Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
rejestrujcie blogi/www bo lamiecie prawo!
Autor Wiadomość
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-29, 13:10   rejestrujcie blogi/www bo lamiecie prawo!

http://www.rzeczpospolita...strona_a_3.html

Internauci, stańcie przed lustrem popatrzcie i krzyknijcie 'nienawidzę kaczyńskich'

o to cytat z fajnej piosenki: 'mamy taki kraj jaki potrafimy zrobić'

Żenada! Żenada!

trzeba za rejestracje płacić!
Ostatnio zmieniony przez Bochen 2007-08-29, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-29, 13:35   

Grrrrr ...brak słów.... żenada jak nic..
No i oczywiście zbierze się Kaczyśnkim (hy hy może i dobrze).. z jednej strony wpisują *(PiS) na listę najbliższych współpracowników Rydzyka i innych radio-ma-ryjowców, żeby zyskać głosy wiernych fanek.. znaczy fanatyczek.. a z drugiej strony taki antybonus ..
Ktoś tu naprawdę upadł na głowę.. komuś naprawdę odbiło i to chyba podwójnie..
Może wkrótce wymyślą, że będziemy musieli rejestrować każdy nowo zakupiony sprzęt.. każdą parę obuwia czy każdą zakupioną bluzkę..
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-29, 13:43   

Hah... czyżby prima aprilis? :O
A co się stanie, jeśli ktoś nie zarejestruje np. 'bloga' jako 'czasopismo' z racji tego, że pisze tam sobie coś złóżmy 10-20 razy w roku?
Zamkną i będą ścigać po sądach?

Powinni pozamykać wszystkie serwisy blogowe, toż to niezgodnie z prawem działają ! x]
Paranoja x=| ;]
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-29, 13:56   

No nie ma żartów, wszystkie nastolatki od (10 lat wzwyż) będą musiały rejestrować (płatnie!!?) swoje blogi ..np. o ukochanych zwierzaczkach itp!
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-08-29, 13:58   

Juz sobie wyobrazam teczki wypchane zarejestrowanymi stronami www. Archiwum IPN przy tym to bedzie maly pikus.
Bzdura i jakies strasznie niedorzeczne wymysly. To mozna wprowadzis do jakichs serwisow internetowych albo cos, ale nie do bezwzglednie wszystkich stron.
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-29, 14:09   

smooth napisał/a:
No nie ma żartów, wszystkie nastolatki od (10 lat wzwyż) będą musiały rejestrować (płatnie!!?) swoje blogi ..np. o ukochanych zwierzaczkach itp!


Aj, Smooth, nie każdy ma bloga o zwierzaczkach :-P
Są blogi (mam takie w zakładkach) na których są bardzo ciekawe wspomnienia, przeżycia wewnętrzne które lubię sobie poczytać :P
A poza tym... sama mam bloga, ale ja tam opisuję moją miłość do Tokio Hotel x]
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-29, 14:31   

tak później przyjęcie do pracy a będzie w aktach .... " w wieku 11 lat posiadał blog o sejmie ... uwazał go za istny cyrk ... po ukończeniu 18 roku zycia skazany na 25 lat pozbawienia wolnosci bo napisał.... na wiejskiej mamy cały zwierzyniec kaczora donalda i leppera..."


swoją drogą pomysł debilny ale trzeba nazbierac na przeloty kaczora na hel ;/
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-29, 14:42   

Cytat:
Jak zarejestrować tytuł prasowy

¦ Wniosek o rejestrację dziennika lub innego czasopisma składa się w sądzie okręgowym właściwym dla siedziby wydawcy.

¦ Musi on zawierać:

* - tytuł dziennika lub innego czasopisma oraz siedzibę i dokładny adres redakcji,
* - dane osobowe redaktora naczelnego,
* - określenie wydawcy, jego siedzibę i dokładny adres,
* - częstotliwość ukazywania się.

¦ Sąd sprawdza, czy zgłoszony tytuł nie został wcześniej zarejestrowany oraz czy spełnia warunki rejestracji. Jeśli jest identyczny z innym, sąd odmawia rejestracji. Może natomiast być podobny.

¦ Jeżeli postanowienie sądu nie zostanie wydane w ciągu 30 dni, można wydawać dziennik lub czasopismo bez rejestracji.

¦ Rejestracja jest płatna, kosztuje 40 zł.


http://www.rzeczpospolita.../prawo_a_2.html

Po prostu nie mogę. To forum i inne www również powinno być zarejestrowane, z tego co mi wiadomo to sąd ma miesiąc na rozpatrzenie wniosku rejestracyjnego.. za które trzeba zapłacić. To jest dla mnie psychiczne.

Cytat:
Za wydawanie dziennika lub czasopisma bez rejestracji grozi grzywna, a nawet ograniczenie wolności. Co ważniejsze jednak, osoba prowadząca stronę w Internecie jest de facto redaktorem naczelnym z wszystkimi wynikającymi z tego obowiązkami, m.in. obowiązkiem publikowania sprostowań i odpowiedzialnością za teksty, w tym wpisy internautów.
Ostatnio zmieniony przez Bochen 2007-08-29, 14:45, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-29, 14:59   

Bochen napisał/a:
To forum i inne www również powinno być zarejestrowane,


No w pewnym sensie jest ..zarejestrowane jako wydawnictwo ciągłe (ISSN) ,..tylko z tym raczej żadne finansowe sprawy się nie wiążą !
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-08-29, 15:54   

nie no...
nasz rząd chce mieć internet na dyskietce (jak Chuck Norris) :/ kompletna głupota
po takim czymś na pewno w Polsce nie utrzymają młodych ludzi którzy chcieliby zarabiać właśnie poprzez strony internetowe :/
i co?
ja mam niecałe 15 lat i mam iść do sądu zarejstrować stronę www, którą tworzę od tak dla zabawy z kolegą...
i co mam zostać skazany za to?
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-29, 16:06   

Tymcio napisał/a:
ja mam niecałe 15 lat i mam iść do sądu zarejstrować stronę www, którą tworzę od tak dla zabawy z kolegą...
jesteś osobą niepełnoletnią, czy w ogóle wolno Ci coś rejestrować.
Ja chciałam zwrocić Waszą uwagę na pewien fragment:

Cytat:
osoba prowadząca stronę w Internecie jest de facto redaktorem naczelnym z wszystkimi wynikającymi z tego obowiązkami, m.in. obowiązkiem publikowania sprostowań i odpowiedzialnością za teksty, w tym wpisy internautów
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-08-29, 16:16   

jestem niepełnoletni...
wiele osób niepełnoletnich posiada strony internetowe, blogi i fora...
choćby moi znajomi...

i co każdy z nas musi coś zrobić :/
albo rodzic zarejstruje, albo skończy się tworzenie internetowe...
a kończyć nie chcę, bo jednak za serwer i domenę płacono i teraz nie chcę by to poszło na marne.

ciekawe co będzie się działo z niepełnoletnimi twórcami/redaktorami :/
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-29, 16:20   

No ale to też jakiś bezsens wychodzi - jeśli rodzic zarejestruje za dziecko, to on jest właścicielem strony i on jest redaktorem naczelnym... Tak na chłopski rozum, nie?
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-29, 18:01   

Nie no po prostu nasz rząd, PREZYDENT i Premier są do wymiany!!!!! Co oni odpierdzielają od nie dawna to się nie mieści nigdzie... :/

Na początku 15 mln dają sobie tak o Księdzu Rydzykowi, którego serdecznie pozdrawiam aż do nieba!! I to za nic mu dają, wyrzucając z listy budowle mające pierwszeństwo na Euro 2012 w zamian jego paskudna szkola prywatna, która zajmuje 65 miejsce w Polsce na 70.

No i teraz to :/ żenada!!
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-08-29, 20:18   

Nie jestem fanem Kaczogrodu, ale nie jestem też pewien czy to oni są odpowiedzialni za te prawo. Coś mi się wydaje, że może być tak że to są przepisy sprzed dobrych kilku(nastu?) lat, które teraz ktoś zauważył :roll:

Obowiązek ten prawdopodobnie miał na celu rejestrowanie stron internetowych należących do prawdziwych gazet czy czasopism, a nie blogów czy prywatnych stron domowych ;)

Myślę, że sędzia który prowadził sprawę i dziennikarz nieco nadinterpretują to prawo ;-)

Proszę więc o nie sianie paniki, bo przecież policjanci w komisariacie nie będą siedzieli i sprawdzali internet strona po stronie, czy wszystko jest zarejestrowane ;-)

[Swoją drogą ciekawe czym mieliby to sprawdzać, wszak wiadomo jak duża jest informatyzacja polskiej policji ;-) )))) ]

Cała sytuacja to kolejny bubel prawny, który należy traktować tylko jako ciekawostkę ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: blogiwww, bo, lamiecie, prawo, rejestrujcie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu