Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zamknięty przez: Devon
2007-06-16, 12:20
Program - "Jazz nad Odrą"
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-26, 17:14   Program - "Jazz nad Odrą"

"Jazz nad Odrą w Brzegu"


19.04 (czwartek) godz. 19.00 - "Pink Freud" - topowy zespół młodej sceny jazzowej - promocja najnowszej płyty,
20.04 (piątek) godz. 17.00 - Marysia Sadowska z programem poświęconym Krzysztofowi Komedzie

21.04 (sobota) godz. 19.00 - Jan "Ptaszyn" Wróblewski Quartet - promocja najnowszej płyty weterana polskiego jazzu,
22.04 (niedziela) godz. 19.00 - Zbigniew Namysłowski Quintet - benefis 50-lecia twórczości najsłynniejszego i najbardziej polskiego jazzmana.
Ostatnio zmieniony przez Devon 2007-03-26, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-03-26, 21:52   

oczywiscie wszystkie koncerty są nie biletowane ???? czy beda bilety jak na każdym normalnym koncercie ???
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-26, 23:13   

Serdecznie zapraszam do dyskusji w dziale muzycznym Jazz nad Odrą
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-27, 19:34   

a2r napisał/a:
oczywiscie wszystkie koncerty są nie biletowane ???? czy beda bilety jak na każdym normalnym koncercie ???


takie info dostałem od BCKu wiec pewnie wjazd/wejście - za darmo
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-04-20, 17:29   Jazz nad Odrą rozpoczęty

Koncertem zespołu Pink Freud rozpoczął się 19 kwietnia br. Jazz nad Odrą w Brzegu. Była to jednocześnie inauguracja tegorocznych Dni Brzegu. Sala Brzeskiego Centrum Kultury była cała wypełniona. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali starosta brzeski Maciej Stefański, wiceburmistrz Brzegu Stanisław Kowalczyk oraz dyrektor BCK Adam Bubiłek.
Zespół Pink Freud to będąca na topie grupa młodych jazzmanów. W Brzegu zagrali bardzo dobry koncert, a różnorodny charakter ich utworów przypadł publiczności do gustu. Publika szczególnie żywiołowo reagowała na ciekawe popisy solowe poszczególnych muzyków.
Występ Pink Freud był pierwszym koncertem w ramach brzeskiej części Jazzu nad Odrą. Fani jazzu mogą w BCK wysłuchać jeszcze innych gwiazd tego gatunku muzyki. 20 kwietnia o godzinie 17 wystąpi Maria Sadowska z zespołem (zagrają utwory Krzysztofa Komedy). Z kolei 21 kwietnia o godzinie 19 zagra Jan „Ptaszyn” Wróblewski, a dzień później o tej samej godzinie – Zbigniew Namysłowski. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Brzeskie koncerty są częścią 43 Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego Jazz nad Odrą. Koncerty w BCK odbywają się pod patronatem marszałka województwa opolskiego Józefa Sebesty, starosty brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego.



Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-04-25, 13:36   

Sukces Jazzu nad Odrą


Niezwykle udany okazał się tegoroczny „Jazz nad Odrą w Brzegu”. Nie dość, że na deskach Brzeskiego Centrum Kultury wystąpiły gwiazdy polskiego jazzu, to dopisała frekwencja – każdy z czterech koncertów oglądał nadkomplet widzów.
W pierwszy dzień, 19 kwietnia, zagrał zespół Pink Freud – przedstawiciele „młodej fali” jazzowej. Różnorodny charakter ich utworów bardzo podobał się publiczności. Zagrali np. swoją wersję jednego z utworów („Come as you are”) rockowej grupy Nirvana.
Kolejnego dnia brzeskiej publiczności zaprezentowała się Marysia Sadowska z zespołem, która zaprezentowała przede wszystkim swoje wersje kompozycji Krzysztofa Komedy. Ale nie tylko. Usłyszeć można było także kilka jej popowych utworów. Marysia Sadowska na scenie BCK pojawiła się o kulach, z nogą w gipsie. Występ rozpoczęła siedząc, ale po kilkudziesięciu minutach... tańczyła w rytm swoich kompozycji, delikatnie utykając. W pewnym momencie na scenę zaprosiła jednego z widzów, który pomagał jej (udanie!) w śpiewie (a raczej melodeklamacji) i tańcu.
Następnego dnia w BCK wystąpił Jan „Ptaszyn” Wróblewski – żyjąca legenda polskiego jazzu, znany wielu słuchaczom ze słynnej radiowej audycji „Trzy kwadranse jazzu”. Pojawił się oczywiście w charakterystycznej czapeczce z daszkiem, czyli swoim „znaku rozpoznawczym”. Swój koncert ubarwiał żartobliwymi, krótkimi zapowiedziami. Publiczność zgotowała mu owację na stojąco.
Niemniej interesująco było ostatniego dnia „Jazzu nad Odrą w Brzegu”. Zagrał bowiem Zbigniew Namysłowski, również legenda polskiego jazzu. Występ ten był przy okazji benefisem z okazji 50-lecia twórczości artystycznej muzyka. Doceniła to publiczność, która po koncercie, na stojąco odśpiewała jazzmanowi gromkie „Sto lat”. Bukiet kwiatów wręczył mu Stanisław Kowalczyk, wiceburmistrz Brzegu. Do życzeń przyłączyli się także Maciej Stefański (starosta brzeski) oraz Adam Bubiłek (dyrektor BCK). Po chwili Zbigniew Namysłowski oczywiście bisował (zresztą podobnie jak inni wykonawcy w poprzednich dniach „JnO”).
Czterodniowa impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. – W ubiegłym roku, po kilkudziesięcioletniej przerwie, reaktywowaliśmy „Jazz nad Odrą” i wtedy impreza trwała trzy dni – mówił Adam Bubiłek. – W tym roku już cztery, a w przyszłym planujemy pięć. Mamy zapewnienie organizatorów z Wrocławia, że zagra u nas laureat przyszłorocznej nagrody „Jazzu nad Odrą we Wrocławiu”. Wykonawcy, którzy grali w tym roku w Brzegu, przekazali ludziom we Wrocławiu, że atmosfera na naszych koncertach jest niesamowita, a publiczność wspaniała. Serdecznie za to dziękuję.
Brzeskie koncerty to część 43 Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego Jazz nad Odrą. Koncerty w BCK odbywały się pod patronatem marszałka województwa opolskiego Józefa Sebesty, starosty brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego.



Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-04-25, 20:19   

Inez napisał/a:
to dopisała frekwencja – każdy z czterech koncertów oglądał nadkomplet widzów.


Dodajmy ze wstęp był za darmo i ciekaw jestem ile osób wyłozyłoby 30zł (przynajmniej...) za każdy koncert.... choć jestem pewny ze chętni by byli to nadkompletu bym sie niespodziewał...
0 UP 0 DOWN
 
donGerwazy 


Wiek: 53
Dołączył: 27 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-25, 21:00   

a2r napisał/a:
Inez napisał/a:
to dopisała frekwencja – każdy z czterech koncertów oglądał nadkomplet widzów.


Dodajmy ze wstęp był za darmo i ciekaw jestem ile osób wyłozyłoby 30zł (przynajmniej...) za każdy koncert.... choć jestem pewny ze chętni by byli to nadkompletu bym sie niespodziewał...

a2r, ty chyba nie za bardzo trawisz jazz i chyba nie uczestniczyłeś w koncertach - nie wiesz, jaka była ich atmosfera. A niby to dlaczego bilety miałyby kosztować przynajmniej 30 zł. To nie Wrocław. Przy takich gwiazdach, jakie dotarły w tym roku do Brzegu, myślę, że nie byłoby problemów z nadkompletem nawet przy biletowanych koncertach. Koncerty Jazzu nad Odrą w Brzegu zdobywają coraz większą publiczność, i podejrzewam, że w niedługim czasie będzie to impreza "number 1" w Brzegu i nawet w województwie. Aby tylko organizatorzy byli konsekwentni w swoich zabiegach.
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-25, 22:10   

Szczerze wątpię, czy byłoby tylu widzów, gdyby impreza była płatna.
Ja na pewno bym się nie pojawiła, nie zarabiam tyle pieniędzy, abym mogła sobie pozwolić na drogie rozrywki. w końcu 120 zł to niezły wydatek i szkoda byłoby mi je wydać na koncerty. chociaż były wspaniałe.
Sądzę że dużo osób w moim wieku, lub zbliżonym do mojego, również by odpadło.
Poza tym taka dyskusja "co by było gdyby" nie ma sensu, bo dobrze jest jak jest.
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-04-25, 22:25   

donGerwazy napisał/a:
a2r, ty chyba nie za bardzo trawisz jazz i chyba nie uczestniczyłeś w koncertach




Uwielbiam jazz !!!!!!!!!!! Choć fakt że mnie w tym roku nie było ale to nie było moje widzimisie tylko niestety obowiazki wzywały ... Ja przeciwko samej imprezie i jazzowi nie mam stwierdzam fakt. A 30 zł to kosztuje bilet na Kryszaka lub Grabowskiego a chyba nie chcesz mi powiedzieć że to ta sama liga co Ptaszyn Wróblewski i Z. Namysłowski ( byłem na koncertach obu i to Ptaszyna dwa razy i fakt że po za Brzegiem :-P ). Tak jest rzeczywistość a fakt że takie tuzy przyjechały do Brzegu to tylko plus dla tej imprezy !!!! Choc wydaje mi się że mimo co raz wiekszej publiki to przy biletach byłoby mniej ludzi choć co rok mogłoby ich przybywać prawda ??



pozdr
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-05-03, 10:07   

Jeżeli ktoś ma dostęp do filmu z udziałem zespołu Pink Freud... tzn. filmu nagranego podczas koncertu... to bardzo proszę o kontakt (gg: 71 71 72 4)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nad, odraquot, program, quotjazz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu