Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Xbox 360 vs Ps3
Autor Wiadomość
Grześ@K 



Wiek: 42
Dołączył: 24 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2008-11-20, 00:50   

Ja jednak wolę 3 lata gwarancji, rewelacyjny pad, mozliwość kupna również czarnej wersji konsoli (elite), bezproblemową możliwość zmiany wygladu (faceplate`y), xboxlive (chociaż jest płatny), rozmowy online do 8 osób itd...

chociaż nie zagram sobie w 2 tytuły które bym chciał: LBP i MGS (w "tekkena" i "finala" jednak zagram)

Poza tym kolejna BEZSENSOWNA "wojna" o miano najlepszej z najlepszych - jedni wolą PS3 bo ma napęd blue-ray (masa filmów HD na tym nośniku), bo ma (lub będzie mieć) LBP, MGS czy GT5, inni wolą wymachiwać przed telewizorem kontrolerem od WII, a jeszcze inni wolą X0...
...wszystko to kwestia gustu, preferencji, sentymentu...

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Piotro 
1312



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-20, 22:24   

Chciałbym się podpisać pod tym co napisał poprzednik.
Sam posiadam teraz X'a, ale w swojej "karierze" konsolowej, przeszedłem każdy etap. Włącznie z NES'em od Nintendo. W tym momencie biblioteki gier na obie z czołowych konsol są tak bogate, że nawet jeśli niedostępny jest konkretny tytuł, to można go zamienić innym, równie dobrym.
Jedni wybiorą Xbox inni PS3 każdy będzie się kierował innymi kryteriami. Żaden nie wygra też w dyskusji, o to, która jest lepsza.

Pozdrawiam wszystkich konsolowców!
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-21, 08:56   

Nie wiem po co tak roztrząsać sprawę wyższości którejś z konsl...
Wiadomo ze Xbox to niższa cena która jak dla mnie wygrywa z PS3, możliwość przerobienia i dostępność kopi gier, jednak to zawsze jest Microschit i problemy chłodzenia są powodem "3rod". PS3 to Sony do którego chyba każdy ma zaufanie, blueray i inne bajery ale piracika na nią nie dostaniesz ;p a tym bardziej można zapomnieć o kopiach w domowym zaciszu i cena jest wysoka. Tytuły wydanych gier oraz ich jakość są identyczne w obu przypadkach

Dla mnie sprawa jest prosta masz kase, nie żal Ci wydać tyle na zabawkę, chcesz zabłysnąć konsolą kup PS3.
Nie masz tyle gotówki, chcesz tanio pograć to X i najlepiej tnij obudowę i zamontuj wiatraczek :D
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-12-17, 13:31   

No i kolejny fakt zabicia X-360:D Ultra HD na PS3
A tu co nieco:

No, może jeszcze nie teraz, ale jako miłośnik technologicznych nowinek spisałem na straty ten format wyświetlania obrazu. Dlaczego? Ponieważ po co zaprzątać sobie czymś głowę, skoro można osiągnąć 2 razy lepszy efekt. Udowodnili to panowie z Polyphony Digital, którzy zaprezentowali Gran Turismo 5: Prologue w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Niemożliwe? A jednak.

Wydarzenie miało miejsce podczas świętowania 10 urodzin serii. Jednym z głównych punktów imprezy był turniej piątej edycji wyścigowej sagi rozgrywany w wyżej wspomnianej rozdzielczości. Udało się to osiągnąć dzięki połączeniu 4 konsol Playstation 3. Każda z nich generowała 1/4 obrazu wyświetlanego przez ultranowoczesny projektor. Nie jest to jednak szczyt jego możliwości. To małe cacko potrafi uciągnąć 4096 x 2160 pikseli przy skali kontrastu 4000:1 i czasie reakcji 5 milisekund. Niewiarygodne.

Wszystkich rządnych szczegółowych informacji zapraszam na oficjalna stronę Downshift Session 2008.

znaleziono TU
Ostatnio zmieniony przez RaZoR 2008-12-19, 09:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grześ@K 



Wiek: 42
Dołączył: 24 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2008-12-18, 23:34   

RaZoR napisał/a:
No i kolejny fakt zabicia X-360:D Ultra HD na PS3

Lekko wprowadzasz w błąd.
News (tyt. oryg. "Full HD to przeżytek. Niech żyje Ultra HD!") dotyczy wyświetlenia rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli na
RaZoR napisał/a:
...ultranowoczesny(m) projektor(ze)...

po sprzężeniu 4 konsol PS3. Nie rozumiem, gdzie tu jest, poparty jakimiś logicznymi argumentami, dowód na to że jest to "kolejny fakt zabicia X-360".
Super, fajnie, kupię sobie dodatkowe 3 konsole PS3 - połączę je sobie (w niewiadomy dla mnie sposób) razem, zedytuje silnik graficzny Gran Turismo 5 (albo poproszę o gotową wersję panów z Polyphony Digital) - tak żeby mi wyświetlał wspomniane wyżej 3840 x 2160 pikseli i do pełni szczęścia kupię (nie wiem skąd) ultranowoczesny projektor który mi to wyświetli na ścianie... i będę ogłaszał wszem i wobec że na XBOX`ie tego nie macie...
... chociaż zaraz - przeciętny "Kowalski" z PS3 też...
Równie dobrze mógłby ktoś np. połączyć razem (o ile to możliwe) 5 kompów z procesorem AMD wyświetlić obraz np. 5000 na 3000 pikseli, a potem jakiś forumowicz na jakimś forum napisałby że procesory Intela są gorsze...
Proponuje czytać ze zrozumieniem.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Grześ@K 2008-12-18, 23:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-12-19, 09:02   

Grześ@K sam fakt że coś takiego zostało zrobione jest bity nóż w plecy dla x-klocka

Każdy chyba wi że sony wypuszcza co jakieś czas lepsze konsole(zmodyfikowane)
0 UP 0 DOWN
 
Bart 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-22, 10:02   

Mam pytanie.
W jakiej wersji PS3 jest lepszy z dyskiem 60gb czy 80gb.
Czy są jakieś szczególne modele które są mniej lub bardziej wadliwe?
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-12-22, 10:36   

Tylko tym
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-12-24, 15:13   

trochę offtopowo, ale fajny obrazek wpadł mi w ręce ;)

0 UP 0 DOWN
 
Piotro 
1312



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-24, 15:45   

Jeśli już porównujemy te dwie konsole, to jak wypada nowy Dual Shock? Do momentu kiedy wpadły mi w ręce dwa pady od Xbox'a 360 myślałem, że nie da się stworzyć lepszej machiny niż Dual Shock od Playstation.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2009-02-01, 21:39   

jak wygląda sprawa z divx, można oglądać na xbox'ie ?
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2009-02-01, 22:12   

CO do divx to niewiem, ja żeby uruchomić jakiś film na ixie, podłączyłem sie do live i z tamtad automatycznie mi sie ściagnęły.
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2009-02-01, 22:13   

slawq napisał/a:
jak wygląda sprawa z divx, można oglądać na xbox'ie ?


divx bez napisow idzie bez problemu, zeby byly napisy trzeba sie bawic w streaming z peceta.
jak na razie na xboxie 1 odtwarzanie divixów i rmvb jest nie do pobicia przez 360-tke
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-02, 00:16   

kodeki ściągają się z XBL'a, niestety bez podłączania 360'ki do netu nie obejrzymy divx. odpalać można potem z cd-r, albo najlepiej podpiąć pendrive'a z filmem - napędu nie słychać

no i zgodzę się z przedmówcą - jeśli chodzi o multimedia to pierwszy X-kloc bije wszystko na głowę
0 UP 0 DOWN
 
Coddy 



Wiek: 32
Dołączył: 19 Mar 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-03-22, 15:22   

wracając troszeczkę do tematu ps3 :P i tej całej "wojny platform" to według opinii Develoopera odpowiedzialnego za dystrybucje gry MGS4 (metal gear solid 4) to gdyby
gra została wydana na obie platformy (bo graficzne możliwości Wii to porażka)
Xbox360 miałbym poważnie okrojoną wersje pod względem grafiki,cieniowania,ładowania tekstur, i fizycznej struktury całej gry (szczegóły w misjach i ograniczenia w MP).

dzisiejsze gry na xboxa 360 korzystają w pełni z GPU i CPU konsoli a w przeciwieństwie do ps3 gdzie na dzisiejszy dzień nie ma gry która w pełni korzysta z tego 8 rdzeniowego procesora cell :mrgreen: . xbox się kończy a MS zapowiada jego następce na 2010 rok
czyli już niedługo jego największe ograniczenie to brak HDD w wersji podstawowej co zmusza developerów do tworzenia gier o innej strukturze a w ps3 dysk mamy już wbudowany w każdej opcji po za tym nośnik ogranicza rozmiar gier do tych 8,5gb a płytki BD 25-50GB :lol: ciekawe co M$ planuje na następce xksa??? hmmmm
mam obie konsole i gry exclusive przedstawiają sie bardzo różnie GOW2 i KILLZONE2
MGS4,Resistance2 i resident evil 5 i oczywiście halo3

ale bardziej polecam ps3 i czekam na jakiegoś ISO loaderera aby gry na ps3 były bootowane z mass USB albo z hdd
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 360, ps3, vs, xbox


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu