Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Matematyka. Gdzie najlepiej?
Autor Wiadomość
xpikolox 



Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Immaginationland

Wysłany: 2008-01-06, 15:14   Matematyka. Gdzie najlepiej?

Drodzy forumowicze, już niedługo Kończę szkołę średnią i planuję wybrać się na studia.. interesuje mnie Matematyka na uniwersytecie. Czy ktoś wie gdzie najlepiej próbować się dostać? do Wrocławia? do Krakowa na UJ, czy może gdzieś indziej matematyka stoi na wyższym poziomie?
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-06, 16:02   

Zajrzyj tutaj, nie jest napisane, gdzie najlepiej się wybrać, ale myślę, że są tutaj wypisane wszystkie uczelnie, na których możesz studiować matematykę, trochę tego jest ^^

WIW
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 34
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-06, 16:46   

W Kraku miałem łączoną imprezę z wydziałem matematyki i ci właśnie matematycy stanowczo twierdzili, że z matematyk uniwersyteckich UJowa jest najlepsza;] Inaczej to trochę wygląda jeżeli chodzi o uczelnie techniczne, bo w programie mają też trochę przedmiotów technicznych (no i inżyniera później), ale gdyby brać pod uwagę tylko to co mówią, to jest całkiem nieźle =]
0 UP 0 DOWN
 
Qbass 
bass player



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 04 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-06, 21:35   

na Politechnice Wroclawskiej jest matma, a dokladnei na wydziale podstawowych problemow techniki zwana inaczej jako wierza magow :) bardzo ladny budynek wydzialowy. Najlepsi matematycy jacy moga byc... bo co niby na uniwersytecie (prawie ze typowa humanistyczna uczelnia) naucza Cie dobrze matematyki?? tam tylko teoria jest... wiem co mowie, bo ostatnio na rozmawialem z ludzmi z matmy z uniwerku i oni maja latwiejsza matme niz u mnie na kierunku. Sam chcialem tam isc... ale zeby studiowac sama matme ... to trzeba miec soryy zryty beret... :) polecam inne kierunki :) chociaz jest co studiowac na pwr. A po dokladniejsze informacje proponuje zajrzec na strone www.pwr.wroc.pl :) wszystkiego tam sie dowiesz. a o matematyce to na www.im.pwr.wroc.pl
0 UP 0 DOWN
 
JSSgirl 
That's my time to shine ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z kapusty :D

Wysłany: 2008-01-07, 19:48   

do Qbass: czy Ty przypadkiem pojęć nie mylisz? PPT to nie Wieża Magów ;/ Wieża Magów to budynek z "biurami" wykładowców, dziekanat czy coś ;|

a do autora tematu: na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice we Wrocku jest baaardzo dużo matmy na wysokim poziomie, ... algebra, matematyka abstrakcyjna, analiza matematyczna, itp. ...
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-01-07, 19:50   

JSSgirl napisał/a:
PPT to nie Wieża Magów


wieża magów gada tylko z PPT, no i elektroniką :P

ów budynek to chyba C-13 :) ...na przeciwko C-1 na polibudzie ;)
0 UP 0 DOWN
 
JSSgirl 
That's my time to shine ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z kapusty :D

Wysłany: 2008-01-07, 19:57   

KtOŚ napisał/a:
JSSgirl napisał/a:
PPT to nie Wieża Magów


wieża magów gada tylko z PPT, no i elektroniką :P

ów budynek to chyba C-13 :) ...na przeciwko C-1 na polibudzie ;)


może i gada tylko z nimi ale jednak Wieża Magów to nie jest inna nazwa Wydziału PPT :)

C-11 to matma
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-01-08, 09:21   

JSSgirl napisał/a:
może i gada tylko z nimi ale jednak Wieża Magów to nie jest inna nazwa Wydziału PPT


to sie zgadza :)

JSSgirl napisał/a:
C-11 to matma


a możliwe :) ......byłem tam z 2 razy :P i bardziej interesował mnie wpis niż nr budynku :)
0 UP 0 DOWN
 
Qbass 
bass player



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 04 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-08, 12:29   

no no :) tak mialo byc;P w sensie Wieza Magow to budynek instytutu matematyki i informatyki :) i jest on kojarzony glownie z wydzialem PPT bo pod ten wydzial podlega :) Ja byłem tam raz ;) i mi to wystarczy :P jak narazie. Ktos kiedys powiedzial, ze w Wiezy Magow nikt bez przyczyny tam nie przebywa :P
0 UP 0 DOWN
 
JSSgirl 
That's my time to shine ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z kapusty :D

Wysłany: 2008-01-08, 17:36   

Ja wiem tyle co od brata, który właśnie jest na II roku Polibudy i akurat wydział PPT :)
Z tym, że on bardziej zmierza(ł) w kierunku informatyki niż matmy i trafił na PPT :)
Ale to się łączy ze sobą (nie(stety)). ;)
Ja ten wydział polecam ;) Chociaż wiem tyle co od brata ;)
Wystarczy, że raz przepisywałam mu notatki- stwierdziłam, że poziom kosmicznie wysoki (ja jestem językowiec a tu takie znaczki, że pierwszy raz widze ;/)
0 UP 0 DOWN
 
xpikolox 



Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Immaginationland

Wysłany: 2008-01-10, 22:13   

Qbass napisał/a:
ale zeby studiowac sama matme ... to trzeba miec soryy zryty beret...

no całkiem możliwe ale właśnie od tego chciałbym zacząć.. może później do tego jakiś kierunek na polibudzie.. ;)
0 UP 0 DOWN
 
Qbass 
bass player



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 04 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-11, 19:47   

xpikolox napisał/a:
no całkiem możliwe ale właśnie od tego chciałbym zacząć.. może później do tego jakiś kierunek na polibudzie..


hmm... na innych kierunkach jest tyle matmy, ze wystarczy Ci na cale zycie :) juz lepiej jakas informatyke rob na ppt bardzo dobry kierunek :) jest w czym wybierac... a perspektywy po tej uczelni tez sa optymistyczne :)
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-11, 20:02   

Qbass napisał/a:
ale zeby studiowac sama matme ... to trzeba miec soryy zryty beret... :)


Mam kolegę, który skończył w zeszłym roku matematykę na PWr i nie sądzę, żeby miał 'zryty beret', po prostu rozwinął wiedzę w kierunku, który go interesuje, a przecież o to w studiowaniu chodzi ;]
0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-12, 09:47   

Maga napisał/a:
po prostu rozwinął wiedzę w kierunku, który go interesuje, a przecież o to w studiowaniu chodzi ;]

Zgadzam się. Nie każdy musi/chce być pragmatykiem :)
0 UP 0 DOWN
 
xpikolox 



Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Immaginationland

Wysłany: 2008-01-12, 14:57   

Qbass napisał/a:
juz lepiej jakas informatyke rob na ppt bardzo dobry kierunek :) jest w czym wybierac... a perspektywy po tej uczelni tez sa optymistyczne :)


no tak.. tylko że nie trawię informatyki.. poza tym jak słusznie zauważyła Maga, w studiach nie koniecznie chodzi o "papier" który stwarza perspektywy;)
Ostatnio zmieniony przez xpikolox 2008-01-12, 15:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gdzie, matematyka, najlepiej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu