Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Fotoradary w Polsce
Autor Wiadomość
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-08-01, 00:32   Fotoradary w Polsce

Do napisania tematu podkusił mnie temat Drogi zaufania Bezpieczna Ósemka.

Albo mi sie wydaje albo nie, ale doszedłem do wniosku iż w Polsce, nie widać na drogach fotoradarów co jest objawem chamstwa ? co prowadzi do wlepiania mandatów, w innych krajach fotoradary są widoczne i spełniają swoje przeznaczenie, jak ktoś widzi fotoradar to zwalnia, a jak nie widzi to nie spuszcza nogi z gazu. Jakie jest przeznaczenie fotoradarów : by zwolnić czy dostać mandat ?

Taka moja uwaga, moze mi sie wydaje. . .
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-01, 00:41   

jezeli sie nie myle fotoradar pododbnie jak radiowóz nie może byc schowany "za krzakiem"
znajomy o dziwo wygal spawe w grodzkim ;) (policja byla ustawiona za zakretem pod gorke ) Paradoksy sa

w krakowie masz 14 budek na fotoradary a samych fotoradarów jest zawrotna ilość 4 !!!! dziesięć budek stoi pustych !!!! Koszt fotoradaru to jest wydatek który bardzo szybko się zwróci...


draq napisał/a:
nie widać na drogach fotoradarów co jest objawem chamstwa ? co prowadzi do wlepiania mandatów, w innych krajach fotoradary są widoczne i spełniają swoje przeznaczenie, jak ktoś widzi fotoradar to zwalnia, a jak nie widzi to nie spuszcza nogi z gazu. Jakie jest przeznaczenie fotoradarów : by zwolnić czy dostać mandat ?


i Powiem ci ze widac fotoradary

Inna sprawa ;) Mandatu możesz nie przyjąc ;;)
Ostatnio zmieniony przez Pan_Pasztet 2007-08-01, 13:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-01, 02:12   

To ja jeszcze dodam do tego dwa fakty niekoniecznie oczywiście ze sobą związane ;) :

Od kilu dni Straż Miejska ma (na płaszczyźnie przepisów ruchu drogowego) uprawnienia niemal równe policyjnym.
W Brzegu trwa rekrutacja na sześć nowych stanowisk w Komendzie Straży Miejskiej. W tej chwili jest czworo Strażników Miejskich (nie licząc obsługi monitoringu).
Nie żebym coś sugerował ;) Fotoradaru jeszcze SM na wyposażeniu nie ma. Z naciskiem na jeszcze ;)

Aaaa, a tak :offtopic: przypominam o następnej "edycji" akcji Straży Miejskiej polegającej na wyłapywaniu pojazdów bezprawnie poruszających się po brzeskim Rynku na podstawie monitoringu! Z tego co wiem, jeśli ktoś rozumie że wjeżdżać nie wolno to za pierwszym razem jest upominany. Recydywa karana jest już mandatem karnym.
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-01, 09:30   

oftop mode on:
Chora sprawa z tą strażą miejską. Powinni zajmować się innymi rzeczami. Wydaje mi się, że możliwość korzystania przez nich z radarów to absurdalny pomysł i jeśli tylko będzie do tego okazja to będą wykorzystywać ten przepis. Przecież każdy wie, że siedzenie sobie z "suszarką" i zajadanie ciepłej bułeczki jest przyjemniejsze niż patrolowanie ulic i interweniowanie.
Nie wiem po co 6 nowych etatów w straży miejskiej. Może są rzeczywiście potrzebne i jest na to kasa. Mam nadzieję, że nie będzie tak, iż cała załoga weźmie radary i ukryje się w krzakach, za zakrętami, za drzewami. Nie wiem czy nie byłoby wtedy lepiej zlikwidować całą SM w Brzegu i powołać do pracy w to miejsce 8 nowych funkcjonariuszy policji.
oftop mode off :)


Wracając do tematu. jeden policjant sie kiedyś wypowiadał w TV i powiedział, że miejsca gdzie ustawiony jest fotoradar powinny być bardzo dobrze oznakowane, a tabliczki informujące powinny znajdować się kilka kilometrów przed fotoradarem. Nie miał też nic przeciwko ostrzeganiu się kierowców (krótki sygnał długimi) o tym, że policja "czai się" gdzieś w pobliżu. Wszystko to ma na celu zmniejszenie prędkości i zwrócenie szczególnej uwagi na drogę. Na tych kilku kilometrach, gdzie kierowcy wiedzieliby, że na pewno mogą się czegoś spodziewać szczytny cel ustawiania fotoradarów (zmniejszenie prędkości pojazdu) zostałby osiągnięty. Chyba o to chodzi?? Bo jeśli wszelkiego rodzaju radary mają służyć tylko do nabijania kasy to jest to całkowicie nietrafiona idea.
W kraju, gdzie policja chowa się za zakrętami i drzewami, dawała mandaty (nie wiem jak teraz jest) za wzajemne ostrzeganie się kierowców i gdzie radary są poustawiane w nieoznakowanych miejscach nie można uczyć ludzi uczciwości i bezpiecznej jazdy, skoro władza zachowując się w ten sposób sama jest w pewnym sensie nieuczciwa.
Trzeba trochę zmienić myślenie, zarówno u kierowców jak i u osób zajmujących się obsługą przenośnych i stacjonarnych urządzeń do pomiaru prędkości pojazdu.

Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-01, 09:53   

bzyku napisał/a:
W kraju, gdzie policja chowa się za zakrętami i drzewami, dawała mandaty (nie wiem jak teraz jest) za wzajemne ostrzeganie się kierowców i gdzie radary są poustawiane w nieoznakowanych miejscach nie można uczyć ludzi uczciwości i bezpiecznej jazdy, skoro władza zachowując się w ten sposób sama jest w pewnym sensie nieuczciwa.



zgadzam się ;) ja dostalem mandat a rozmowa z policjantem skonczyla sie maksymalna grzywna :( zaluje ze przyjalem mandat :(dlatego CB przyjacielem kierowcy jest
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-01, 12:57   

Po podróży nad morze jak kierowca mam pozytywne odczucia co to stacjonarnych fotoradarów spotkanych na drodze (jak na razie bo nie wiem ile czeka się na fotkę) ;)

- Wszystkie spotkane fotoradary było porządnie oznakowane, nawet w przypadku gdy namierzały prędkość tych z przeciwka.
- Znaki ostrzegawcze były w takich odległościach że każdy swobodnie powinien zredukować prędkość do panujących ograniczeń.
- Fotoradary były poustawiane naprawdę w rozsądnych miejscach (ostre zakręty, czarne punkty, skrzyżowania z przejściami dla pieszych - głównie obwodnice miejskie).

Co do fotoradarów przenośnych to moim zdaniem powinny być tylko stosowane w miejscach oznakowanych "kontrola radarowa" a nie przy najmniejszym ograniczeniu prędkości , zwłaszcza tam, gdzie drogowcy zapomnieli zdemontować znak.

Podobnie jak większość uważam, że fotoradary powinny przede wszystkim wyhamowywać prędkość w miejscach szczególnie niebezpiecznych poprzez samo ich postawienie a nie być narzędziem do zarabiania kasy.
A jeżeli ktoś nie chce przestrzegać przepisów i będzie jechał w 2-krotnie większą prędkością w miejscu oznakowanym to niech płaci.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: fotoradary, polsce


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu