Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyjazd z ulicy kamiennej.
Autor Wiadomość
Programosy 


Wiek: 36
Dołączył: 28 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-20, 20:11   Wyjazd z ulicy kamiennej.

Przy wyjeździe z ulicy kamiennej w stronę rynku natrafiamy na taki o to zestaw znaków :


Czyli droga z pierwszeństwem na wprost i nakaz skrętu w lewo lub prawo.
I czy autor :wink: miał przez to na myśli, że skręcając w lewo lub w prawo mamy pierwszeństwo ? .( chyba tak ) . Czy zamiast tego znaku nakazu nie powinien być jeden z tego rodzaju :


pokazujący jak przebiega droga z pierwszeństwem. Sorry za moje czepialstwo ale nie widziałem nigdzie podobnego " pomysłowego" układu. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Programosy 2007-09-20, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
radek_chudy 
VW - VeryWell wozik



Wiek: 36
Dołączył: 18 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2007-09-20, 21:06   

Znak "droga z pierwszeństwem" informuje nas o tym, że znajdujemy się na drodze z pierwszeństwem przejazdu, a nie ze mamy pierwszeństwo przy skręcie a znak niżej nakazuje nam skręcić w prawo lub w lewo. Nie wiem co w tym dziwnego.
Nie oznacza on na pewno pierwszeństwa przy skręcie w lewo ponieważ obowiązują również zasady ruchu drogowego i trzeba ustąpić pojazdom jadącym z naprzeciwka

Nie można zastąpić ich tymi znakami niżej ponieważ one informują nas o przebiegu skrzyżowania
Ostatnio zmieniony przez radek_chudy 2007-09-20, 21:10, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-22, 17:04   Re: Wyjazd z ulicy kamiennej.

Programosy napisał/a:
Sorry za moje czepialstwo ale nie widziałem nigdzie podobnego " pomysłowego" układu. :wink:


Wypada zobaczyć jeszcze wiele, a potem się dziwić. ;-) Aczkolwiek można w tym przypadku było nie ustawiać znaku "ulica z pierwszeństwem" i Programosy by się nie dziwił ;-) a byłoby taniej.

Ale odkryłem niedawno nową ciekawostkę: skrzyżowanie ulic Kilińskiego ze Sportową. To skrzyżowanie przy wjeździe do parku wolności tuż przy wiadukcie.

Od strony Sportowej (od stadionu) jest znak "stop" oraz "ustąp pierwszeństwa jadącym z przeciwka" - na jednym słupku.
Od strony Kilińskiego (od nadleśnictwa) jest znak "ustąp pierwszeństwa".
Od strony Kilińskiego (od góry od wolności) nie ma żadnego znaku, no chyba poza wcześniej ustawionym "pierwszeństwo na zwężeniu".

I kto ma niby pierwszeństwo?
- Ci ze Sportowej ustępują tym jadącym z Kilińskiego (z prawej i z lewej), bo mają znak stop.
- Ci z od nadleśnictwa ustępują tym ze Sportowej bo mają znak "ustąp pierwszeństwa".
No i tak stać będą długo :-)
- Jednocześnie ci od nadleśnictwa wahają się, czy ustąpić tym z przeciwka czy nie.... wszak znak tego nie wymaga... ale... po co stoi znak na skrzyżowaniu w kształcie litery "T"?
- Ci z góry skręcając w lewo w Sportową zatrzymują się by ustąpić tym z nadleśnictwa...
No i tak będą stać...

Normalnie paranoja. Znaki na tym skrzyżowania winien ustawiać Urząd Miasta jako zarządca a organizację ruchu winien zaakceptować Starosta. Pozdrowienia dla nieuków! ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kamiennej, ulicy, wyjazd


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu