Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Legalizacja marihuany
Autor Wiadomość
coastbasse 



Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2007

UP 13 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-27, 16:16   

A polska jest głupia i nie mysli. Popatrzcie ile ludzi pali.....bardzo duzo. A jak by była legalizacja, to odrazu nałozyli by na marihuane podatek i juz by leciały nie małe pieniądze. I tyle odemnie na ten temat. A teksty typu, ja jestem przeciw bo nie pale sa bez sensu. A ja nie chodze do koscioła i nie mówie zeby tego zabronili. Proste
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-10-27, 19:23   

Coastbasse, każdy może mieć swoje zdanie prawda?
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-27, 19:48   

robaczek napisał/a:
Coastbasse, każdy może mieć swoje zdanie prawda?

Owszem może, ale dlaczego Wy krytykujecie zdanie innych? Przepraszam :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-10-27, 21:42   

Przepraszam Cię bardzo, ale wy też krytykujecie zdanie innych :/
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2007-10-28, 09:30   

coastbasse napisał/a:
A teksty typu, ja jestem przeciw bo nie pale sa bez sensu
Ja w tej dyskusji jakoś nie zauważyłem takiego argumentowania przeciwników legalizacji, może mnie oświecisz :? Czytając uważnie zauważyłbyś, że brzmi to mniej więcej tak: "sam(a) nie palę ale jestem przeciw bo (...)" i właśnie tego "(...)" czyli argumentów, zwolennicy legalizacji jakby nie zauważali jak to było właśnie w Twoim poście.
W tej dyskusji najbardziej bezmyślną argumentacją jest mówienie, że trzeba zalegalizować, bo ludzie i tak to robią. Jest tak wiele złych rzeczy, które ludzie robią, że zrobienie precedensu w tej sprawie mogłoby pociągnąć za sobą zbyt poważne konsekwencje. Jak później ustalać granice na co zezwalać a na co nie, skoro wszystko to ludzie i tak robią. Podobało mi się wyolbrzymienie K.B. w tym temacie. Doskonale pokazuje kolejne możliwe (choć abstrakcyjne) kroki. Za to browar :wink:
Ja natomiast cieszę się, że wśród ludzi, którzy decydują o takich sprawach na szczeblu krajowym zwolennicy legalizacji są w takiej samej, a nawet wyraźniejszej mniejszości jak tu na forum.
Oczywiście zgadzam się z tekstem z linka podanego przez jadore, że ważniejsza jest edukacja od ścigania, natomiast nie powinno się w jednej linii edukować o szkodliwości i ułatwiać dostęp poprzez legalizację. Do tego tu na forum ta edukacja idzie raczej w innym kierunku, jak np. w wykonaniu verbeiny, która stara się przekonywać nas o zbawiennym wpływie marihuany na organizm człowieka :shock:
Konkluzja: legalizacja - nie, jak ścigać to dealerów a nie podpalających małolatów, edukacja o szkodliwych skutkach - zdecydowanie tak
Ostatnio zmieniony przez Zbychoo 2007-10-28, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-28, 12:23   

Zbychoo napisał/a:
jak np. w wykonaniu verbeiny, która stara się przekonywać nas o zbawiennym wpływie marihuany na organizm człowieka :shock:

Zbawienny? Nie ja poprostu staram sie powiedzieć że jestem za legalizacją, bo dlaczego by zabraniać palenia. Co do wpływu Marihuany na organizm to poczytaj różne artykuły w internecie albo porozmawiaj z kimś inteligentnym mającym wiedze na ten temat...
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-28, 15:28   

verbeina napisał/a:
bo dlaczego by zabraniać palenia.
dlatego ze to wciaga , rujnuje budzet a po pol roku masz mozg wielkosci orzecha wloskiego a pamieci masz 1 kb :) jak dla mnie to najwazniejsze anty
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-28, 16:16   

Baran napisał/a:
dlatego ze to wciaga , rujnuje budzet a po pol roku masz mozg wielkosci orzecha wloskiego a pamieci masz 1 kb :) jak dla mnie to najwazniejsze anty

Każdy ma swój rozum i wie czy palić czy nie bez względu czy Marihuana bedzie zlegalizowana czy też nie...Więc lekko bez sensu jest Twoja wypowiedź, mówisz za ludzi słabych psychicznie? Jeśli mają po to sięgnąć to i tak sięgną poza tym to osobosty wybór kążdego z nas....A czy uzależnia? Oczywiście tak jak w dzisiejszych czasach wszystko niestety....
0 UP 0 DOWN
 
xpikolox 



Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Immaginationland

Wysłany: 2007-10-28, 16:31   

Zbychoo napisał/a:
Ja natomiast cieszę się, że wśród ludzi, którzy decydują o takich sprawach na szczeblu krajowym zwolennicy legalizacji są w takiej samej, a nawet wyraźniejszej mniejszości jak tu na forum.

fakt.. was tu jest więcej, kto wie, może to znaczy że macie rację a ja jestem niereformowalnym optymistą który nie zna się na życiu i wierzy że gdyby pozwolić ludziom na troszkę więcej to potrafili by zachować zdrowy rozsądek.. całkiem możliwe, że gdy dorosnę i na moją sędziwą głowę spłynie odrobina wiedzy ( jak będę miał, powiedzmy... 26 lat) zrozumiem dlaczego tak bardzo nie chcecie legalizacji. Bo możecie mi wierzyć że to nie wasze szare komórki będzie to niszczyć.. mi się już argumenty skończyły i faktycznie zacząłem się czepiać rzeczy nie istotnych, więc odpadam... na koniec tylko chciałbym polecić wszystkim przeciwnikom zbiór opowiadań "Czarnoksiężnicy z krainy osobliwości"
jest w niej opowiadanie, o idealnie bezpiecznym społeczeństwie, w którym prawo regulowało każdy, nawet najdrobniejszy element życia... może hiperbolizacja to rzeczywiście lepszy środek przekazu...
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-28, 16:40   

verbeina napisał/a:
Każdy ma swój rozum i wie czy palić czy nie bez względu
to raczej nie ulega zadnej kwestii
verbeina napisał/a:
Więc lekko bez sensu jest Twoja wypowiedź, mówisz za ludzi słabych psychicznie?
ja mowie to pod katem gdy nie idziesz do kolesia do bramy , nie ogladasz sie czy policja za Toba nie idzie , tylko wchodzisz do sklepu kupujesz palisz i wychodzisz ! To samo przychodzi bardzo latwo tak jak chodzenie po bulki , po jakims czasie idziesz do coffieshopu jak do monopolowego ! Moral z tego taki ze sie do tego strasznie przyzwyczajasz chwile pozniej coffieshop staje sie stalym elementem Twojegio planu dnia , a jutro budzisz sie z reka w nocniku i pusta kieszenia ! W moim przypadku basta pojawila sie gdy wyjechalem z holandii do Niemiec i od tego czasu jestem pioprostu na NIE !
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-28, 16:45   

verbeina napisał/a:
Oczywiście tak jak w dzisiejszych czasach wszystko niestety....


Hmm możesz rozwinąć tę myśl ?

verbeina napisał/a:
Każdy ma swój rozum i wie czy palić czy nie bez względu czy Marihuana bedzie zlegalizowana czy też nie.


I tu się mylisz. Legalizacja należy tutaj rozpatrywać w kategoriach przyzwolenia: czyli w głowie rysuje Ci się komunikat "mogę, bez żadnej kary:". Przyzwolenie może gra tu role ogłupiającą, usypiającą czujność mózgu. Automatycznie odpowiedzialność przy podejmowanej decyzji maleje i automatycznie rozpatrywanie złych stron palenia marihuany maleje, maleje też blokada pt. "zakazane" i ludziom nagle łatwiej się podejmuje decyzje o zapaleniu, w rezultacie rośnie liczba osób, które robią pierwszy krok w stronę palenia.
Zaczynają palić, podoba im się to. Zaczynają robić to coraz częściej. W końcu uzależniają się psychicznie, bo akurat w przypadku marihuany należy raczej mówić o uzależnieniu psychicznym, a nie fizycznym (organizm jako tako się nie uzależnia, gdyż thc ma w czystej postaci niewielki właściwości uzależniające fizycznie) a jak się okazuje uzależnienie psychiczne jest trudniejsze do zwalczenia uzależnienia fizycznego i wymaga długotrwałej terapii.
Cóż.. co z tego, że ludzie, którzy wpadli w pułapkę legalizująco- otumaniającą, nagle dajmy na to po długotrwałym paleniu odstawiają marihuanę na bok, jak jakość ich życia traci na wartości..
Cytat:
Pojawia się specyficzny zespół abstynencyjny: ciągłe rozdrażnienie, senność lub bezsenność, bóle głowy, utrata chęci życia, spadek aktywności życiowej, obniżenie nastroju, zaburzone odczuwanie przyjemności (seks jest mniej atrakcyjny, muzyka mniej fascynuje, filmy są nudniejsze). Trzeźwość staje się nie do zniesienia. W ten sposób uzależniony mózg woła o następną porcję THC. Tutaj czytaj więcej...


Czy chcemy zatem ułatwić ludziom pogorszyć jakość ich życia ?

verbeina napisał/a:
.Więc lekko bez sensu jest Twoja wypowiedź,


Może i wypowiedź barana nie jest jakaś mistrzowska pod względem sensu, ale według mnie Ty również dosyć często w tym temacie używasz argumentów, które są dla mnie mało sensowne, mało logiczne i bardzo powierzchowne ! Cóż dałem linka (zresztą jest tego sporo na necie)..spróbuj na spokojnie przeczytać.
0 UP 0 DOWN
 
bezimienny90 
Breed Room



Wiek: 34
Dołączył: 25 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: miejscowy

Wysłany: 2007-10-28, 18:25   

smooth napisał/a:
maleje też blokada pt. "zakazane" i ludziom nagle łatwiej się podejmuje decyzje o zapaleniu, w rezultacie rośnie liczba osób, które robią pierwszy krok w stronę palenia.

ja natomiast sądzę, że istnieje tu bariera co jest zakazane, a co legalne. Zakazane rzeczy pociągają ludzi, właśnie wtedy ktoś pomyśli "a co mi tam, raz sobie zajaram, nic mi nie będzie, na pewno nikt mnie nie przyłapie". Podczas, gdy marihuana byłaby zalegalizowana, ludzi przestało by interesować robienie czegoś zakazanego podczas gdy jest to juz legalne. Teksty w stylu "stary, znam dealera, załatwimy se X gram marychy, zjaramy jak moich starych nie będzie w domu" sugerowały by to, że albo ludzie będą mieć łeb na karku, wiedząc o konsekwencjach zdrowotnych i pomimo legalizacji nie będą nawet patrzeć w stronę marihuany, albo będą sie cieszyć, że w końcu legalnie sobie "zajarają zioło". Jakkolwiek będzie, ja NIE JESTEM za legalizacją marihuany w Polsce i nie sądzę, by w tej kwestii dzisiejszy rząd był innego zdania.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-28, 18:36   

A czy nie można dokonać legalizacji marihuany w Głównym Urzędzie Miar? Tak jak wodomierzy czy wag...?
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2007-10-28, 19:20   

xpikolox napisał/a:
Zbychoo napisał/a:
Ja natomiast cieszę się, że wśród ludzi, którzy decydują o takich sprawach na szczeblu krajowym zwolennicy legalizacji są w takiej samej, a nawet wyraźniejszej mniejszości jak tu na forum.

(...)całkiem możliwe, że gdy dorosnę i na moją sędziwą głowę spłynie odrobina wiedzy ( jak będę miał, powiedzmy... 26 lat) zrozumiem dlaczego tak bardzo nie chcecie legalizacji

Fakt, nie bez znaczenia jest, że większość ze zwolenników legalizacji jest w wieku ledwie pełnoletnim. Za kilka lat większość z Was zacznie myśleć trochę inaczej (niekoniecznie tylko w kwestii narkotyków). Pojawi się odpowiedzialność, u niektórych za własne młodsze rodzeństwo, u innych za przyszłe potomstwo. I wtedy, podczas dyskusji w np. takim temacie, przed oczami zaczynają stawać obrazy przedstawiające te własne młodsze rodzeństwo, potem dzieci, które poprzez kontakt np. z marihuaną nie kończą szkoły albo np. w skrajnych przypadkach skaczą z okna lub lądują pod kołami pociągu. Wtedy napewno zaczyna się inaczej myśleć. I tego Wam - zwolennikom legalizacji marihuany życzę jak najprędzej.
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-10-28, 20:03   

Zbychoo napisał/a:
I tego Wam - zwolennikom legalizacji marihuany życzę jak najprędzej.


oczywiście nie lądowania pod kołami pociągu czy wyskakiwania przez okno, a tego abyście szybko nabrali poczucia wartości, i nauczyli sie odpowiedzialności.
w przyszłości jak zobaczycie że wasze dziecko ma pochowane po pokoju lufki, to jak zareagujecie? poprosicie żeby z nimi zapalić? sądzę że nie. teraz pewnie takie osoby powiedziały by "tak, poproszę" ale w przyszłości zapewne by tak nie postąpiły...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: legalizacja, marihuany


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu