Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-06-13, 12:09
Co powiesz o ROMACH w Brzegu ?
Autor Wiadomość
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-04, 22:36   

Kalderon napisał/a:
Przepraszam ze tak cofam sie ale gdy czytałem ten post to .... az chciałe mcos rozwalic.

Ewcia... a moze ty mi oddasz telefon.. i 3 x skradzioną torebke.... moze ty mi oddasz nieudane święta jak miałem 9 lat bo jakis Rom zapier* mojej mamie całą wypłate..? Widzą ze moja mama nie jest pełnosprawna ( jest głuchoniema ) i wykorzystują to.
Naszczęscie ostatni ze złodzieji chyba juz nigdy nie odwarzy dotknąć lub ukraść czegokolwiek.
Nie powiem , znam ze 3 normalnych romów... ale z nimi powinno sie coś zrobić.
Cytuje słowa policjanta gdy wracałem ,,suką''

P: Cyganów bijcie, ale poza miastem
Kolega (obok ): A przynajmiej mozecie ich wywieść za miasto ?

Moja babcia opowiadała mi jak kiedys w brzegu... polacy wzieli sie za tych ,,złych'' poleciało troche szyb... pare guzów nabili... i sie cicho zrobiło. na doooosyyć długi okres.



powiem Ci tak...ten temat uważam za zamknięty nie wnikam w Twoje zdanie ponieważ ja wyraziłam swoje jaki wszyscy inni pozostali i koniec...to juz wszystko na ten temat a ty nei rozgrzebuj tego na nowo! ok? ciesze sie ze sie zgadzamy :P
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-06-05, 21:00   

ja już z własnego doświadczenia moge wymienić iz najgorsi przedstawiciele tej mniejszości mieszkają "za Odrą" i "na Rybackiej" reszta jest znośna....

najgorszy si Ci co chodzą po hali i nie tylko sprzedając perfumki i te dzieciaki co umią od niemowlaka mowić "ma Pan 50 groszy" i najgorsze jest to że to popieprzone Państwo do nich dopłaca.... zasiłki z MOPSu... za co/??? do pracy ich wysłać.....
0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-06, 14:42   

Evcia.... zal mi Ciebie, kiedys moze przypadkowo tobie cośzrobią i zmienisz zdanie, oczywiście nie życze ci tego.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-06, 16:12   

Kalderon, mógłbyś nie uogólniać
Co byś powiedział na to, gdyby ktoś Ci napisał: "kiedyś coś może przypadkowo Polacy Tobie zrobią to zmienisz o nich zdanie"

Co ma cała nacja romska do wybiórczych nieporządnych jednostek?
Że jeden jest zły, to ciężar winy spada na całą społeczność?
Czy masz prawo oceniać kogoś po kolorze skóry czy pochodzeniu?
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-06-06, 16:43   

Sawka napisał/a:
Kalderon, mógłbyś nie uogólniać
Co byś powiedział na to, gdyby ktoś Ci napisał: "kiedyś coś może przypadkowo Polacy Tobie zrobią to zmienisz o nich zdanie"

Co ma cała nacja romska do wybiórczych nieporządnych jednostek?
Że jeden jest zły, to ciężar winy spada na całą społeczność?
Czy masz prawo oceniać kogoś po kolorze skóry czy pochodzeniu?


Niestety, w tym kraju komunistycznego światopoglądu, jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim mentalność społeczeństwa dostosuje się do rzeczywistości. Również znam kilku Romów, lub jak kto woli - cyganów, są to obywatele nie inni od reszty, pracujący, mający rodzinę i dom. Drugą stroną medalu są potocznie tzw. "moresy" i to właśnie oni psują cały obraz społeczności Romskiej vel. cygańskiej. Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a g...uzik prawda. Żeby poznać człowieka, to jak na wszystko - potrzeba czasu.
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-06, 16:52   

Kalderon napisał/a:
Evcia.... zal mi Ciebie, kiedys moze przypadkowo tobie cośzrobią i zmienisz zdanie, oczywiście nie życze ci tego.



Mi Ciebie również ! Wypowiadasz sie na temat ludzi, o których nic nie wiesz bo gdybys wiedzial odrazu zmienilbys zdanie....Po za tym tak jak niektorzy Polacy to zlodzieje i pijacy tak w innych narodowosciach zdarzaja sie "rozne przypadki" ZROZUM TO CZŁOWIEKU !
Ostatnio zmieniony przez verbeina 2007-06-06, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-06, 18:24   

Sawka napisał/a:
Co ma cała nacja romska do wybiórczych nieporządnych jednostek?
Że jeden jest zły, to ciężar winy spada na całą społeczność?
Czy masz prawo oceniać kogoś po kolorze skóry czy pochodzeniu?


Jeden? Może jeden dobry.
0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-07, 14:01   

Ale czy ja napisałem ze mówie o wszystkich ? Znam paru dobrych i sumiennych romów i szanuje ich za to bardzo, lecz wytłumacz mi ewcia dlaczego akurat to romowie tyle kradną... reputacja nie bieże sie z nikąd. I nie mów mi ze nie znam, mam koleżanke w moim wieku która pochodzi z tej narodowości i troche... sie oriętuje. Jakoś nigdy mi sie nei przytrafiło zeby to polak zabrał mojej mamie torebke czy coś w tym stylu, oczywiście nie przecze są takie jednostki i u nas, ale chyba statystycznie więcej ich jest u romów, chociaz wiedzie im sie znacznie lepiej od nas. Niech Ci kiedyś któryś plunie w twarz... to pogadamy.
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-07, 23:23   

Kalderon napisał/a:
Znam paru dobrych i sumiennych romów i szanuje ich za to bardzo, lecz wytłumacz mi ewcia dlaczego akurat to romowie tyle kradną... reputacja nie bieże sie z nikąd. I nie mów mi ze nie znam, mam koleżanke w moim wieku która pochodzi z tej narodowości i troche... sie oriętuje

hm...Czy mowisz tutaj o Sybili? Znasz paru dobrych a oceniasz calośc jako złą...to troche zryte.... :x
Kalderon napisał/a:
Jakoś nigdy mi sie nei przytrafiło zeby to polak zabrał mojej mamie torebke czy coś w tym stylu, oczywiście nie przecze są takie jednostki i u nas, ale chyba statystycznie więcej ich jest u romów, chociaz wiedzie im sie znacznie lepiej od nas

Wyjedz za granice i zobacz jacy tam są POLACY :twisted:
Kalderon napisał/a:
Niech Ci kiedyś któryś plunie w twarz... to pogadamy.

Bo jakis maly gówniarz napluje Ci w twarz i juz masz problem do ogółu :!: NIe wiem co mam Ci powiedziec skoro TY masz takie zdanie....
A przecież polskie dzieci też tak robia nie tylko romskie :!:
Ostatnio zmieniony przez verbeina 2007-06-07, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-07, 23:44   

1. Nie mówie tu tylko o Sybili...
2. Napisałem ze większość a nie wszyscy.
3. Nie małe dzieci tylko dorośli...
4. O dzieciahc nie mówie bo oni juz czasami przekraczają bardzo granice... i szukają tylko kłopotów.
5. Nie mówimy tu o Polakach z zagranicy tylko o ROMACH W POLSCE... więc trzymaj sie tego tematu
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-07, 23:55   

Kalderon napisał/a:
Nie małe dzieci tylko dorośli...

A co zostałes opluty przez dorosłego Roma? Jakoś wątpie, a jeśli już to raczej miał powód.....POpatrz na to że jak Polak się źle zachowuje to ok, ale jak Rom to już zbrodzina-TO TACY SAMI LUDZIE JAK MY :twisted: , poprostu różnimy się tylko kolorem skóry i tym ze oni maja bogadsza kulture.... :twisted: :twisted: :twisted:
Kalderon napisał/a:
Nie mówimy tu o Polakach z zagranicy tylko o ROMACH W POLSCE... więc trzymaj sie tego tematu
Moim zdaniem to jest jak najbardziej odniesienie się do tematu tak jak ty mówisz że Romowie kradną w Polsce tak Polacy za granicą, więc nei mów mi żę Romowie są źli i jeśli ich faktyczni eznasz to nie wypowidaj sie tak o nich(nawet jeśli znasz tylko mała grupę, jak ty to mówisz PORZĄDNYCH)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-08, 00:12   

Chyba wszystkie argumenty zostały już w temacie wyczerpane, jest wielu przeciwników i kilku zwolenników, argumenty zaczynają się powtarzać a rozmowa schodzi na niemiłe dogadywanki, jeżeli temat będzie brnął dalej w tym kierunku zostanie zamknięty.
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-08, 10:35   

yasiu napisał/a:
jeżeli temat będzie brnął dalej w tym kierunku zostanie zamknięty.


MOim zdaniem już najlepiej zamknąć ten temat, bo po co mają dalej tworzyć sie nie potrzebne docinki i kłutnie....Każdy ma swoje zdanie i juz wszyscy wiedzą o tym...myśle że wystarczy
0 UP 0 DOWN
 
chris.10 
Relax... ;]



Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

  Wysłany: 2007-06-09, 12:02   

Moim zdaniem cały problem by nie istniał, gdyby ta zdecydowana większość romów nie żyła wiecznie z zasiłku i wszelkich dostępnych przywilejów (no bo przecież on jest poszkodowany przez los i państwo musi mu pomagać :x ), a zaczęła pracować, przez co zarabialiby na siebie jak ci nieliczni ich pobratymcy.
Niestety aktualnie ta większość z zasiłku żyje sobie lepiej niż niejedna pracująca rodzina i to jest jednym z głównych powodów naszej niechęci do nich.

ewcia335 napisał/a:
oni maja bogadsza kulture....

:shock: A to nowość...
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-09, 13:05   

chris.10 napisał/a:
Niestety aktualnie ta większość z zasiłku żyje sobie lepiej niż niejedna pracująca rodzina i to jest jednym z głównych powodów naszej niechęci do nich.

Poprostu są trkatowani jak normalni obywatele naszego państwa :!:

chris.10 napisał/a:
ewcia335 napisał/a:
oni maja bogadsza kulture....

:shock: A to nowość...

A powiedz, że nie? Mają bogatą kulture tylko trzeba ją poznać....
Ale tacy ja TY raczej nie beda mieli takiej opcji :x :x :x
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, co, powiesz, romach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu