Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Parking na Chocimskiej do likwidacji
Autor Wiadomość
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-01-29, 07:50   

Cytat z domela: hmmmm a może lepszym pomysłem byłoby wybudowanie przejścia z sygnalizacją świetlną, myślę, że będzie to tanie, bezpieczne i proste rozwiązanie - takie jak koło nowej sali i szkoły na Powstańców Śląskich

To jest jakiś pomysł, czy lepszy od kładki? Mam wątpliwości, gdyż w moim pomysle chodzi o to, by nie powstrzymywać ruchu ma krajówce. Przejsćie z sygnalizacją, które postulujesz, tak własnie by czyniło.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-30, 00:41   

Primo: "Miasto" - cokolwiek by to znaczyło nie może nic wybudować nad, pod, w czy nawet za blisko obok drogi krajowej. Może Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Secundo: Powstrzymywanie ruchu na krajówce jest w granicach miasta jak najbardziej wskazane. Moim skromnym zdaniem przynajmniej. Moim wzorem w tym względzie jest rozwiązanie takie jak zastosowali w Oławie.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-01-30, 04:27   

poproszę o opisanie tegoż oławskiego rozwiązania
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-01-30, 09:03   

Odpowiedź jest prosta: utrudniony ruch na krajówce zmusi Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do wybudowania obwodnicy i drugiego mostu na Odrze. Jak dotąd panowie urzędnicy twierdzą, że to zbędny wydatek.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-31, 21:23   

Grzech napisał/a:
poproszę o opisanie tegoż oławskiego rozwiązania

Są 2 takie punkty w Oławie.
Jeden od strony Brzegu na odcinku Wiadukt - Rondo
Drugi od strony Wrocławiu na wysokości szkoły

Na sygnalizacji są czujki ruchu, a Piesi mają do dyspozycji "guzik"
Gdy nie ma żadnego ruchu wszystkie światła są czerwone.

Jeżeli pieszy naciśnie guzik, zapala się światło zielone dla pieszych z pojazdy mają czerwone (logiczne).
Jeżeli pieszy nie nacisnął odpowiednio wcześniej "guzika", samochód dojeżdżając do sygnalizacji uaktywnia czujkę, a ta daje mu zielone świałto (oczywiście samochód musi zwolnić do ok 40km/h bo czujka jest zwłoczna)
Samochody wyjeżdżające z podporządkowanej są łapane przez czujkę i symulują naciśnięcie guzika, wtedy i one są odpowiednio bezkolizyjnie dołączane do ruchu.

Ogólnie fajnie się to sprawdza, choć w przeważnie nocy zdarzają się piraci, którzy nie czekają na zmianę świateł.

P.S.
Nie wiem jak by się to sprawdziło koło ALDIka, gdzie w godzinach szczytu sa korki przez "wąskie gardło" jakim jest wiadukt. Taka sygnalizacja chyba by "zbzikowała"
Ostatnio zmieniony przez alferx 2008-01-31, 21:30, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



  Wysłany: 2008-03-25, 10:36   Westerplatte - parking pod pasażem zabrany przez Aldi

Scalono dwa podobne tematy. Następnym razem proszę uważniej przeglądać forum i sprawdzić przed założeniem nowego tematu czy nie istnieje podobny.


Na Westerplatte przy pasażu handlowym od ul. Chocimskiej zniknęło ponad 30 miejsc
parkingowych tylko po to by "ułatwić" dojazd do Aldi.

Obecnie zaparkowanie "od strony" Apteki i Relaxu to istny horror. Brakuje tam miejsc parkingowych a kierowcom - cierpliwości. Auta zostawiane pod pasażem na noc przez mieszkańców osiedla w powietrze nie uleciały! Tak samo dostawcy pasażu parkować gdzieś muszą.

To niby-ułatwienie to ni mniej, ni więcej tylko działanie obliczone na zniszczenie drobnego handlu a przecież wiadomo, że po chleb idzie sie do piekarni, po mięso, wędliny do masarni, po nabiał do sąsiedniego sklepu a owoce i warzywa najlepiej kupować w warzywniaku. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego - tak jak supermarkety!

Na Westerplatte słychać same głosy sprzeciwu a dyrydymały o tym, że parking pod Aldi będzie ogólnodostępny nie terafiają do nikogo.

ŻADAMY NOWEGO PARKINGU LUB ODDAJCIE NAM STARY!!!

Władze Miasta i Powiatu nie interesują się sprawą, bo albo mieszkają daleko, albo maja własny garaż, albo siedzenie cicho jest im na rękę. Tymczasem sprawa nadaje sie dla reportera i nad sprowadzeniem Pani Jaworowicz poważnie się zastanawiam póki jeszcze wszystko jest rozkopane.
Ostatnio zmieniony przez Kathia 2008-03-25, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-25, 10:53   

a może tak mniej samochodów??
ja sprzedałem swój rok temu i żyje , jak potrzebuje gdzies sie szybko przemieścic to biore taryfe , porównując koszty uzytkowania auta a taryfy lub rowerek to jestem do przodu i dupa wreszcie troche mi spadła.
Ostatnio miałem do dyspozycji auto służbowe, zaparkowac na mieście w piątek popołudniu to jakies nieporozumienie, aut tyle że czasem sie zastanawiam jak to jest, ludzie niemaja na porządne żarcie czy ciuch ale na auta mają.
Nieraz widze parkujące fury pod biedronką gdzie ludziska robią zakupy , kupując śmieci a nie żarcie, mimo ze fury całkiem niezłe mają
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-03-25, 11:27   

To prosze bardzo taryfą do Opola sobie jedz albo polikwidowanymi połączeniami PKP. Zawieź rodzinę do lekarza albo wyjedz gdzieś na weekend np. na Ślężę gdzie nie ma już połączeń komunikacyjnych. Na rowerku na deszczu można trochę zamoknąć.

Bynajmniej nie mam zamiaru sprzedawc swojego auta i być zdana na taksówki, za bardzo cenię sobie niezleżnosć i możliwość przemieszczania się (jak się ruszy głową to zaparkować w centrum się uda i objechać największy ruch w centrum można).

Aut niestety będzie przybywać i w sprawie likwidacji owego parkingu zamierzam, jak to się mówi: szumieć.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-25, 14:22   

chmurkolistna napisał/a:
To prosze bardzo taryfą do Opola sobie jedz albo polikwidowanymi połączeniami PKP. Zawieź rodzinę do lekarza albo wyjedz gdzieś na weekend np. na Ślężę gdzie nie ma już połączeń komunikacyjnych. Na rowerku na deszczu można trochę zamoknąć.

Bynajmniej nie mam zamiaru sprzedawc swojego auta i być zdana na taksówki, za bardzo cenię sobie niezleżnosć i możliwość przemieszczania się (jak się ruszy głową to zaparkować w centrum się uda i objechać największy ruch w centrum można).

Aut niestety będzie przybywać i w sprawie likwidacji owego parkingu zamierzam, jak to się mówi: szumieć.



Ciekawe czy tak samo bedziesz bojowo nastawiony kiedy wreszcie dolar przestanie spadac, dzis ropka cały czas oscyluje powyżej 100 dolarów, wystarczy że dolar wejdzie na 2,70 i Twoja tzw wolnośc szybko zostanie zrewidowana.
tak apropo jestem dogadany z taksówkarzem gdyż często jeżdze do Wrocławia i tak taniej mi to wychodzi, a jak potrzebuje auto to wynajmuje od Hertza i tez mam lepiej bo odchodzi mi amortyzacja, ubezpieczenie, mechanicy.
Do Berlina pociągiem bardzo mi sie wygodnie jeździ, to samo ekspresem do Warszawy przy okazji niezatruwam środowiska
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-25, 14:23   

Osobiście też uważam, że z tą likwidacją, to deko poroniony pomysł. Faktycznie od kilku tygodni pod moimi oknami dzieją się dziwne rzeczy. Kłotnie, awantury, klaksony - zwłaszcza, gdy jakiś TIR próbuje pod Biedronkę podjechać. I faktycznie bardzo cieżko jest znaleźć miejsce do zaparkowania, zwłaszcza po powrocie w godzinach wieczornych ze studiów z Opola.

Do tego dochodzi zdewastoana nawierzchnia i bagno na wysokości sklepu masarniczego w pawilonie (od strony osiedla), totalny syf wokół. Obraz nędzy i rozpaczy.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-03-25, 14:53   

Po pierwsze krt jakbyś nie zauważył ikonki obok mojego nicku jestem kobietą więc mogę być co najwyżej "bojowo nastawiona" i faktycznie jestem.
Po drugie: południowe radiowe wiadomości donosiły o spadku ceny za baryłkę poniżej 100dolarów (coś około 98USD/baryłka). Ponadto przeliczając dojazdy (np na studia) to już w dwie osoby bardziej opłaca się samochód...a tak ideologicznie rzecz biorąc wolność zawsze jest warta każdej ceny i z taksiarzami nie mam zamiaru się układac.

No dorbra bo off topic mi sie wkrada.

Spróbuj sie drogi krt postawic w sytuacji ludzi handlujących w pasażu przy ul. Chocimskiej i samych mieszkańców parkujących auta, czy jak Franco odczuwający tego efekty dzwiękowe. Gdzie zaparkują auta dostawcze? A mieszkańcy osiedla, którzy dojeżdzają do pracy często poza Brzeg. Wracający ze studiów? Ostatnio juz na obwodnicy Brzegu bombardują mnie mysli czy będzie miejsce parkingowe.
Przecież nikt nie sprzeda auta bo brak na nie miejsca parkingowego tak samo jak Ty go na powrót nie kupisz (tak wynika z Twojego wpisu).

Wczesniej tego typu problemów nie było, wcześniej było normalnie i w miarę spokojnie tzn zanim zabrali nam parking pod pasażem.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-25, 18:21   

Już masz znowu powyżej 100 dolarów
Sam dojeżdżałem na studia raz samochodem raz pociągiem zbiegiem lat samochodów jest tak dużo że jazda nimi stała sie dla mnie tragedią, zwłaszcza że o wypadek niełatwo, o braku kultury zwłaszcza ostatnio wśród wielu kierowców kobiet to już całkiem, mogę stać na deszczu i żaden kierowca sie nie zatrzyma mimo że jestem na pasach więc zwykle się ładuje.
Wszyscy chcą jeździć, nawet 50 metrów do sklepu, bo mu się tyłka nie chce ruszyć. Sprawa parkingu to chyba normalne że jeżeli są blokowiska to i problem parkujących aut sie pojawi, a jeśli chodzi o Aldika ja nie widzę problemu, gdyż pozwala parkować na swoim terytorium, przebudowa ulicy to jak rozumiem względy bezpieczeństwa wzięły górę.

Ps sory że nie dostrzegłem że jesteś kobieta, ale w internecie jakoś wisi mi to kim kto jest, dla mnie możesz być kosmitką :wink:
Ostatnio zmieniony przez krt 2008-03-25, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-03-25, 20:22   

krt napisał/a:
jeśli chodzi o Aldika ja nie widzę problemu, gdyż pozwala parkować na swoim terytorium, przebudowa ulicy to jak rozumiem względy bezpieczeństwa wzięły górę.


tak i teraz bezpieczeństwo parkuj przy aldiku i przejdz przez ruchliwą ulice na 2 strone :-P

przebudowa aby zrobić wjazd do sklepu, jak to ktoś wcześniej zauważył dlaczego nie wybudowano sklepu pare metrów głębiej z tej strony nie zrobiono zjazdu :?:
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-25, 20:36   

warlike napisał/a:
krt napisał/a:
jeśli chodzi o Aldika ja nie widzę problemu, gdyż pozwala parkować na swoim terytorium, przebudowa ulicy to jak rozumiem względy bezpieczeństwa wzięły górę.


tak i teraz bezpieczeństwo parkuj przy aldiku i przejdz przez ruchliwą ulice na 2 strone :-P

przebudowa aby zrobić wjazd do sklepu, jak to ktoś wcześniej zauważył dlaczego nie wybudowano sklepu pare metrów głębiej z tej strony nie zrobiono zjazdu :?:


często tam przechodzę i jakoś nie mam problemu, a dlaczego nie jest głębiej?? a to chyba pytanie trzeba skierować do urzędu, chyba Brzeg ma jakiś plan zagospodarowania przestrzennego.
Problemem moim zdaniem nie jest przejście na druga stronę, problemem jest zwykły brak kultury kierowców. Nieraz sie zatrzymywałem żeby przepuścić przechodnia jak jeszcze jeździłem samochodem , potrafili na mnie trąbić a już o wyprzedzaniu przed przejściem dla pieszych to już nie wspomnę. Brzeg nam sie rozbudowuje coraz więcej samochodów ale dróg i parkingów nie przybywa.
ropka już 101,50 dolara :) powodzenia kierowcy tylko dolar was chroni, niedługo 6 zyla za litr, ałć
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-25, 21:19   

krt napisał/a:
często tam przechodzę i jakoś nie mam problemu, a dlaczego nie jest głębiej?? a to chyba pytanie trzeba skierować do urzędu


Oj, chyba nie do urzędu. Przynajmniej Miasta bo to nie miasto wydaje zezwolenia na budowę. Masz działkę to budujesz. Głębiej czy płycej - to już jak sobie chcesz. Oby ci tylko zezwolenie na budowę wydano.
Podejrzewam, ze nie głębiej bo głębiej to już tereny kogoś innego (BTBS'u). Poza tym parking przy Chocimskiej był we władaniu GDDiA, mimo, że nie oni go budowali. Kiedyś tam zakwalifikowano go jako część tej drogi i już. Natomiast, gdyby właściciel gruntu, gdzie stoi Aldi nawet wybudował ten sklep w sposób pozwalający na części tego gruntu wybudować dodatkowy pas jezdni (oczywiście czysto teoretycznie) nie wiem na jakich zasadach miałoby nastąpić przekazanie gruntu GDDiA. Nie wydaje mi się aby właściciel tak za darmo oddał kawał ziemi. A i też nie sądzę, aby GDDiA była zainteresowana kupnem tego paska gruntu mając po drugiej stronie swój.

Żeby było jasne - też mnie się nie podoba fakt "zaorania" tego parkingu. Był bardzo przydatny. Jedno z niewielu miejsc w Brzegu gdzie pod knajpą taksówki legalnie mogły poczekać na klienta. Zakazy zatrzymywania się bowiem obowiązują także taksówkarzy.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chocimskiej, do, likwidacji, na, parking


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu