Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Ostrzezenie
Autor Wiadomość
*kina* 

Wiek: 33
Dołączyła: 13 Gru 2007

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2007-12-13, 16:10   Ostrzezenie

Chcę przestrzec wszystkich którzy w tym wielkim nawale zakupów który zbliża się do nas wielkimi krokami Nie kupywali przedluzaczy w sklepie po 5 zl . Jest to taki Niebezpieczny badziew że o mały włos nie spalilam sobie domu ... . Kabel jest gumowy i miękki . Przedłużacz mialam na parapecie , głównie działał w nocy bo podłączylam do niego lampki choinkowe, ale mama potrzebowała go by cos podłączyć w korytarzu, dałam jej go . Podłączyla do niego takie małe urządzenie do ogrzewania powietrza a my poszłyśmy do kuchni , po chwili słyszymy trzaskanie ... wchodzimy a tam zapalila sie serweta na komodzie i plastikowy koszyczek ... Kabel stopil się zaraz za wtyczką i spadła na komodę i tak się zapalilo ... Wszystko ugasiłysmy . Teraz czeka nas jeszcze malowanie . Ale strach pomysleć co by bylo gdyby zapalilo się w nocy ?? MOJA Prosba: nie kupujcie w tym ani innym "tanim" sklepie rzeczy które w jakis sposób moglyby spowodowac nieszczescie Nie dajcie się nabrać ... . Ja sie dalam i mało nie doszlo do tragedii. Uwazajcie :!:
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-12-13, 16:49, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-13, 16:17   

*kina* napisał/a:
Jest to taki NIEBEZPIECZNY badziew że o mały włos nie spalilam sobie domu ..


Cóż miałem to szczęście, że mi się takowy kiedyś po prostu po paru dniach użytkowania spalił, stając się kablem i plastikiem! Natomiast kupowałem, mnóstwo innych rzeczy w takim sklepie i o ile nie były to rzeczy praktyczne to było wszystko ok, w przypadku zaś rzeczy praktycznych, jakieś przedłużacze, klucze, śrubokręty itp. są to rzeczy, których użyteczność i trwałość jest wprost proporcjonalna do ich ceny !
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-12-13, 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-12-13, 18:00   

bardzo często w przedłużaczach tzw. "chińszczyzny" jest opisany przekrój przewodów jako 1-1,5 mm2 ale w rzeczywistości są to przekroje rzędu 0,5-0,75 mm2, co nadawać się może do lampek choinkowych i niczego więcej. Przedłużacz taki powinien posiadać znak bezpieczeństwa "B" , można zarządać deklaracji zgodności CE lub certyfikatu na taki przedłużacz. Jeśli nie ma to sprawa dla Inspekcji Handlowej.
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-12-13, 23:00   

slawq napisał/a:
można zarządać deklaracji zgodności CE lub certyfikatu na taki przedłużacz. Jeśli nie ma to sprawa dla Inspekcji Handlowej.

Podejrzewam, że przedłużacz za 5 zł nie posiada żadnego certyfikatu. Dlatego ja unikam kupowania takich rzeczy w takich sklepach. To samo jest ze wcześniej wspomnianymi śrubokrętami, czy innymi narzędziami. Tak naprawdę, to do niczego się nie nadają. Niestety porządna rzecz czasem musi kosztować. A jeśli chodzi o przedłużacz, to warto chyba zainwestować w przedłużacz lepszej jakości niż puścić mieszkanie z dymem. Co innego, jeżeli ktoś nieświadomie kupił taki przedłużacz, nie z oszczędności. Dlatego dobrze, że jest ten temat. Może dzięki temu chociaż część osób uniknie w przyszłości takich wypadków.
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2007-12-14, 06:33   

zgadzam sie z tym, akurat przedluzacz i inne tego typu rzeczy powinno sie kupowac solidne i porzadnej jakosci, wkoncu tu chodzi o nasze bezpieczenstwo
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-12-14, 10:39   

Zgłaszanie tego faktu do Inspekcji handlowej, czy innej instyutucji to walka z wiatrakami. Najczęściej inny produkt przedstawiany jest do uzyskania certyfikatu, a inny faktycznie produkowany. Dodatkowo różne instytucje wydające certyfikaty zaprzeczają same sobie. Jak stwierdzili przedmówcy, kupujemy w sprawdzonym sklepie. Dobrze sprawdzić, czy jest znak B lub CE, ale to nie daje gwarancji poprawności działania.
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-12-14, 21:38   

ja tez mam juz nauczke... mama kupila mu kiedys stopke do komputera w sklepie za 5 zlotych. po powrocie do domu okazalo sie, ze swieci tylko lampeczka na tej stopce, ale jej gmiazdka nie dzialaja. prad widocznie nie dochodzil dalej niz do lampki... od tamtej pory nic tam nie kupuje.. moze tylko kapcie:) ale nie polecam takich sklepow. sa tam naprawde szkodliwe produkty.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ostrzezenie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu