Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Lewin Brzeski - Burmistrz Twardowska chce zarabiać więcej
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-19, 11:36   Lewin Brzeski - Burmistrz Twardowska chce zarabiać więcej

Cytat:
Burmistrz Lewina Anna Twardowska uwaza, ze powinna zarabiac wiecej. Mieszkancy miasta są oburzeni, a radni zaskoczeni.

Twardowska rządzi Lewinem ponad rok. Co miesiąc dostaje 7325 zl brutto, czyli po odliczeniu podatku - 4,2 tys. zl "na reke”.

- Zarabiam najmniej z burmistrzów w okolicy, a może i nawet w kraju - mówi szefowa miasta. Przekonuje, ze na takim stanowisku powinna zarabiać więcej. - Kwota 4,2 tys. zl za prace menedżera w gminie, którym faktycznie jestem, jest śmieszna.

Dlatego do radnych trafił projekt uchwały o nowym wynagrodzeniu dla pani burmistrz. Twardowska miałaby zarabiać o 1850 zl brutto więcej. dzięki temu dostawałaby netto nie 4,2 tys. zl, a ponad 5 tys. zl.


NTO

Więcej tutaj
Ostatnio zmieniony przez Devon 2007-12-19, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-19, 11:40   

Piszcze swoje komentarze w tej sprawie...

Dla mnie to lekka przesada ze strony Pani Burmistrz
4,2tys zł i jeszcze marudzi skandal...
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2007-12-19, 12:09   

W jednym ma rację - nie tylko burmistrzowie ale i wójtowie zarabiają więcej. Jeżeli gminę na to stać i ma takie możliwości, jezeli Pani Twardowska sprawdza się jako burmistrz to czemu jej nie dać...
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-19, 12:11   

wedlug mnie tu pokazuje, że bardziej zależy jej na kasie i na pewno innym osobom z urzędu też niż na dobrze gminy, miasta i ludzi :/
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2007-12-19, 17:54   

nie chce pani burmistrz twardowskiej bronic, ale jezeli naprawde duzo robi dla lewina angazujac swoje wszystkie sily to moze dla niej ta wyplata jest za mala, ale kazdy medal ma dwie strony wiec ........ trudno jest tu cokolwiek stwierdzic, wydaje mi sie ze najlepiej wiedza mieszkancy lewina i radni ktorzy na codzien widuja pania Burmistrz
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-19, 18:21   

barmanik napisał/a:
jezeli Pani Twardowska sprawdza się jako burmistrz to czemu jej nie dać...


sęk w tym że nic nie zrobiła :/

steve napisał/a:
wedlug mnie tu pokazuje, że bardziej zależy jej na kasie i na pewno innym osobom z urzędu też niż na dobrze gminy, miasta i ludzi :/


Też tak sądzę
Niech się wykaże to wtedy można krzyczeć ze mało się zarabia.
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2007-12-19, 20:00   

Skoro wypowiadacie się na temat zarobków Pani Burmistrz to niech mnie ktoś oświeci,bo jedni pisza że się angażuje a inni że nic nie robi. Ja rozumiem że nie specjalnie lubimy jak urzednicy chca zarabiać więcej, ale ta dyskusja jest o niczym. Burmistrz jest jak menager jak dziala należy go dobrze wynagradzać jak nie robi wiele albo jego praca jest nieefektywna to należy go wymienić. Z jednej strony zarobki świetne, pomarzyć, z drugiej strony jak pomyślę o jej odpowiedzialnosci i pracy to nie zazdroszczę. Wypowiem się co do zarobków jak dowiem się co fajnego zrobiła lub czego nie zrobiła. Można też w tej dyskusji pokusić się na porównanie jej pensji do zarobków innych szefów miast.
Do Devona - każdy szef większego przedsiębiorstwa czy firmy zarabia chyba wiecej niż 4,2 tys zł.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-19, 20:48   

Cytat:
Do Devona - każdy szef większego przedsiębiorstwa czy firmy zarabia chyba wiecej niż 4,2 tys zł.


Ale to przedsiębiorstwo i każdy się dwoi i troi żeby ten interes się powodził a nie posadka urzędowa to co miesiąc ta sama kwota nie ważne czy coś się robi jest taka sama.

A to jest różnica :)

Ludzie wypowiadają się różnie: ze coś robi, jedni że nic różne komentarze słyszałem... Nie bede ich tutaj przytaczać...
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-12-19, 21:01   

Ja się natomiast zastanawiam czy nie można by w polityce zrobić motywacyjnego systemu wynagrodzeń?

Im więcej robi na swoim stanowisku tym więcej zarabia. W prywatnych przedsiębiorstwach przynosi to efekty. Dajmy na to że jest podstawa i do tego progi które dają premie.
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2007-12-19, 21:07   

i nie tylko yasiu, skoro to jest pani burmistrz i nawet jesli w danym miesiacu nic nie zrobi to nie znaczy ze ma nie dostac wyplaty, wydaje mi sie ze taka osoba jest po to by jezeli jest cos do zrobienia to ona to wykonuje, a jezeli nie ma to ma byc w razie jakiejs nawet naglej sprawy do rozwiazania

yasiu napisał/a:
Im więcej robi na swoim stanowisku tym więcej zarabia. W prywatnych przedsiębiorstwach przynosi to efekty. Dajmy na to że jest podstawa i do tego progi które dają premie.


czyli niech nawet dadza jej tej podstawy 4.2 tys miesiecznie + plus jakas premie to wtedy nawet ja bardziej zmobilizuje do pracy skoro jak niektorzy twierdza ze chce wiecej kasy to uczciwie bedzie mogla na nie zapracowac i nikt jej nic nie powie ze siedzi na zadku i pierdzi w fotelik
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-20, 19:55   

Mnie tylko zastanawia jak z podstawy 7325 zl brutto, po odliczeniu podatku (i dodatkowych składek zdrowotnych i ZUS) wychodzi - 4,2 tys. zl "na reke”

Zazwyczaj używam poniższego kalkulatora i ni jak nigdy nie wychodzi mniej niż 4277
http://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/

a średnia sami możecie policzyć.
To że przekracza się progi podatkowe i przez to na ręke jest coraz mniej to już inna bajka.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-12-20, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
martyna18 

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-12-20, 21:15   

steve napisał/a:
wedlug mnie tu pokazuje, że bardziej zależy jej na kasie i na pewno innym osobom z urzędu też niż na dobrze gminy, miasta i ludzi


a pamiętacie jak tą Panią wybrano ??
przypomnę.... ówczesny wydaje mi się dobry burmistrz uległ ludzkiej zawiści.....
mieszkańcy zagłosowali na ..... osobę bezrobotną..... rozmawiałam z wieloma mieszkańcami.... byli zaskoczeni, że ta Pani wygrała......głosowali przeciwko burmistrzowi myśląc, a i tak wygra..... a tu zonk.....

yasiu nie da się zrobić
Cytat:
w polityce zrobić motywacyjnego systemu wynagrodzeń
utopia......

do tej pensji dodać należy wczasy pod gruszę, i inne dodatki, premie świąteczne... etc... więc wyjdzie więcej......

z naszych pieniędzy politykom wypłaca się takie pieniądze ?? inni za 1000 złotych ciężko pracują..... np. w cukrowni itp.

Pani burmistrz chyba skreśliła tym stwierdzeniem swoje szanse na drugą kadencję....
0 UP 0 DOWN
 
mystery 



Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-20, 21:35   

Niby urzędowa posadka, ale jednak wielka odpowiedzialność. Burmistrz jest jak szef przedsiębiorstwa, więc chyba należy mu sie jakaś motywacja do pracy, suma podana w artykule nie jest aż tak ogromna a porównywanie pracy burmistrza do pracownika cukrowni nie jest zbyt trafne, wręcz zabawne.
Poza tym w artykuliku podano przykładowe zarobki innych rządzących w miastach podobnych wielkościowo do Lewina, więc jeśli Pani Burmistrz wykazała się dotychczas to dlaczego nie dać jej podwyżki?
martyna18 napisał/a:
a pamiętacie jak tą Panią wybrano ??
przypomnę.... ówczesny wydaje mi się dobry burmistrz uległ ludzkiej zawiści.....
mieszkańcy zagłosowali na ..... osobę bezrobotną..... rozmawiałam z wieloma mieszkańcami.... byli zaskoczeni, że ta Pani wygrała......głosowali przeciwko burmistrzowi myśląc, a i tak wygra..... a tu zonk.....

cóż za wspaniała teoria i wszyscy sie zmówili ... hmmm... możliwe jest również, że większością głosów wygrała :-P
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2007-12-20, 23:13   

W sumie nie wiem ile ta Pani pracuje, ale wystarczyłoby sprawdzic jej oświadczenie majątkowe za ubiegły rok czy faktycznie ma 4200 na rękę miesięcznie, bo z tego co wiem to jeśli doliczyc wszystkie nagrody w ciągu roku to wychodzi burmistrzom, wójtom, prezydentom troszkę więcej niż tej podstawy.
............................
Sprawdziłam oświadczenie. Wyszło mi za 2006 rok na miesiąc ok 4,1 tys zł. Nie wiem natomiast czy w oświadczeniu podawane są kwoty brutto czy netto. Oraz nie wiem w jakim miesiącu pani Anna została burmistrzem bo chyba nie cały 2006r. Dodam, że zaciekawił mnie fakt, że mieszkanie własnościowe o powierzchni 71 m2 wyceniła na 70 tys zł.
Link do BIP Lewina Brzeskiego: (oświadczenia są w zakładce ogłoszenia)
http://bip.lewin-brzeski.pl/
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2007-12-21, 00:04, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeski, burmistrz, chce, lewin, twardowska, wiecej, zarabiac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu