Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Świąteczna Paczka cz. II
Autor Wiadomość
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-01-17, 12:46   

Moja siostra obiecała coś dzisiaj przygotować-jakies ubranka. Troche tych ubranek jest więc pewnie paer rzeczy odda...
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-17, 13:34   

ja dziś dostałam od mojej szefowe - maskotkę małą, kocyk, płyn do kąpieli raz użyty i jakieś dwa komplety pościeli, poza tym moje dwie koleżanki już też coś szukają - więc rzeczy uzbiera sie całkiem sporo :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2008-01-17, 14:00   

Kathia napisał/a:
Mam już obiecane ubranka, ale póki co od chłopca, postaram się znaleźć osobę, która mogłaby podarować także ciuszki dla dziewczynki.

Na początek płeć nie ma znaczenia, więc ja też dam coś od Bastka. Popatrzę też w domku, bo chyba gdzieś miałam jakaś sukieneczkę ;)

Do tego gryzaczek (jest nowy, ale już rozpakowany) i może jakiegoś misia lub grzechotkę. Muszę zerknąc co jest w dobrym stanie ;)

Kiedy termin, bo nie wiem, czy nie doczytałam, czy też jeszcze nie ustalono :?: :roll:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-17, 14:07   

Inez napisał/a:
Kiedy termin, bo nie wiem, czy nie doczytałam, czy też jeszcze nie ustalono


Nie ustalono terminu, ale wstępnie chcielibyśmy spróbować, dostarczyć paczki dla dwóch rodzin na początku przyszłego tygodnia...
Zresztą zawsze potem można cosik donieść...także nie ma najmniejszego problemu.. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-01-17, 16:36   

smooth, do mnie proszę napisać na gygy, nadal podtrzymuję datek finansowy.
0 UP 0 DOWN
 
Domel 



Wiek: 44
Dołączył: 05 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-17, 17:18   

ja tak samo jak Yasiu, dokładam się finansowo do paczki (skromnie, ale zawsze :) )
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2008-01-17, 17:50   

Teraz mi się skojarzyło, że moja ciocia pomaga przy rozparcelowywaniu darów w ramach pomocy z UE (jeśli się nie mylę w Lewinie Brzeskim). Z tego co wiem, można tam sobie "wyrobić" taką kartę, która daje możliwość odbierania darów co 2 tyg. W ramach tego jest odzież, żywność oraz artykuły przeróżne także dla dzieci. Można byłoby się z nimi jakoś skontaktować i nawiązać współpracę. Może wyrobić taki karnet na forum np. i co jakiś czas odbierać dary z przeznaczeniem dla znajomych nam ubogich.

Ode mnie mogę przekazać troszkę ubranek, w tym także dziewczęcych. Do tego gryzak, łyżeczka niemowlęca do karmienia, śliniak, jakaś zabawka... Zobaczę co jeszcze dam radę wykombinować ;)
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-17, 18:59   

Gdzie mogę coś podrzucić do tych paczek, czy jest jakiś punkt wytypowany, gdzie można coś dołożyć ?
0 UP 0 DOWN
 
Anias81 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-17, 19:40   

Ja również chciałabym zadeklarować pomoc dla wskazanych osób, szczególnie dla matki z maleństwem.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-17, 19:42   

ktoto, Anias81, proponuje kontakt na gg (jeśli macie taką możliwość), albo pw.
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-17, 20:52   

o.k. poradzę sobie, na pewno coś dorzucę i przez znajomą przekażę.
Mam propozycję aby takie akcje częściej powtarzać, rodzin potrzebujących jest wiele wystarczy aby każdy z nas sprawdził otaczające go środowsko. Ja sam znam dziewczynę, która jest samotną, b. młodą matką, facet ją zostawił i ma w d... ją i dziecko. Jej matka również jest sama z niepełnoletnim synem i bez pracy, a jak poszła do jednego sklepu pracować na czarno, to ją właściciel trzymał aż do momentu jak trzeba było dać wypłatę. Oczywiście kasy nie wypłacił, a kobietę wyrzucił.
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-01-17, 21:05   

Myślę, że jeżeli będzie tylu chętnych do pomocy, to popracujemy nad jakąś stałą pomocą dla ubogich rodzin. Cierpliwości :)
0 UP 0 DOWN
 
olop 
Dudek


Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-17, 21:12   

trzeba pomysleć bo chentych jest coraz więcej :) pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-17, 21:30   

Proponuję się skupić się na razie na tych dwóch rodzinach.

Potem się pomyśli. Jak już wcześnie wspominałem od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł stworzenie magazynu brzeskiego, którego stan byłby dostępny online oraz również byłby do dyspozycji dla MOPSu (który mógłby być również elementem weryfikującym), tudzież innych ośrodków, które być może udałoby się zaangażować w takie działanie. Na dniach wybieram się właśnie do MOPS w Brzegu jak również chciałbym spróbować porozmawiać na ten temat z kimś z UM.
Idea magazynu była by prosta. Funkcjonowałby przez cały rok i byłby dostępny zarówno dla darczyńców na zadzie mamy to przekazujemy oraz dostępnym dla potrzebujących (spis-baza rzeczy z magazynu byłaby na bieżąco aktualizowana i dostępna między innymi drogą online).
Jeśli okazałoby się, że przy ewentualnej współpracy z MOPS czy UM, byłoby za dużo problemów wówczas moglibyśmy wziąć cały ciężar na siebie, a co za tym idzie.. jacyś wolontariusze... no dobra coby nie mieszać na razie..skupmy się na pomocy dwóm rodziną, a potem jeśli nadal będą chęci może uda nam sie wspólnymi siłami coś wymyślić.
Dzięki za zaangażowania.. no i ktoto czekam na wiadomość jakąś.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-01-17, 23:08   

z tego co widze co mi siostra naszykowała to mam 7 pieluszek jednorazowych kilka tetrowych jakieś buciki śpioszki i coś tam jeszcze ale sam nie wiem co to to się chyba body nazywa...powiedziałem o akcji koledze z Gać który ma córke i powiedział ze cos się postara naszykowac na jutro...smooth, jak mi się jutro uda to podrzuce to Tobie gdzies ...rano zadzwonie
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cz, ii, paczka, swiateczna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu