Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeskie Stowarzyszenie Miłośników Historii i Eksploracji
Autor Wiadomość
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 22:43   

wklejając to pisemko nie miałem na celu informowania kogoś o fakcie tak ważnym jak moneta
dwuzłotowa - lecz o możliwości uzyskania środków na prowadzenie badań dla naszego stowarzyszenia :)
Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-05-23, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 


Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 22:56   

Ponieważ pismo odnosi się w głównej mierze do monety 2 zł podałem link do postu gdzie jest o niej opisane. Może ktoś zainteresuje się historią monety....a przy okazji będzie miał informacje na temat monet bitych w dawnej brzeskiej mennicy :wink:

PS: "...na spotkaniu zostanie państwu przedstawiona min. możliwość zdobycia dofinansowania z NBP w związku z w/w uroczystością ..." czyli zakupu takich monet po kosztach w celu dalszego przekazywania ich np. gościom Urzędu Miasta czy też członkom Stowarzyszeń itp itd. Ale masz racje, porozmawiamy z NBP o dofinansowaniu dla BSMHIE.
0 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-24, 22:30   

Nie ma tu mowy o żadnym zakupie monet...
Jest dokładnie tak jak napisałem.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2007-05-27, 21:21   

Lotnik napisał/a:
Protokół z zebrania założycielskiego Brzeskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii i Eksploracji

7. Wolne wnioski.
Wysunięto propozycję spenetrowania w najbliższym czasie okolic zamku w Brzegu.


W książce poświęconej m.in. brzeskiej architekturze obronnej
Lotnik napisał/a:
"Die Schlesischen Massiven Wehrbauten. Band 2. Fürstentum Brieg. Kreise Brieg - Ohlau - Strehlen". autor: Bimler, Kurt Rok wydania: 1941

spotkałem się z hipotezą, że pozostałości dawnego bastionu zamkowego (czyli górka, w którą wkomponowany jest portal Bramy Odrzańskiej) kryją być może jakieś kazamaty. Nie za bardzo w to, co prawda wierzę, ale jeżeli istnieją techniczne możliwości „bezinwazyjnego” sondowania, to może warto by było przy okazji sprawdzić.
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2007-05-27, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-01, 20:47   

Witam,
chciałbym podziękować całemu zarządowi za tak,, liczne,, przybycie na dzisiejsze posiedzenie....
Podziękowania kieruje również do komisji rewizyjnej,która też była zaproszona na posiedzenie zarządu naszego stowarzyszenia.Powiem krótko - kpina i brak słów..... Pomijam już fakt,iż zrobiłem z siebie idiotę rezerwując stolik na nasze ,,posiedzenie,, - do 18.45 siedziałem i obradowałem sobie sam ze sobą.O 18.45 przybył kolega Marmulewicz i to było na tyle - jeśli chodzi o listę obecności... Myślę,że nie po to kilka osób daje z siebie wszystko - żeby zrobić coś pozytywnego ,aby jakaś garstka mało odpowiedzialnych ludzi zachowywała się jak dzieci... Jeśli nie macie ochoty działać w naszej wspólnej sprawie - to proszę bardzo - złóżcie rezygnację - a przyjdą bardziej odpowiedzialni...Na czerwiec mamy jakieś plany związane z eksploracją,czas ucieka - a tu taka lipa....
I jeszcze jedno - ja wszystko potrafię zrozumieć,że coś wypadło - lecz żyjemy w dobie telefonów i poczty elektronicznej....

serdecznie pozdrawiam

Mirosław Staroń
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 


Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-01, 21:31   

Na każdym spotkaniu są "nie te same osoby" . Popieram Miro, wszystkim sie wydaje, że my to tak dla żartu zakładamy to Stowarzyszenie....wielkie hasła, odkrycia...a prawda jest taka, że ludzi będzie tłum jak coś np. będziemy wykopywać czy penetrować...nie po to został opracowany statut, nie po to drodzy Państwo wpisywaliście się na listę "poarcia do zarejestrowania" żeby teraz całkowicie olać sprawę. To zebranie miało być ważnym zebraniem , ponieważ:
Miro napisał/a:
Tematem spotkania będzie :

1.Omówienie wysokości składek członkowskich

2.Omówienie sposobu oraz terminu zebrania podpisów od członków stowarzyszenia w celu zarejestrowania naszego ugrupowania.

3.Wybór kandydatów :

a.Na z-ce przewodniczącego

b.Sekretarza

c.Skarbnika

4.Dokonanie jawnego głosowania na poszczególnych kandydatów.

5.Wolne dyskusje

6.Zakończenie obrad.
Miro napisał/a:
I jeszcze jedno - ja wszystko potrafię zrozumieć,że coś wypadło - lecz żyjemy w dobie telefonów i poczty elektronicznej....
przecież można wysłać meila, zadzwonić, że termin nie pasuje, że coś wypadło...ja rozumiem, że praca, że obowiązki, że...ale każdy z obecnych na spotkaniu też pracował...i naprawdę każdy z nas pracował dziś na wysokich obrotach aby tylko zdążyć na 18 na spotkanie...
Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-06-02, 06:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 12:31   

Witam,
wczoraj miałem telefon od firmy ,,Georadar,, z Wrocławia.
dzwonili po to aby zapewnić nas o tym,iż przerwane prace będą wznowione w tym miesiącu - oczywiście chodzi tu o Bismarcka oraz badanie okolic zamku. W przypadku,gdy będę już znał konkretny termin badań poinformuję o tym fakcie na forum.

Mirosław Staroń
0 UP 0 DOWN
 
rumunek28 

Wiek: 45
Dołączył: 09 Sie 2009

UP 7 / UP 3



Wysłany: 2009-09-05, 00:55   

miro i co z tym bismarkiem czekamy 2 lata na odp
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-08, 14:33   

mam takie pytania -
czy Stowarzyszenie nadal działa ?? od dawna nie było tu żadnych wpisów... :?:
czy posiadacie swoją stronę ?
czy przyjmujecie nowych członków?
0 UP 0 DOWN
 
general1006 

Wiek: 45
Dołączył: 25 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-13, 22:35   

witam
z przykrością informuję, iż Stowarzyszenie umarło śmiercią naturalną. Dodam tylko tyle, że biurokracja w tym kraju jest straszna.
Co do pomnika to poszukiwania były niestety zakończone nie powodzeniem nawet georadar nie pomógł.

Więc albo pomnika tam nie ma lub jest zupełnie w innej części PW.
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-16, 11:40   

to wielka szkoda :( a czy w Brzegu istnieje inne stowarzyszenie miłośników historii ? szczególnie Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
tadjurek 


Wiek: 74
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2010-11-16, 20:40   

Odpowiadam na pytanie Krissa: oczywiście istnieją rozmaite zorganizowane grupy osób zainteresowanych Brzegiem, jego historią i zabytkami.
Wymienię przykladowo dwie takie grupy:
Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, Oddział w Brzegu, z siedzibą na Zamku, na najbliższym zebraniu 26 listopada zadecyduje o ewentualnym staraniu o uzyskanie osobowości prawnej, co ułatwi jego działalnośc na rzecz ochrony brzeskich zabytków.
Koło Przewodników Turystycznych przy Oddziale PTTK Ziemi Brzeskiej. Oddział ma siedzibę w Rynku (nr 4), do koła należą przewodnicy po Brzegu, okolicy i województwie opolskim a także np. po woj. dolnosląskim i górscy-sudeccy. Oczywiście przewodnicy, gotowi do oprowadzania po Brzegu, znakomicie znają jego dzieje a przy tym są miłośnikami miasta i jego zabytków.
Ostatnio zmieniony przez tadjurek 2010-11-16, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-21, 21:08   

tadjurek - dziekuję za odpowiedź :)
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2010-12-06, 23:14   

No to może pomyślmy o reaktywacji Towarzystwa poszukiwawczego
0 UP 0 DOWN
 
błaszczu 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 0 / UP 2


Skąd: sie biora dzieci

Wysłany: 2010-12-07, 21:19   

W celu jakim ?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskie, eksploracji, historii, milosnikow, stowarzyszenie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu