Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z neostradą
Autor Wiadomość
kylo 



Wiek: 32
Dołączył: 22 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-07, 20:15   Problem z neostradą

Witam,
chciałbym się zapytać osób, które mają neostradę na terenie Brzegu, czy w godzinach 15-23 szybkość internetu Wam również drastycznie spada?

Od tygodnia transfer z 1mb spada mi do 10-15KB/s w tych godzinach.
Zastanawiam się czy to coś z moim sprzętem czy może po prostu przeciążenie węzła spowodowane masowym przechodzeniem z opcji 1mb na wyższe ?
0 UP 0 DOWN
 
Gosiak 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2008

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-07, 20:36   

Ja mam taki sam problem, mam neostradę 2 mb i też mi transfer niesamowicie spada ale nie tylko w tych godzinach, mam tak przez całą dobę. I już piszę czym to jest spowodowane.. Dzwoniłam wielokrotnie na infolinię tp, po czym w końcu przyjechał do mnie Pan z ich usług do naprawy. Poinformował mnie, że nie jest to wina urządzenia ani mojego łącza, tylko na całym dolnym śląsku rozbudowują sieć, także w Brzegu i takie problemy będą do końca roku. Rozwiązaniem jest zgłaszanie na infolinię tp problemów z transferem, a następnie kiedy już cała usterka zostanie zlikwidowana i net będzie działał normalnie, złożenie reklamacji w celu obniżenia kosztów zapłaty, z powodu ograniczenia transweru.
Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-12-07, 21:50   

U mnie taki sam problem - po 23ej kłopot znika. Teraz jest w miarę ok choć i tak internet muli, ale czasem i pół godziny nie mogę się na pocztę zalogować.

Gosiak napisał/a:
Rozwiązaniem jest zgłaszanie na infolinię tp problemów z transferem, a następnie kiedy już cała usterka zostanie zlikwidowana i net będzie działał normalnie, złożenie reklamacji w celu obniżenia kosztów zapłaty, z powodu ograniczenia transweru.

O tym nie pomyślałam. Dobrze wiedzieć.
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-07, 23:03   

Z tego co udało mi się dowiedzieć na pomocy technicznej TP, ma to potrwać do połowy grudnia. Jakaś modernizacja czy coś, nie zrozumiałem za dużo z tego co mi powiedzieli, bo nawet połączenia telefoniczne "mulą" ;)
0 UP 0 DOWN
 
kylo 



Wiek: 32
Dołączył: 22 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-07, 23:37   

Miejmy nadzieję, że uda im się naprawić/zmodernizować linię do połowy grudnia..
Pozdrawiam i dzięki za szybkie odpowiedzi. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-08, 00:16   

wnioski z tego takie, że nie zależnie czy kierujesz się sercem czy rozumem - zmień neo na coś innego :)
0 UP 0 DOWN
 
Deathwing 
Kefiropijca



Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 19 / UP 14


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-08, 01:09   

Także mam ogromne problemy z neostradą. Dzwoniłem do TP w piątek, ale trafiłem na nieogarniętą babkę, która nie potrafiła nawet zdiagnozować mojej linii. Też gadała jakieś dyrdymały o modernizacji. Moim zdaniem to gówno prawda, po prostu mają burdel.

Kilka godzin temu zgłosiłem awarię u konkretniejszego gościa, zobaczymy, czy ten lepiej ściemniał, czy jednak coś ruszy...

Proponuję, żeby każdy z nas wydzwaniał na magiczne 800102102, to może szybciej się za to zabiorą ;]
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-08, 08:28   

Ja zadzwoniłem pogadałem z pewną Panią i teraz czekam jak wrzucą moja rozmowę na youtuba :D troszkę się zagotowałem :D
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-12-08, 10:41   

ale ściemniają w TP :twisted: ja mam opcję 6144 kbps , w godzinach popołudniowych zaczyna siadać, by wieczorem osiągać 10 kb :evil: nie da się nawet najzwyklej przeglądać stron www.
Dzwoniłem już kilka razy i raz udało mi się trafić na uczciwego człowieka i po prostu powiedział, że nie wyrabia im sprzęt, tzn. zbyt dużo ludzi przeszło na tą najwyższą opcję i nie są w stanie tego przerobić, łącza są przeciążone. Zamula się wszystko w Opolu, jedynym ratunkiem jest rozbudowa ... ale kiedy to nastąpi??? niby do końca roku mają się z tym uporać... Ale mnie już szlag trafia bo nie da się normalnie korzystać z netu :x Co proponują ?? uczciwie - rozwiązanie umowy. Niech ich......
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2010-12-08, 10:53   

Problem występuje mniej więcej od dwóch tygodni w terenie pomiędzy Słowackiego, Makarskiego, Brzechwy. Jedyny sposób to dzwonić na linię techniczną Neostrady lub Błękitna linię. Jeżeli nie będzie zgłoszeń, nie będzie podstawy do rekompensaty lub nawet zerwania umowy (przy mojej ilości zgłoszeń już wystarczy). Na razie zaproponowali mi zerowy abonament za telefon na 2 lub 3 miesiące. Powiedziałem, że czekam najpierw na usunięcie usterki
Po wielu telefonach i rozmowach z niekompetentnymi osobami, które wciskały pierdoły, jeden rozsądny powiedział mi, że po promocji ludzie się rzucili i przyłączali wszystkich, nie patrząc czy centrala udźwignie. I teraz mają problem i proszę nie wierzyć, że się poprawi w połowie grudnia, bo modernizacja jest przewidziana za 2 lub 3 lata. Brzmi jak z "Misia”, ale takie są fakty. W tej chwili spróbowałem jeszcze jednego manewru i jak to nie pomoże trzeba będzie zerwać umowę… Gorzej, że nie ma innej alternatywy. Netia na łączach Telekonspiracji pójdzie tak samo marnie. Zostaje GSM, ale przy dwóch lub trzech komputerach w domu to porażka. Ma ktoś jakieś doświadczenia albo pomysły?
I jeszcze na marginesie: prosze sprawdzic faktury za Neozdradę. Mi doliczyli ostatnio nie zamawianą usługę, bodajże "Bezpieczny internet". Po interwencji odliczyli.
Wiadomość dla Bartka T.: Nie wszyscy mają możliwość przejść na UPC.
0 UP 0 DOWN
 
Przemo123 
;>


Wiek: 29
Dołączył: 04 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-08, 14:19   

Mam takie same problemy jak wyzej opisujecie.. Co robic? pomozcie cos. Zglaszalem x2 i nic.
Po prostu szkoda gadac bedzie trzeba chyba umowe zerwac..
0 UP 0 DOWN
 
Deathwing 
Kefiropijca



Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 19 / UP 14


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-08, 15:02   

Ja otrzymałem właśnie smsa, że moja usterka została usunięta.

Test łącza wypada dobrze, wczoraj 1670 ping, teraz 32. Prędkość odbierania przy granicy mojej opcji, wysyłanie w normie. Ciekawe czy to chwilowe, czy mam na jakiś czas spokój...
0 UP 0 DOWN
 
Przemo123 
;>


Wiek: 29
Dołączył: 04 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-08, 15:26   

Nie wiem co sie stalo ale tez mi internet teraz dobrze chodzi ; o ale pewnie niestety chwilowo. :x
0 UP 0 DOWN
 
kylo 



Wiek: 32
Dołączył: 22 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-08, 17:56   

8) Naprawili chyba większą usterkę, bo u mnie dzisiaj śmiga 6mb w "godzinach szczytu" :)
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2010-12-08, 18:13   

Zdechło... :-(
Ostatnio zmieniony przez qwerty 2010-12-08, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: neostrada, problem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu