Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
prywatne przedszkole w Brzegu ????

Czy prywatne przedszkole w Brzegu to dobry pomysł ??
TAK
80%
 80%  [ 20 ]
NIE
20%
 20%  [ 5 ]
NIE MAM ZDANIA
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-10, 19:43   prywatne przedszkole w Brzegu ????

Witam serdecznie.
Długo myśleliśmy <nawet z moderatorem, gdzie to umieścić> nad miejscem dla tego pytania.

Waszym zdaniem drodzy forumowicze:

Czy prywatne przedszkole w Brzegu ma szansę zaistnienia ??

Proszę oprócz glosowania w sondzie o zoopiowanie pomysłu....
Nie mam na myśli dużych grup dzieci lecz małych maksymalnie 8- 10-osobowych pod opieką wykwalifikowanych osób z zapewnieniem posiłków etc.....

dziękuje za wszelkie ewentualne opinie
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-02-10, 20:55   

Ja uważam, że to bardzo dobry pomysł. Po pierwsze prywatne przedszkola też mogą być dofinansowane z budżetu państwa, po drugie rodzic mogący dać do przedszkola prywatnego dziecko za niewiele większą kasę, ale za to pewny, że w tym przedszkolu pracują naprawdę wykwalifikowane osoby na pewno by to zrobił (oczywiście jeśli byłoby go na to stać).

Ja sama zastanawiałam się nad tym pomysłem kiedyś. Lecz bardziej w aspekcie prywatnego przedszkola integracyjnego, lub nawet specjalnego. Jestem po terapii pedagogicznej. Za rok już będę po podyplomówkach z oligo i wychowania przedszkolnego więc ten temat najmłodszego szczebla edukacji jest mi bliski :)
Szkoda tylko, że niektórzy rodzice nie zdają sobie sprawy, że właśnie właściwie przeprowadzona edukacja najmłodszych pociech decyduje jak dziecko będzie się uczyło dalej. Pomijam tu fakt uwarunkowań genetycznych, ale chodzi mi o sam proces uczenia malucha.
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-10, 22:58   

alleceno napisał/a:
Czy prywatne przedszkole w Brzegu ma szansę zaistnienia ??


Jasne, że ma. Myślę, że prędzej czy później do tego dojdzie. Należałoby się dowiedzieć jak wyglądają wskaźniki demograficzne w Brzegu i reszcie powiatu. Z tego co wiem demografia teraz i w przyszłości wygląda korzystnie dla tego pomysłu.

HS-R napisał/a:
Po pierwsze prywatne przedszkola też mogą być dofinansowane z budżetu państwa,

Po pierwsze to mogą być dofinansowane z budżetu gminy na terenie której się znajdują a nie skarbu państwa.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-02-10, 23:44   

HS-R napisał/a:
Po pierwsze prywatne przedszkola też mogą być dofinansowane z budżetu państwa,

Bartek T. napisał/a:
Po pierwsze to mogą być dofinansowane z budżetu gminy na terenie której się znajdują a nie skarbu państwa.

Tak wiem, pomyłka z mojej strony :) (tak to jest jak się pisze na szybkiego, ale dobrze, że są osoby, które mogą nas poprawić :) )

Ja uważam, że prywatna edukacja może u nas nie tylko zaowocować tylko w wyższych uczelniach. Patrząc na inne kraje, gdzie wcale nie rodzi się wiele dzieci prywatne szkoły naprawdę zdają egzamin. Wiadomo, na studiach studiują już osoby dorosłe i one same decydują o wyborze uczelni. Często zostają na tej, na której zaczęli studia bo już im się nie chce zmieniać uczelni. Natomiast rodzice mając do wyboru super prywatną szkołę a mniej super prywatną szkołę wybiorą tą bardziej super i bez żadnego ale przeniosą tam swoje dziecko. W większych miastach w Polsce już można zauważyć, co proponują prywatne szkoły czy przedszkola. Takie mają programy edukacyjne, na które państwowe szkoły czy przedszkola nie stać. Oferują pracę w zespołach mniejszych niż w przedszkolach publicznych, a więc lepsza orientacja na jednostkę. W prywatnym przedszkolu język obcy to standard, za który dodatkowo się nie płaci. Zajęcia np. prowadzone Metodą Dobrego Startu bez dodatkowej odpłatności i na życzenie rodzica. Jest mnóstwo plusów takiego przedszkola.
I powiem szczerze, że wolałabym w takim pracować, bo wiem, że w publicznej edukacji są non stop jakieś ograniczenia finansowe. Nauczyciele z braku funduszy zamiast kupić książkę kserują od siebie nawzajem zadania dodatkowe dla dzieci. To brakuje papieru, to farbek, to plasteliny. Nie mając takich ograniczeń mogłabym się w takim przedszkolu lepiej realizować. Podejrzewam też, że pensja nauczycielska jest lepsza niż w publicznym a nie czarujmy się - w obecnych czasach to także jest ważne.

Tylko jak wiadomo, ciekawe czy będzie rodziców na te przedszkola i szkoły stać finansowo.

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę :) A Bartek T zawsze w razie "w" mnie poprawi, bo jako radny na pewno się orientuje w finansowaniach i nie tylko takich placówek :)

Dobrej nocki !!!
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2008-02-10, 23:47, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
alkatel 



Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-11, 16:09   

Ja jestem jak najbardziej ZA <tak2> Sama kiedyś myślałam o zapisaniu swojej córki do takiego przedszkola. Wiadomo, że byłoby droższe, ale za to tak jak mówi (pisze) HS-R, dla dziecka najważniejsza jest wczesna edukacja. To, czego nasze dzieciaczki się naucza w najmłodszych latach zaowocuje w przyszłości. Ja osobiście gotowa jestem inwestowac w wychowanie i wykształcenie mojej córki. Jeżeli takowe przedszkole kiedykolwiek powstanie w naszym mieście, to moje dzieci będą do niego chodziły (córka już raczej nie zdąży, ale może kolejny dzidziuś? :wink: )
Ostatnio zmieniony przez alkatel 2008-02-11, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mamcia21 


Wiek: 39
Dołączyła: 06 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: okolice Brzegu

Wysłany: 2008-02-11, 22:44   

Jestem w 100% za prywatnym przedszkolem i mam nadzieję, że takie powstanie. Mój syn za 1,5 roku pójdzie do przedszkola i wolałabym mieć wybór.

Wiadomo , że w tych czasach nie każdego na prywatne stać , ale bezpieczeństwo dziecko jest
bezcenne.

Zresztą każdy zdaje sobie sprawę z tego jaka jest różnica między prywatnym a państwowym.
0 UP 0 DOWN
 
hanka 


Wiek: 50
Dołączyła: 09 Wrz 2007

UP 15 / UP 11



Wysłany: 2008-02-12, 00:10   

Nie podniecajcie się tak tymi przedszkolami prywatnymi, bo prawda może być inna od waszych wyobrażeń. Odsyłam do forum eDziecko, gdzie nauczycielka takiego przedszkola pisze m. in. o niskich pensjach, a w związku z tym dużej rotacji personelu, oszczędzaniu na wszystkim, również na jedzeniu dla dzieci.
Wiadomo, że takie przedszkole jest po to, aby zarobił właściciel, a właściciel chce zarobić jak najwięcej.

Cytuję fragment z forum:
"Eh jak mnie złości brak dobrego nadzoru nad prywatnymi placówkami. Miałam do czynienia z dwiema - wykwalifikowanej przedszkolanki tam nie było, same studiujące zaocznie "małolaty". Rotacja kadry w drugim przedszkolu też mnie zszokowała. Na pewno są dobre prywatne przedszkola, ale sądzę, że jest ich niewiele. Tam gdzie wszystko rozbija się kasę, a przecież prywatne przedszkole to zwyczajna mająca zarabiać firma, czasem dobro dzieciaków znika z horyzontu. "

A tu link http://forum.gazeta.pl/fo...4830754&v=2&s=0
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-12, 01:10   

hanka napisał/a:
czasem dobro dzieciaków znika z horyzontu. "

znika też dobra reputaacja, znikają dzieci, a co za tym idzie klienci.....
rodzice to raz owszem płacą; ale dziecko musi chcieć przyjść do przedszkola no i wyjść z niego z chęcią powrtou jutro; a najlepiej jakby nie chciało wyjść :wink:

na tę chwilę można dodać tylko tyle, iż pewien zarys tego przedsięwzięcia w głowie mamy; zobaczymy co z tego wyjdzie...... nie wyobrażamy sobie również dużych grup dzieci; raczej nastawiamy się na male 8-10 osobowe;
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-02-12, 12:25   

Haniu ja myślę, że masz wiele racji, lecz Twoje obawy mają rację bytu w wielkich miastach, gdzie rodzice nie mając wyboru albo szans na umieszczenie dziecko w przedszkolu publicznym umieszczają je w prywatnym. W małym mieście jak Brzeg wydaje mi się, że takie przedszkole ma wielkie szanse stać się placówką na wysokim poziomie. Sądzę, że ceny byłyby niższe niż w Warszawie (ok. 1000 zł na miesiąc) lub Poznaniu (ok. 600 zł na miesiąc) gdyż w wielkich miastach prywatne przedszkole płacą ogromną kasę za dzierżawę budynku przedszkola. U nas w małym mieście na pewno nie byłoby to takie kosztowne. Nauczyciele z prywatnych przedszkoli w stolicy zarabiają i po 4000 zł, więc co się dziwić, rodzice muszą ponosić koszty związane z zatrudnieniem nauczyciela. U nas dać stawkę większą od standardowej o kilkaset złotych i już będzie to atrakcyjniejsza pensja niż w publicznym.
A co do poziomu edukacji i spraw związanych z wychowaniem wiele zależy od dyrekcji i rodziców. Jeśli im będzie zależeć na dobrej jakości przedszkola będzie ono dobrej jakości i tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, prywatne, przedszkole


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu