Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zamknięty przez: yasiu
2007-09-26, 23:05
Starosta korzysta z samochodu służbowego!!
Autor Wiadomość
kuuura 

Wiek: 44
Dołączył: 10 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-14, 07:58   Starosta korzysta z samochodu służbowego!!

Co sądzicie o korzystaniu poza godzinami pracy z samochodu służbowego Starostwa przez obecnego Starostę Stefańskiego.

Tu po zakupy....
Tu na piwko z chłopakami...
Tu na wakacje nad morze...
....itd.


Przypomnę, że chodzi o samochód marki PEUGEOT 406 OB 23000
A już nie długo będzie to nowy ...

Czy tak powinno być ?
Kto głosował na PiS ?
Ostatnio zmieniony przez kuuura 2007-09-14, 14:20, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2007-09-14, 08:04   Re: Starosta korzysta z samochodu służbowego!!

kuuura napisał/a:
Tu na piwko z chłopakami...


:shock:

na piwko samochodem? czy to sprawdzona informacja?
0 UP 0 DOWN
 
kuuura 

Wiek: 44
Dołączył: 10 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-14, 08:11   

O tak, sprawdzona.
Często można taką sytuację zastać pod Karczmą !
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-14, 08:18   

No jestem ciekaw, przejdę się dzisiaj lub w poniedziałek do Pana Starosty i zapytam :) zobaczymy jak na to odpowie...
Ostatnio zmieniony przez alfix 2007-09-14, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-14, 08:48   

kuuura napisał/a:
Co sądzicie o korzystaniu poza godzinami pracy z samochodu służbowego Starostwa przez obecnego Starostę Stefańskiego.


Coś widzę , ze komuś żal coś tam ściska.
`
W większości firm jest tak, że samochód służbowy będący pod opieką danej osoby jak również będący jej narzędziem pracy (np. przedstawiciele handlowi, dostawcy itp) mogą wykorzystywać auto do celów prywatnych i od pracodawcy zależy czy będzie zwracany koszt kilometrów prywatnych. Czasami są to limity, czasami firma całkowicie zezwala na prywatne używanie auta (nawet wyjazdy urlopowe) a czasami trzeba się rozliczyć z każdego kilometra.
Każde auto służbowe posiada kartę pojazdu w rozpisem kilometrów.

Zatem podstawowa kwestia to raczej : czy i jak Starosta rozlicza się z prywatnych kilometrów a nie czy podoba mi się czy korzysta z niego po godzinach. Niech wyjeżdża prywatnie dziennie nawet po 1000km, ale żeby za to płacił wg jakichś tam stawek ;)

A co do piwka, to jeżeli prowadzi to raczej nie pije, a jego kolegom nikt nie zabrania jeżeli nie prowadzą. Spotkać się przy piwie nie oznaczy że wszyscy muszą pić.
Ja mimo że nie palę często w pracy wychodzę na papierosa (na zewnątrz) z palącymi tylko po to by pogadać i na chwile odpocząć od roboty.

kuuura napisał/a:
Czy tak powinno być ?

Jak najbardziej - wg zasady korzystać z samochodu tylko w godzinach pracy tzn, że dojazd do pracy też odpada, ale jak pisałem należy rozliczyć się z kilometrów prywatnych.
Cytat:
Kto głosował na PiS ?

A jaki to ma związek?
Gdyby starostą był J. Gil i na normalnych zasadach wykorzystywał auto służbowe było by pytanie kto głosował na LSD? ;)


P.S. Żeby nie było sam osobiście nie przepadam za obecnym Panem Starostą, ale za czepianiem się również nie przepadam. 8)
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-14, 12:53   

Cytat:
Tu po zakupy....
Tu na piwko z chłopakami...
Tu na wakacje nad morze...
....itd.


Hmm no ja jeszcze takiego czegoś nie widziałem :)

Proponuje przedstawić zdjęcia :)

a ja wczoraj widziałem Tuska jak robi zakupy w Lidlu :D
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-09-14, 14:43   

A co takiego wielkiego sie dzieje, ze korzysta? Nie znam polskiego prawa w tym tenmacie w chwili obecnej, ale w wiekszosci cywilizowanych krajow samochod sluzbowy jest po prostu czescia tak zwanych "francuskich dodatkow". Czasami mi sie wydaje, ze najwazniejsze jest znalezc tylko co robia zle, na czym by tu ich (tu: wladze) tylko zlapac?

Moze zamiast czepiac sie takich spraw, jak juz chcecie politykowac (co niestety moim zdaniem na tym forum na poziomie zdarza sie zadko) czas rozpoczac kampanie na rzecz sprawy pojscia obywateli do wybowow? Mnie glosowac nie przystoi bo nie bede decydowal o Waszej przyszlosci w kraju, ale Wy powinniscie wziac sprawe w swoje rece i zapedzac ludzi do urn! W koncu to Wasza przyszlosc!

Pozdrawiam

---
PS. Sprawdzcie billing, moze korzysta z telefonu sluzbowego po godzinach pracy?!
Ostatnio zmieniony przez woyteg 2007-09-14, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-14, 15:14   

Czemu tylko o aucie? A telefony? A komputer? A masę innych przywilejów nikt tu nie wyciąga? Wiecie, myślę sobie dwie rzeczy. Z jednej strony jak nie angażuje w to kierowcy to tylko pochwalić. Jakby nie korzystał z służbowego to by mu trzeba było ryczałt doliczać do prywatnego, a to bez sensu jak stoją auta służbowe. A po drugie to świetny tema, lecz co nieco populistyczny :) A ja populistą nie jestem więc nie podejmuję.

Natomiast jeśli jest tak jaki pisze alferx, że coś komuś ściska to przypominam że funkcja Starosty nie jest ani dożywotnia ani dziedziczona - proponuję wystartować i ostentacyjnie zrzec się służbowych przywilejów: samochodu, telefonu, komputera i sekretarki najlepiej też.
0 UP 0 DOWN
 
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2007-09-14, 21:53   

I dlatego, ze jest na to przyzwolenie spoleczne, mamy, jak mamy, w naszym chorym kraju.
Starosta pracuje na posadzie panstwowej,a my za to placimy,ze jezdzi autem takze po godzinach. Auto powinien wykorzystywac tylko sluzbowo. Nie sadze, by miesieczny ryczalt starczyl mu na wojaze.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-14, 22:01   

Po pierwsze nie chodzi o przyzwolenie. Po drugie Starosta nie jest na posadzie państwowej!! Po trzecie Starostą jest się także "po godzinach", więc przed ferowaniem wyroków proponuję zajrzeć do warunków użyczenia samochodu służbowego. Po czwarte, piąte i dzisiąte: na całym świecie jest tak, że osoby na jakiś tam stanowiskach wykorzystują nadane im przywileje. Mało tego że jest przyzwolenie społeczne to jeszcze jest to zgodne z przepisami! Dziś Roman Girtych miał promocję LPR'u w Gdańsku i przyjechał tam... Rządową limuzyną (z niebieskim kogutem, z obstawą BOR'u). Mało tego - jeździł z nim, tą samą limuzyną Korwin - Mikke! Skandal - nie? Właśnie sprawianie wrażenia że te rzeczy są niezgodne z prawem jest skandalem.

P. S. Celowo przytoczyłem tu przykład tego byłego wicepremiera coby ktoś nie posądził mnie o sympatię polityczną. A wszystkim, którzy się obruszają na taki stan rzeczy proponuję to co wyżej. Nie bać się! Brać udział w życiu politycznym! W każdym z nas może kryć sięosobowość polityczna/społeczna. I mówię (piszę) to całkiem na serio.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-14, 22:10   

Ivonn napisał/a:
I dlatego, ze jest na to przyzwolenie spoleczne, mamy, jak mamy, w naszym chorym kraju.


A mi się wydawało, że to albo brak regulacji prawnych albo nie przestrzeganie ich.

Jeżeli używanie samochodu służbowego do celów prywatnych przez urzędnika państwowego (bo chyba tak się nazywa stanowisko Starosty) jest zabronione przepisami wtedy Starosta łamie prawo i powinien ponieść karę, ale jeżeli takiego zakazu nie ma albo jest inny przepis który to umożliwia to w świetle prawa jest niewinny.

Dobrze że kuuura poruszył temat, może się coś wyjaśni - albo można albo nie można ale w kategoriach regulacji prawnych czy innych przepisów (np. może jest jakaś Uchwała Rady Miejskiej która to reguluje) a nie w przyzwolenia społecznego (na zasadzie bo mi się nie podoba że używa). Jak na razie nie ma tu żadnych konkretów oprócz faktu że Starosta używa samochodu do celów prywatnych.

Sam jestem ciekaw jak to naprawdę jest. Może czy nie może. A jeżeli może to na jakich zasadach i czy są one przestrzegane. A jeżeli nie może to jaka będzie kara.

Ale proszę o fakty, fakty, fakty a nie gdybania.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-09-15, 18:49   

alferx napisał/a:
Jak na razie nie ma tu żadnych konkretów oprócz faktu że Starosta używa samochodu do celów prywatnych.


Z lektury powyższych postów wcale nie wynika, że były to fakty, raczej stwierdzenia... no chyba, że owy kuuura, siedział w Karczmie ze Starostą (prywatnie?) lub też jeździł z nim na zakupy... :shock:

Natomiast faktycznie nie wiem, jak to jest, a o ile jest jakaś uchwała w tej kwestii - to raczej uchwała Rady Powiatu (starostwo = powiat).
Zaraz się pewnie zaczną pytania, na jakich zasadach burmistrz korzysta z auta służbowego?
Od razu odpowiadam - nie wiem. Pewnie się dowiem z racji tego tematu.
Wiem jednak, że ani starostowanie ani burmistrzowanie nie odbywa się od 7.15 do 15.15 w dniach pracy Starostwa czy Urzędu Miasta.
Wiem także, bo widziałam, że wielokrotnie i burmistrz i starosta korzystali ze swoich prywatnych aut do celów służbowych, kiedy auta służbowe były gdzieś na wyjeździe... bo nie jest tak, przynajmniej w UM, że autem słuzbowym wozi się tylko burmistrz. Korzystają z niego, w razie potrzeby - służbowo, także inni pracownicy UM.
Ponadto dodam, że w obu urzędach za auto służbowe odpowiedzialny jest kierowca i pewnie on rozlicza wszystkie kilometry i wyjazdy...
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-15, 18:52   

I bardzo dobrze, że jeździ. Funkcja starosty wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, więc samochód, laptop, komórka itp. i tak tego wszystkiego nie wyrówna.
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-09-15, 19:00   

Niechaj korzysta póki ma taką okazję, tylko ciekawe czy ze swojego kierowcy też korzysta po godzinach? :P
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-09-15, 19:04   Re: Starosta korzysta z samochodu służbowego!!

kuuura napisał/a:
Co sądzicie o korzystaniu poza godzinami pracy z samochodu służbowego Starostwa przez obecnego Starostę Stefańskiego.

Tu po zakupy....
Tu na piwko z chłopakami...
Tu na wakacje nad morze...
....itd.


Przypomnę, że chodzi o samochód marki PEUGEOT 406 OB 23000
A już nie długo będzie to nowy ...


A jeszcze mam pytanka: jak korzystał z samochodu poprzedni starosta i jeszcze poprzedni?
Czy to tylko o obecnego chodzi?
I jakie ma być to nowe auto? I skąd informacja taka? Z jakiegoś pewnego źródła?
Więcej szczegółów poproszę. I fakty, bo akurat takie przykłady są ogólnikowe tak bardzo, że sugerują (zwłaszcza pytanie o PIS) podtekst polityczny.

Nie jestem fanką obecnego starosty, ale też nie bardzo pasują mi tego typu superexpresowe tematy do dyskusji na niniejszym forum, które naprawdę słynie z tego, że poruszane są tu ważne, istotne i sprawdzone dla społeczeństwa brzeskiego tematy!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: korzysta, samochodu, sluzbowego, starosta


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu