Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
The Kingdom - 2007 (USA)
Autor Wiadomość
KUBEK 


Wiek: 48
Dołączył: 28 Paź 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG, WROCłAW

Wysłany: 2008-01-15, 16:33   The Kingdom - 2007 (USA)

Średni filmik, można obejrzeć ale szału nie ma. Typowa Amerykańska propaganda na czasie (chyba wybory prezydenckie w USA). Terroryzm, zagrożenie Świata itp. Całkiem niezły początek filmu - scena zamachu terrorystycznego na osiedle mieszkaniowe Gulf Oasis Western w Riyadh w Arabii Saudyjskiej, i na tym się kończy sensowność tego obrazka. Później akcja FBI ... wygrana amerykańskich bohaterów. I scena końcowa, niezbyt optymistyczna zapowiedź na przyszłość ... słowa starego człowieka szeptane do ucha młodego araba "...wszystkich zabijemy..."
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-01-16, 13:21   

film dobry, ogladalem go w kinie w pazdzierniku czyli nieco ponad rok przed wyborami prezydenckimi w stanach, zatem nie ma z nimi wiele wspolnego.
0 UP 0 DOWN
 
KUBEK 


Wiek: 48
Dołączył: 28 Paź 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG, WROCłAW

Wysłany: 2008-01-17, 09:57   

Może i masz rację? Tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak amerykańskie społeczeństwo jest indoktrynowane, tam jest większa propaganda niż w byłym ZSRR. Dobra są tylko te poglądy i ideologie, które są akurat na czasie ... a na czasie jest walka z "ogólnoświatowym terroryzmem". To jest typowy film propagandowy.
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2008-02-29, 22:36   

Jak dla mnie kiepski film. Spodziewałem się czegoś lepszego. Końcówka niby miała być mocna,szokująca (jak łepek mówi że i tak ich wszystkich zabijemy) ale specjalnie mnie to nie poruszyło. Zresztą jak i żadna inna scena filmu :P
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-01, 01:07   

Soroslaw napisał/a:
(jak łepek mówi że i tak ich wszystkich zabijemy) ale specjalnie mnie to nie poruszyło


Hmm szkoda, bo to chyba jedna z bardziej symbolicznych scen tego filmu i może nie tyle poprzez szokowanie, bo szokować to ona raczej nie miała, ani to też scena z Rambo, co poprzez subtelnie "przemycony" dramatyzm, ukazanie cykliczności i niemal nieskończoności pewnych reakcji, u których podstaw leżą najprostsze i kultywowane w krajach typu Arabia Saudyjska , można by rzec prymitywne zachowania (odwet, zemsta) ..te wszystkie, które na płaszczyźnie różnic kulturowo-religijnych kształtują terroryzm.
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2008-03-01, 11:00   

Ok ale ten główny bohater też mówił do żony tego co zginał w zamachu, że ich wszystkich zabijemy. Także jeśli chodzi o zemste i odwet to nie tylko w krajach arabskich, ale zakorzenione głęboko w ludziach.

No ale symbolikę scena ma tu przyznam racje :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2007, kingdom, the, usa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu