Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Świeżość kwiatów w brzeskich kwiaciarniach.
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-29, 13:48   Świeżość kwiatów w brzeskich kwiaciarniach.

Niestety mogę polecić wyłącznie kilka kwiaciarni gdzie kwiatów kupować nie należy. Czy to normalne zjawisko, że po dobie trzymania w mieszkaniu 20-30% kwiatków z bukietu robi "fikołka"? Oznacza, to, że kwiaty są mieszane, te stare z tymi nowymi. Może ktoś poda adresy kwiaciarni, z których kwiaty można przechowywać w domu przez kilka dni bez widocznych objawów nieświeżości?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-07-29, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-07-29, 13:50   

ja zawsze kwiaty kupuje w kwiaciarni obok mleczarni teraz dawno nie kupowałem ale tą kwiaciarnię mogę polecić ;)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-08-03, 12:15   

Chciałem przypomnieć, że w Brzegu ma siedzibę Powiatowy Rzecznik Konsumentów
49-300 Brzeg ul. Robotnicza 20 tel.: (077) 405 25 30 konsument@brzeg-powiat.pl. Nie wiem jakich argumentów Pani Rzecznik używa, ale są bardzo skuteczne, szczególnie do tych sprzedawców, którzy mają klienta w poważaniu i obojętnie, czy to stoisko na rynku, czy sklep w centrum.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2007-08-03, 13:08   

Co do pani Rzecznik to warto się do niej przejśc bo p. Małgosia dobrze poradzi, pokaże kilka sposobów na sprzedawcę i nie tylko a w ostateczności bierze sprawę w swoje ręcę a wtedy to już nie ma na nią mocnych :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-08-13, 18:48   

Ja zawsze kwiatki kupuję w kwiaciarni na Długiej (między Rossmanem a jubilerem). Jestem zawsze zadowolona. I mogę powiedzieć, że robią bukiety nie tylko najładniejsze, ale też są trwałe. Po ślubie mojego brata (wśród około 50 bukietów z różnych kwiaciarni) te stały najdłużej. A dodatkowo można dostać magiczny środek, który wsypuje się do wody i :mrgreen: kwiatki dłużej są świeże. :mrgreen: :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin999 


Wiek: 49
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-28, 16:42   :(

Kupiłem bukiet róż na Dworcu P.K.S. ( to już z pół roku temu) i wyobraźcie sobie- na drugi dzień wszystkie padły. :(
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-09-28, 17:15   

najlepszy sposób to kupić specjalny proszek do wody do kwiatów i mogą wtedy stać nawet do tyg czasu, wiem ze za granica jest on dodawany do każdego bukietu kwiatów nawet w supermarkecie, niestety pojęcia nie mam jak to wygląda w Polsce i gdzie można go kupić
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-28, 19:17   

Hmm.. Moja mama pracuje w kwiaciarni, wiadomo, nie będę ukrywać, że nie zawsze sprzedają kwiaty " pierwszej świeżości", chociaż najdłużej na pewno trzymają się te, które są zaraz po dostawie.
Co do kwiatów hmm.. Zależy, w jakiej są przechowywane temperaturze, od tego, czy woda jest wymieniana wystarczająco często itd. ale osobiście polecam kwiaciarnię, gdzie pracuje moja mama - w Albercie, bo wiem, że zależy im na klientach i starają się jak mogą, żeby kwiaty były świeże i (mówię szczerze) nie wydaje mi się, żeby kantowały klientów :P
W Albercie nie ma najlepszych warunków do przechowywania kwiatów, są przechowywane w piwnicy, na dole sklepu. Najgorzej jest latem, temperatura jest wysoka, a w Albercie, powiedzmy sobie szczerze - nie ma sprawnej wentylacji, kwiaty więdną, zaś zimą - marzną.
Gdzie najlepiej kupować kwiaty? Nie wiem, bo zazwyczaj ograniczam się do kwiaciarni mojej mamy i ogólnie polecam :P

----scalono posty-----

Necia napisał/a:
najlepszy sposób to kupić specjalny proszek do wody do kwiatów i mogą wtedy stać nawet do tyg czasu, wiem ze za granica jest on dodawany do każdego bukietu kwiatów nawet w supermarkecie, niestety pojęcia nie mam jak to wygląda w Polsce i gdzie można go kupić


Jest taki proszek do kwiatów, sama posiadam w domu, jest on w małej saszetce w postaci granulek, wsypuje się go po każdorazowej zmianie wody w wazonie i rzeczywiście - kwiaty stoją dłużej, dużo dłużej. Zorientuję się i dam Wam znać, czy sprzedają go w kwiaciarniach, wiem, że w kwiaciarniach też jest używany :)
Np. kiedy dostałam bukiet tulipanów na urodziny, stały jakies półtora tygodnia.

Dobrym sposobem jest też podcinanie zczerniałych i brzydkich końcówek kwiatów, na ukos oczywiście, będą stały dłużej, oraż częste wymienianie wody. Albo np. aby Bez stał nam dłużej w wazonie, bo zazwyczaj po 3 dniach już więdnie, należy zmiażdżyć jego końcówki np kombinerkami :) Może to się wydać dziwne, ale tak przygotowany bez stoi jakiś tydzien- dwa i to na prawdę działa :P
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-09-30, 02:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-09-28, 19:25   

Co do kwiaciarni w Albercie to właśnie zawsze tam kupuję kwiaty i upominki ze względu na bardzo miłą obsługę ;)
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-09-28, 19:30   

Necia napisał/a:
najlepszy sposób to kupić specjalny proszek do wody do kwiatów i mogą wtedy stać nawet do tyg czasu, wiem ze za granica jest on dodawany do każdego bukietu kwiatów nawet w supermarkecie, niestety pojęcia nie mam jak to wygląda w Polsce i gdzie można go kupić


proszek ów nazywa się crystal :wink:
większość pożądnych kwiaciarni go stosuje :) w Albercie <u pani Polowej> też :wink:

kilkuletnie doświadczenie w kupowaniu kwiatów w Brzegu nauczyło mnie iż najładniejsze bukiety robią na Długiej <nawet dziś siostrzycce sprawiłem na urodziny bukiet z róż i jestem zadowolony widząć uśmiech na jej twarzy :wink: > oraz u Pani Polowej.....
jednak swoje trzeba w kolejce odstać :(
dużym minusem jest brak zapłaty kartą......

natomiast do pojedyńczych kwiatków polecam kwiaciarnie na placu Dworcowym .....
Pani twierdziła, iż kupując codziennie po jednej róży dla dziewczyny wkrótce zamówię bukiet ślubny :D :D ale na szczęście była omylna :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-28, 21:23   

Jeśli chcecie zakupić środek, który utrzymuje dłuższą świeżość kwiatów, pytajcie (nie wiem jak w innych kwiaciarniach, ale w Albercie...) o "krizal", sprzedawany w saszetkach.
Kosztuje on 50 gr, więc tanim kosztem możemy utrzymać nasze kwiatuszki dłużej przy życiu :-) ))
0 UP 0 DOWN
 
Tomaszos 



Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 00:50   

Ja również polecam kwiaciarnie w Albercie :D , no i ewentualnie w Kauflandzie (w Albercie, kwiaciarnia posiada duży wybór kwiatów i różnych upominków, zawsze ładnie ustroją i posłużą radą co do czego pasuje itp. ) :) Ale nigdy nikomu nie polecam kwiaciarni W butikach na Makarskiego (nad Koroną) :!: Popierwsze ceny są straszne :shock: i kwiaty też niezaciekawe :x raz tam dokonałem zakupu i napewno tego błędu już niepopełnie :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskich, kwiaciarniach, kwiatow, swiezosc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu