasa wymaga pewnej kondycji – na pewno nie polecam jej na początek sezonu.

Do Kantorowic trasa ma ok. 25km, jesli doliczyc najszybszy powrot do Brzegu - calosc ma minimum 37-40km (moglem sie pomylic w obliczeniach, moze ktos sprawdzi). Nie wiem, jak wyglada przecietna predkosc niedoswiadczonego rowerzysty, bo dopiero wczoraj kupilem sobie licznik i nawet nie jestem pewien czy na pewno dobrze go skonfigurowalem ;-) , ale przy sredniej predkosci 15km/h to daje jakies 2 godziny 40 minut czystej jazdy.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-28, 16:51   

my ost 3.05 godz do Opola.. da się wytrzymać gorzej jak ktoś ma lipne siodełko :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-03-28, 18:11   

Do Opola jest mniej wiecej 30 km :-P
Oczywiscie liczac w przyblizeniu od i do granic miasta :-D

Oczywiscie brac pod uwage mozna i trzeba, ze nikt nas nie goni i ze w czasie trasy mozna sie przeciez zatrzymac chocby na herbate czy lody. Ja wybierajac sie na swoje przejazdzki przyjmuje, ze srednia predkosc mam 10km. Pozwala to jechac bezstresowo i zatrzymywac sie przy kazdej ciekawszej okazji.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-28, 19:43   

A.Mason, poprosze o trase 30 km :P

Jechalismy przez Popielów do rynku w Opolu 53 km
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-03-28, 20:22   

blaster napisał/a:
A.Mason, poprosze o trase 30 km :P

1. Wyjazd z Brzegu na 94, na wysokosci Pawlowa
2. Jazda 94
3. Wjazd do Opola Bierkowice
Razem - 31km :)

Jesli liczysz od rynku do rynku, to wychodzi jakies 42km (przynajmniej tak pokazuje moj atlas komputerowy. Na pewno przez Popielow jest dalej.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-03-29, 15:56   

A.Mason napisał/a:
Ja wybierajac sie na swoje przejazdzki przyjmuje, ze srednia predkosc mam 10km.


I tak moim zdaniem należy kalkulować luzackie wypady. Nie jesteśmy wyczynowcami przecież. Masoneria pewnikiem będzie chciała się czasami zatrzymać, szklanym okiem uwiecznić to, co jest w ciągłym ruchu, chociaż my czasami tego nie widzimy, dać luz nogom, tyłek dokrwić.

Uwaga Panowie :) . Podobno źle dobrane siodełko i zbyt długi ucisk na pewne partie mięśni i materii krwionośnej może powodować pewne kłopoty ze znalezieniem tego i owego i rowerowych gatkach ;) , po dłuższym pedałowaniu :P .

Do Opola jak nic liczę ok 45-50 km. Trasa przez Popielów może i dłuższa, ale na pewno ciekawsza. Nie licząc przejazdu obok elektrowni Opole, bo przejeżdżając pod tą plątaniną kabli i słupów wysokiego napięcia zawsze miałem jakieś lęki (może z racji elektronicznego wspomagania mojej pompy głównej).

Co do wspólnych wyjazdów - ze mną będzie ciężko. Dużo pracy, nauki, a poza tym często lubiałem sam pomknąć na spotkanie z Matką. Znaczy Naturą :) .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: rowerowe, wypady


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu