Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
rejestrujcie blogi/www bo lamiecie prawo!
Autor Wiadomość
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2007-08-29, 21:04   

Cytat:
Rejestracja jest płatna, kosztuje 40 zł.

... i wszystko jasne. Opodatkować co można, a czego nie można to nakazać płatną rejestrację tegoż :)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Emill 2007-08-29, 21:05, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2007-08-30, 09:03   

Co tu dużo mówić... nasza władze tylko o kant d*** rozbić. Jak można uznać bloga za reportarz :? Sam założyłem 3 fora... ciekawe czy mnie będą ścigać... nie wspomne już o www.mojageneracja.pl którą też można uznać za bloga! wrrrr...
Hmm zaczęło się od radyjka ojca dyrektora :evil: -> później Giertych (chyba nie musze przypominać co zrobił :P ) -> władza dwóch kaczek... czyli premier i prezydent kaczyński ;/ ...

Teraz pytanie co jeszcze opodadkować? hmm... u nas w Brzegu nie ma czegoś takiego jak opłata klimatyczna... ;>
Ale słyszałem że gdzieś w kurortach nadmorskich jest :shock: czyli płacisz za oddychanie powietrzem. zal.pl
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-30, 09:50   

Vento napisał/a:
opłata klimatyczna...
to akurat funkcjonuje od dawna, w sumie nie wiem na czym to dokładnie polega, ale jak doliczali to płaciłam... Tyle że to nie na temat. Warto dokładnie przeczytać to co napisał Skalpel. Za te przepisy nie odpowiada obecna władza, przepisy były od dawna, błąd jest taki, że nie zostały zaktualizowane i dostosowane do obecnego stanu rzeczy, wszyscy chcą egzekwować przestarzałe przepisy. Zanim zacznie się karać, trzeba przepisy "odmłodzić" - takie jest moje zdanie.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-08-30, 11:30   

Opodatkujmy pisanie postow. Za kazdy napisany post podatek w wysokosci jednego postawionego piwa. Dodatowo osoba, ktora napisze post bedzie musiala wypelnic odpowiednie druki z IPN o niewspolpracy z aparatem bezpieczenstwa za czasow PRL-u. Oczywiscie dotyczy to osob urodzonych przed 1968 r. Lustracja jest niezbedna zwlaszcza, ze to forum chyba ISSN (?) - jesli dobrze zrozumialem - a jesli tak jest, to kazda osoba jest w zasadzie swego rodzaju redaktorem tego forum. Tak czy siak moze nawet dojac do takich absurdow, ze rzeczywiscie osoby, ktore pisza/udzielaja sie na forach, beda musialy przejsc lustracje. Poki na szczycie wladzy sa osoby z kompleksami z poprzedniej epoki, to bedziemy mieli rozne ciekawe pomysy z pseudoweryfikacja osob.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-30, 11:55   

Tez popieram zdanie skalpela z tą różnicą, że wcześniejsze rządy albo nie wiedziały, albo stwierdziły że przepisy są niedostosowane.

Te natomiast rząd szuka każdego przepisu aby móc wprowadzić cenzurę:
Bochen napisał/a:
osoba prowadząca stronę w Internecie jest de facto redaktorem naczelnym z wszystkimi wynikającymi z tego obowiązkami, m.in. obowiązkiem publikowania sprostowań i odpowiedzialnością za teksty, w tym wpisy internautów.

Nie można na rząd mówić źle, bo znajdzie się ktoś kogo się będzie po sądach włóczyć.
A wy się dziwicie, że moderatorzy się czepiają. Jak my nie zrobimy porządku to przyjdzie ABW i posprząta :)

Oraz by zarobić trochę pieniążków nakazując obowiązkową rejestrację serwisów internetowych.

Mamy nasze Tanie Państwo zgodnie z hasłem "zasady zobowiązują" !!!
0 UP 0 DOWN
 
qBK 


Wiek: 35
Dołączył: 14 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-30, 16:33   

Mamy drastycznie przestarzałe i niespójne prawo w każdej dziedzinie. A nadgorliwe urzędasy chcą pokazać że coś robią i zajmują się takimi, za przeproszeniem, pierdołami. Do tego może jeszcze (teoria spiskowa) dochodzi chęć cenzurowania wszystkiego co popadnie - faktycznie, jeśli strona X zostałaby zarejestrowana, od razu wiadomo kto za nią stoi, więc ZERO wolności słowa i anonimowości.

Swoją drogą kilkaset tysięcy stron razy 40 zł - akurat na Świątynię Opatrzności Bożej :evil: Jedyna dobra rzecz jaką dostrzegam w tym to obowiązek rejestrowania różowych słit blogasków z pOkEmoNoWym pismem :)

Ale i tak jestem przeciw naturalnie. Heh ten kraj jest nienormalny i w ciągu najbliższej dekady się to nie zmieni...

PS> "zawsze można rejestrować stronki w Brunei", jak pisze mój znajomy :D
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-09-07, 12:03   

no i wszystko się wyjaśniło, choć dla mnie było jasne od początku, że ten obowiązek to bzdura ;)

Polskie prawo prasowe pochodzi z 1984 roku! :P

O rozjaśnienie sytuacji poprosiliśmy rzecznika SN prof. Piotra Hofmańskiego. Sędzia uważa, że sprawa jest wynikiem nieporozumienia.

- Musimy jeszcze poczekać na opublikowanie orzeczenia. Ale nerwowe reakcje medialne i społeczne wynikają, jak sądzę, z niezrozumienia zarówno znaczenia prawnego takiego orzeczenia, jak i intencji sędziów. To orzeczenie zapadło w konkretnej, indywidualnej sprawie o kasację i absolutnie nie ma wiążącego charakteru, jeśli chodzi o stosowanie prawa w Polsce. To kluczowe - podkreśla Hofmański. - Na pewno też nie wynika z niego, że teraz wszystkie prywatne witryny, blogi czy np. osobiste serwisy ze zdjęciami rodzinnymi muszą się rejestrować.

- Co więcej, kierownictwo Sądu Najwyższego przyjmuje inną interpretację - dodaje rzecznik SN. - Uważa, że np. witryna internetowa Sądu, która przecież jest aktualizowana niemal codziennie, nie jest dziennikiem i rejestracji nie wymaga.


więcej: http://gospodarka.gazeta....06,4460439.html
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: blogiwww, bo, lamiecie, prawo, rejestrujcie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu