Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Nocne życie Brzegu!
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-20, 11:23   Nocne życie Brzegu!

Od ponad tygodnia ulicą Łokietka w godzinach nocnych między 1 a 2-gą rządzi wataha pijanych młodych ludzi. Ich rajd przebiega trasą wzdłuż stacji benzynowych, gdzie uzupełniają zapasy alkoholu. W nocy z wtorku na środę mieszkańcy zwracający uwagę na ich głośne zachowanie zostali obrzuceni butelkami PET z wodą. Niedługo przyjdzie kolej na cegłówki. Wzywana policja przejechała wzdłuż ulicy w momencie gdy nic się nie działo, po czym wrzaski rozpoczęły się ponownie. Z kierunku przemieszczania się młodzieńców i faktu, że brak wśród nich kobiet można wysnuć wnioski dokąd się udają. Może ktoś z mieszkańców wieżowca na szkolnej napisze co dzieje się w tym czasie na stacji benzynowej koło Plusa.
Osoby, które wydały zezwolenie na sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych na stacjach benzynowych powinny osobiście odpowiedzieć za stan bezpieczeństwa w tym rejonie.
0 UP 0 DOWN
 
konjo 

Wiek: 58
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-20, 14:52   

Nie trzeba szukać tylko przy stacjach benzynowych. Regułą stały się głośne tabuny (lekko powiedziane) rozbawionych imprezowiczów. Kolejna oaza rozrywki to pawilon na Ofiar Katynia z wielkim bannerem Warka, i przylegające doń ulice. Ruch i hałas "jak na dworcu". Tylko jakoś nie można spotkać odpowiednich służb, które się powinny zajmować porządkiem. Z rana człowiek widzi jaką trasą szło towarzystwo - rozbite szkło, znaki w różne strony. Ostatnio wywalono nawet remontowane ogrodzenie ceglane PSP nr 3 na ul. Powstańców Śl. Elewacja sali sportowej na nowo jest uwalona sprayem. I znowu ileś dobrej roboty, kogoś poszło w błoto, bo imprezka trwała.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-20, 15:09   

No myślę, że miejsc takich / ulic znalazłoby się sporo..
Na razie policja koncentruje swoje działania na boisku I LO.. cóż dobre i to !
No ale teraz co do samej interwencji policji.. to chcąc nie chcąc pomocny na pewno byłby telefon od oburzonego obywatela.. bo owszem Policja może zwiększyć ilość patroli jak i częstotliwość ...ale to i tak przy potencjalnie wielu miejscach występowania jakichś tam rozrób nie zagwarantuje skuteczności interwencji..
Jedno jest pewne - zwiększenie ilości patroli i częstotliwości na pewno w jakimś stopniu zadziała odstraszająco i wzmocni świadomość u rozrabiaków, że nie mogą czuć sie swobodnie...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-20, 16:00   

Jak widać nawet nie piszę dlaczego nie zajmie się tym policja. Ilość etatów w policji rośnie odwrotnie proporcjonalnie (czytaj spada) w stosunku do nowych etatów w Urzędzie Miejskim i Starostwie. W niektórych miastach są dodatkowe etaty policyjne opłacane przez miasto. Poza tym to nie policja wydaje zezwolenia na całodobową sprzedaż alkoholu w różnych przedziwnych miejscach. Ten kto wydaje takie zezwolenia powinien zapewnić spokój nocny okolicznym mieszkańcom. Jest u nas Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, ciekawe jakie jest jej zdanie w tej sprawie?
konjo napisał/a:
Kolejna oaza rozrywki to pawilon na Ofiar Katynia z wielkim bannerem Warka, i przylegające doń ulice. Ruch i hałas "jak na dworcu". Tylko jakoś nie można spotkać odpowiednich służb, które się powinny zajmować porządkiem.
To właśnie końcowy etap tej nocnej wędrówki. Po krótkim pobycie w punkcie końcowym następuje powrót do punktu wyjścia. Tylko należałoby w końcu wylegitymować to towarzystwo, bo coś nie mogę uwierzyć, że tak nagle przybyło nam rodzimych nocnych rozrabiaków. Owszem działo się raz w tygodniu podczas powrotu z dyskotek, co było zrozumiałe. Ale, żeby codziennie to jakoś sobie nie przypominam. Moim zdaniem powód jest nieco inny, ale najpierw należy ustalić z kim mamy do czynienia
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-07-20, 16:18, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-20, 16:23   

hehe to jest norma każdego miasta. W każdym mieście się to dzieje gdy ludzie wracają z dyskotek na ofiar katynia najczęsciej leca lusterka w auatch przy drodze, wybite szyby na przystankach i kosze na środku ulicy... smutne ale prawdziwe
0 UP 0 DOWN
 
ispince 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-20, 16:49   

no tak tylko jak ja swego czasu we wrocławiu o 3 w nocy pół miasta wracałem z imprezy z krzesłem do domu <zakupiłem je wcześniej> to Policja mnie 6x zatrzymywała i legitymowała a później przy 7x w radiu usłyszałem, że ten z krzesłem już spisany
no że niby jak zgłoszą kradzież jakiegoś krzesła to ja :wink:

w Brzegu można dosłownie przejść środkiem ulicy z jednego końca do drugiego w stanie mocno wskazującym na spożycie alkoholu i nikt nie wylegitymuje :!: ktoś to kiedyś przetestował.....

co do tej gównia.....ii zobaczcie tylko co wieczorami dzieje się na tyłach Orlenu, obok Renowy i Radjax-u, bodajże w zeszłą środę była tam intwerwencja Policji bo gówniarze obrzucili kamieniami kobietę jadącą na rowerze......
0 UP 0 DOWN
 
Indra 


Wiek: 35
Dołączyła: 22 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Bg

Wysłany: 2007-07-20, 20:37   

Nie zapominajcie o niedzielnym 'poranku' (czyt. 4 w nocy) na Ofiar Katynia. Młodzież wracająca z Big Stara zachowuje się co najmniej jak stado baranów. Co więcej, każdej niedzieli znajduje na chodniku (róg Wita Stwosza i Ofiar Katynia) 1 lub 2 rozbite butelki po wódce.. Ciekawa jestem czy postawienie na Of. Katynia kosza na śmieci rozwiązałoby sprawę, czy kosz nie dożyłby nawet jednego weekendu :-P
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-20, 21:04   

Indra masz racje to samo pisalem 2 posty wyzej wracający z imprez to masakra
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-20, 21:09   

Moim zdaniem część z tych problemów rozwiązałby rozwój monitoringu w naszym mieście. Rozwój czyli:

1. Wzrost liczby kamer
2. Identyfikacja awanturników (np poprzez publiczną prezentację ich twarzy), myślę że w tak małym mieście jak Brzeg w ten sposób można by było zidentyfikować większość sprawców (tych z Brzegu oczywiście)

Wiadomo, że Polak potrafi i znajdzie takie miejsce gdzie kamera go nie dosięgnie, ale dzięki kamerom takich miejsc będzie mniej przez co nasi panowie policjanci (nadal mam nie najlepsze zdanie o ich pracy, ale mimo wszystko w nich wierzę) będą mogli się bardziej skupić na patrolowaniu tych "niewidocznych" miejsc.

A sprawców oczywiście wysoko karać. Nie wiem czy takie czyny łapią się pod sądy 24 godzinne, jeżeli tak to stosować je jak najczęściej.
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-20, 23:59   

bekamsobie napisał/a:
1. Wzrost liczby kamer


obowiązkowo na ul. Ofiar Katynia
0 UP 0 DOWN
 
sq6acm 



Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-07-21, 10:07   

Same kamery tego nie załatwią jeśli się zmieni się postawa co niektórych policjantów.
Ostatnio dzwoniłem w pewnej sprawie na policję. Nie powiem, ale oficer dyżurny przyjął moje zgłoszenie z cała powagą. Za parę chwil przyjechał patrol, który skrupulatnie mnie przesłuchał spisał a następnie przystąpił do interwencji. Oczywiście wcześniej mnie przeganiając. Ja jednak zostałem i czekałem przy radiowozie. Policjanci napodkali owych ludzi rozmawiali z nimi, po czym słyszę w radiostacji w radiowozie iż po penetracji nie zastano nikogo i interwncji nie podjęto.
To przegięcie.

pozdr.
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-21, 11:22   

Ludzie, co wy chcecie zrobić z własnego życia Big Brother?? Po co wam kamery? Sprawa jest prosta wystarczy puścić kilka patroli policyjnych w okolicę dyskotek i sprawa załatwiona. Zastanawiam się, czemu nigdy drogówka nie stoi przy dyskotekach i nie łapie kolesi na podwójnym gazie? Może dla tego, że mogą spotkać znajomego koleżankę itd.
Wracając do kamer to w rynku macie ich kilka i co? Dalej jest niebezpiecznie!
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-21, 12:44   

Kiedyś było jeszcze bardziej niebezpiecznie. Z tym Big Brotherem to chyba raczej nie tak, bo te kamery każdej chwili z twojego życia śledzić nie będą. Więcej patroli - wiadomo wtedy na pewno było by bezpieczniej.
Oczywiście same kamery wszystkiego nie załatwią. Ale w połączeniu z szybką reakcją osób które monitorują to co się dzieje a następnie ze sprawną i oby rzetelną (tu widzę, że nie tylko ja mam nie najlepsze zdanie o naszych policjantach) interwencją policji można by było ograniczyć tego typu zachowania.
0 UP 0 DOWN
 
ispince 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-21, 12:54   

Andrzejbrzeg napisał/a:
Zastanawiam się, czemu nigdy drogówka nie stoi przy dyskotekach i nie łapie kolesi na podwójnym gazie? Może dla tego, że mogą spotkać znajomego koleżankę itd.

dokładnie tak uważam.....

ale pójdę dalej czemu Policja nie odwiedza dyskotek sprawdzając czy nie sprzedaje się tam alkoholu nieletnim ??czy osoby tam bawiące się mają 18 lat ??

opowiem Państwu historię.... swego czasu w Big Starze bawiło się wiele osób z Oławy i okolic, w niedzielę do domu wracając pociągiem.... 6 z minutami..... grupa około 50 osób bez biletu.... wyzwiska lecące w stronę pasażerów, ignorowanie i bicie!!!!!! konduktorów, palenie w przedziale pociągu osobowego.... jednym słowem chołota....

kiedyś podrożując jednym pociągiem z taką chołotą.... konduktor nie wytrzymał i w Oławie wezwał Policję.... pojawili się szybko i.... wyprowadzili wszystkich bez biletów na peron... co stało się z chołotą dalej nie wiem...pociąg pojechał.....

przecież wystarczyło w Brzegu wylegitymować tych ludzi.... 18 lat na pewno nie mieli...

to nie jest tak, że Ci ludzie nie boją się Policji oni boją się jej cholernie..... mamusia z tatusiem nawet pewnie nie wie jak synek czy córeczka się zabawia..... tyko stanowczość i surowość Policji brzeskiej zrobi coś z tym....

blaster napisał/a:
W każdym mieście się to dzieje gdy ludzie wracają z dyskotek

blasterku ja nie mówię, że cały Wrocław jest happy.... tylko tam wracając z imprez w Rynku na Sępolno czy Krzyki jedynym obrazkiem imprez były butelki porozwalane.... kiedyś siedząc w parku z dziewczyną po imprezie o godzinie 4 w nocy wylegitymowała nas Policja....

wyobrażacie sobie Policje w parkach brzeskich o 4 nad ranem ?? no bo w dzień to ładnie to wygląda radiowóz za radiowozem po mieście śmiga....

jedynym wnioskiem jaki się nasuwa jest kontrolowanie takich osób:
nieletni wieczorem... na komisariat i do rodziców telefon telefon do szkoły itd.
pijany nieletni.... na komisariat i do izby wytrzeżwień, telefon do szkoły itd.
pełnoletni pijany... na komisariat i do izby wytrzeźwień
0 UP 0 DOWN
 
qvist 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z domu

Wysłany: 2007-07-21, 13:08   

ispince
nie przesadzaj juz, nieletni wieczorem na komisariat i najlepiej powiadomic cala rodzine, szkole wszystko bo np. o 23 bylem na podworku ?! Bez przesady, co Ty chcesz jak giertych godzine policyjna wprowadzic ?! No bez przesady juz, rozumie jak ktoś będzie pijany, bedzie sprawial jakies trudnosci czy nie bedzie sie zachowywal w porządku to rozumie, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, w której np. siedze na osiedlu , podchodzi policjant spisuje mnie , zabiera na komisariat wzywa rodziców i pisze pismo do szkoły ze siedziałem na osiedlu o godiznie 00.00 - to by było nienormalne . A z resztą co obchodzi szkołę że jestem do późna gdzieś tam ?! Ich powinno interesować to co robie w godzinach szkolnych, czy sie uczę czy nie . To tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, nocne, zycie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu