Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
ECO wygrała od Brzegu prawie 5 mln zł
Autor Wiadomość
ispince 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-08, 18:22   ECO wygrała od Brzegu prawie 5 mln zł

ECO wygrała od Brzegu prawie 5 mln zł

więcej szczegółów tutaj
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-08, 20:18   

Jeszcze nic nie wygrała, bo o ile ECO zastanawia się czy się odwołać to Miasto odwoła się na pewno. Osobiście uważam, że "tendencja" jest pozytywna dla miasta: ECO chciało prawie 7 mln, a sąd zawyrokował niecałe 5 mln. Idąc tym tropem, jeszcze kilka instancji i ECO będzie musiało Miastu dopłacić ;)
A tak całkiem na poważnie to zaskoczył mnie dzisiejszy nagłówek w KB:
Po pierwsze, ze powinno być to jakimś sygnałem dla radnych, że burmistrz złą politykę uprawia... choć od początku sporu wiadomo było że ECO będzie się domagać kwot poniesionych nakładów. Cała sprawa nagłośniana była już dość dawno, znane były wtedy zarówno roszczenia Miasta jak i spółki ECO. Już wtedy spółka "odgrażała się", że w razie nakazu przekazania majątku miastu będzie mieć roszczenia - no i tyle, że słowa dotrzymała. Z tym, że roszczenia jak wiadomo były większe od zasądzonych. Więc czemu jest to złe?
Po drugie, że nie ma "jak dotąd" (a Kurier wyszedł dziś) komentarza do całej sprawy. No ale jak nie ma jak w NTO z 3 sierpnia czytamy wypowiedź samego burmistrza w tej sprawie!

Wiecie, chyba za głupi jestem na to wszystko. Sprawa jest dość prosta, przynajmniej nikt nie sugeruje nawet, że jest coś w niej skomplikowanego. ECO wypożyczyło, ECO nie chciało oddać przez 3 lata, ECO za sprawą sadu musiało oddać, ECO groziło że pozwie miasto za to do sądu (i pozwało - i przegrało), ECO zapowiedziało, że pozwie miasto do sądu za poniesione nakłady (w okresie kiedy bezprawnie już użytkowało mienie miejskie) i pozwało, ECO chciało w sadzie 7 mln a sąd zasądził niecałe 5, miasto się odwoła - albo coś pominąłem, albo tak jak wcześniej za głupi jestem bo ja tu ani strat dla miasta ani złej polityki nie widzę.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-08-08, 20:44   

Jeśli różnica między 7-ma milionami, a "niecałymi 5-ma" to zysk, którego nie osiągnęło miasto z powodu nie przekazania sieci ciepłowniczej przez ECO, to zgodnie z KC wyrok następnej instancji będzie taki jak zasądzono. Dlatego ECO czeka na uzasadnienie.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-08-08, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, eco, mln, od, prawie, wygrala, zl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu