Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
"...W Górach jest wszystko co kocham..."
Autor Wiadomość
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-29, 18:40   

Co do czasów podawanych na mapach, to są chyba podawane dla tzw. niedzielnych turystów, którzy co kila kroków zatrzymują się dla zaczerpnięcia powietrza i otarcia potu z czoła.
Kiedyś też latałem po górach robiąc czasy o wiele niższe niż wynikało to z mapy, ale często w tym biegu wielu rzeczy się niedostrzegało. No ale do rzeczy....
Góry wcale nie muszą być wysokie żeby były piękne. Chociaż ze względu na wysokość rozlega się z nich lepszy widok. Owszem, wysokie i trudne góry dają więcej satysfakcji z ich zdobycia, ale niewysokie górki też potrafią cieszyć oko i dawać wiele radości.
Ostatnio byłem w Górach Stołowych. Wystartowaliśmy z Łężyc, "zdobyliśmy" Skały Puchacza, Samotnik, Kopę Śmierci, Narożnik, następnie odwiedziliśmy Białe Skały. Wracając przeszliśmy przez Sawannę Afrykańską i łąkami dotarliśmy z powrotem do Łężyc. Trasa łatwa (poza jednym ok. 100 m ostrym podejściem), na około 5 godzin spacerowego marszu. Trasa piękna widokowo, w niektórych miejscach wręcz bajkowa. Niewiele wysiłku a naprawdę fajnie.



autorem zdjęć jest mój kolega Tomek
0 UP 0 DOWN
 
jahus 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-30, 22:38   Caucasus

A ja w tym roku byłem na takiej "górce"



i było pięknie. Wyobraźcie sobie, że to tylko jakieś 2/3 góry! Dopiero po paru dniach jak się przejaśniło okazało się, że jest o wiele wyższa. W końcu piątka z przodu. :)

A po drodze mijało się m.in. takie rzeczy



To ta GóRA w tle :)



[ jakby ktoś chciał jakieś info dot. tego regionu, to w miarę możliwości służę pomocą]
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-21, 17:31   

Witam :]

Chciałabym troszkę odświeżyć ten temat. Ciekawi mnie czy są wśród Was ludzie aktywnie chodzący po górach. Może znacie jakieś ciekawe miejsca?? Czy ktoś z Was zdobywa 'Koronę Polski'?? A może ktoś się wspina lub chodzi po Tatrach??

Piszcie!!

Edit: Był ktoś na kursie wspinaczkowym?? Wiecie czy w Sudetach jest możliwość zrobienia takiego kursu??
Ostatnio zmieniony przez OlaMania 2008-05-21, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jahus 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-22, 12:37   

Cześć
zacznę od końca:

OlaMania napisał/a:
Był ktoś na kursie wspinaczkowym??


Tak, parę lat temu - na Jurze

OlaMania napisał/a:
Wiecie czy w Sudetach jest możliwość zrobienia takiego kursu??


pewnie, że tak - np. w Sokolikach

a odnośnie samego wspinania to zobacz sobie wątek w zakładce sport --> inne sporty/dziedziny czy jakoś tak ;]
Ostatnio zmieniony przez jahus 2008-05-22, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-22, 13:00   

Dzięki ;] Od trzech lat chodzę po Tatrach i mi się to baardzo spodobało ;]
Jako tako nie interesuje mnie głównie wspinaczka, ale kurs jakiś chciałam zrobić bo to zawsze bezpieczniej jak zna się jakieś podstawy ;]

jahus, a kurs na którym byłeś ile trwał?? masz może jakieś namiary na to?? pozdrawiam ;]
0 UP 0 DOWN
 
jahus 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-22, 14:15   

ja robiłem kurs skałkowy w tej szkole http://www.kilimanjaro.com.pl/ ale nie u Waldka Niemca [założyciela], tylko u żywej legendy taternictwa - Mariana Bały. Kursy są różne: skałkowe, taternickie, do pracy na wysokościach, zimowe ... a szkół jest cała masa, także w Sudetach.
Kurs skałkowy trwa koło tygodnia - zależy od pogody [trzeba przejść odpowiednią ilość tras z różną asekuracją] i od zaangażowania kursantów. Ja byłem w ekipie zupełnie kameralnej - koleżanka, instruktor i ja [3 os.]. Łaziliśmy do upadłego, dużo ponad program :)
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-22, 16:10   

Heh właśnie zastanawiałam się nad tą szkołą Kilimanjaro ;] Szkół jest baaardzo dużo i wszędzie podobny program :/ No to teraz można zastanawiać się dalej :D dzięki za info ;]
0 UP 0 DOWN
 
krzychlater 

Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-23, 18:02   

Tak są ludzie lubiący chodzić po górach. Jeżeli jest możliwość i są chętni. Jeżeli szukasz takich ludzi to proponuje odezwać się na forum Brzeski Klub Miłośników Aktywnego Wypoczynku "Na Przełaj"
http://naprzelaj.republika.pl/przelaj0.htm
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-23, 18:51   

Dzięki ;D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, gorach, jest, kocham, quot, quot, wszystko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu