Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Nocne emisja gazów do atmosfery
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-06-25, 16:36   Nocne emisja gazów do atmosfery

Między godzinami 3.00 a 4.30 w dniu dzisiejszym między ulicami Piwowarską a Łokietka unosił się potworny smród powodujący budzenie się części mieszkańców. Stężenie gazów było na tyle duże, że u części osób uruchomił się mechanizm obronny polegający na samoistnym wybudzeniu ze snu. Jeśli jakikolwiek zakład posiada zezwolenie na wypuszczanie gazów do atmosfery to dlaczego robi to w godzinach sugerujących, że chce ten fakt zachować w tajemnicy?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-06-25, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-25, 16:41   

wczoraj na ulicy Ofiar Katynia była akcja straży pożarnej między budynkami za Browarem podjechały 3 wozy strażackie oraz radiowóz policyjny otworzylem okno i było czuć bardzo mocno gaz .. niestety dziś było podobnie obyło sie bez straży ale stężenie było tak duże ze studenci z pod WSHE pozmywali sie do budynku ...ponieważ niedało sie siedzieć przed szkoła
Ostatnio zmieniony przez blaster 2007-06-25, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-25, 16:43   

Nie wiem czy o ten sam zapach chodzi, ale jak dzisiaj rano szedłem do pracy w powietrzu unosił się właśnie dziwny zapach. Mi on przypominał smród wody z kaloryfera (woda + rdza), więc może miało to coś wspólnego z ostatnim czyszczeniem czy też remontem wodociągów.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-06-25, 18:22   

napominajać o dziwnym zapachu należy zauważyć iż woń z naszej olejarni brzeskiej również nie jest zbyt przyjemna a czuć ją nawet czasami pod Plusem nawet..... może nie jest ona grożna dla zdrowia ludzi ale cholernie nieprzyjemny to zapach......
i tu rodzi się właśnie zapytanie /pytanie/ czy "olejarnia" nie może zastosować jakichkolwiek filtórw by zmiejszyć ilość a przede wszystkim stężenie gazów, które emituje do powietrza......
0 UP 0 DOWN
 
EwaK 


Wiek: 57
Dołączyła: 28 Mar 2007

UP 20 / UP 0



Wysłany: 2007-06-25, 19:12   

Pracuję w na ul. Ofiar Katynia i to, co dziś usiłowało dostać się do naszych płuc...było, delikatnie mówiąc, śmierdzące. To faktycznia silny zapach gazu, nie dało się pracować. Mam nadzieję, że to już koniec atrakcji i nie było to nielegalne (godzina mocno zastanawiająca)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-06-25, 22:02   

W zasadzie nie wiadomo, czy to gaz ziemny , czy zapach węglowodorów uwalnianych z olejarni podczas procesów produkcyjnych. Olejarnia ma z pewnoscią pozwolenie na wytwarzanie określonej ilości gazów. Chyba najwyższy czas aby odpowiednie służby sprawdziły czy pozwolenie odzwierciedla stan faktyczny. Nie zaszkodzi również poinformować przynajmniej okolicznych mieszkańców, czy jest jakiekolwiek zagrożenie, czy też nie. W końcu jednostka ratownictwa jest jakby za płotem.
Bartoszek wspomniał o zastosowaniu filtrów. Zakład otrzymuje nakaz stosowania filtrów przy przekroczeniu określonej emisji. Widać sprawozdanie o ilości wytwarzanych gazów jest mocno zaniżone skoro mówiąc delikatnie śmierdzi i to nie tylko tym do czego byliśmy od lat w przypadku olejarni przyzwyczajeni.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-06-25, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-06-26, 00:15   

Panie Roztropku Pan jeszcze nie wie iż Kruszwica nominalnie właściciel Ewico a za tem "olejarni" planuje delikatnie mówiać rozpbudować olejarnię.....
będzie śmierdziało jeszcze więcej za kilka lat...... zapach do grożnych nie należy.... ale strasznie cuchnie.....

poza tym zapach może mieć coś wspólnego z przygotowaniami olejarni do sezonu żniw rzepaczanych..... jakieś dezynfekcję chociażby....


choć równocześnie mogł on mieć inne pochodzenie.....
0 UP 0 DOWN
 
błaszczu 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 0 / UP 2


Skąd: sie biora dzieci

Wysłany: 2007-06-26, 19:26   

blaster napisał/a:
wczoraj na ulicy Ofiar Katynia była akcja straży pożarnej między budynkami za Browarem podjechały 3 wozy strażackie oraz radiowóz policyjny otworzylem okno i było czuć bardzo mocno gaz .. niestety dziś było podobnie obyło sie bez straży ale stężenie było tak duże ze studenci z pod WSHE pozmywali sie do budynku ...ponieważ niedało sie siedzieć przed szkoła
jaki gaz zapaliła sie pralka w mieszkaniu i tyle
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-26, 19:50   

kolego napisałem co widziałem i co czułem a nie co się działo w tym mieszkaniu bo niestałem jak sęp by cokolwiek usłyszeć czy zobaczyć

a to ze wiele osob czuło gaz to mogłem przeciez przypuszczac że to to ? nie uważasz?
0 UP 0 DOWN
 
błaszczu 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 0 / UP 2


Skąd: sie biora dzieci

Wysłany: 2007-06-26, 21:11   

blaster napisał/a:
kolego napisałem co widziałem i co czułem a nie co się działo w tym mieszkaniu bo niestałem jak sęp by cokolwiek usłyszeć czy zobaczyć

a to ze wiele osob czuło gaz to mogłem przeciez przypuszczac że to to ? nie uważasz?
ja tez nie stałem jak sęp jak to ty nazywasz tych ciekawskich ludzi byłem w domu a jak nie masz 100 % informacji to nie pisz ze straz przyjechała do gazuuuuuuuuuuu he he pozdeawiam
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-27, 13:54   

A nie wiecie co powiedzieli strażacy na pytanie co to za gaz? Bo coś woda + rdza to chyba tlenku żelaza nie ma w browarni.
0 UP 0 DOWN
 
Partyzant 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Lut 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-27, 19:34   

Witam!!! Ja kiedyś, ty;lko czułem na ścieżce między browarem , a przedszkolem woń amoniaku ( dość silną ) i była na pewno z browaru.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-06-29, 21:17   

LiscLisc napisał/a:
A nie wiecie co powiedzieli strażacy na pytanie co to za gaz? Bo coś woda + rdza to chyba tlenku żelaza nie ma w browarni.
O ile wiem to strażacy w Brzegu nie mają możliwości ustalenia rodzaju wydzielającego się gazu. W przypadku awarii np. cysterny rodzaj gazu wynika z oznakowania i to powinno wystarczyć. Smutne to, ale prawdziwe.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: atmosfery, do, emisja, gazow, nocne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu