Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: yasiu
2007-02-11, 01:01
Tragedia która wstrząsnęła Opolszczyzną
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2005-08-11, 01:35   Tragedia która wstrząsnęła Opolszczyzną

Pięć osób nie żyje.


Wyprzedzająca na zakręcie i w zakazanym miejscu laguna nadziała się bokiem na nadjeżdżającego z naprzeciwka mercedesa. Została niemal zmiażdżona i przełamana na pół. Zginęli wszyscy w lagunie - czterej ochroniarze firmy Scorpio z Opola.Śmierć na miejscu poniosła też pasażerka mercedesa. Cztery osoby są ranne, w tym dwie ciężko.


Było ok. godz. 14 w niedzielę, gdy na drodze między Dąbrową Niemodlińską a Prądami pędzący z dużą prędkością samochód Renault Laguna zaczął wyprzedzanie. W niedozwolonym miejscu, oznaczonym widocznymi znakami.

- Jechali co najmniej 130 km na godzinę - opowiada świadek tragedii, pasażerka innego mercedesa, którego laguna wyprzedziła tuż przed wypadkiem.

- Przemknęli obok po linii ciągłej. Mąż zatrąbił, by się opamiętali. Ale oni wyprzedzili jeszcze malucha. I nagle wpadli w poślizg i bokiem uderzyli w mercedesa. Huk był taki, jakby wybuchła bomba. Dostaliśmy odłamkami karoserii. Stanęliśmy. Próbowałam zatrzymywać samochody, aby ułatwić dojazd straży i karetkom - dodała mieszkająca na stałe w Niemczech kobieta.

W tył mercedesa, który zderzył się z laguną, wjechał jeszcze opel omega. Kierującemu nim Piotrowi Walczakowi z Przydroża k. Korfantowa nic się nie stało. - Pamiętam tylko, że jechałem za tym mercedesem i nagle poczułem uderzenie w klatkę piersiową, jakbym dostał młotem. I dalej już nic nie pamiętam - mówił.

Aby wydobyć ciała ofiar z samochodów, trzeba było używać specjalistycznego sprzętu.
Zakleszczonego kierowcę mercedesa strażacy wydobywali z wraku ponad 40 minut.
- Z wyciągnieciem zwłok czekamy do zakończenia czynności przez prokuratora i ekipę policji. Renault jest kompletnie zmiażdżone, długie chyba na półtora metra - powiedział mł. kpt. Piotr Panufnik z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM PSP w Opolu.

Zdaniem szefa wojewódzkiej drogówki mł. insp. Jacka Zamorowskiego po raz kolejny przyczyną wypadku byłą nadmierna prędkość i zupełny brak rozwagi. - Ani większa ilość samochodów na naszych drogach, ani ich zły stan nie mają na to żadnego wpływu. Brak mi słów, żeby określić zachowanie kierowcy laguny. Złamał wszystkie zasady - stwierdził Zamorowski.

- Nie wiem, czemu jechali tak szybko. To byli dobrzy, odpowiedzialni, wartościowi ludzie. Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci, ciężko mi się rozmawia na ten temat - mówi Arkadiusz Kosmal, dyrektor Scorpio.

Jak nas poinformował, wszyscy ochroniarze zostali wynajęci przez Scorpio na umowę-zlecenie do ochraniania imprezy w Przechodzie. Kosmal zapewnia jednak, że mimo iż byli tylko wynajęci, to firma pomoże ich rodzinom. - Ustalimy z krewnymi tragicznie zmarłych kolegów, jakiej pomocy potrzebują. Ale na razie rodziny są pogrążone w żałobie, której nie chcemy zakłócać - wyjaśnił dyrektor Scorpio.

Oprócz czterech ochroniarzy śmierć na miejscu poniosła podróżująca mercedesem 39-letnia kobieta z Niemiec. Jej 46-letni mąż i 15-letni syn trafili do szpitala, podobnie jak 54-letnia siostra i 12-letni chłopiec. - Podejrzewamy, biorąc pod uwagę wiek, że był wnuczkiem kobiety, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala na ulicy Katowickiej - mówi asp. Sławomir Szorc, rzecznik prasowy KMP w Opolu.

54-latka i 12-letni chłopak pochodzili z województwa świętokrzyskiego, pozostała część rodziny z Niemiec. Kobieta przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej przy ul. Katowickiej. Jest nadal nieprzytomna, a jej stan lekarze określają jako ciężki. - Ma potłuczone żebra, uszkodzone płuca, wątrobę, śledzionę, złamaną miednicę, obie nogi, bark. Mamy jednak nadzieję, że z tego wyjdzie - stwierdził lek. med. Wojciech Kowalski.

40-latek był przez kilka godzin operowany w WCM-ie, zabieg przeszedł też jego 15-letni syn. - Zrobiliśmy wszystko, co się da. Teraz czekamy. Są przytomni. Oprócz leczenia obejmiemy ich także opieką psychologiczną, szczególnie 15-latka, który w wypadku stracił matkę - zapowiedział Marek Piskozub, dyrektor WCM.

DSC_0241.jpg
Plik ściągnięto 215 raz(y) 89,88 KB

DSC_0120.jpg
Plik ściągnięto 235 raz(y) 89,74 KB

DSC_0111.jpg
Plik ściągnięto 212 raz(y) 97,2 KB

DSC_0087.jpg
Plik ściągnięto 177 raz(y) 88,3 KB

DSC_0084.jpg
Plik ściągnięto 206 raz(y) 83,1 KB

DSC_0064.jpg
Plik ściągnięto 239 raz(y) 70,12 KB

DSC_0042.jpg
Plik ściągnięto 268 raz(y) 87,35 KB

0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-08-11, 02:07   

[*] :( czytałem już o tym w Trybunie Opolskiej.... straszne :(
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2005-08-11, 02:12   

Niech te zdjęcia będą przestrogą dla wszystkich.
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 49
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2005-08-12, 09:58   

nio niestety BRAWURA poraz kolejny zebrała krwawe żniwo
i uważam że zawsze trzeba prosić o PROSTĄ i BEZPIECZNĄ drogę którą mamy zamiar jechać
przykro,smutno że przy takiej "okazji" giną niewinni,no ale to nieuniknione
WSPÓŁCZUCIA dla rodzin
0 UP 0 DOWN
 
mirada 


Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2005-08-14, 17:34   

Przerażająće zdjęcia!Po prostu nie mogę na nie patrzeć,i pomyśleć, że dzień w dzień giną w ten sposób ludzie, przez bezmyślność i brak wyobraźni niektórych
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-08-15, 22:09   

yasiu napisał/a:
Niech te zdjęcia będą przestrogą dla wszystkich.


takie zdjęcia powinna policja publikować w TV.
0 UP 0 DOWN
 
lesser

Dołączył: 16 Sie 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2005-08-16, 21:19   

Widziałem to...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ktora, opolszczyzna, tragedia, wstrzasnela


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu