Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeg24 Forum
Autor Wiadomość
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2007-10-21, 14:03   

alfix napisał/a:
Nie mam zamiaru się kłócić o głupoty

Myślę,że to nie głupoty,tylko w Twoim wypadku cenne informacje,które pomogą jakimś cudem utrzymać to forum ,chociaż w to nie wierzę.
Co mi się nie podoba?
Zaczynając od treści informacji,które są nieskładne,nieładne i wręcz bzdurne,pogubione są w nim wyrazy.Następnie to,że większość napisanych informacji jest w działach ,,przedstaw się,, , ,,nasze fotki,,. Działy te powinny pojawić się na forum,które jest choć troszkę rozwinięte,a nie stanowić przewodnie "informacje". Jak na razie całe forum prowadzą "moderatorzy" i "pomocnicy" ,chociaż mogłaby być jedna osoba,która napiszę coś porządnie,a nie sto,piszących w kółko to samo ,zmieniając jedynie słowa.
alfix napisał/a:
Zresztą nie mam zamiaru dyskutować na ten temat... Można zamknąć!

O tym co można zamknąć ,a co nie decyduj na swoim forum :]
Może warto jednak podyskutować,jeśli masz solidne argumenty i prawdziwy zapał do tego co robisz,powinieneś przekonać wszystkich użytkowników ForumBrzeg ,że Twoje forum nie ma nic wspólnego z naszym i nie jest robione na jego podobieństwo (fakt,że nieudolnie,ale to inna "para kaloszy")

P.S Jak dobrze,znów powrócić do pisania x]
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2007-10-21, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-21, 16:48   

Poooszło! Suchej nitki nie zostawiacie, aż mnie się szkoda tej nowej inicjatywy zrobiło ;)
Bo tak jakoś wszyscy na jednego (a raczej dwóch).

Niech będzie nowe forum! Nawet z linkiem na forumbrzeg.pl. którego to linka wcale nie ma! Niech będzie ponad 20 tys. odwiedzin mimo że wstrętny licznik pokazuje ponad ledwo 800! A co tam. Jeśli fakty są przeciw nam tym gorzej dla faktów! ;) Niech nawet będzie sondarz :) i nie pojęcie prostej metafory Roztropka.

Siłą tego forum nie są sondarze ;) liczniki, statystyki, kolory, a nawet ortografia :) Są użytkownicy (czy jak kto woli "userzy" - blee). Nie wiem co by musiało się stać, coby nagle większości odwaliło i zaczęła pisać (to samo) na dwóch forach. Ludzie są (niestety ;) ) z natury leniwi :P

P. S. Jakoś pamiętliwy się zrobiłem na starość jak IPN bo mam w pamięci news, którego autorem był administrator tamtegoż forum a news brzmiał: piętnastolatek rzucił się pod samochód. Jak później się okazało nie rzucił się a uległ wypadkowi, ale to tak jak w anegdocie z radiem Erewań :)
W każdym razie od tamtej pory jakoś tak z dystansem podchodzę do inicjatyw z tamtej strony ;)

No to sobie popisałem... :P
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2007-10-21, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-10-21, 17:34   

Bartek T. napisał/a:
z radiem Erewań


o przepraszam, ostatnio radio Erewań przyniosło dobre wieści i nawet prawdziwe ;) ...oczywiście dla naszej repry ;)
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2007-10-23, 14:04   

Co się stało z forum ? Dlaczego jest tylko dostępne dla osób zarejestrowanych? Wydaje mi się,że w tym momencie stronka ta przestaje być forum każdego mieszkańca Brzegu,czyli także tego ,który nie czuje potrzeby rejestracji. Forum miasta-forum restrykcyjne ? Chybiony pomysł.
Czy jest to forma obrony przed krytyką ?

Cytat:
Informacja
Dostęp do tej części forum wymaga zalogowania się.


www.brzeg24.pl/forum/index.php
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2007-10-23, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-10-23, 17:00   

Panna Nikt napisał/a:
Dlaczego jest tylko dostępne dla osób zarejestrowanych?

Zapewne dlatego, żeby zwiększyć statystyki osób zarejestrowanych :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-10-23, 18:52   

a może dlatego, że admin pracuje w konfiguracji i stara się naprawić parę rzeczy, a nie chce wyłączać forum...

chociaż...
teraz jest wyłączone do 30 października
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-10-23, 19:52   

to co on tam ma zamiar dać? :D .....że potrzebuje tygodnia na aktualizacje?? :>
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-10-23, 20:07   

ja tam nie wiem :)
wszedłem dzisiaj i już nie działa : (
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-10-24, 17:32   

Bartek T. napisał/a:
Poooszło! Suchej nitki nie zostawiacie, aż mnie się szkoda tej nowej inicjatywy zrobiło ;)
Bo tak jakoś wszyscy na jednego (a raczej dwóch)..........
Qurde, a to już prawie felieton (fr. feuilleton) pan Bartek popełnił. W ten oto sposób dyskusja o Brzeg24Forum na Forumbrzeg przerosła jakościowo i ilościowo dyskusję na samym Brzeg24Forum. Sprytnie to wymyślili.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-10-24, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-10-28, 12:39   

Koledzy z brzeg24 na początku zrobiliście swoje forum na wzór tego, nazwy i układ działów niemal identyczny, nawet kolor i ranga Pomocnik Moderatora. Podobieństw wiele ale żeby jeszcze nazwać Forum Brzeg? Chociaż nazwę byście zmienili. Co do Plagiatów macie ich na koncie wiele i jeszcze kolega Alfix po upomnieniu o źródło jak skopiował z forumbrzeg.pl wielce z obrazą zapytał czy teraz mi pasuje?


Róbcie swoje forum ale nie kopiujcie bo to chore, te forum to jest ponad 2 lata ciężkiej pracy wielu ludzi. Swoją drogą kolego Alfix za pamiętne skopiowanie mojego artykułu z gazety wyborczej nie podając źródła Opolskie wydawnictwo Agora będzie żądało odszkodowania ( mają printscreena ) ale mówię to tylko dla twojej informacji byś się opamiętał i nie kopiował więcej.
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-28, 16:42   

no coz chlopaki nie maja poprostu swojej inicjatywy ani pomyslu i malpuja , ja widzac to forum od dlugiego czasu nawet na to drugie forum nie mam checi wejsc bo to jest poprostu plagiat w zywe oczy
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-10-28, 16:49   

mam prośbę...
nie piszcie chłopaki...
bo ja jestem tylko modem i nie mam do niczego dostępu (sam yasiu wiesz jakie prawa ma mod)
więc pozostaje jedna osoba...
PS.
a kolory moda i admina są tak przypisane automatycznie w każdym skinie (tak dla info) :)
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-28, 16:55   

yasiu napisał/a:
Koledzy z brzeg24 na początku zrobiliście swoje forum na wzór tego, nazwy i układ działów niemal identyczny, nawet kolor i ranga Pomocnik Moderatora. Podobieństw wiele ale żeby jeszcze nazwać Forum Brzeg? Chociaż nazwę byście zmienili. Co do Plagiatów macie ich na koncie wiele i jeszcze kolega Alfix po upomnieniu o źródło jak skopiował z forumbrzeg.pl wielce z obrazą zapytał czy teraz mi pasuje?


A więc każda wypowiedź na forumbrzeg.pl nie jest Twoją własnością, lecz każdego użytkownika. I tutaj nie masz racji. Właśnie zainteresowałem sie tym tematem i rozmawiałem z prawnikiem... :) I nie złamałem prawa nie dając linku i tylko z dobrej woli został umieszczony, ponieważ nie chce mieć przez Ciebie niezręcznych sytuacji! I staram się tego unikać, choć nie mówie, że zawsze mi wychodzi! Masz jakiś problem, coś Ci się nie podoba w działaniu Brzeg24 proszę sprawy załatwiać tam gdzie trzeba! A nie na forum ogólnodostępnym.


yasiu napisał/a:
Swoją drogą kolego Alfix za pamiętne skopiowanie mojego artykułu z gazety wyborczej nie podając źródła Opolskie wydawnictwo Agora będzie żądało odszkodowania ( mają printscreena ) ale mówię to tylko dla twojej informacji byś się opamiętał i nie kopiował więcej.


Wiesz jakoś zawsze jest źródło... :)

-------------------------------------------------
Nazwać swoje forum mogę jak chcę! Nikt nie zabroni mi pisać Forum Brzeg ani Forumbrzeg! Nie jest to zapisane w urzędzie patentowym! Zapraszam do zapoznania się z tabela opłat, wtedy będziesz mógł mówić o plagiacie! :)

http://www.uprp.pl/Polski...y/oplaty_pl.htm

Cytat:
no coz chlopaki nie maja poprostu swojej inicjatywy ani pomyslu i malpuja , ja widzac to forum od dlugiego czasu nawet na to drugie forum nie mam checi wejsc bo to jest poprostu plagiat w zywe oczy


powiedz gdzie jest plagiat? już jest nowe forum...

Yasiu byłbyś kulturalny i nie nazywał pliku graficznego moim nazwiskiem! I to nie jest plagiat! Przeczytaj sobie definicję plagiatu!

Plagiat (łac. plagium - kradzież) - skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) i przedstawienie pod własnym nazwiskiem, np. obrazu, grafiki, fotografii, odkrycia, piosenki, wiersza, wynalazku, pracy magisterskiej, pracy doktorskiej, publikacji naukowej.

Często otwarte przyznanie pierwszeństwa poprzednikowi przynosi więcej korzyści. Augustin-Jean Fresnel przyznał otwarcie pierwszeństwo wynalazku do skonstruowanej przez siebie soczewki, Georgesowi Buffonowi, który opisał ją w Historii naturalnej. Jednak soczewka nazywana jest Soczewką Fresnela, a zdarzenie podawane jest jako przykład honoru wynalazcy. (wikipedia)

Prawo autorskie (ang. copyright, symbol: © ) – pojęcie prawnicze oznaczające (1) ogół praw przysługujących autorowi utworu albo (2) przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści. (wikipedia)

ściąganie - zapożyczanie pomysłów, koncepcji, idei, rozwiązań; wzorowanie się na cudzych przemyśleniach, rozwiązaniach i pomysłach.

Zwykle jest to działanie pozytywne i racjonalne (nie ma większego sensu wymyślać od nowa koła lub prochu ani wyważać tzw . otwartych drzwi). Zwłaszcza gdy pierwotna koncepcja (lub kilka pomysłów) stanowi tylko punkt wyjścia do opracowania lub udoskonalenia własnego rozwiązania.

Czasem może być to działanie nielegalne i stanowić rodzaj plagiatu lub naruszać czyjeś prawa patentowe.(wikipedia)

Patent - potocznie: dokument wydawany przez urzędy patentowe; właściwie: prawo wydane osobie fizycznej lub prawnej do zabronienia innym osobom fizycznym lub prawnym zarobkowego bądź zawodowego korzystania z danego wynalazku bądź wynalazków (będących przedmiotem patentu).

W potocznym rozumieniu patent często interpretuje się jako prawo do wyłącznego korzystania z danego wynalazku i w większości przypadków tak właśnie jest. Należy jednak pamiętać, iż przyznanie patentu nie oznacza automatycznie przyznania prawa do korzystania z opatentowanego wynalazku. Może to wynikać z obowiązujących w danym kraju innych regulacji prawnych, bądź też dlatego, że urzeczywistnienie wynalazku pociąga za sobą naruszenie innych patentów. Na przykład: posiadacz patentu na konstrukcję broni niekoniecznie będzie miał prawo taką broń zbudować a posiadacz patentu na nową konstrukcję opon może mieć problem z patentami na gumy do opon.
(wikipedia)

Zapoznaj się z tym a potem oskarżaj i pomawiaj!

ściąganie - zapożyczanie pomysłów, koncepcji, idei, rozwiązań; wzorowanie się na cudzych przemyśleniach, rozwiązaniach i pomysłach.

To jest najbardziej odpowiednie podsumowanie tego co napisałeś! A nie wiem czy pamiętasz jak na początku RAZEM tworzyliśmy forum - wraz z moim kolegą Łukaszem, a gdy ty zobaczyłeś, że to super interes odwróciłeś kota ogonem i wszystko zwaliłeś na nas, że my źli i chcemy źle! I Łukasza zbanowałeś a mnie usunąłeś konto! (konta, bo miałem dwa) !

A teraz mi zazdrościsz, że mam brzeg24! Co boisz się konkurencji? Przecież wiesz dobrze, że nie mam szans! Więc nie wiem czemu jesteś taki zbulwersowany! Nie mam już zamiaru wypowiadać sie na temat forum brzeg24. Chcecie to sobie piszcie!
Ostatnio zmieniony przez alfix 2007-10-28, 17:24, w całości zmieniany 6 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-28, 17:02   

yasiu napisał/a:
Podobieństw wiele ale żeby jeszcze nazwać Forum Brzeg?



Cóż nie ma dwóch takich samych firm nike, adidas itp itd... co najwyżej producenci chcąc wywołać pozytywne skojarzenia stosują nazwy marki bardzo podobne do tych porządnych (adibas itp. itd) marek.. ale chyba nie trzeba pisać jaki jest tego rezultat :)
Można śmiało rzec, że Ci którzy szanują porządną markę, solidność i inne atuty danej marki nie zmienią jej..czyli raczej "nosiciel" butów adidas nie wskoczy nagle w buty firmy adibas.
Jedynym sensownym wytłumaczeniem takiego działania jest zastosowanie chwytu polegającego na wywołaniu pozytywnych skojarzeń z nazwą ! No i nie wiem czy czasem nie podchodzi to pod kategorie plagiatu.

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Zgrzyt między nazwą a celem forum. Skoro jest to forum dedykowane mieszkańcom Powiatu Brzeskiego to czy forum nie powinno się nazywać zamiast "Forum Brzeg" -> "Forum Powiatu Brzeskiego".. myślę, że ta nazwa pomijając już sens samego forum, lepiej by odzwierciedlała jego profil..
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-10-28, 17:35   

miałem się nie czepiać...ale cóż, ta moja natura :evil:
alfix napisał/a:
ściąganie - zapożyczanie pomysłów, koncepcji, idei, rozwiązań; wzorowanie się na cudzych przemyśleniach, rozwiązaniach i pomysłach.

To jest najbardziej odpowiednie podsumowanie tego co napisałeś!


a tego czemu nie dodałeś?? ->

alfix napisał/a:
i stanowić rodzaj plagiatu


alfix napisał/a:
A nie wiem czy pamiętasz jak na początku RAZEM tworzyliśmy forum - wraz z moim kolegą Łukaszem, a gdy ty zobaczyłeś, że to super interes odwróciłeś kota ogonem i wszystko zwaliłeś na nas, że my źli i chcemy źle! I Łukasza zbanowałeś a mnie usunąłeś konto! (konta, bo miałem dwa) !


płacze sugeruje na PW albo do poduszki...

alfix napisał/a:
A teraz mi zazdrościsz, że mam brzeg24!Więc nie wiem czemu jesteś taki zbulwersowany! Nie mam już zamiaru wypowiadać sie na temat forum brzeg24. Chcecie to sobie piszcie!


jak by CI to ładnie powiedzieć...hmmm....z tego co tam robisz można wnioskować, że to TY masz jakiś kompleks, z którego próbujesz się leczyć siedząc bezpiecznie za monitorem komputera i nawalać w klawiaturę...

ale pójdźmy dalej....
alfix napisał/a:
Nazwać swoje forum mogę jak chcę! Nikt nie zabroni mi pisać Forum Brzeg ani Forumbrzeg!



i tu się gruuuubo mylisz, opinia publiczna ma tu baardzo dużo do powiedzenia, a pomysły wyciągnięte z kapelusza i w żywe oczy będące ściągnięciem czegoś innego, nie dość, że tracą już na samym starcie w oczach osób przeglądających, to sa od razu znakiem, że dany twórca nie ma za grosz pomyślunku, weny twórczej i honoru, by wystąpić z czymś pod własną nazwą, a nie podszywać się pod coś innego....
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg24, forum


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu