Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Świąteczna Paczka - Zostań Aniołem
Autor Wiadomość
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2007-11-29, 12:51   Świąteczna Paczka - Zostań Aniołem

"Świąteczna Paczka jest próbą zareagowania na prawdziwą biedę, zwłaszcza tę ukrytą.

Przede wszystkim chcemy dotrzeć do rodzin lub osób samotnych, które żyją w biedzie niezawinionej. Nazywa się je często „dotkniętymi przez los” – bywają doświadczone przez ciężką chorobę dziecka, chorobę lub śmierć jednego z rodziców, wypadki losowe, bezrobocie. Koncentrujemy się na tych, którzy nie mają postawy roszczeniowej; nasza pomoc może być jedyną, jaką otrzymają.

Żeby uniknąć działań przypadkowych i chaotycznych, sami odwiedzamy potrzebujące rodziny. Bieda jest jak choroba – by skutecznie pomóc, trzeba ją dobrze zdiagnozować, dlatego zbieramy szczegółowe informacje o potrzebach każdej z rodzin. Następnie sporządzamy dokładną listę konkretnych potrzeb, a zebrane informacje umieszczamy w internetowej, anonimowej bazie danych.

W oparciu o tę bazę szukamy osób, które chciałyby podzielić się tym, co mają i zrobić dla kogoś paczkę na święta. Dzięki naszym wysiłkom i zaangażowaniu mediów darczyńcami stają się całe grupy społeczne – rodziny, uczniowie w klasach, pracownicy firm i urzędów. Przygotowane przez nich paczki dostarczane są do naszych magazynów. Następnie wolontariusze rozwożą je do potrzebujących.

KTO MOŻE ZROBIĆ PACZKĘ ?

Baza z rodzinami potrzebującymi ruszy 1 grudnia!!!


Mamy nadzieję, że TY. Nie musisz mieć dużo pieniędzy – wystarczy dużo dobrej woli. Paczkę możesz przygotować wspólnie :


Z RODZINĄ, ZNAJOMYMI:

Zaproponuj przygotowanie paczki swoim znajomym, rodzinie. Wspólnie możecie się złożyć na naprawdę wspaniałą paczkę, dzięki której rodzina przeżyje te święta inaczej niż zwykle.


Z UCZNIAMI W KLASIE :

Dużo słyszymy o tym jak się źle dzieje w szkole, a przecież chcemy wierzyć, że jest tam ciągle dużo miejsca na dobro. Zaproponuj uczniom nietypową „lekcję wychowawczą” – lekcję nauki wrażliwości, empatii.


Z TWOIMI ZNAJOMYMI Z PRACY

Różne trzeba podejmować w pracy ryzyko, a może zaryzykować ujawnienie siebie? Być może znasz swoich współpracowników, a może dowiesz się czegoś nowego? Zaproponuj swoim znajomym z pracy zrobienie wspólnej paczki- wystarczy, że każdy przyniesie kilka rzeczy z listy."

Tekst ten pochodzi ze strony: www.swiatecznapaczka.pl

Od kilku tygodni z grupką wolontariuszy zbieraliśmy informacje o potrzebujących Rodzinach. Następnie odwiedzaliśmy Je i przeprowadzaliśmy ankiety mające określić potrzeby.

1 grudnia na stronie www.swiatecznapaczka.pl pojawią się opisy Rodzin. Wystarczy, że wybierzemy opis którejś Rodziny i wypełnimy formularz. W odpowiedzi dostaniemy maila wraz z wykazem potrzeb Rodziny.

Celem akcji jest pomoc tym Rodzinom, dlatego paczki nie muszą zawierać wszystkich artykułów z wykazu. Liczy się każda paczka, nawet ta na najmniejsza.

Uszczęśliwiająć Kogoś, możesz uszczęśliwić siebie.
Pamiętaj - Dobro powraca!!!!!!

Ostatnio zmieniony przez yasiu 2007-12-19, 22:34, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-01, 11:49   AKCJA RUSZYŁA

Drodzy forumowicze, ŚWIĄTECZNA PACZKA ruszyła.

Na stronie www.swiatecznapaczka.pl po wybraniu w 3 krokach odpowiednich pozycji możemy dotrzeć do opisów Rodzin. (Krok 1 - darczyńca krajowy/zagraniczny, Krok 2 - wybór województwa i miasta, Krok 3 - wybór Rodziny)
Jeśli decydujecie się na pomoc danej Rodzinie, wystarczy wybrać "więcej" na końcu opisu a następnie "DEKLARUJE POMOC". Po wypełniu formularza zgłoszeniowego, na podany adres mailowy zostanie wysłana informacja o potrzebach Rodziny i miejscu dostarczenia paczki.

Wierze, że Brzeg też jest Miastem Aniołów



---------------

Po paru godzinach od rozpoczęcia akcji pojawili się już pierwsi darczyńcy!!!!!!!
Ciągle możesz wybrać Rodzinę i dołączyć do grona ludzi, którym los innych nie jest obcy.
Ostatnio zmieniony przez iero10 2007-12-01, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-11, 17:14   

iero10 napisał/a:
Wierze, że Brzeg też jest Miastem Aniołów


Drodzy Forumowicze. Płci pięknej i Wy brzydale. Czy Brzeg jest miastem aniołów ?
Przyznaję, że dopiero po dotarciu do tego miejsca posta iero10 naszła mnie refleksja o sile naszego forum i o potencjale wzajemnego pobudzania, motywowania, pomagania innym i o tym co możemy zdziałać przy choćby odrobinie chęci!
Czasem brakuje nam tej siły wewnętrznej, żeby wymówić na głos „chcę”… bo to mamy zły dzień, bo to jesteśmy przybici. Czasem mnóstwo malutkich przeszkód życiowych, niepowodzeń, odbiera nam siły życiowe, wpędza w złe nastroję. Zdecydowanie łatwiej jest nam wskazać palcem na tych co mają lepiej, lecz często zapominamy o tych, którzy naprawdę potrzebują wsparcia w życiu, dla których choćby najmniejsza pomoc może okazać się dużym wsparciem.
Pomoc na bazie dobrych chęci ma tendencje do rozrastania się w bardzo szybki tempie. Jeśli widzieliście film pt. „Podaj dalej” gdzie bodajże 8-latek w ramach realizacji zadania semestralnego z zakresu zagadnień społecznych , wpadł na pomysł niesienia pomocy według matematycznej funkcji wykładniczej 3 do potęgi N-tej, który to polegał na pomaganiu trzem osobom i na każdym kolejnym poziomie osoba która uzyskała pomoc udziela jej kolejnym osobom, wiecie co mam na myśli.
Już nie raz na forum pokazaliśmy, że możemy się zorganizować nie tylko w celu wspólnej zabawy, ale również niesienia pomocy poszkodowanym, jak również miastu.
Czy tym razem pokażemy na co nas stać? Czy znajdą się chętni, którzy podobnie jak ja zareagują na apel iero10 ?
Mam nadzieję, że tak. To naprawdę niewiele „kosztuje” a tyle szczęścia możemy dać nie tylko innym, ale również sobie!
Dlatego zachęcam do wzięcia udziału w inicjatywie ?
Więc co – czy Brzeg jest miastem aniołów ? Czy my jesteśmy aniołami ?
Mam nadzieję, że tak !
iero10 napisał/a:
Jeśli decydujecie się na pomoc danej Rodzinie, wystarczy wybrać "więcej" na końcu opisu a następnie "DEKLARUJE POMOC". Po wypełniu formularza zgłoszeniowego, na podany adres mailowy zostanie wysłana informacja o potrzebach Rodziny i miejscu dostarczenia paczki.

Wstępnie proponuję utworzyć listę chętnych. Zróbmy to najlepiej do końca tego tygodnia. Następnie spróbujmy się spotkać jak największą ilością osób, które chęć pomocy zadeklarowały ,w jakimś pomieszczeniu z dostępem do Internetu (np., u yasia jeśli się zgodzi) i wybierzmy rodzinę, której chcemy pomóc. A może to będzie więcej niż jedna rodzina ?
No więc:

1. smooth
2.
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-11, 21:25   

Zostały jeszcze 4 Rodzin oczekujące na swojego ANIOŁA!!!

Wierze, że i One spedzą udane Święta!!!!
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-12-13, 00:14   

1. smooth
2. Kathia :)

Ostatnio właśnie przeglądałam tą stronkę, stwierdziłam, że fajnie byłoby pomóc jakiejś potrzebującej rodzinie, ale samemu to tak trochę ciężko, biorąc pod uwagę potrzeby tych rodzin i nasze ograniczone możliwości finansowe. W końcu chciałoby się zrealizować wszystkie pragnienia, spełnić wszystkie marzenia każdego dziecka, a z tym mogłoby być ciężko w pojedynkę. Ale jeśli chodzi o spółkę, to jak najbardziej się deklaruję. Kto następny? :)

1. smooth
2. Kathia
3.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-12-13, 00:41   

Jestem za tym pomysłem ;) kazdy da coś od siebie i mamy już uśmiech na twarzy wielu osób ;)

1. smooth
2. Kathia
3. Necia
4.
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-13, 14:54   

Zostały 2 brzeskie Rodziny!!!

Proszę, zmobilizujcie sie. Tak niewiele potrzeba by uszczęśliwić drugą osobę
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-13, 14:55   

iero10 - a jesteś w tym momencie w stanie określić, jak tym rodzinom można pomóc ?
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-12-13, 16:03   

Oj, chyba się spóźniliśmy :(


Ale z drugiej strony, dobrze, że każda rodzina znalazła swojego 'Świętego Mikołaja' :)
Ostatnio zmieniony przez Kathia 2007-12-13, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-13, 17:23   

Wszystkie brzeskie Rodziny znalazły swych Darczyńców.

Z tego co wiem, w woj. opolskim jest jeszcze kilka Rodzin.
Co do pytania smooth'a:
Wystarczy wybrac opis Rodziny, a po chwili zobaczymy potrzeby danej Rodziny. Jesli chcemy stac sie darczynca - wciskamy "deklaruje pomoc" i po wypelnieniu formularza dostniemy maila z wykazem szczegółowych potrzeb.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-13, 22:39   

iero10 napisał/a:
Jesli chcemy stac sie darczynca - wciskamy "deklaruje pomoc" i po wypelnieniu formularza dostniemy maila z wykazem szczegółowych potrzeb.



A jak wejdę teraz i dam maila i potem okaże się, że sam czy też przy wsparciu osób z listy nie damy rady pomóc :( ?... powiedz tylko, że nic się nie stanie..to wejdę..kto wie może uda mi się jeszcze kogoś zaangażować i się uda...tylko powiedz, że jest sens wchodzenia nie będąc pewnym czy da się rade..czekam na znak..
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-12-13, 22:42   

smooth ale nie musisz od razu sie deklarować, możesz tylko zobaczyć czego im trzeba i zdecydować ;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-13, 22:44   

Necia napisał/a:
smooth ale nie musisz od razu sie deklarować, możesz tylko zobaczyć czego im trzeba i zdecydować


Dzięki Necia.. zaraz albo jutro z rana zrobię to i jak coś to będę pisał do Ciebie na gg :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-12-13, 22:56   

Ja sprawdzałam wczoraj chyba czego potrzebują te rodziny, powiem, że lista była dość długa i właśnie, jeżeli nie wypełnimy wszystkich pozycji z listy, to co wtedy?
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-13, 23:34   

Już sproboje rozwiac Wasze watpliwosci.

Zaczne od tego, ze co wtedy gdy paczka nie bedzie zawierac wszystkich wymienionych rzeczy. Nic sie nie stanie. W listopadzie, podczas wizyt u potrzebujacych Rodzin wypelnailismy ankiety z Ich potrzebami, bardzo czesto zdarzalo sie tak, ze Rodziny potrzebowaly wszystkiego: od srodkow czystosci, przez zywnosc, po przybory szkolne dla dzieci.
Jednak nie chodzi tutaj o ilosc, lecz przede wszystkim chodzi o to by Rodzina otrzymala jakas pomoc. Ankiety przeprowadzane byly po to, by uniknac nie trafionej pomoc (np. jak ktos nie je makaronow, to po co mu one w paczce).
Takze jeszcze raz podkreslam, ze paczki nie musza zawierac wszystkich podanych potrzeb Rodziny. To od Was zalezy co w tej paczce sie znajdzie, ankieta ma tylko sprecyzowac ew zawartosc.

Tak jak juz pisałem wyzej, wszystkie brzeskie Rodziny odnalazly swoich Aniołów, choc momentami tracilismy (razem z innymi wolontariuszami) wiare w to, ze uda pomoc sie wszystkim. Ale jednak, udało sie i teraz czeka nas pracowity weekend przy odbieraniu od darczyncow paczek i ich pozniejszym rozwozeniu do Rodzin.

Wiem, ze jest jeszcze kilka Rodzin z innych miast woj. opolskiego, ale rowniez mozna wybrac inne wojewodztwa i pomoc z ktorejs z tamtych Rodzin.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: aniolem, paczka, swiateczna, zostan


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu