Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kto odpowiedzialny za zamknięcie uliczki?
Autor Wiadomość
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



  Wysłany: 2008-01-23, 12:26   Kto odpowiedzialny za zamknięcie uliczki?

Mam pytanie, tylko nie za bardzo wiem do kogo należałoby je skierować. Chodzi mianowicie o uliczkę łączącą osiedle przy ulicy Makarskiego z ulicą Katowicką. Gdy sprowadzałem się tam (ok. 3 lata temu) uliczka ta była otwarta. Po pewnym czasie (nie pamiętam dokładnie przedziałów czasowych więc podam tylko kolejność zdarzeń) postawiono w miejscu widocznym na zdjęciu słupki, zamykając ją tym samym dla ruchu.



Gdy zaczął się remont wjazdu na osiedle od strony ul. Makarskiego uliczkę otworzono usuwając słupki. Dziś zauważyłem, że słupki znów wróciły i uliczka jest ponownie zamknięta.

Czy ktoś byłby w stanie udzielić mi odpowiedzi kto jest odpowiedzialny za zamykanie tej uliczki? Miasto, SM 'Zgoda' (jeżeli tak to na jakiej podstawie) czy może jest to prywatna inicjatywa któregoś z mieszkańców domków przy tej ulicy, któremu przeszkadza, że od czasu do czasu przejedzie tamtędy jakieś auto?
0 UP 0 DOWN
 
maciusiek1888 


Wiek: 37
Dołączył: 06 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-24, 22:37   

Powiem szczerze ze tez jestem niezadowolony z tych jeb.. slupkow. Czest sie zdarza ze szybciej dotrzec gdzies ulica Katowicka np na BP. Mam pomysl: 2 szlifierki o mocy 2000wat oraz dostep do pradu zalatwi sprawe chodz na jakis czas. Moze po paru razach komus znudzi sie stawianie tych slupkow w tym miejscu!!
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-01-25, 17:33   

juz kiedys byla zamknieta, raczej na prośbę mieszkańców . Albo ciężko im się wyjeżdzało z posesji, albo przeszkadzal duzy ruch aut w stronę BP :)
Ostatnio zmieniony przez slawq 2008-01-25, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-01-25, 18:44   

slawq napisał/a:
juz kiedys byla zamknieta

O tym wcześniej pisałem.
slawq napisał/a:
raczej na prośbę mieszkańców

Tych dwóch czy trzech domków przy niej stojących, przeciwko całemu osiedlu...
slawq napisał/a:
Albo ciężko im się wyjeżdzało z posesji

Wyjazd utrudniałyby samochody parkujące, a takich tam nie widywałem.
slawq napisał/a:
albo przeszkadzal duzy ruch aut w stronę BP

Z tym dużym ruchem to bym nie przesadzał. Jak raz na kilkanaście minut przejedzie samochód to ciężko to w ogóle ruchem nazwać. Ponadto od kiedy o możliwości poruszania się drogą decydują ludzie przy niej zamieszkujący. Jeżeli to jest prawdziwy powód zamknięcia uliczki to jest to najgorszy z wcześniej wymienianych. Jeżeli tak można to co gdyby mieszkańcy np. ul. Chrobrego, Słowackiego czy każdej innej stwierdzili, że przeszkadza im ruch? Można by wtedy ulicę zamknąć? Co stałoby się z ruchem w całym mieście? Mamy tu chyba niebezpieczny precedens, że kilkoro ludzi decyduje za kilkaset... chyba niezbyt to normalne :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Kadi 


Wiek: 41
Dołączył: 02 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz/Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 15:31   

W wydziale komunikacji można sprawdzić czy są to legalne słupki czy jeden lub kilku mieszkańców zablokowało z jakiegoś niewiadomego mi (przynajmniej) powodu drogę.Zależy jeszcze do kogo należy ten odcinek drogi, do miasta czy spółdzielni mieszkaniowej.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-02-01, 14:54   

Zamierzam sprawdzić w wydziale komunikacji, tym bardziej, że od strony ul. Katowickiej nie widzę znaku "ślepa uliczka" co byłoby konieczne w przypadku "legalnego" zamknięcia uliczki. A tak coraz bardziej podejrzewam samowolkę...
0 UP 0 DOWN
 
manieq 



Wiek: 64
Dołączył: 13 Lis 2006

UP 10 / UP 4


Skąd: Skarbimierz Oś.

Wysłany: 2008-02-02, 13:14   

Tak bo jest to samowola właściciela tej willi z ogródkiem . To już trwa dobre kilka lat . Ktoś te słupki wyrywa bądź ścina , a on stawia od nowa . Z tego co wiem to były na niego skargi , ale on dalej robi swoje .
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-02, 15:44   

Jeśli jest podejrzenie samowoli tego typu to najlepiej powiadomić Policję. Drogową, bo to złamanie przepisów ruchu drogowego. Na drodze publicznej nie można samowolnie stawiać żadnych urządzeń, znaków, sygnałów, ani jej niszczyć.

Próbował ktoś? Powiadomić policję - nie niszczyć drogę :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kto, odpowiedzialny, uliczki, za, zamkniecie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu