Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Polacy
Autor Wiadomość
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-03-10, 10:30   

krt napisał/a:
i teraz pytanie co jest gorsze blokowanie chodnika przez starsze Panie bo trajkoczą o Rydzyku czy młodzi skur.. którzy nie mają pojecia o podstawowych zasadach kultury

Przypadki w obie strony mnożą się w nieskończoność. Z dwóch porównanych przez Ciebie akurat ten wybryk, a raczej brak reakcji młodzieży jest bardziej zniesmaczający,ale gdyby go porównać z czymś czego świadkiem byłem w zeszłą środę nomen-omen także we Wrocławiu to już by tak różowo nie było.
Działo się to na wrocławskim dworcu, pociąg przed północą do Wawy. Pociąg (jak zwykle spóźniony) zajeżdża na peron. Kilka metrów obok nas stoi dziadek na oko koło 70 lat ale jak się okazało całkiem sprawny. Pociąg powoli zwalnia i gdy prawie staje okazuje się że drzwi wagonu "przejeżdżają" obok przedmiotowego dziadka. Pociąg wciąż wolno się porusza, dziadek widząc, że drzwi mu o kilka metrów uciekną zaczyna pogoń za nimi dosłownie kosząc walizką wszystkich stojących mu na drodze. Mało brakowało a ktoś z pasażerów stałby się pasażerem niedoszłym lądując pod kołami toczącego się pociągu. Ucierpiała nawet moja żona, ale jej reakcja jak również reakcja pozostałych potrąconych wobec bezczelnego dziadka nie pozostawiła mi na szczęście nic do dodania. Jednak takie przypadki (jeżeli ktoś podróżuje pociągami lub autobusami to wie) nie są wcale rzadkością. Niestety muszę się zgodzić, że:
juru napisał/a:
Staram się zrozumieć seniorów jednakowoż często dochodzę do wniosku,że wiek daje im poczucie wszech możności.

A szczególnie gdy takowyż dziadek ma jeszcze odznakę kombatanta... biada stojącym mu na drodze :wink:
0 UP 0 DOWN
 
juru 



Wiek: 36
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z internetu

Wysłany: 2009-03-10, 20:21   

Oczywiście jest racja w tym co mówicie, młodzież i przysłowiowe małolaty nie są aniołami. Ale to tylko potwierdza co zauważyłem wcześniej... ludzkość ulega degradacji.
Ale dlaczego ?
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-10, 23:51   

wydaje mi sie ze głównym powodem jest wychowanie i styl obecnego życia , tak bardzo dązylismy do zachodu europy no i mamy społeczenstwo konsumpcyjne i goniace za pieniądzem , druga sprawa ze my polacy mamy smutną cechę , mianowice potrafimy sie łączyc i wspierać gdy jesteśmy zagrozeni np. Wojna , powstania(bardzo liczne w naszej historii , powstanie solidarnosci i upadek komuny czy chociazby śmierć Jana Pawła II a na codzień szara rzeczywistosć czyli Polak Polakowi Palikotem( tzn. wilkiem)
0 UP 0 DOWN
 
jagienka12 


Wiek: 49
Dołączyła: 10 Sie 2009

UP 12 / UP 15



Wysłany: 2009-11-19, 20:15   

Być może mi się za to oberwie, ale zaryzykuję:)

http://www.youtube.com/watch?v=kP3iohsbGN8
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-11-20, 08:14   

jagienka12 napisał/a:
Być może mi się za to oberwie, ale zaryzykuję:)

http://www.youtube.com/watch?v=kP3iohsbGN8


znak wykonany przez tego Pana i jego kandydat - nic dodać, nic ująć...

"Bóg, Honor, Ojczyzna"

Bóg - Polska jest krajem świeckim, więc to słowo nie pasuje do pozostałych. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy podczas transmisji z obchodów 11 listopada zobaczyłem hasło "Honor Ojczyzna"

Honor - ma wiele znaczeń począwszy od honoru w brydżu, poprzez imię boga rzymskiego, myślę, że jednak chodzi tutaj o pojęcie moralne - silne poczucie własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne

Ojczyzna - jako internacjonalista nie ograniczam się do pojęcia, że moją ojczyzną jest Polska... kolega Lipek ma napis w avatarze: "Bądź Dumny Jesteś Polakiem", ja to odbieram nieco inaczej "bądź dumny, jesteś Człowiekiem, obywatelem Świata"
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-22, 17:27   

to ja może przytocze pewien link http://demotywatory.pl/./...a-Ciebie-Polska
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-11-26, 08:48   

zgadzam się z Tobą "krajem w którym mieszkam"
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2009-12-29, 12:44   

Szanowni Forumowicze pozwolą, że i moja skromna osoba zabierze głos w dyskusji...

Bóg - jako zdeklarowanemu niechrześcijanomi to pojęcie ma wymiar wyłącznie abstrakcyjny. Dla mnie "Bóg" to "moje sumienie"....
Honor - http://pl.wikipedia.org/w...%99cie_moralne) (podpisuję się pod tym)
Ojczyzna - Polska (Kraj, w którym się urodziłem, wychowałem, mieszkam i któremu oddałem całe serce i całego siebie) / Mała Ojczyzna (Heimat) - Lwów (niestety, ale nie czuję się brzeżaninem i Dolnoślązakiem, lecz co najwyżej mieszkańcem Brzegu i Dolnego Śląska / "Opolszczyzny" / woj. opolskiego)

Pzdr!

P.S.1: Podoba mi się zdanie n/t Polaków wypowiedziane przez Marszałka Piłsudskiego: "Naród (jest) dobry, tylko ludzie (są) ch..." :)
P.S.2: Ciekawa historia z tym dziadkiem.
Ostatnio zmieniony przez Michal-Lemberg 2009-12-29, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: polacy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu