Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
"Urodzony morderca"
Autor Wiadomość
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-06-06, 21:40   "Urodzony morderca"

temat z okładki

dziś w NTO był bardzo interesujący artykuł o chłopaku, który wychował się w Brzegu de facto podwójnego mordercy, który ma zaledwie 16 lat....

nie umieściłem tutaj fragmentów z NTO <poczekamy aż ktoś z NTO je wrzuci>.... czy Wy jesteście za równym traktowaniem nieletnich wobec prawa.... zero tolerancji dla małoletnich przestępców.... bo ja zdecydowanie tak....

mnie przeraża tylk to ze tak młoda osoba zdolna jest do takich czynów..... i tak naprawdę jestem za wprowadzeniem kary śmierci <o tym dyskusja toczy się już na forum>
0 UP 0 DOWN
 
zahrah 
North Starr.



Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: bg

Wysłany: 2007-06-06, 21:56   

bartoszek napisał/a:
zero tolerancji dla małoletnich przestępców....
dokładnie, najczęstrze kary jakie dostają nieletni za morderstwo to pobyt w zakładzie poprawczym do 21 roku życia, a później? dalej robią to co robili. Nie wierze w moc resocjalizacji ani w ludzi którzy byli zdolni do zabicia kogoś, bo zawsze takie zło pozostaje w człowieku. A co do kary śmierci to stanowcze tak, może wreszcie przestępcy zaczęli by sie bać.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-06, 21:57   

Też to czytałem (link do artykułu tutaj)

Najbardziej do myślenia dał mi fragment :
NTO napisał/a:
... Za znęcanie się nad współwięźniem dostał status więźnia niebezpiecznego, tak jak najgroźniejsi gangsterzy i płatni zabójcy. Na nowy proces wyjdzie w czerwonym drelichu. Jest teraz pod specjalnym nadzorem służby więziennej. Siedzi sam w celi. Jest przykładem kompletnego zwyrodnienia i zezwierzęcenia...


Otaz fragment z rozmowy z kryminologiem
Cytat:

- Czy w przypadku Andrzeja D. możemy mieć nadzieję, że w polskim więzieniu zostanie zresocjalizowany?
- Włosy mi stają dęba. To jest bardzo głęboka demoralizacja. Dla takich osób powinny być konstruowane szczególne programy pobytu. Oni powinni być pod nieustanną obserwacją psychologa. To jest egzemplarz z "Milczenia owiec", a ma dopiero 16 lat. Co może z niego być za trzy, cztery lata? Co on będzie robił w kryminale?


16 lat, takie przestępstwa i praktycznie brak wiary w resocjalizację dla takiego człowieka.
Czy jest dla takiego przypadku szansa, czy będzie siedział w więzieniu do końca swych dni?
Czy po odsiadce znów nie popełni następnego morderstwa?
0 UP 0 DOWN
 
EwaK 


Wiek: 57
Dołączyła: 28 Mar 2007

UP 20 / UP 0



Wysłany: 2007-06-06, 23:17   

Rzeczywistość uczy, że nie jest to wykluczone, a wręcz możliwe, że po odbyciu kary, szybko się wraca za kraty. Powodów jest pewnie wiele. A co do kary śmierci, to kontrowersyjny temat mocno i myślę, że zdania mocno różne. Kara nie musi być aż tak straszna jak śmierć, ale nieuchronna. To moje prywatne zdanie
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-08, 11:05   

- Co zrobić, by nie zagrażał innym?
- Takie jednostki muszą być trzymane w specjalnych warunkach. Niestety, polskie więziennictwo do trzymania czegoś takiego, bo tak to trzeba określić, niespecjalnie się nadaje. Na świecie są kryminały kryminały, w których siedziały takie specjalne przypadki. Sądzę, że Polska powoli dojrzewa do stworzenia takich więzień. Jego cela powinna być w specjalny sposób monitorowana. Nie musi nawet trafiać do pojedynczej celi. Wystarczy, że będzie przebywał z dwumetrowym basiorem, takiemu raczej krzywdy nie zrobi.

Już słyszę ten chór, że zamiast tworzyć specjalne więzienia gdzie tacy goście są odizolowani taniej jest zastrzelić, zagazować albo śmiertelnie kopnąć prądem. Ja bym wolał żyć w kraju gdzie się orzeka nawet bezwzględne dożywocie, ale nie orzeka się i nie wykonuje wyroków śmierci i gotowy jestem za to płacić swoimi podatkami. Taki jest koszt życia w cywilizowanym państwie.
0 UP 0 DOWN
 
SPAT 
KONTO_USUNIETE


Wiek: 44
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-08, 13:58   

I tutaj mamy przykład:

Wyrok- KARA ŚMIERCI i czesc !! :evil: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-06-09, 10:30   

SPAT napisał/a:
KARA ŚMIERCI



dokładnie.. albo chociaż dożywocie...
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 39
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2007-06-09, 11:09   

A ja myśle że zadynda na "tygrysie" i to bedzie jego finał.
0 UP 0 DOWN
 
SPAT 
KONTO_USUNIETE


Wiek: 44
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-09, 12:28   

Agnes napisał/a:
dokładnie.. albo chociaż dożywocie...


a po co ma żyć kawał (...) na koszt podatników.

Ale tak będzie dostanie dożywocie...

Moderowany przez jadore:
Panie SPAT, proszę uważać na to co pan pisze i jakim posługuje się Pan słownictwem - powyżej pozwoliłam sobie wykropkować niestosowne słowo, proszę też zachować powściągliwość w wyrażaniu swoich opinii
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-06-22, 18:06, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-06-09, 16:08   

SPAT napisał/a:

Ale tak będzie dostanie dożywocie...



niestety śmiem wątpić... :x
0 UP 0 DOWN
 
DuLi 
KaC ?! a co ty ciota ?!



Wiek: 38
Dołączył: 12 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Opole-Brzeg-Wrocław

Wysłany: 2007-06-10, 11:29   

Kodeks Hammurbiego powinno zastosowac w kazdym wypadku
"Oko za oko, zab za zab" i koniec piesni
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 08:53   

SPAT napisał/a:
Agnes napisał/a:
dokładnie.. albo chociaż dożywocie...


a po co ma żyć kawał ścierwa na koszt podatników.

Dlatego, że zyjemy w kręgu kultury europejskiej i chrześcijańskiej zarazem, która uznaje że każda istota ludzka ma przyrodzone i niezbywalne prawa. Nie masz ochoty płacić w formie podatków kosztów tej przynależności - Turcja, Birma, Chiny (najwyższa ilość wykonanych wyroków śmierci) - stoją otworem.

DuLi napisał/a:

Kodeks Hammurbiego powinno zastosowac w kazdym wypadku
"Oko za oko, zab za zab" i koniec piesni

W Polsce póki co obowiązuje Konstytucja R.P. oraz inne ustawy i umowy międzynarodowe i nigdzie na świecie nie jest stosowany ani kodeks Hamurabiego ani zwyczajowe prawo Franków Salickich czy Rypuarskich które zapewne większość domagającej się zemsty, wendetty i krwi może by zaspokoiło, ale chyba też nie, bo przecież można by jeszcze np. wielokrotnego mordercę skazać na śmierć razem z rodziną, żeby liczba trupów równała się co do joty, co nie?
Niemniej istnieją jeszcze wspólnoty rządzące się podobnymi zasadami sprawiedliwości ludowej - Tutsi, Hutu oraz inne. Myślę, że radością przyjmą nowych współplemieńców.
Ostatnio zmieniony przez Radek W. 2007-06-12, 08:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
juru 



Wiek: 36
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z internetu

Wysłany: 2007-06-12, 10:16   

Cytat:
Kodeks Hammurbiego powinno zastosowac w kazdym wypadku
"Oko za oko, zab za zab" i koniec piesni

Gdzieś usłyszałem,że zasada oko za oko proawdzi do powszechnej ślepoty... to raczej nie jest najlepsze rozwiązanie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: mordercaquot, quoturodzony


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu