Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Paintball
Autor Wiadomość
meler 
To będzie pod moim nickiem?!



Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg / Małujowice

  Wysłany: 2007-06-20, 23:57   Paintball

Witam,

od razu piszę, temat o PB (będę używał tego skrótu) niby był, ale widać co zostało.

Chcę propagować tę wspaniałą dyscyplinę, bo na pewno są chętni, tylko jeszcze nie trafili gdzie trzeba, czyli do mnie ;-) Nie traćcie czasu ;-)

Czym jest paintball?
Chyba każdy zainteresowany wie, więc wyjaśnię pokrótce.

Jest to gra drużynowa, każdy gracz posiada marker (pistolet, karabinek, etc.) napędzany CO2 lub sprężonym powietrzem, z którego wystrzeliwuje kulki z farbą (żelatynowe, biodegradalne i niesmaczne - gorzkie ;-) . Żeby wyliminować przeciwnika należy trafić go kulką (tzw. splat).

Ktoś tu gra w PB i ja o tym nie wiem?!
Dokładnie tak. W Brzegu jest grupa około 12 osób posiadająca własny sprzęt (niestety aktywnie gra tylko kilka). Gramy, czasem na miejscu, czasem jeździmy do Opola/Wrocka i dalej. Posiadamy odpowiednie zaplecze (butla-matka z gazem, chronometr, wyjaśnię później).

Kiedy?
Gramy prawie zawsze w Niedzielę. Jest to dzień wolny i większość ma zawsze czas.
Jeśli są ludzie to nie ma problemu z graniem co 2 tyg., częściej raczej nie gramy ale jeśli by byłu dużo ludzi to czemu nie ;-)

Gdzie?
Mamy swoje sprawdzone tereny.

Czy to fajne?
Rewelka. Latające nad głową kulki, szturmy, błyskawiczne akcje. Niektórych rzeczy się nie zapomina. Obejrzyjcie sobie galerię:
http://smsnet.pl/~meler/p...zyce/index.html

U nas w województwie dominuje paintball militarny, co nie oznacza że każdy musi się temu podporządkować. My 'modujemy' swoje markery by wyglądały jak prawdziwa broń. Nie chcesz - nie musisz.

Niestety nie mamy markerów na wypożyczenie, natomiast jeśli tylko pojawi się taka opcja napiszę co, gdzie, jak i kiedy.

I najważniejsze:
Jak zacząć?

1. Ile co kosztuje.

Na cały (dobry, nie sztuka kupić szit za pół ceny) sprzęt (marker, maska, butla, magazynek (loader)) trzeba mieć około 700zł.
Do tego dobrze jest sobie kupić jakieś moro (najtaniej ok. 50-60zł) i oczywiście kulki (50zł za worek - 500szt - dobrych kulek).

Czyli na początek ok. 800zł

Dużo? Z pozoru tak. Natomiast jeśli spojrzy się na jakiekolwiek inne hobby czy sport w który się angażujesz, to nie jest to wcale jakaś gigantyczna suma (można to także porównać np. do kupna nowego komputera, nowy w miarę dobry komputer to wydatek rzędu 2000zł bez monitora, nadal sprzęt do PB wydaje się taki drogi? ;-)

Wydatek na grę jest zależny od tego ile strzelasz, bo to głównie kulki (nabicie butli, to koszt 2zł). W markerze czasem coś się może zepsuć więc też trzeba się z tym liczyć, ale to są raczej małe koszta przy solidnym markerze i własciwym traktowaniu (a taki marker jest do użytku kilka lat).

Z tanich, ale solidnych ,dobrych markerów na początek to wybierałbym wśród tych 3 (z naciskiem na 1szy (kałasz wśród markerów) lub 2gi, tańszy):
+ http://drgampol.pl/index....duct&prod_id=12
+ http://pure-paintball.com...products_id=739
+ http://www.skill.com.pl/s...roducts_id=2662

Wszelkie karabinki ASG (Air Soft Gun) na allegro czy gdziekolwiek z dopiskami paintball TO NIE SĄ MARKERY PAINTBALLOWE, kulki z farbą do ASG tak chętnie reklamowane to badziew.

Reszty sprzętów nie podaję teraz, jeśli będą chętni to coś tu dopiszę.

Prośba
Proszę o niewpisywanie postów w stylu "nie dla mnie, za drogie", "gram w ASG", 'za drogie', 'na allegro widziałem pejntbola za 30zł' i innych zaśmiecających temat, a z nim nie związanych (jeśli takowe się pojawią prosiłbym moderację o usuwanie).

Jeśli ktoś ma coś do powiedzenia lub chce o coś zapytać, pisać tu, ew. do mnie:

Gadu-Gadu: 2595940 Tlen/mail: themeler@tlen.pl Kom. 790 22 88 53

Jeśli jest ktoś zainteresowany i chciałby zacząć grać, pomogę.


Linki do ciekawych stron:
+ http://www.paintball.info.pl
+ http://www.paintball.info.pl/forum2/ <- to forum polecam każdemu zainteresowanemu, tu jest praktycznie wszystko o paintballu, wystarczy je poprzeglądać.
Ostatnio zmieniony przez meler 2007-06-21, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-28, 21:07   

Fajny ten sport ale czy mógłbym zobaczyć jak to wygląda, nie znam nikogo kto bawi sie w to a ja lubie takie zabawy :evil: z kolegami strzelaliśmy sie z karabinów na kulki 8)
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-06-28, 21:14   

Te hobby jest fajne ale jak dlamnie to jest drogie narazie to ASG i AEG mi wystraczy :wink:
0 UP 0 DOWN
 
meler 
To będzie pod moim nickiem?!



Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg / Małujowice

Wysłany: 2007-07-01, 19:22   

KOKSU -> gdybyś przeczytał uważnie mój post to byś nie napisał tego głupiego posta. Prosiłem.

Tutaj jest ciekawy artykuł dla początkujących:
http://paintball.info.pl/...049b55d3bc6fe78

LiscLisc -> jak będzie jakaś gra to dam znać.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-07-01, 19:25   

napisałeś o zabawie stałej w PB :) .......a mnie interesuje, czy jest gdzieś w pobliżu Brzegu teren paintballowy, który można wynająć na dzień (razem ze sprzętem) i ile taka przyjemność kosztuje ;)
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-01, 20:30   

KtOŚu, wszytko napisał meler, w pierwszym poście.. Jeśli ci chodzi o koszty jakieś terenu to nie ma takiego albo się mylę :)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-07-01, 20:34   

Devon napisał/a:
KtOŚu, wszytko napisał meler, w pierwszym poście.. Jeśli ci chodzi o koszty jakieś terenu to nie ma takiego albo się mylę


Devon przeczytaj jeszcze raz, o co ja pytam.....

ja pytam o wynajem sprzętu (na dzień) + teren (najlepiej ogrodzony)..gdzie można pojechać na dzień i sie pobawić......
0 UP 0 DOWN
 
meler 
To będzie pod moim nickiem?!



Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg / Małujowice

Wysłany: 2007-07-02, 23:10   

Pole? Jakieś w okolicy na pewno są, ja nie pamiętam gdzie, poszukaj, na pewno najdziesz.
We wrocku kilka osób wypożycza sprzęt, a wrocławianie grają dość często (co tydzień w sumie). Trzeba bić na to forum:
http://forum.goodpaint.pl/
0 UP 0 DOWN
 
Fenris 
Vae Victis



Wiek: 44
Dołączył: 24 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-11, 19:43   

KtOŚ napisał/a:
Devon napisał/a:
KtOŚu, wszytko napisał meler, w pierwszym poście.. Jeśli ci chodzi o koszty jakieś terenu to nie ma takiego albo się mylę


Devon przeczytaj jeszcze raz, o co ja pytam.....

ja pytam o wynajem sprzętu (na dzień) + teren (najlepiej ogrodzony)..gdzie można pojechać na dzień i sie pobawić......


takie pole jest w niemodlinie, koszt to ok 30-40zł z tego co pamietam, na sprobowanie moze byc, jednak prawdziwa zabawa zaczyna sie nie na polu komercyjnym ;)
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-07-11, 21:45   

Fenris napisał/a:
takie pole jest w niemodlinie, koszt to ok 30-40zł z tego co pamietam, na sprobowanie moze byc, jednak prawdziwa zabawa zaczyna sie nie na polu komercyjnym ;)


Czyli 40 zeta kosztuje wynajęcie pola ze sprzętem ?? Bo jak coś to możemy kiedyś się wybrać :>
0 UP 0 DOWN
 
Fenris 
Vae Victis



Wiek: 44
Dołączył: 24 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-12, 08:44   

udalo mi sie linka znależć
http://www.paintball-niemodlin.pl/cennik.html
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-07-12, 10:40   

Dzięki już weszłem na linka i potrzyłem na ceny nie są aż takie wysokie :) to jak forumowicze może jakiś wypad na paintball ?? :>
0 UP 0 DOWN
 
Fenris 
Vae Victis



Wiek: 44
Dołączył: 24 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-17, 09:16   

istnieje mozliwośc zorganizowania gry w Brzegu, moj znajomy ma wypozyczalnie markerów i chetnie przyjedzie, jednakze musi uzbierać sie grupa min 8 osob zeby oplacalo mu sie tu przyjechac z wrocławia, z tym całym sprzetem jeśli ktos jest chetny to proponuje zrobic liste pewniakow i moge go sprowadzić na umowiony dzien, wtedy kazdy bedzie mógł spróbować co i jak. Gra była by najprawdopodobniej na naszym lotnisku lub za kanalem na strej strzelnicy

no i chyba najwazniejsza sprawa ile kosztuje wypożyczenie zestawu, oróz całkowity koszt to 60zł. w skład zestawu wchodzi:
-marker,
-maska,
-butla,
-moro,
-150 kul (oczywiscie jak komus skonczy sie amunicja mozna dokupić)

na zachete podaje linka do zdjeć z gry ktora odbyła sie u nas na lotnisku 1 lipca

http://test.efabrika.pl/a...aintball_brzeg/

zatem jak jest ktoś chetny to prosze stworzyć listę. polecam bo zabawa jest przednia i mozna sie tym zarazic na dobre, ja po 1 takiej grze komercyjnej zakupilem sprzet :)
Ostatnio zmieniony przez Fenris 2007-07-17, 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
panGienek 


Wiek: 35
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2007-07-31, 09:44   

Ja bym chetnie pogral;) Pare razy grywalem u kumpla za swidnica, ale wolalbym na miejscu w brzegu;) Można zorganizować jakąś akcje... :>
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-07-31, 10:27   

jestem za ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: paintball


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu