Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Mundurki
Autor Wiadomość
Dinka 


Wiek: 31
Dołączyła: 11 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-12, 11:33   Mundurki

Jak wszyscy wiecie nasz ukochany :twisted: Minister Edukacji pan Roman Giertych ( niech go :evil: ) wprowadził mundurki :cry: . Będą obecne już od przyszłego roku szkolnego w podstawówkach i gimnazjach (w liceach nie wiem). Jak oceniacie ten pomysł? Czy macie już wybrany wzór mundurka w waszej szkole? Czy podoba wam się ten mundurek?
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-12, 11:40   

w mojej ex szkole bedą mundurki jak sie ciesze ze juz zakaczylem edukacje w gimnazjum teraz bedzie tylko kupa śmiechu i zabawy z tych prze cudownych stroi
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-07-12, 12:09   

Dinka napisał/a:
Jak wszyscy wiecie nasz ukochany :twisted: Minister Edukacji pan Roman Giertych ( niech go :evil: ) wprowadził mundurki :cry: . Będą obecne już od przyszłego roku szkolnego w podstawówkach i gimnazjach (w liceach nie wiem). Jak oceniacie ten pomysł? Czy macie już wybrany wzór mundurka w waszej szkole? Czy podoba wam się ten mundurek?


Mi się nawet ten pomysł nie podoba i na co komu te mundurki ?? nawet niewiem jak będzie wyglądać mundurek w mojej szkole :evil: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-07-12, 18:24   

ale parszywe te mundurki na zdjęciu :shock: współczuje.... mnie na szczęscie to ominęło(jak większośc głupich pomysłów)

osobiście mysle że podstawową sprawą jest to, ze to jest niehigieniczne :?

u mnie w szkole(w ekonomiku) tez miały być mundurki, nauczyciele walczyli o nie jak lwy, dopuki jakiś genialny rodzic nie wymyslił, że skoro młodzież ma mieć mundurki, to niech nauczyciele też mają :P i nauczyciele nagle stracili zapał i chęć do mundurków :D
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-12, 18:32   

to są mundurki w zs1zOS dla gimnazjum podstawówka ma nieco inne bardzie sportowe
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-12, 22:04   

Hmm co do mundurków mam podzielone zdanie.... Jestem za schludnością , czyli nie noszeniem przez dziecci, młodzież, pstrokatosci, brzuchów na wierzchu , multum bizuterii itp.

Ale co do mundurków np. te przedstawione to amsakra, biała bluzka to po 1 dniu bedzie czarna.......i potem pranie po nocach aby na drugi dzień wyschło.....Spódnica w zimie to tez nie najlepszy pomysł....

U Agi w szkole ma być po prostu granatowa bluza , bez napisów, jakieś krawaty do tego . Z tym ze kupić teraz takie jednolite bluzy to tez problem.

Moim zdnaiem to najlepszy i najhigieniczniejszy byłby stary fartuszek. Pod niego wszystko mozna włozyć i tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-07-12, 22:15   

Angel napisał/a:
po 1 dniu bedzie czarna.......i potem pranie po nocach aby na drugi dzień wyschło


To sobie wyobraźmy dzieci w 1 klasie oni i tak nic nie będą robić tylko biegać po korytażach i nie będą tego szanowawać więc nie ma sensu :/
Ostatnio zmieniony przez Latarnik 2007-07-12, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-12, 22:33   

Agnes napisał/a:
u mnie w szkole(w ekonomiku) tez miały być mundurki,

Pierwsze słysze?? Były jakieś ankiety co sądzimy o mundurkach, ale żeby miał być?? Jak dla mnie mundurki to ogólnie pomysł trafiony. I teraz lekki off topic :D :evil: Agness chodzisz do ekonomika?? do jakiej klasy??
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-12, 22:54   

Ha! mundurki! :lol:
Jak się cieszę, że jestem w LO, bo te, które tu Ciupik prezentuje są masakryczne, dobrze że skończyłam już tamtą szkołę :lol:
Moja siostra (PSP 5) ma nosić tylko granatową bluzę i krawacik, myślę, że to najlepsze rozwiązanie, bo przecież takie dziecko z 4 klasy nie potrafiłoby utrzymać w czystości białej bluzeczki.
Higiena... to chyba najważniejsze zagadnienie... Dzieci powinny być zaopatrzone w kilka zestawów takich mundurków, aby czuć się w nim świeżo. (Ah.. jak ja nienawidzę przepoconych bluzek, sam zapach potu działa pobudzająco na żołądek... grrr... :/ )Ale posiadanie kilka kompletów, chociażby 2, jest uciążliwe (kwestia finansowa)...
Hmmm... ile kosztuje taki mundurek? Chciałabym wiedzieć, co mnie 'niestety' ominęło... :evil:
Co też Ci ludzie nie wymyślą... Decyzję o wprowadzeniu mundurków powinna podejmować dyrekcja szkół a nie minister... Przecież są szkoły (chociażby Liceum nr V we Wrocławiu - Dyplomacja Europejska) gdzie wymagane są mundurki (wolne w piątki xD) i na ich wprowadzenie nie miał wpływu minister... Ha... ale pewnie jak się rozpadnie 'koalicja' ktoś inny zajmie ten stołek i mam nadzieję, że ktoś, kto ma większą wiedzę na temat szkolnictwa, kto nie wyskoczy z genialnym pomysłem pozbywania się ważnych lektur z programu nauczania ... agrrr...

hmmm Martooha, jeśli to widzisz, to widzisz, że nie jest tak jak to widzisz xD
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-07-12, 23:50   

Fotka zamieszczona przez ciupika pokazuje nam kamizelki reszta to tylko dla przykładu. Dlatego w starej 6 będą kamizelki dla dziewczyn z czerwonymi paskami a dla chłopców z niebieskimi.
0 UP 0 DOWN
 
Dinka 


Wiek: 31
Dołączyła: 11 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-13, 09:46   

A w mojej szkole nie wiadomo jakie będą mundurki. Nikt nam nie powiedział jak będą wyglądać i gdzie mamy je kupić :P . Ale tak naprawdę jak ktoś jest w gimnazjum to jeszcze pół biedy. Współczuje dzieciom, które teraz idą do pierwszej klasy. Będą się musiały męczyć w tych mundurkach 9 lat :x . Mi zostały jeszcze dwa lata do liceum to się trochę pomęczę w mundurkach :(
0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2007-09-06, 16:33   

Nowy minister edukacji, pan Legutko w sprawie mundurków ma takie same stanowisko jak niesławny Giertych. Jak to wygląda w Brzegu ? W praktyce ? Czy wszystkie szkoły wywiązały się z terminów i każde dziecko w podstawówce, i nastolatek w gimnazjum ma już swój uniform ? Czy taki diabeł straszny jak go malowali ? Zadowoleni z krojów, kolorów ? Ja na szczęście"szkoły umundurowane" mam za sobą, ale temat mnie ciekawi...
0 UP 0 DOWN
 
melani 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-06, 17:07   

Uważa, że z jednej strony mundurki to dobry pomysł, nie będzie rewi mody, zazdrości między dziećmi biedniejszymi, a tymi bardziej majetnymi, z drugiej natomiast rodzice ponoszą w szkole wiele opłat związanych z nauka pociechy, że nie każdego stać na zapłacenie 100 zł. Wiem, że sa dopłaty, ale kryterium (bodajże) 305 zł na osobe jest smieszne!
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-09-06, 17:12   

Agnes napisał/a:
u mnie w szkole(w ekonomiku) tez miały być mundurki, nauczyciele walczyli o nie jak lwy, dopuki jakiś genialny rodzic nie wymyslił, że skoro młodzież ma mieć mundurki, to niech nauczyciele też mają

Agnes, to moja mamusia na radzie szkoły i chwała jej za to :D
Ja jestem przeciwna mundurkom, jak widzę te mijające mnie rano pierwszaczki w smutnych granatowych uniformach, to mi samej robi się smutno. Mogli wymyślić chociaż jakieś bardziej "dziecięce" kolory.
Poza tym także uważam, że mundurek jest niehigieniczny. Ja sama wiecznie czymś się ubrudzę, a co dopiero taki maluch w podstawówce.
Do tego, jeśli ktoś już ubrudzi mundurek i nie będzie mógł ubrać go do szkoły następnego dnia, to co wtedy? Bo pewien pan wymyślił, że w takim wypadku nie wpuści ucznia do szkoły. Ale jeśli temu uczniowi coś złego się stanie w czasie zajęć lekcyjnych to ciekawe kto będzie za niego odpowiadał?
W niektórych szkołach dla wygody rodziców (i ich portfeli) i dzieci wprowadzono np. kamizelki, co kompletnie nie zdało egzaminu. Bo miało to zapobiec różnicom ubioru dzieci bogatych i ubogich, a tak naprawdę dzieci bogate dalej będą zakładały pod kamizelkę to, co nosiły wcześniej. Dodatkowo nie rozumiem dlaczego ma karać się mundurkiem kogoś, kto jest bogatszy niż inni? :shock:
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-09-06, 17:59   

ad_kaska napisał/a:
Bo pewien pan wymyślił, że w takim wypadku nie wpuści ucznia do szkoły


gratulacje Mu za to :) ....pierwsze takie zdarzenie i poleci ze stołka, bo łamie podstawowe prawo do edukacji oraz obowiązek skończenia gimnazjum lub wieku 18 lat, czyli jeśli nie wpuści go do szkoły, a uczeń nie ma 18 lat, to popełnia przestępstwo ;)

a dwa: same Mundurki też częściowo łamią prawo konstytucyjne, bo ów dokument gwarantuje nam wolność wyznania oraz ubioru [z pewnymi wyjątkami]......ale zwykłe ubranie nie podpada pod ten wyjątek, czyli można odmówić zakupienia mundurka i szkoła nie ma prawa wyegzekwować zakupu z prywatnych pieniędzy tegoż ubioru (może go zasponsorować, ale to już inny temat)....czyli kolejny bubel, nakręcany przez rodziców, którzy w owczym pędzie kupują te mundurki i powodują tym presje na osobach mniej majętnych, by znowu musiały przeznaczyć swoje pieniądze na zakup zbędnego ubranka, a nie np na rzecz przydatną częściej niż w szkole.......no i czy W.S.P. Minister Edukacji wziął pod uwagę względy higieniczne??......tydzień w jednym ubraniu....no sorry ja częściej ubranie robocze zmieniam ;) ....czyli trzeba mieć minimalnie 2-3 komplety mundurków, więc gdzie tu oszczędność.....
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: mundurki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu