Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Islam
Autor Wiadomość
nata 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Aachen

Wysłany: 2008-04-19, 09:29   

taaaaa wysoka pozycje
chyba tylko wg. koranu
Ostatnio zmieniony przez nata 2008-04-19, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Ahmed 
Insza'Allah



Wiek: 111
Dołączył: 05 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: łódz

Wysłany: 2008-04-19, 09:33   

nata napisał/a:
taaaaa wysoka pozycje :]

Wysoka,choć dla tych co nie mają pojęcia niska,bo nie wiedzą nic o Islamie prócz relacji z TV,brukowców,czy to co się zobaczy.Ale to co sie zobaczy trzeba także skonfrontować.Zresztą nie ośmieszałabyś się skoro nie odpowiedziałaś mi na pytanie co oznacza ze nie czytałaś ani tłumaczenia Koranu,czy tez wersji oryginalnej,ani hadisów,ani nie przeczytałaś żadnej książki o islamie.Także mógłbym tylko powiedzieć Taaaaa wszystko wiesz.... :lol:
0 UP 0 DOWN
 
nata 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Aachen

Wysłany: 2008-04-19, 09:34   

nie mowie ze wiem wszystko.....
ale wiem jak sa traktowane a to jest dalekie od Koranu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-04-19, 11:47   

Wszystko pięknie i wszystko ładnie, ale konfrontacji z większością przypadków nie wytrzymuje. Poza tym czy ten hadis o przyjaźni i pozycji matki w życiu mężczyzny nie prowadzi do tego, że ta matka później wykorzystuje swoją pozycję żeby uprzykrzyć życie synowej. Gdzieś czytałam, że kobiety islamskie- matki potrafią nieźle "dokopać" swoim synowom. :x
0 UP 0 DOWN
 
Ahmed 
Insza'Allah



Wiek: 111
Dołączył: 05 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: łódz

Wysłany: 2008-04-19, 13:12   

Silke napisał/a:
Wszystko pięknie i wszystko ładnie, ale konfrontacji z większością przypadków nie wytrzymuje. Poza tym czy ten hadis o przyjaźni i pozycji matki w życiu mężczyzny nie prowadzi do tego, że ta matka później wykorzystuje swoją pozycję żeby uprzykrzyć życie synowej. Gdzieś czytałam, że kobiety islamskie- matki potrafią nieźle "dokopać" swoim synowom. :x

I znów artykuły.......Proszę cię nie czytaj tylko jakiś czasopism bo w nich pisza głupoty.
Zresztą widać jak na was to działa skoro piszecie ze to co podałem nie ma zastosowania w praktyce.Tyle ze to prawie wszystko to jak na swiat islamski bardzo mało.W dużej większości nie jest zle.Poza tym szatan działa.Trzeba wiedziec ze dobro i zło pochodzi od Boga.
Człowiek jest poddawany próbie.

Poza tym
Nata napisała

nie mowie ze wiem wszystko.....
ale wiem jak sa traktowane a to jest dalekie od Koranu


Podaj mi konkretny przykład jaki znasz?.Nie z artykułu tylko przypadek jaki ty osobiście znasz?.
0 UP 0 DOWN
 
nata 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Aachen

Wysłany: 2008-04-19, 13:26   

mloda mezatka(moslemka) z dwojka dzieci zostala tak pobita przez meza(moslema) za to,ze nie nosi chustki(przeciez to hanba !!!!) i ze chce a raczej chciala pracowac.....z licznymi obrazeniami ciala zostala odwieziona do domu dla matek.....i nie jest to przyklad z tv tylko przyklad mojej sasiadki.....

kolejny przyklad.....
terroryzowana dziewczyna przez rodzine meza za to ze nie nosi chustki..... i ty chcsz mi opowiadac o przykladnym Islamie i o tym co jest w koranie napisamym ???o szacunku do kobiet ??? bardzo cie prosze zostaw te bajki dla dzieci bo zycie realne jest bardzo dalekie od tego.......pracuje z nimi wiec jako tako mam pojecie jak sa tyranizowane.......
0 UP 0 DOWN
 
Ahmed 
Insza'Allah



Wiek: 111
Dołączył: 05 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: łódz

Wysłany: 2008-04-19, 16:32   

nata napisał/a:
mloda mezatka(moslemka) z dwojka dzieci zostala tak pobita przez meza(moslema) za to,ze nie nosi chustki(przeciez to hanba !!!!) i ze chce a raczej chciala pracowac.....z licznymi obrazeniami ciala zostala odwieziona do domu dla matek.....i nie jest to przyklad z tv tylko przyklad mojej sasiadki.....

kolejny przyklad.....
terroryzowana dziewczyna przez rodzine meza za to ze nie nosi chustki..... i ty chcsz mi opowiadac o przykladnym Islamie i o tym co jest w koranie napisamym ???o szacunku do kobiet ??? bardzo cie prosze zostaw te bajki dla dzieci bo zycie realne jest bardzo dalekie od tego.......pracuje z nimi wiec jako tako mam pojecie jak sa tyranizowane.......

Tak to hańba że takie rzeczy się dzieją ale ci co są oprawcami,to hipokryci.Więc nie próbuj z nich nagle robić przykładnych muzułmanów.
Ponadto 2,3,4a nawet 5 przypadków to nie większość więc i ty bajek nie opowiadaj.
A że są takie przypadki no są....ale są to hipokryci.Panowie którzy w piątek się pokażą od czasu do czasu na wspólnej modlitwie a w sobotę idą na dziewczyny gdy żona czeka w domu bądz piją alkohol.Ale jak powtarzam to są hipokryci.
Nie zamierzam na nich czasu tracić.Jest mi tylko przykro że są takie przypadki.
Oto ayaty z Quranu o Munafiaktun-Hipokryci


4 Kiedy na nich patrzysz,
podobają ci się ich postacie;
a kiedy mówią,
to słuchasz ich słów,
a oni są jakby słupami podpartymi.
Oni uważają, że każdy krzyk jest przeciw nim.
Oni są nieprzyjaciółmi,
przeto wystrzegaj się ich!
Niech ich Bóg zwalczy!
Jakże oni zostali oszukani!

5 A kiedy się im mówi:
"Przychodźcie!
Posłaniec Boga
będzie prosił o przebaczenie dla was."
- oni odwracają głowy
i widzisz, jak się odsuwają,
nadęci pychą.

6 Wszystko jedno,
czy będziesz prosił dla nich o przebaczenie,
czy też nie będziesz o nie prosił
- nie przebaczy im Bóg.
Bóg nie prowadzi drogą prostą
ludzi szerzących zepsucie.


10 Rozdawajcie z tego, w co was zaopatrzyliśmy,
zanim przyjdzie śmierć do któregoś z was.
Wtedy on powie:
"Panie mój !
Gdybyś mi dał trochę czasu,
żebym mógł dawać jałmużnę i być sprawiedliwy!"


11 Ale Bóg nie da zwłoki żadnej duszy,
kiedy nadejdzie jej termin.
Bóg jest w pełni świadomy
tego, co wy czynicie!
[surah 63 Al-Munafiqun-Obłudnicy]
I jest jeszcze wiele innych ayatów na ten temat.Jeśli nie obchodzą cię dowody podawane przeze mnie,nic nie poradzę.Życzę ci jednak abyś pojęła iż Islam to nie tylko pobite kobiety,to nie tylko fanatycy ale także mocno wierzący ludzie.Ja się kieruję Quranem i Sunną proroka(pokój z nim).I na pewno nie pochwalam takiego czy innego zachowania które prowadzi do zła.
0 UP 0 DOWN
 
nata 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Aachen

Wysłany: 2008-04-19, 18:21   

Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!



czy ja cos zle zrozumialamczy ?? ten Bog karze bic nieposluszne kobiety ???????
0 UP 0 DOWN
 
Ahmed 
Insza'Allah



Wiek: 111
Dołączył: 05 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: łódz

Wysłany: 2008-04-19, 18:26   

nata napisał/a:
Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!



czy ja cos zle zrozumialamczy ?? ten Bog karze bic nieposluszne kobiety ???????

Nie.Masz chyba problem ze wzrokiem :shock:
Stronę wcześniej omówiłem ten ayat.Więc nie udawaj że odkryłaś Amerykę....
Ostatnio zmieniony przez Ahmed 2008-04-19, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
nata 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Aachen

Wysłany: 2008-04-19, 18:28   

Zaprawdę, nad tymi, którzy nie uwierzyli i umarli, będąc niewiernymi - nad nimi przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem!
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!



coz to za Bog ktory kaze zabijac niewiernych ooo naprawde szlachetny heh
0 UP 0 DOWN
 
Ahmed 
Insza'Allah



Wiek: 111
Dołączył: 05 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: łódz

Wysłany: 2008-04-19, 18:42   

nata napisał/a:
Zaprawdę, nad tymi, którzy nie uwierzyli i umarli, będąc niewiernymi - nad nimi przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem!
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!



coz to za Bog ktory kaze zabijac niewiernych ooo naprawde szlachetny heh

Jak coś oryginał:



:shock: :shock: Masz odpowiedz skąd biorą się fanatycy,lecz pewnie tego nie zauważyłaś....
Właśnie próbujesz mi coś udowodnić nie znając zapewne w wersji oryginalnej czyli po arabsku tego ayatu,ponadto nie znasz żadnych opinii co do tego wersu.Chodzi o niewiernych lecz tych którzy oprócz tego że są niewiernymi szerzą zepsucie na ziemi.Nie wyrywaj czegoś z konteksu
Dalej piszę
192 Ale jeśli oni się powstrzymają...
- zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!
A także

193 I zwalczajcie ich,
aż ustanie prześladowanie
i religia będzie należeć do Boga.
A jeśli oni się powstrzymają,
to wyrzeknijcie się wrogości,
oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!

Tak więc chodzi tutaj także o tych którzy atakują.

PS.
I coś mi się wydaje iż jesteś osobą nie wierzącą...
Jest Jeden Bóg.
Ostatnio zmieniony przez Ahmed 2008-04-19, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
nata 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Aachen

Wysłany: 2008-04-19, 18:45   

zle ci sie wydaje ;)
0 UP 0 DOWN
 
Ahmed 
Insza'Allah



Wiek: 111
Dołączył: 05 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: łódz

Wysłany: 2008-04-19, 18:48   

nata napisał/a:
zle ci sie wydaje ;)

To nie wiem skąd u ciebie tyle nie zrozumienia.Bóg jest jeden a ty będąc wierzącą osobą chcesz pluć na Islam? :roll:
0 UP 0 DOWN
 
nata 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Aachen

Wysłany: 2008-04-19, 19:18   

a coz ja takiego napisalam ze powiadasz iz pluje na islam ?? nie podoba mi sie i nie zgadzam sie z nim
0 UP 0 DOWN
 
Ahmed 
Insza'Allah



Wiek: 111
Dołączył: 05 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: łódz

Wysłany: 2008-04-19, 19:30   

nata napisał/a:
a coz ja takiego napisalam ze powiadasz iz pluje na islam ?? nie podoba mi sie i nie zgadzam sie z nim


Życzę ci więc aby Allah(subhana wa ta'ala) pokazał ci drogę Islamu.Drogę w której będziesz mogła zrozumieć iż Islam jest dobry.Amen
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: islam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu