Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Microsoft Vista ???
Autor Wiadomość
doko 
Dobry Miś



Wiek: 58
Dołączył: 15 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 12:54   Microsoft Vista ???

Chcę zakupić nowy sprzet PC. Chcę zainstalować Microsoft Vista 64. Co sądzicie o tym systemie, czy macie jakieś doświadczenia z tym oprogramowaniem, czy może sostać przy XP ???
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 13:50   

doko napisał/a:
czy macie jakieś doświadczenia z tym oprogramowaniem, czy może sostać przy XP ???


Parę słów o tym padło
TUTAJ
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 20:13   

Ja dodam coś króciutko od siebie :) 15GB na twardym dysku, procek 1GHz, grafika od Ati Radeon 9500 w górę, 1GB RAM - tyle trzeba żeby skrórka Aero dobrze chodziła (jest zresztą niczego sobie). Oprócz wymagań sprzętowych warto wspomnieć, że jądro Visty nie jest już oparte na tym użytym w systemach Windows 2000 i Windows XP, ale zostało zbudowane od nowa. Skutkiem tego na Vistę istnieje masa niesprawdzonego oprogramowania, niewielka część oprogramowania jest zgodna, ale też znaczna część aplikacji może nie działać poprawnie na Viście.

Problemy mogą być także ze sterownikami, które to w Viście muszą być podpisane cyfrowo i chociaż większość driverów pod Windowsa XP będzie chulać pod Vistą, to napewno znajdą się niechlubne wyjątki.

Osobiście polecałbym poczekać jakieś 12-18 miesięcy, wtedy system będzie tańszy, będzie także istaniało więcej programów napisanych pod niego no i zostanie stworzona już masa dodatków, pache'ów i pack'ów poprawiających błedy ;)

Krótko mówiąc, pośpiech nie wskazany :P
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-22, 13:28   

Ja bym poczekał na SP1...
0 UP 0 DOWN
 
Maverick 
Time is money



Wiek: 37
Dołączył: 08 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Małujowice

Wysłany: 2007-04-23, 09:03   Vista

Ja zdecydowanie też bym poczekał na SP1 tym bardziej że miał być wprowadzony nowy system plików a w wersji aktualnej go nie ma.
0 UP 0 DOWN
 
Gacek02 
Tr0jan ?? ;)



Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 17:03   

Ja takze bym poczekal na Sp1, a poki co to zostan przy xp`ku jest dobry sprawdzony i nie ma z nim wiekszych problemow.
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-18, 17:56   

Bawiłem się nim już w dzień premiery, zainstalowaliśmy w sklepie, i szybko sie zawiodłem.
Nie mogę wydać obszernej opinii bo bawiłem sie 20 może 30 min.
Ale tak jak przy 1 moim razie z XP bylem zachwycony, tak teraz WIELKA KICHA :/
A szkoda, bo długo na to czekałem.
Pomijam, ze wymagania to totalne przegięcie i zabieg aby wymienić sprzęty.(władze USA zakazały instalacji Visty w urzędach).
System nie może wg mnie być czymś co pochłania tyle mocy(tylko po to żeby był piękny grał i skakał), to ma pomagać w sprawnej i szybkiej pracy a skoro sam system już zabiera tyle mocy, to kicha...
Może sie kiedyś przekonam, ale wątpię.
Szczerze odradzam!

Pewnie i Tak Microsoft sprawi, ze za kilka lat Visty tak jak teraz XP, bedą używali wszyscy, nawet jeżeli byśmy woleli zostać przy XP, no chyba ze podzieli los Win Millennium <hahaha>

Jeżeli już chcecie czekać to lepiej poczekajcie na SP2 :wink:
Ostatnio zmieniony przez stempol 2007-05-18, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 20:32   

stempol napisał/a:
System nie może wg mnie być czymś co pochłania tyle mocy(tylko po to żeby był piękny grał i skakał), to ma pomagać w sprawnej i szybkiej pracy a skoro sam system już zabiera tyle mocy, to kicha...

Dokładnie sie z tym zgadzam. System ma być sobie w tle a współczynniki zużycia procka i RAMu powinny być jak najmniejsze.

stempol napisał/a:
Pewnie i Tak Microsoft sprawi, ze za kilka lat Visty tak jak teraz XP, bedą używali wszyscy, nawet jeżeli byśmy woleli zostać przy XP, no chyba ze podzieli los Win Millennium

Niestety WinME się nie przyjął, choć dla notebooków w porównaniu od Win98 w pożeraniu baterii, konfiguracji sieciowych miał lepsze rozwiązania.
Vista dla Notebooków ? Chyba takich super wypasionych w RAM.


A pytanie z innej beczki o Vistę.
W XP mam zarządzanie wydajnością, gdzie wywalam wszystkie XP-kowe bajery graficzne i XP wygląda niczym poczciwy 98. Czy w Viście jest coś takiego gdzie wywala się przerost formy nad treścią ? I jak faktycznie wtedy z wydajnością ?
Tylko następne pytanie czym wtedy różni się Vista od XPka :evil:
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-18, 21:32   

tak wiem ze jest coś podobnego, można nie odpalać tego słynnego Aero, i mniejsze są wymagania, ale jednak i tak są potężne.
Cytat:
Niestety WinME się nie przyjął,

Dlaczego niestety?? Skoro to był nie wypał to się nie przyjął :) To była porażka:]
Ostatnio zmieniony przez stempol 2007-05-18, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-05-18, 21:36   

stempol napisał/a:
Dlaczego niestety?? Skoro to był nie wypał to się nie przyjął To była porażka:]

powiem szczerze ze na 2-ch konfiguracjach sprzetowych u mnie winME chodzil lepiej niz win98
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-05-18, 21:39   

alferx napisał/a:
Niestety WinME się nie przyjął, choć dla notebooków w porównaniu od Win98 w pożeraniu baterii, konfiguracji sieciowych miał lepsze rozwiązania.
Vista dla Notebooków ? Chyba takich super wypasionych w RAM.


Nie tylko w RAM, ale i baterię. Vista niestety energooszczędnym systemem nie jest.

alferx napisał/a:
A pytanie z innej beczki o Vistę.
W XP mam zarządzanie wydajnością, gdzie wywalam wszystkie XP-kowe bajery graficzne i XP wygląda niczym poczciwy 98. Czy w Viście jest coś takiego gdzie wywala się przerost formy nad treścią ? I jak faktycznie wtedy z wydajnością ?
Tylko następne pytanie czym wtedy różni się Vista od XPka :evil:


W Viscie również możesz spersonalizować interfejs użytkownika do najuboższej postaci, znanej z WIN 98 :) Szczerze nigdy tego nie stosowałem, ale na pewno daje to odczuwalny przyrost wydajności, bowiem Aero Glass pożera znaczną część zasobów. Po tych zabiegach Vista różni się od XP świetną niekompatybilnością z niektórym ważnym oprogramowaniem (m. in. sterowniki) i chorą konfiguracją zabezpieczeń, oraz problemami z obsługą sieci (niczym nieuzasadnione blokowanie niektórych portów :| ) . Jedyny jak dla mnie plus tego systemu, to obsługa API DirectX 10. Krótko miałem Viste, bo niespełna dwa tygodnie, po czym wróciłem do poczciwego XP i jestem zadowolony, choć gdy DX10 będzie spopularyzowanym standardem to niestety czeka mnie Vista, ale być może do tego czasu wiele zmieni się na lepsze (oby). Dodać jeszcze muszę, że 1GB pamięci to minimum, które i tak daje się we znaki przy dużym obciążeniu, bowiem plik wymiany jest w ciągłym ruchu :/

To tyle moich doświadczeń z Vistą. Generalnie jestem na NIE! :P
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-18, 21:41   

slawq napisał/a:
powiem szczerze ze na 2-ch konfiguracjach sprzetowych u mnie winME chodzil lepiej niz win98

To kto Ci broni używać WinME ?? Rozumiem niestety, jeżeli to był świetny windows i wszyscy chcieli go używać a wredny Microsoft wycofał go i zabronił używć :D
Ostatnio zmieniony przez stempol 2007-05-18, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-05-19, 07:01   

stempol napisał/a:
To kto Ci broni używać WinME ??
co w tym smiesznego , ze akurat u mnie chodzil lepiej ?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-19, 12:23   

Zeszliśmy panowie z głównego tematu tym WinME ;)

Ciekawe, czy będą pracować nad odchudzeniem zasobożernością systemu. Jak na razie wszystkie SP raczej powiększały pochłanianie zasobów.
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-05-19, 12:35   

Moje zdanie jest takie:
1 ) większość pomysłów jest kopią tego co od dawna jest w linux-ach ( a skuteczniej rozwiązanych)
2 ) ogólnie przerost formy nad treścią
3 ) pochłanianie zasobów nie do przyjęcia - na takich konfiguracjach sprzętowych jakich wymaga Vista chodzą z powodzeniem niezłe serwery.

Wnioski - w najbliższym czasie ( o ile w ogóle ) nie zamierzam zmieniać z XP :-P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: microsoft, vista


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu