Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Xbox 360 vs Ps3
Autor Wiadomość
Grześ@K 



Wiek: 42
Dołączył: 24 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2008-08-13, 08:59   

No to żeś się popisał wiedzą.
Choć sam jestem za PS3 - to - w perspektywie czasu - jak na razie wygrywa konsola Microshitu.
1. Rewelacyjny XBL
2. Prostsze (jak się okazało) programowanie dla developerów
3. Większa ilość tytułów
4. Grafika jest na tym samym poziomie lub nie znacznie lepsza (o dziwo) na X0 (ale w bardzo rzadkich przypadkach - i praktycznie niezauważalne)
5. Jest tańsza

A ty fear nie pisz pierdół typu "grafika o wiele lepsza niż w Xboxie 360" i "Nie polecam Xboxa 360 jak dla mnie ta grafika to dno" bo widać że nie masz zupełnie pojęcia o czym piszesz. Zanim znów napiszesz jakieś pierdoły zerknij na różne filmiki porównawcze (np. na YouTube), gdzie jest pokazywana "pseudo różnica graficzna" w danej grze.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Grześ@K 2008-08-13, 09:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-13, 11:44   

Jak dla mnie najpowazniejszą wadą X360 jest brak zaplecza homebrew. Może xbox jest głośny, moze nie ma wifi, bluetootha, ale tak na prawdę na ch*** mi to potrzebne. Najważniejsza rzecz, że jest naprawdę rewelacyjny Xbox Live i no i pady nie do pobicia, te peesowskie pady nie mają prawa bytu przy xboxowych.

Co do roznic sprzętowych nie będę się rozpisywał, ale xbox wygrywa, choćby procesorem.
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-08-13, 11:58   

na dzien dzisiejszy imo ps3 ma jedna wadę/zaletę - zależy jak na to patrzeć: wspomniany przez Grześ@ka blue-ray...
odpada możliwość pobrania gry z internetu, bo koszt nagrywarki to jeszcze suma astronomiczna... (przynajmniej do niedawna tam było... nie mam pojęcia jak teraz kształtują się ceny).

Oczywiście piractwa nie popieram, ale trzeba mieć to na uwadze na chwilę obecną przy kupnie - sama konsola to jeden wydatek, do tego dochodzą jeszcze same gry.
Nie wiem też jak z awaryjnością samego napędu w konsoli.. kiedyś skarżono się, że psują się dość często... taka zaleta nowości..

Ja sam osobiście gdybym kupował mimo wszystko zdecydował bym się tak jak większość z was na PS3 - serie Final Fantasy, Tekkeny to moje (można powiedzieć) dzieciństwo, więc wybór jest prosty :)
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-13, 23:52   

jeśli człowiek ma pieniądze na "utrzymanie" ps3 to może mieć dylemat między obiema konsolami. prawda jest taka, że czego byśmy nie wybrali - i tak powinniśmy być zadowoleni. zdecydowana większość tytułów pokrywa się, więc na każdej platformie znajdziemy wiele odpowiadających nam pożeraczy czasu.
w takiej sytuacji osobiście wybrałbym ps3, lecz to głównie kwestia sentymentu (przechodziłem już w swoim życiu psx, ps one, ps2 i psp :P )

jeśli natomiast jesteśmy ograniczeni finansowo, zbieramy pewien czas na konsolę i nie jest to dla nas lekki wydatek, pole do popisu ma x360 - głównie przez to, że jest już wyhaczony i można na nim odpalić "kopie bezpieczeństwa" ;) pomijając kwestię legalności, w naszym kraju jest i będzie to wyznacznik kupna dla wielu osób. nagrywarkę dvd każdy chyba już ma, a i płytka double layer nie jest droga. z autopsji wiem, że poprzez kupowanie oryginałów doceniamy bardziej pracę developerów i bardziej "rozkoszujemy" się grą, lecz... kiedy jesteśmy na garnuszku rodziców zbieranie tygodniami na kolejny tytuł z hologramem wywołuje ataki szewskiej pasji, w ostateczości zniechęcenie i pożegnanie się z konsolą.

Janio poruszył kwestię pada - racja, pad do 360 jest wyśmienity (sam na nim czaruję na kompie), lecz dual shock to już legenda, z którą wielu graczy rozstać się nie potrafi. myślę, że jakbym miał wrócić do duala, to po tygodniu (lub dwóch) na przestawienie, byłby nie mniej komfortowy niż xbox-owy. poza tym, nie powinniśmy kupować konsoli dla konkretnego kontrolera - w końcu można kupić świetnie wykonane zamienniki (np logitecha) i nic nie stoi na przeszkodzie, aby dual shocka używać do x360 i vice versa ;)

iks dostaje też od ps3 baty pod względem "domowego centrum rozrywki". wszystko za sprawą hd dvd, które: po pierwsze - trzeba dokupić osobno, po drugie - przegrało batalię dystrybutorską z bluray'em i jako nośnik filmowy HD nie ma przyszłości.

jak wspomniał Emill dochodzi do tego awaryjność - i tutaj xbox nie może się niczym chwalić. nowe serie są już poprawione, lecz niesmak po tysiącach "ring of death" pozostaje.

xbox 360 swoje 5 minut miał chwilę temu, a ps3 (jak dla mnie) lata świetności ma jeszcze przed sobą. ale to tylko takie moje durne gdybanie...

ave :evil:
0 UP 0 DOWN
 
konrad930 



Wiek: 30
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Pisarzowice

Wysłany: 2008-08-15, 21:47   

X-360 w gta 4 ma szybsze loadingi ( nie wiem jak w innych grach ) grafika jest niemal identyczna.
Ostatnio zmieniony przez konrad930 2008-08-15, 21:51, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-11-17, 20:41   

konrad930 napisał/a:
grafika jest niemal identyczna.
To robi dużą różnice:)

Niestety X360 przegrał walkę pomiędzy PS3 jak i DVD-HD z Blu-ray

i małe porównanie z grafiki

Ps. Nie bawię sie w archeologa :)
0 UP 0 DOWN
 
konrad930 



Wiek: 30
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Pisarzowice

Wysłany: 2008-11-17, 22:30   

Nierozumiem jak mozna na podstawie jednego screena slabej jakosci twierdzic ze x-360 przegral wojne.
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-11-18, 06:56   

Oto argument że X 360 przegrał wojnę

Kod:
Jeszcze w poniedziałek Toshiba dementowała pogłoski na temat wycofania się z HD DVD. Tymczasem wczoraj na stronie firmy ukazał się oficjalny komunikat potwierdzający zaprzestanie produkcji urządzeń obsługujących technologię HD DVD. Oczywiście dla dotychczas sprzedanych urządzeń Toshiba zapewni pełne wsparcie i serwis.


http://www.pcformat.pl/index.php/news/nid/946
0 UP 0 DOWN
 
konrad930 



Wiek: 30
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Pisarzowice

Wysłany: 2008-11-18, 14:36   

RaZoR napisał/a:


Niestety X360 przegrał walkę pomiędzy PS3


RaZoR napisał/a:
Oto argument że X 360 przegrał wojnę

Kod:
Jeszcze w poniedziałek Toshiba dementowała pogłoski na temat wycofania się z HD DVD. Tymczasem wczoraj na stronie firmy ukazał się oficjalny komunikat potwierdzający zaprzestanie produkcji urządzeń obsługujących technologię HD DVD. Oczywiście dla dotychczas sprzedanych urządzeń Toshiba zapewni pełne wsparcie i serwis.


http://www.pcformat.pl/index.php/news/nid/946


Filmy w jakosci HD nie sa najwiekszym atutem konsol.
Ostatnio zmieniony przez konrad930 2008-11-18, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
basikkk 
4e9729bbe7e8a9e4310ec7ce3e344bbb


Wiek: 74
Dołączył: 13 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-18, 15:20   

jak dka mnie najbardziej liczy sie multi. miałem okazje grac na obydwuch konsolach i xbox jest duzooooooooooo lepszy :!:
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-11-18, 17:35   

konrad930 napisał/a:

Filmy w jakosci HD nie sa najwiekszym atutem konsol.
Jest to jeden z czynniku brany pod uwagę w bitwie

Jak bym miał grac jakiegoś NFS(albo inne wyścigi) to bym wybrał PS3:D ponieważ bym zapewnię kupił kierownice Logitech G25(chyba najlepsza kierownica na rynku) a jej wymagania:
Kod:
Windows® XP, Windows® Vista™ albo konsola do gier PlayStation®2/3

http://www.logitech.pl/pr...cing-wheel.html
Raczej na X-360 bym sobie nie pograł na niej


Cytat:
Nierozumiem jak mozna na podstawie jednego screena slabej jakosci twierdzic ze x-360 przegral wojne.
Zapytaj się wujka google.pl i sam zobaczysz;)


Bardzo dobrze zabezpieczony system konsoli PS3(nie to co X-360)
miniek1 napisał/a:
PS3 ma możliwość dodania konsoli PSP jako dodatkowe lusterko w grach samochodowych
To jest bardzo DUŻY + no i wi-fi...
0 UP 0 DOWN
 
konrad930 



Wiek: 30
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Pisarzowice

Wysłany: 2008-11-18, 19:54   

Ale najwazniejszym czynnikiem branym pod uwage sa chyba gry???
Ps3 juz nie jest najtanszym odtwarzaczem BD.


RaZoR napisał/a:
jak bym miał grac jakiegoś NFS(albo inne wyścigi) to bym wybrał PS3:D ponieważ bym zapewnię kupił kierownice Logitech G25(chyba najlepsza kierownica na rynku)

Ja dla tej kierownicy raczej bym nie kupil giganta Sony.
Raczej konsole kupil bym dla pewnych tytolow ktore na nia wychodza.

I oczywiscie wielkim atutem PS3 jest zaledwie roczna gwarancja, kiepski serwis oraz powolny naped a do tego wyglada jak chlebak :evil:
Ostatnio zmieniony przez konrad930 2008-11-18, 19:57, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-11-19, 06:17   

konrad930 napisał/a:
Ps3 juz nie jest najtanszym odtwarzaczem BD.
Może nie ale jest najlepszym centrum rozrywki

konrad930 napisał/a:
kiepski serwis
Bym się tutaj kłócił( i to mocno)

konrad930 napisał/a:
Ja dla tej kierownicy raczej bym nie kupil giganta Sony.
A ja tak

konrad930 napisał/a:
Raczej konsole kupil bym dla pewnych tytolow ktore na nia wychodza.
To wiadomo GT5,MGS

konrad930 napisał/a:
oraz powolny naped
Tak tak... z płytą 25 GB

konrad930 napisał/a:
wyglada jak chlebak
Może jak i chlebak ale nie jak biała cegła która szybko sie brudzi
0 UP 0 DOWN
 
konrad930 



Wiek: 30
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Pisarzowice

Wysłany: 2008-11-19, 09:05   

RaZoR napisał/a:

konrad930 napisał/a:
kiepski serwis
Bym się tutaj kłócił( i to mocno)

zebys sie nie zdziwil jak sie tobie ps3 popsuje i bedzisz musial oddac na gwarancje.

konrad930 napisał/a:
Raczej konsole kupil bym dla pewnych tytolow ktore na nia wychodza.

RaZoR napisał/a:
To wiadomo GT5,MGS

lub Gow 2, Fable 2, Forza 2
konrad930 napisał/a:
wyglada jak chlebak
Może jak i chlebak ale nie jak biała cegła która szybko sie brudzi[/quote]A kurat Ps3 sie bardziej brudzi widac na nim wszystkie odbite palce i strasznie sie kurzy.

konrad930 napisał/a:
oraz powolny naped
RaZoR napisał/a:
Tak tak... z płytą 25 GB
i predkosca odczytu 2x
Ostatnio zmieniony przez konrad930 2008-11-19, 09:09, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-11-19, 14:07   

konrad930 napisał/a:
RaZoR napisał/a:

konrad930 napisał/a:
kiepski serwis
Bym się tutaj kłócił( i to mocno)

zebys sie nie zdziwil jak sie tobie ps3 popsuje i bedzisz musial oddac na gwarancje.


Wysyłałem nie jedną konsole do naprawy i jakoś długo nie czekałem ;]


konrad930 napisał/a:
lub Gow 2, Fable 2, Forza 2

to co komu sie podoba ;] (gow 2 i fable 2 mi nie padło do gustu)

konrad930 napisał/a:
konrad930 napisał/a:
wyglada jak chlebak Może jak i chlebak ale nie jak biała cegła która szybko sie brudzi
A kurat Ps3 sie bardziej brudzi widac na nim wszystkie odbite palce i strasznie sie kurzy. [/quote] a ja mam jakoś ją dotykać?? tylko przy zmienianiu płyty:D a co do białego to strasznie szybko szarzeje

konrad930 napisał/a:

konrad930 napisał/a:
oraz powolny naped
RaZoR napisał/a:
Tak tak... z płytą 25 GB
i predkosca odczytu 2x

nom 9Mb/s to trochę mało(ale po jakiego ch*** komuś szybciej??ale czy na pewno 9Mb/s?? )
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 360, ps3, vs, xbox


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu