Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-06-13, 12:09
Co powiesz o ROMACH w Brzegu ?
Autor Wiadomość
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-11, 13:44   

Stempol... dziwie sie ze wogule policja zaregowała. Z doświadczeń ojca mojego kolegi ( policjanta ) to raczej przyjechali i poprosili o zaprzestanie zabawy w tym miejscu, a jak nie poskutkuje to odjeżdżają. bardzo zbulwersowały mnie posty ze te opowiadania ze policjanci nic nie mogą zrobić to bójda... podam pare przykłądów.

1. Bije sie Polak i Rom... jesli policja zdjązy na czas ? kogo wsadzi do suki i zawiezie na komisariat.. ? Jak nie inaczej Polaka.
Do tego.. a jesli policja nie zdąży.. zaczną sie gizdy po całym Bzegu i w 15 minut na Max'ie zobaczysz z 40 Romów wywijających różnymi ostrymi narzędziami. ( chcąc nei chcą widziałem potyczke Polakó z Romami... w której zostałem poszkodowany jako ze przechodziłem obok. Powiem ze szarpanie i rozdarcie m ispodni i swetra nie było przyjemne.

2. Rodziny Romskie... jesli ktoś zgłosi na policje ze coś złego dzije sie w domu... to policja najwyzej zapuka do drzwi jesli nikt nei odpowie wracają... bo nic nie mogą zrobić jakby próbowali wyważyć drzwi i dostal isie do środka... z awantury rodzinnej robi sie napaść na policjanta.. bita matka czy dziecko odrazu mói ze to policjanci pobili itp.

Oczywiście są tacy Polacy.... ale Ew i Sawka... prosze brońcie tylko romów których znacie a nie całą Brzeską społeczność. Wiecie jak sie na cośtakiego patrzy... to czasami myśle ze to mojej matki byłą wina ze ją okradziono. Romowie mają więcej praw od zwykłej polskiej rodziny, dostająwięcej pieniędzy bo sobei to wywalczyli na ,, łąmanie praw miejszości''.
0 UP 0 DOWN
 
BRANDMAN 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-11, 22:06   

Kalderon
Brawo Brawo i jeszcze raz brawo
Straśnie trafnie to wszystko ująłeś.....
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 08:41   

Kalderon napisał/a:
Oczywiście są tacy Polacy.... ale Ewcia i Sawka... prosze brońcie tylko romów których znacie a nie całą Brzeską społeczność. Wiecie jak sie na cośtakiego patrzy... to czasami myśle ze to mojej matki byłą wina ze ją okradziono. Romowie mają więcej praw od zwykłej polskiej rodziny, dostająwięcej pieniędzy bo sobei to wywalczyli na ,, łąmanie praw miejszości''.


Temat jest o ogóle Romów w Brzegu...więc popieram ich wszytskich. Zdarzają się wśród nich baaaaardzo złę przypadki, z którym spotykanie się na ulicy strasznie mnie denerwuje, np. żebrają, ale tak że nikogo nie odpuszcza i ciągną się za mną dopóki im nie dam....


Ale i tak bede po ich stronie, bo to że nie którzy są źli to nie znaczy że cala ich Romska społecznośc ma być źle oceniana :)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 09:38   

ewcia335 napisał/a:
Zdarzają się wśród nich baaaaardzo złę przypadki,


zdarzają się ale dobre przypadki. Bo ogólnie większość to margines i cwaniaki
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 15:35   

blaster napisał/a:
zdarzają się ale dobre przypadki. Bo ogólnie większość to margines i cwaniaki

Ja myśle inaczej.... :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 16:11   

ewcia335 napisał/a:
Ja myśle inaczej....
mysl sobie jak chcesz kazdy ma swoje zdanie i pewnie pod moim podpisze sie wiecej osob niz pod twoim
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 16:21   

Do wszystkich, którzy mają jakieś "ale" do pieniędzy które dostają Romowie- patrzcie punkt dziesiąty Dekalogu:

Cytat:
10. Nie pożądaj żadnej rzeczy, która jego jest
(bliźniego)

DO wszystkich, którzy potrafią mówić głupoty, bazując na plotkach i stereotypach:

Cytat:
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu


I do wszystkich, którzy najwidoczniej nie rozumieją piątego przykazania (Nie zabijaj )

Cytat:
Grzechem przeciwko piątemu przykazaniu Dekalogu jest torturowanie fizyczne lub psychiczne, stosowanie przymusu psychicznego, zastraszanie, terroryzm, okaleczanie, ranienie itp.


Więc wybaczcie, jeśli te całe wypociny przeczyta jakiś Rom i poczuje się urażony waszymi słowami, bo został zakwalifikowany na starcie jako zły, to pomyśli "Skoro już mam złą opinię za sam fakt bycia Romem, to co mi szkodzi zrobić coś karygodnego?". Przez wasze głupie opinie, czy teksty, które czasami słyszę czy czytam w stylu "Cyganie do gazu" po prostu załamuję ręce i się zastanawiam czy ja żyję wśród ludzi wykształconych i światłych, czy wśród umysłowych troglodytów


Pięknie, widać jak na dłoni, kto ocenia ludzi po kolorze skóry, kto kieruje się stereotypami i kto potrafi "psioczyć' na inne grupy społeczne tylko ze względu na swoją chciwość czy zazdrość o pieniądze. Kto kieruje się głupią tendencją do zapamiętywania rzeczy złych a niezauważania nierzucających się w oczy przejawów normalności. Mówicie o złych Romach- dlaczego? Bo to wam się rzuca w oczy. Mijacie normalnych Romów na ulicy, w autach i o nich nawet nie wspominacie. Dlaczego? Bo wam się w oczy nie rzucają i krzywdy wam nie robią.

Yasiu- obliczasz jakiś chory odsetek, że skoro ja ich znam paru, a w Brzegu jest ich 123, to najwidoczniej cała reszta jest zła. To że ich nie znam, nie znaczy że ta przykładowo okrąglutka seteczka jest zła. W końcu nie znam wszystkich dobrych Romów z Brzegu, a napewno jest ich więcej niż gastka. Chociażby wczoraj widziałam Romską rodzinkę na lodach na długiej. Normalni, spokojni, zwyczajni obywatele. Jakiś tydzień temu- w drzwiach sklepu minęłam Matkę- Romkę z dzieckiem, które dostało chwilę temu paczkę czipsów. Normalni - spokojni- zadbani.

Takich nie zauważacie. Widzicie tylko tych, którzy zrobili wam krzywdę czy zrobili burdę na ulicach miasta.
A właśnie widziałam ostatnio pod monopolowym tłum "dziadów" - wśród nich, tylko jeden Cygan (Cygan, nie Rom, bo w tym wypadku jak dla mnie prezentował poziom reszty swoich Polskich kolegów w stanie upojenia alkoholowego)

Może od razu zmieńmy tytuł tematu na "Moje żale związane ze złym traktowaniem przez Cyganów- wypowiedzi ludzi pokrzywdzonych przez los" no żal...
Te historyjki o kradzieżach, opluciach i pobiciach równie dobrze mogły być spowodowane przez zwyczajnych , "polskich" dziadów, a równie dobrze przez Niemców, Rosjan, Chińczyków czy Arabów

Po prostu jest mi was żal :x

A to jak powiedziała jedna osoba z forum, że 80 % ludzi ma inne poglądy niż ja, nie znaczy że mam złe poglądy. Ilość nie oznacza jakości

Wiecie? Najlepiej tkwijcie w bagnie zakłamania, obłudy, fałszywych poglądów, powierzchowności, zazdrości i stereotypów. Nie dostrzegacie piękna człowieka, tylko oceniacie za przynależność do danej nacji. Ludzie inteligentni i wykształceni tak nie robią, a więc... oceńcie się sami


Na koniec- pamiętajcie że istnieje jeszcze coś takiego, jak Przykazanie Miłości:



Cytat:
Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem, a swego bliźniego jak siebie samego
(por. Mt 22,37.39).


Proszę, możecie mnie zlinczować... i tak mam to gdzieś
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 16:42   

Sawka napisał/a:
Więc wybaczcie, jeśli te całe wypociny przeczyta jakiś Rom i poczuje się urażony waszymi słowami, bo został zakwalifikowany na starcie jako zły, to pomyśli "Skoro już mam złą opinię za sam fakt bycia Romem, to co mi szkodzi zrobić coś karygodnego?". Przez wasze głupie opinie, czy teksty, które czasami słyszę czy czytam w stylu "Cyganie do gazu" po prostu załamuję ręce i się zastanawiam czy ja żyję wśród ludzi wykształconych i światłych, czy wśród umysłowych troglodytów


Pięknie, widać jak na dłoni, kto ocenia ludzi po kolorze skóry, kto kieruje się stereotypami i kto potrafi "psioczyć' na inne grupy społeczne tylko ze względu na swoją chciwość czy zazdrość o pieniądze. Kto kieruje się głupią tendencją do zapamiętywania rzeczy złych a niezauważania nierzucających się w oczy przejawów normalności. Mówicie o złych Romach- dlaczego? Bo to wam się rzuca w oczy. Mijacie normalnych Romów na ulicy, w autach i o nich nawet nie wspominacie. Dlaczego? Bo wam się w oczy nie rzucają i krzywdy wam nie robią.

Yasiu- obliczasz jakiś chory odsetek, że skoro ja ich znam paru, a w Brzegu jest ich 123, to najwidoczniej cała reszta jest zła. To że ich nie znam, nie znaczy że ta przykładowo okrąglutka seteczka jest zła. W końcu nie znam wszystkich dobrych Romów z Brzegu, a napewno jest ich więcej niż gastka. Chociażby wczoraj widziałam Romską rodzinkę na lodach na długiej. Normalni, spokojni, zwyczajni obywatele. Jakiś tydzień temu- w drzwiach sklepu minęłam Matkę- Romkę z dzieckiem, które dostało chwilę temu paczkę czipsów. Normalni - spokojni- zadbani.

Takich nie zauważacie. Widzicie tylko tych, którzy zrobili wam krzywdę czy zrobili burdę na ulicach miasta.
A właśnie widziałam ostatnio pod monopolowym tłum "dziadów" - wśród nich, tylko jeden Cygan (Cygan, nie Rom, bo w tym wypadku jak dla mnie prezentował poziom reszty swoich Polskich kolegów w stanie upojenia alkoholowego)

Może od razu zmieńmy tytuł tematu na "Moje żale związane ze złym traktowaniem przez Cyganów- wypowiedzi ludzi pokrzywdzonych przez los" no żal...
Te historyjki o kradzieżach, opluciach i pobiciach równie dobrze mogły być spowodowane przez zwyczajnych , "polskich" dziadów, a równie dobrze przez Niemców, Rosjan, Chińczyków czy Arabów

Po prostu jest mi was żal :x

A to jak powiedziała jedna osoba z forum, że 80 % ludzi ma inne poglądy niż ja, nie znaczy że mam złe poglądy. Ilość nie oznacza jakości

Wiecie? Najlepiej tkwijcie w bagnie zakłamania, obłudy, fałszywych poglądów, powierzchowności, zazdrości i stereotypów. Nie dostrzegacie piękna człowieka, tylko oceniacie za przynależność do danej nacji. Ludzie inteligentni i wykształceni tak nie robią, a więc... oceńcie się sami



CAŁKOWICIE zgadzam się z Sawcią, może w końcu ona przemówi Wam do rozsądku i przemyślicie to co napisaliście do tej pory o Romach :!: <tak> <tak> <tak>


Naprawde Sawka podziwiam Cie za odwagę napisania TEGO na forum :!:
Lecz myśle, że Twój wysiłek i tak nie trafi do wszystkich upartych i rasistowskich ludzi, którzy oceniają wszystkich po kolorze skóry i po stereotypach.... :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
chris.10 
Relax... ;]



Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2007-06-12, 16:44   

Sawka napisał/a:
Do wszystkich, którzy mają jakieś "ale" do pieniędzy które dostają Romowie- patrzcie punkt dziesiąty Dekalogu:

Cytat:
10. Nie pożądaj żadnej rzeczy, która jego jest
(bliźniego)

Ja nie pożądam tych pieniędzy, ale uważam, że lepiej by było, gdyby te pieniądze zamiast trafić do tych nierobów (nie uogólniam), zostały przeznaczone na np. służbę zdrowia czy hospicja...
Co lepiej zrobić, dać na kolejną butelkę dla Roma, który do pracy się nie garnie, czy chociaż umilić ostatnie chwile życia jakiejś śmiertelnie chorej osobie :?: :!:
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 16:50   

chris.10 napisał/a:
dać na kolejną butelkę dla Roma


Jednak nie dotarło

Rom kojarzy Ci się z butelką, tak?
Świetnie po prostu :x , stereotypy Tobą targają, a wcale tego nie zauważasz

chris.10 napisał/a:
czy chociaż umilić ostatnie chwile życia jakiejś śmiertelnie chorej osobie


Jak takiś dobry to oddaj swoje narządy po śmierci, poświęć siebie dla innych, bo najłatwiej to rozporządzać czymś co do kogoś należy, a krzyczeć naokoło jakim to się jest dobrym, bo... się gada a nie robi


chris.10 napisał/a:
który do pracy się nie garnie


A Ty to się garniesz? Dziwne to, że nie czepiacie się akurat dochodów Polaków tylko Romów, jako że oni wszyscy wszystko niby mają za darmo.

Zaraz mi jeszcze powiedz, że każdy Rom nie pracuje

żal
Ostatnio zmieniony przez Sawka 2007-06-12, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chris.10 
Relax... ;]



Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2007-06-12, 17:18   

Cytat:
Jak takiś dobry to oddaj swoje narządy po śmierci

Owszem, po śmierci oddam swoje narządy.

Cytat:
bo najłatwiej to rozporządzać czymś co do kogoś należy

Jakby nie patrzeć to zasiłki idą z podatków, a ja te podatki także płacę podatki, oczywiście w sposób pośredni.

Cytat:
A Ty to się garniesz?

A ktoś mnie oficjalnie zatrudni?
Możesz mi wierzyć lub nie, ale po zakończeniu edukacji nie będę siedział i pobierał zasiłków i narzekał jakie to państwo jest dla mnie niedobre.
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 17:19   

Ludzie to jest temat dotyczący Romów mieszkających na terenie Brzegu i okolic a nie miejsce do kłótni i wyciagania kto ma racje. Sawka rozumiem że jesteś osoba wierzącą ale proszę nie przedstawiaj takich rzeczy w świetle Pisma Świętego a tym badziej Dekalogu. To nie jest odpowiednie miejsce na to. Rozumiem że temat Romów w Brzegu jest tematem konstruktywnym jak i tematem ciężkim do opisania. Poprostu trzeba ich potraktować jak każdego mieszkańca Brzegu. A że robią to co robią to ich wyłacznie sprawa w którą my nie musimy wnikać bo cóż nas to interesuje.Owszem jeśli nas to dotyczy w lini prostej to owszem można się ku temu odpowiednio wypowiedzieć w ramach kulturalnych a nie, nienawiści do drugiej osoby. Ja mogę powiedzieć że Romowie w Brzegu to nie zbyt przyjemna sprawa ale ja mam z nimi styczność chcąc czy nie chcąc i nie powiem im "jesteś BE...". Poprostu traktuke ich jak ludzi jak człowieka a nie jak wroga. Zacznijmy szanować siebie nawzajem a i inni nasz będą szanować.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-13, 13:02   

Jako użytkownik
do sawki na koniec dodam , że choć szanuje Biblie oraz wszystkie jej przykazania to jednak od czasów Chrystusa mamy nowy testament, a jeśli chcemy się powoływać na stary musimy być świadomi, że dopuszczał on również prawo, na podstawie którego wytworzyła się argumetnacja jakoby Bóg Starego Testamentu był Bogiem okrutnym, zupełnie niepodobnym do miłosiernego Boga, który jest głoszony w Ewangelii chodzi oczywiście o zasadę "OKO ZA OKO, ZĄB ZA ZĄB" ..Oczywiście zawsze można odpowiedni temat założyć w dziale filozofii i religii !


Jako moderator !
Informuje, iż oczyściłem temat z wypowiedzi, które niechcący na wskutek paru emocji i niepotrzebnych słów spowodowały, że dyskusja zeszła na złe tory.

Jak każdy temat z działu "Problemów społecznych.." nie jest to temat łatwy i również moje zdanie jako użytkownika (nie moderatora) nie jest jednoznaczne wobec czego przyjmuję stanowisko, stroniące od kłótni ..niemniej jednak nie można zabraniać forumowiczom przyjmowania zdecydowanej postawy na tak lub nie (które są podstawą każdej dyskusji - choć niestety często nie - konstruktywnej).

Jeśli chodzi o problemy społeczne to w mojej skromnej opinii, zarówno moderatora jak również użytkownika najważniejsza jest dyskusja konstruktywna, której w tym temacie zabrakło (choć oczywiście pojawiały się też wypowiedzi konstruktywne)

Niemniej jednak biorąc pod uwagę, całokształt dyskusji - jej argumentów zarówno merytorycznych jak i emocjonalnych - temat póki co pozostawiam możliwy do czytania niemniej jednak zamknięty !

Spróbujmy ochłonąć (jak to się ładnie mówi :wink: ) natomiast jeśli ktoś dysponuje jeszcze sensownym argumentem (który nie będzie po raz kolejny powielał argumenty, które już padły) poproszę o odpowiednią informacje na pw. w innym przypadku nie ma sensu aby temat pozostawał otwarty !
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, co, powiesz, romach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu