Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wypowiedz jadore
Autor Wiadomość
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-03, 15:40   Wypowiedz jadore

Wypowiedz jadore

„Z uwagi na zamieszczanie zbędnych komentarzy i rozpoczętej - jak zwykle - wielkiej kłótni pt. "kto ma rację" - temat zostaje czasowo zablokowany. W momencie pojawienia się nowych informacji proszę zgłosić się z tym do moderatorów, którzy temat odblokują i możliwe będzie ich umieszczenie. Będzie się tak działo zawsze, dopóki nie nauczymy się wymieniać poglądów kulturalnie, bez waśni i wzajemnych oskarżeń.”

Przyznam, że bardzo mnie zdziwiła tą wypowiedzią.
1. Forum służy do wymiany informacji spostrzeżeń jak i komentarzy.
2. Jeżeli znajdą się dwie osoby, które „nie nauczą się wymieniać poglądy kulturalnie” to kilkaset osób będzie cierpieć za dwie osoby??
3. Może zamiast głupich ostrzeżeń, które nic nie wnoszą powinno się dostawać punkty za agresywność. Zdaję sobie sprawę, że są na forum osoby, które tu wchodzą tylko po to, aby wzniecić jakąś kłótnie. W regulaminie określić, np. 5pkt. Ban na tydzień.
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-08-03, 15:48   

to je dobre :D

ostrzeżenia tez niech będą... sie przydadzą..
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-08-03, 15:50   

tu bardziej chodzi o coś takiego "słyszałem że..." "myśle że...." czyli ogólnie chodzi o rozsiewanie plotek....jak zauważyłeś forum służy do wymiany informacji ale maja one być autentyczne a nie typu słyszałem jak kolega koledze mówił że...
2 sprawa są to info z naszego rejonu a czasem komentarze niektórych mogą ranić najbliższe osoby które np w danym wypadku były poszkodowane.....

to jest moje zdanie i tylko moje
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-03, 15:54   

Zgadzam się z Tobą, w 100% ale dlaczego większość ma cierpieć prze kilku złośliwych ludków?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-08-03, 15:57   

Może dzięki kilku takim blokadom osoby te zrozumieją, że nie warto. Szukam jakiejś alternatywy w przypadku informacji o wypadkach, coś w stylu wycinania bez żadnych informacji postów które mogą w kogoś za bardzo uderzyć. Ale wtedy powiedzą gdzie jest wolność wypowiedzi? To forum nie jest dobre bo wycinają.

DObrze że temat powstał, gdyż możemy wspólnie wypracować jakąś dobrą metodę na tzw Wszystkoprzeszkadzających
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-03, 16:25   

Propoinuje aby w kwestii wypadków, zdarzeń losowych itp. rzeczy robić takie posty jakie robi sq6acm - mianowice pisze post dotyczący np. prognozy pogody i ten temat zamyka od wszelkiego komentowania, bo znająć ludzi penwie pojawiły by sie komentzrae typu: ale będzie padac , wiać, lać itp. okreslenia danej aury. Forum daje mozliwośc wypowiedzenia się każdej osobie, w konkretnym temacie w określony sposób. A nie robienie bałaganu, śmiecenia, zarzucania byle tekstem.
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-08-03, 17:00   

lukstapol napisał/a:
Propoinuje aby w kwestii wypadków, zdarzeń losowych itp. rzeczy robić takie posty jakie robi sq6acm - mianowice pisze post dotyczący np. prognozy pogody i ten temat zamyka od wszelkiego komentowania, bo znająć ludzi penwie pojawiły by sie komentzrae typu: ale będzie padac , wiać, lać itp. okreslenia danej aury. Forum daje mozliwośc wypowiedzenia się każdej osobie, w konkretnym temacie w określony sposób. A nie robienie bałaganu, śmiecenia, zarzucania byle tekstem.



mi sie podoba to wyjście...
0 UP 0 DOWN
 
ispince 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-03, 18:58   

jadore zamknij temat...... rozwija się przecież, zamknij tak samo jak zamknełaś temat wypadku za Żłobizną i inne....
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-03, 19:01   

Każdy pomysł - nawet najgłupszy, będzie brany pod uwagę i jak wyżej napisał Yasiu - może uda nam się opracować coś co zadowoli nas wszystkich.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-03, 19:02   

lukstapol napisał/a:
sq6acm - mianowice pisze post dotyczący np. prognozy pogody i ten temat zamyka od wszelkiego komentowania, bo znająć ludzi penwie pojawiły by sie komentzrae typu: ale będzie padac , wiać, lać itp.


I tu się zgadzam. Potem jak coś nowego posta aktualizować ;D
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-08-03, 19:14   

tak tylko pojawi się taki problem że ktos będzie miał nowe info dotyczące wydarzenia i nie będzie mógł zamieścić, bedzie musiał to zgłosić modowi a przecież nikt nie siedzi non stop na forum, więc może pojawić się pewne opóźnienie z informacjami.......
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-08-03, 19:16   

Może drobne wyjaśnienie. Zrobiły się dwie grupy jedna współczująca druga wręcz przeciwnie. I chociaż odrobina przyzwoitości wskazuje na współczucie w wypadku takiej tragedii, to w tym wypadku współczuć należy raczej wyłącznie rodzinom. Proszę nie traktować tamtej dyskusji jako bezdusznej reakcji na nieszczęście i szukanie w związku z tym taniej sensacji jak w "Fakcie" lub innych mediach.
Cienka linia między tym co wypada, a co nie w danej sytuacji jest nieraz trudna do jednoznacznego określenia.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-08-03, 19:31, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-08-03, 19:18   

Sam nie chciałbym by po wypadku moim lub kogoś bliskiego ktoś naśmiewał się z tej tragedii. Więc proszę wywnioskujmy coś co zadowoli każdego.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-03, 19:39   

Jeśli chodzi o ścisłość, ponieważ to o moją wypowiedź chodzi, ja jestem jak najbardziej za tym, że tematy w informacjach bieżących nie były zamykane, żeby każdy mógł zamieścić nowe fakty, czy swój komentarz, bez konieczności zwracania się do moderatorów, ale sami widzicie co sie tam dzieje, zaraz jak tylko pojawiają się pierwsze informacje, pojawiają się też walki na słowa - aż przykro czytać takie rzeczy, gdy stała się tragedia. Forumbrzeg nie jest jakimś tam serwisem, gdzie ludzie anonimowo piszą co im ślina na język przyniesie, ktoś za to, co jest tam napisane bierze przecież odpowiedzialność.
Wszyscy powinniśmy dbać o porządek i o kulturę naszych wypowiedzi. Niestety nie jest to łatwe, bo każdy z nas jest inny, inaczej reaguje, ma swoje doświadczenia, które wpływają na to, jak odbieramy pewne sytuacje.
Tym bardziej jest trudne dbanie o porządek w takim dziale. Chciałabym żebyście dobrze zrozumieli moje intencje.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-08-03, 19:49   

Wyjście jest jedno. W przypadku wypadków ze skutkiem śmiertelnym podajemy tylko suche fakty i zamykamy temat. Każde rozwinięcie tematu może być dla kogoś niesmaczne, nieetyczne, nie na miejscu itp. Czy to będzie przedstawienie prawdy i faktów, to już całkiem inna sprawa. Nie da się" zjeść ciastka i mieć ciastko", nie da się opisać wszystkiego z detalami tak, aby nic nie napisać.
Może to nie jest dokładnie ten sam przypadek, ale poniższy artykuł oddaje sens takiego, a nie innego podejścia do tego zdarzenia: http://socjopatycznamalko...cukierka-a.html
I jeden z postów pod tymi rozważaniami:
Cytat:
a zapomniałas, że o zmarłych albo dobrze albo wcale? może stąd taka postawa?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-08-04, 09:36, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jadore, wypowiedz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu