Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
To także Twoje miasto.
Autor Wiadomość
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-09-12, 10:41   To także Twoje miasto.

Już niebawem do mieszkańców Brzegu trafią ankiety, dotyczące określenia kierunków rozwoju naszego miasta.
Ankiety mają, przede wszystkim, określić odczucia mieszkańców Brzegu, na temat naszego miasta, jego wad i zalet, plusów i minusów, jego dobrych i złych stron. Ankieta wskaże także, na podstawie opinii mieszkańców, jakie kierunki rozwoju byłyby dla społeczności brzeskiej najbardziej optymalne.
Celem przeprowadzenia tej ankiety jest możliwość stworzenia takiego kierunku rozwoju naszego miasta, który uwzględnia przede wszystkim oczekiwania i zdanie mieszkańców.
Ze względu na ogromne możliwości oraz spory wachlarz zadań, jakie stoją przed naszym miastem, właśnie Państwa zdanie jest dla nas niezwykle ważne. Państwa opinia pozwoli nam na wyznaczenie i realizację kierunków priorytetowych dla rozwoju naszego miasta.
Dlatego też serdecznie zachęcamy do wypełnienia tej ankiety, zachęcamy Państwa do współtworzenia polityki zrównoważonego rozwoju naszego miasta. Miasta, w którym wszyscy mieszkamy, miasta, na którym nam wszystkim powinno zależeć, naszej małej Ojczyzny – miasta Brzeg.
Za wypełnioną ankietę jej autor może otrzymać drobny upominek – gadżet promocyjny miasta Brzeg. Szczegóły znajdują się na druku ankiety. Druk ankiety będzie również dostępny na stronie www.brzeg.pl

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-09-12, 13:54   

Obrodziło nam w tym roku w ankiety. A może tak poznamy wyniki dwóch (jak się nie mylę) poprzednich ankiet? Chciałem nieśmiało zauważyć, że planowanie jakiegokolwiek rozwoju w oparciu o pobożne życzenia - bo raczej tym są wyniki ankiet, to strata czasu, pieniędzy i zawracanie głowy. Od określania kierunków rozwoju sa specjaliści, a nie sondy uliczne. A tak na marginesie, czy to ciągle ta sama firma ma ankietę przeprowadzać? Może w końcu nazwę poznamy, bo jakby na stałe w Brzegu się zadomowiła. Nie żebym się czepiał, ale tak z ciekawości.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-09-12, 15:16   

Nie wiem, o jaką firmę Panu chodzi, niniejszą ankietę mieszkańcy otrzymają za pomocą Poczty Polskiej.
Co do wyników poprzednich ankiet - nie znam ich w tej chwili. Proszę przypomnieć, o jakie ankiety chodziło, to chętnie dowiem się i przedstawię Panu wyniki oraz w jaki sposób te wyniki (informacje) zostały wykorzystane.
Zbieranie informacji od mieszkańców z pewnością nie jest rzeczą negatywną, wszyscy specjaliści posługują się badaniem opinii publicznej.
Strategia to nie ma być zbiór pobożnych życzeń urzędników, a właśnie opierać się na oczekiwaniach mieszkańców.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-12, 15:43   

Roztropek napisał/a:
Chciałem nieśmiało zauważyć, że planowanie jakiegokolwiek rozwoju w oparciu o pobożne życzenia - bo raczej tym są wyniki ankiet, to strata czasu, pieniędzy i zawracanie głowy.


A ja chciałem nieśmiało zauważyć, że w Polsce panuje demokracja. Skrótu mam nadzieję nie muszę tłumaczyć? ;> Tak więc specjaliści mogą nam co najwyżej doradzać, najważniejsze decyzje podejmują mieszkańcy (czasami pośrednio, przez wybranych przez siebie przedstawicieli).
0 UP 0 DOWN
 
melani 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-12, 18:51   

To super, jak się bierze pod uwagę zdanie mieszkańców miasta. A jaki upominek będzie można dostać?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-09-12, 19:08   

Bartek T. napisał/a:
A ja chciałem nieśmiało zauważyć, że w Polsce panuje demokracja.
Tylko, że ta demokracja jakoś "od tyłu" jest realizowana. Gdyby przed wyborami radni przedstawili swoje programy (o które zresztą prosiliśmy) to obecnie nie istniałaby potrzeba przeprowadzenia ankiet, a zadania do wykonanie wynikałyby z programów wyborczych. Chyba tak ta demokracja powinna wygladać?
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-04, 15:42   

Właśnie wpadła mi w łapki owa ankieta. Z przykrością muszę stwierdzić, że jest bezsensowna szkoda papieru i tonera.
Pytania są śmieszne i retoryczne!
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-04, 20:43   

Andrzejbrzeg napisał/a:
Właśnie wpadła mi w łapki owa ankieta. Z przykrością muszę stwierdzić, że jest bezsensowna szkoda papieru i tonera.
Pytania są śmieszne i retoryczne!


Mmmm, sroga ocena! Szczerze mówiąc ankietę znam, w Zespole który jest podpisany na niej pracowałem, sam przekazałem do UM ok 20 takich ankiet od mieszkańców i nie spotkałem się z taką reakcją!

Które pytanie jest retoryczne?? Albo śmieszne? Ja rozumiem krytykę, ale może trochę konkretów?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: miasto, takze, to, twoje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu