Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki Bank wybrać ?
Autor Wiadomość
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-10, 20:35   

mamcia21, Bartek T., to o czym piszecie to właściwie standard - dostęp do konta bez wychodzenia z domu, to przecież mocno rozwinięta usługa bankowości internetowej i jako tzw. Tele coś (w zależności od banku, nazywa sie inaczej możliwość kontaktu z bankiem przez telefon). Karty praktycznie też wydawane są wszędzie za darmo, to samo dotyczy ustalana indywidualnego limitu w rachunku - przecież zależy od od wpływów na konto i naszej sytuacji finansowej - dlatego jest indywidualne. Jeśli Mamciu piszesz, że opłata za prowadzenie konta wynosi 17 zł. - to dla mnie jest to rozbój w biały dzień.
Wszystkie banki wprowadziły teraz dobrowolne ubezpieczenia do konta - a więc współpracujące z bankami towarzystwa ubezpieczeniowe zacierają ręce, bo w zasadzie nei jest to nikomu póki co potrzebne, a składeczka się uzbiera przez rok.
Co do oprocentowania, to też są to takie groszowe sprawy, że nigdy nie pokryłyby nam nawet 1-no złotowej opłaty za prowadzenie rachunku, jeśli ktoś nie wydaje swoje wypłaty w całości, to powinien założyć lokatę - takie oprocentowanie jest nic nie warte (to na rachunku bankowym, ale banki o dziwo lubią się tym chwalić).
Devon napisał/a:
do mBanku księgowanie do 2min czasu
a to też nic nowego - przelewy w ramach tego samego banku są zawsze wykonywane w czasie rzeczywistym - nie spotkałam jeszcze banku, który by tak nie funkcjonował.
To tyle mojej krytyki :)
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-09-11, 07:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mamcia21 


Wiek: 39
Dołączyła: 06 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: okolice Brzegu

Wysłany: 2007-09-10, 23:23   

jadore po przeczytaniu twojego komentarza na temat opłaty za konto postanowiłam to sprawdzić i od lipca jej nie pobierają także dzieki tobie dowiedziałam się że mam konto za darmo. Bardzo ci za to dziekuję :lol: pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mamcia21 2007-09-10, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-11, 07:45   

mamcia21, no i bardzo dobrze, 17 zł. to zdzierstwo, więc skoro ją znieśli to dobrze dla Ciebie - "tak powinno być w każdym banku" :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Hekamiah 
Anioł Światłości



Wiek: 45
Dołączył: 11 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Chór Cherubinów

Wysłany: 2007-09-11, 23:36   

witam ja mam w mBanku eKONTO, eMAX i jestem bardzo zadowolony :D
1) Brak opłat za założenie i prowadzenie rachunku
2) bezpłatny dostęp do konta przez Internet, telefon, SMS
3) bezpłatna karta debetowa do transakcji bezgotówkowych i bezprowizyjnych wypłat z
bankomatów Sieci Euronet, BZ WBK oraz Cash4You
4) bezpłatne przelewy internetowe w ramach mBanku, a do innych banków za 0,5 zł
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-15, 00:26   

Aha no żeby nie było - wybrałem w środę bank.
Padło na Lukas'a. = Lukas e-konto Pro

Co mnie zachęciło ?

- Dobre opinie znajomych
- Miła obsługa
- Darmowe przelewy do wszystkich banków (Przelewy i zlecenia wykonywane przez Internet i telefon za darmo)
- Wypłaty gotówki w placówce bankowej za darmo
- Darmowe wypłaty w 1659 bankomatach w całej Polsce (Euronet i BZ WBK)
- Przejrzysta i merytorycznie dobra strona internetowa (np. można sprawdzić gdzie znajdują się palcówki, bankomaty oraz punkty kredytowe Lukas'a)
- Oprocentowanie rachunku bieżącego - 3,0%
- wydanie tokena do konta (bez opłaty rocznej - no, ale płacimy za prowadzenie konta 7 zł)
- bezpłatny Pakiet Pomoc Techniczna.
W ramach ubezpieczenia Pakiet Pomoc Techniczna oferowany jest bezpłatny dostęp do Informacji medycznej i Serwisu technicznego. Ubezpieczenie to gwarantuje pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku, choroby lub awarii w Twoim miejscu zamieszkania.
...
No dobra starczy.. decyzja podjęta.. konto już założone..co nie oznacza, że przestaniemy pisać w tym temacie.. Wasze info i porady mogą się przydać innym !
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-09-15, 00:28, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-22, 23:55   

Heh, odkryłem z rocznym poślizgiem :roll: , że wypłacić gotówkę z karty Visa można także bez prowizji w niektórych sklepach (przy zakupach) w ramach "cash back". W Brzegu jest 5 punktów, korzystaliście z tego? Działa?
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-23, 11:10   

Jak z rankingów wynika najlepszy jest mBank

proszę zobaczyć na ten oto adres http://www.bankier.pl/cf/konta_osobiste.html
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-23, 17:09   

Devon napisał/a:
Jak z rankingów wynika najlepszy jest mBank


Devon a możesz wskazać dokładnie gdzie te rankingi bo na podlinkowanej przez Ciebie stronie nie mogę znaleźć żadnych rankingów, anie wzmianki o tym, który bank jest najlepszy.
Ponadto musisz być świadomy tego iż są różne rankingi .. jedne dotyczą małych banków, inne średnich i dużych.. jeszcze inne mogą dotyczyć banków internetowych..

"Pobudzony" Twoim postem (który niestety mało mi "powiedział") znalazłem taki artykuł:
Najlepsze banki 2007 z dnia 2007-06-28 (15:08) i nawet można tam przeczytać np.
Cytat:
Na pozycji pierwszej rankingu według Wskaźnika „Gazety Bankowej” wśród banków dużych witamy w tym roku Bank Przemysłowo-Handlowy


albo
Cytat:

Po raz trzeci z rzędu Lukas Bank to numer 2, z tym że przed dwoma laty klasyfikowany był jeszcze w grupie banków małych i średnich


albo

Cytat:
Liderem rankingu według WGB wśród banków małych i średnich został AIG Bank,


Reasumując Devon, mógłbyś rozwinąć (sprecyzować) swoją wypowiedź ..?
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-23, 22:32   

smooth napisał/a:
jeszcze inne mogą dotyczyć banków internetowych..


no ten smooth dotyczy internetowego konta bankowego :)

i dlatego mBank jest na tym podlinkowanym linku najlepszy jako internetowy. (zapomniałem dodać)


A reszta to lepiej nie opisywać, dobra ofertę ma jeszcze Lukas BANK, a poza tym nic ciekawego nie widze obecnie na rynku bankowym
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-23, 23:55   

Devon napisał/a:
no ten smooth dotyczy internetowego konta bankowego


Devon nie chcę wyjść na nadgorliwego czepiacza.. ale strona, która podlinkowałeś nie zawiera żadnego rankingu no chyba, że trzeba gdzieś pogrzebać w całym serwisie .. niemniej jednak jeśli uznałeś, że mBank jest pierwszy w "rankingu" na podstawie tego co widać to muszę Cię rozczarować, ale to że dany serwis opisuje mBank jako pierwszy wśród banków oferujących konta osobiste, nie musi oznaczać, że jest pierwszy w rankingu, którego de facto tam nie ma :wink: ..więc nawet jeśli mBank jest na I miejscu w rankingach banków internetowych, to nie wynika to z tego linka ... na "pocieszenie" dodam, że pytając znajomych (nie tylko tu na forum) o najlepsze konta to wymieniali mBank, Lukas, polecano jeszcze Inteligo (na zasadzie podobnej do mBank) ...
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2007-09-24, 08:41   

Brzeski napisał/a:
Dorzucę parę uwag do "kryptoreklamy" Inteligo Bartka:

Obsługa za darmo, o ile masz średnio na koncie 100 złotych , a jak nie masz, to 5 złotych miesięcznie.
Kradną 5 złotych na wstępie, bo średnią pierwszego miesiąca obliczają z dwóch miesięcy :wink:
Za kartę 1 zł miesięcznie.
Innych wad i opłat ukrytych nie zauważyłem.

(No chyba, że się coś zmieniło)

Dla porównania mBank:

Opłata miesięczna 0 (bez względu na wpływy)
Karta: 0 zł miesięcznie
Przelewy: 50 groszy
Bankomaty darmowe: BZ/WBK oraz Polcard




w inteligo nie 'kradna' 5 zl na wstepie bo nie ma oplaty za prowadzenie rachunku w pierwszym miesiacu uzytkowania. w ogole zastanawiam sie jak mozna obliczyc srednia za dwa miesiace w dniu zero.

"Prowizja za prowadzenie rachunku pobierana jest z góry ostatniego dnia poprzedniego okresu miesięcznego za każdy rozpoczęty następny okres miesięczny."


odnoszac sie do karty inteligo to fakt kosztuje 99 groszy za miesiac ale w przeciwienstwie do karty debetowej mbanku mozna nia dokonywac platnosci w internecie. zatem zeby robic zakupy online w mbanku przy uzyciu karty potrzebna jest karta wirtualna badz karta kredytowa. wydanie badz wznowienie jednej z kart laczy sie z kosztami.



ktos wspomnial ze wplaty gotowkowe ksiegowane sa w inteligo od razu. otoz wplaty powyzej kilku tysiecy doznaja malego poslizgu, z reguly ksiegowane sa po ostatniej sesji elixiru.


podstawowy minus mbanku to brak mozliwosci dokonania bezprowizyjnej wplaty gotowkowej na rachunek. wplatomaty ktorych liczba jest wrecz uboga, bardzo czesto zawodza. pomysl z rachunkami walutowymi jest jak najbardziej ok, ale brak mozliwosci wyplaty papierowej waluty jest zniechecajacy do otwarcia takowegoz rachunku
duzym plusem jest rozbudowana oferta, tanie kredyty, bogaty wachlarz funduszy no i tanie efektywne stawki za minute polaczenia w mobile.


jesli chodzi o lukas bank to mozna otworzyc konto gdzie w zasadzie wszystko co potrzebne jest za darmo. czyli karta, przelewy, prowadzenie rachunku.
e-konto bez tokena. wystarczy tylko zdefiniowac odbiorcow przelewow. to konto ma oczywiscie swoje plusy i minusy, ale dla osob chcacych minimalizowac koszty i realizujacych nie duzo platnosci przez internet powinno byc idealne. dziwi mnie ze lukas ociaga sie z otwarciem rachunkow walutowych, w sytuacji gdy polacy coraz wiecej oszczedzaja i zarabiaja w obcych walutach. na pewno godziny otwarcia przypadna klientom do gustu, zwlaszcza otwarte w soboty placowki .
Ostatnio zmieniony przez Rich Kramer 2007-09-24, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bank, jaki, wybrac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu